Finanse EMCOR Group, Inc. (EME)
NYSE · Industrials · Engineering & Construction · Pracownicy: 44 000 · CEO: Anthony J. Guzzi
- Cena
- 595,32 $ -6,87%
- Kapitalizacja
- 26,1 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 25,9 mld $
- Ostatni raport
- Q3 '26 złożony 2026-10-29
- Następny raport
- 2027-02-25 Prognoza EPS: 9,45 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 26,1 mld $ EV 25,9 mld $
- Przychody
- 19,8 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +23% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 7,8% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 17,2× Prognozowany 17,1× (FY2026)
- P/S
- 1,3× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 10,8× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 1,48 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 1,54 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 20,9 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2027-02-25 Prognoza przychodów: 5,57 mld $
- Dywidenda
- 1,45 $ Na akcję, ostatnie 12 miesięcy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-10-29): przychody powyżej o 6,8%, EPS powyżej o 14,7%Przychody 5,54 mld $ wobec oczekiwanych 5,19 mld $ (+6,8%); EPS 9,60 $ wobec 8,37 $ (+14,7%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 28,8%Przychody za Q3 '26: 5,54 mld $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 18,9%.
- Marża operacyjna 10,2% (TTM), zmiana r/r: +0,8 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 32,7%, przychody: wzrost 22,2%.
- Capex: 0,6% przychodów (rok temu 0,6%)Zainwestowano 129 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+30,8% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 1,48 mld $ = 96,2% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 675 mln $ = 45,5% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 611 mln $ (rok temu 517 mln $), dywidendy: 64,4 mln $, wynagrodzenie w akcjach: 23,5 mln $ (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku spadła: 1,7%Akcji rozwodnionych w Q3 '26: 44,2 mln, rok wcześniej: 45 mln.
- Gotówka netto: 214 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 775 mln $, dług z leasingiem: 561 mln $; rok temu gotówka netto: 230 mln $.
Ostatni kwartał: Q3 '26
Kwartał zakończony 2026-09-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q3 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 5,54 mld $ | 4,3 mld $ | +28,8% |
| Marża brutto | 20,0% | 19,4% | +0,6 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 546 mln $ | 406 mln $ | +34,5% |
| Marża operacyjna | 9,8% | 9,4% | +0,4 pkt proc. |
| Zysk netto | 400 mln $ | 295 mln $ | +35,4% |
| Rozwodniony EPS | 9,04 $ | 6,57 $ | +37,6% |
| Przepływy operacyjne | 797 mln $ | 476 mln $ | +67,6% |
| Capex | 37,2 mln $ | 26,7 mln $ | +39,4% |
| Wolne przepływy pieniężne | 760 mln $ | 449 mln $ | +69,2% |
| R&D | 0 $ | 0 $ | – |
| Wynagrodzenie w akcjach | 4,69 mln $ | 3,65 mln $ | +28,4% |
Raport vs konsensus
2026-10-29| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 5,54 mld $ | 5,19 mld $ | +6,8% |
| EPS (baza konsensusu) | 9,60 $ | 8,37 $ | +14,7% |
Z raportu z 2026-10-29 za Q3 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q3 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| United States Mechanical Construction And Facilities Services | 9,86 mld $ | +42 481,3% | 52,7% | 14,2 mld $ | +20,8% | |
| United States Electrical Construction And Facilities Services | 7,24 mld $ | +28 600,8% | 38,7% | 10,4 mld $ | +21,7% | |
| United States Building Services | 1,34 mld $ | – | 7,1% | 3,51 mld $ | – | |
| United States Industrial Services | 293 mln $ | – | 1,6% | 1,67 mld $ | – | |
| United Kingdom Building Services | – | – | – | – | – |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q3 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| United States | 5,54 mld $ | +33,0% | 100,0% | 19,7 mld $ | +25,3% |
Zyski segmentów
Zysk operacyjny według segmentów sprawozdawczych, odczytany z noty o segmentach w każdym 10-Q / 10-K (podziału zysku brakuje w większości źródeł danych).
Segmenty w Q3 '26
| Segment | Przychody | r/r | Zysk operacyjny | r/r | Marża | Marża rok temu | Zysk operacyjny TTM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Corporate (unallocated) | – | – | -46,8 mln $ | -11,2% | – | – | -184 mln $ |
Zysk operacyjny według segmentów
kwartalnieMarża operacyjna segmentów
kwartalnieCzwarte kwartały są wyliczone: 10-K podaje cały rok, od którego odejmuje się trzy kwartały z 10-Q.
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 1,61 mld $
- Capex
- -129 mln $
- Skup akcji
- -611 mln $
- Dywidendy
- -64,4 mln $
- Przejęcia
- -919 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- -1,94 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 23,5 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 1,48 mld $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 45,5%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 17,2× | 19,0× | 16,1× – 21,7× |
| EV / EBITDA | 10,8× | 11,9× | 9,7× – 15,3× |
| EV / przychody | 1,3× | 1,0× | 0,7× – 1,6× |
| Cena / FCF | 17,6× | 18,5× | 12,4× – 24,4× |
| Cena / wartość księgowa | 6,1× | 5,1× | 3,1× – 7,5× |
| Rentowność FCF | 5,7% | 5,8% | 4,1% – 8,0% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 27,0% | 20,3% | 12,2% – 28,0% |
| Zwrot z kapitału własnego | 38,8% | 26,4% | 17,0% – 34,6% |
Analitycy
Cel konsensusu 1005,40 $ (+68,9%)
zakres 795,00 $ – 1200,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 20,9 mld $ | +22,8% | 34,77 $ | +23,4% | 17,1× | 6 |
| FY2027 | 23,8 mld $ | +14,1% | 40,87 $ | +17,5% | 14,6× | 8 |
| FY2028 | 25,9 mld $ | +8,9% | 46,56 $ | +13,9% | 12,8× | 4 |
| FY2029 | 26 mld $ | +0,1% | 47,98 $ | +3,1% | 12,4× | 1 |
| FY2030 | 27,6 mld $ | +6,4% | 53,42 $ | +11,3% | 11,1× | 1 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (237), które EMCOR Group, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 37,2 mln $ | 26,7 mln $ | +39,4% | – | – | – | |
| Accounts Payable, Current | 1,41 mld $ | 1,04 mld $ | +35,8% | 1,23 mld $ | 937 mln $ | +31,0% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 5,53 mld $ | 4,1 mld $ | +34,7% | 4,24 mld $ | 3,58 mld $ | +18,6% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss | 26,2 mln $ | 21,9 mln $ | +19,3% | 18 mln $2020-12-31 | 14,5 mln $ | +24,6% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 22,8 mln $2025-12-31 | 35 mln $ | -34,9% | 22,8 mln $ | 35 mln $ | -34,9% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Writeoff | 437 tys. $ | 1,98 mln $ | -77,9% | 19,9 mln $ | 4,85 mln $ | +309,9% |
| Accounts Receivable, Credit Loss Expense (Reversal) | 1,58 mln $ | -3,63 mln $ | +143,6% | 7,67 mln $ | 17,3 mln $ | -55,7% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 454 mln $2025-12-31 | 437 mln $ | +3,9% | 454 mln $ | 437 mln $ | +3,9% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Foreign Currency Translation Adjustment, Net of Tax | -1,9 mln $2025-12-31 | -4,7 mln $ | +59,6% | -1,9 mln $ | -4,7 mln $ | +59,6% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -1,93 mln $ | -71,5 mln $ | +97,3% | -1,92 mln $ | -85,5 mln $ | +97,8% |
| Additional Paid in Capital, Common Stock | 103 mln $ | 100 mln $ | +2,5% | 101 mln $ | 97,5 mln $ | +4,0% |
| Amortization of Debt Issuance Costs | – | – | – | 822 tys. $ | 822 tys. $ | 0,0% |
| Amortization of Intangible Assets | 37,1 mln $ | 30,5 mln $ | +21,5% | 119 mln $ | 77 mln $ | +54,6% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 1365 | 1000 | +36,5% | 321 tys.2011-12-31 | 1,65 mln | -80,5% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 4,69 mln $ | 3,65 mln $ | +28,4% | 20,6 mln $ | 20 mln $ | +3,1% |
| Asset Impairment Charges | 34 mln $ | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Assets | 11,2 mld $ | 8,64 mld $ | +30,0% | 9,29 mld $ | 7,72 mld $ | +20,4% |
| Assets, Current | 7,07 mld $ | 5,46 mld $ | +29,5% | 5,94 mld $ | 5,39 mld $ | +10,2% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 775 mln $ | 655 mln $ | +18,3% | 1,11 mld $ | 1,34 mld $ | -17,0% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Including Disposal Group and Discontinued Operations | 775 mln $ | 656 mln $ | +18,0% | 1,11 mld $ | 1,34 mld $ | -17,0% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -150 mln $ | 169 mln $ | -188,5% | -228 mln $ | 551 mln $ | -141,5% |
| Common Stock, Dividends, Per Share, Declared | 0,40 $ | 0,25 $ | +60,0% | 1,00 $ | 0,93 $ | +7,5% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,01 $ | 0,01 $ | 0,0% | 0,01 $ | 0,01 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 200 mln | 200 mln | 0,0% | 200 mln | 200 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 61,3 mln | 61,2 mln | +0,1% | 61,3 mln | 61,2 mln | +0,1% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 44 mln | 44,8 mln | -1,7% | 44,5 mln | 45,8 mln | -2,8% |
| Common Stock, Value, Issued | 613 tys. $ | 612 tys. $ | +0,2% | 613 tys. $ | 612 tys. $ | +0,2% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Noncontrolling Interest | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 400 mln $ | 292 mln $ | +37,0% | 1,36 mld $ | 1,01 mld $ | +34,7% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Including Portion Attributable to Noncontrolling Interest | – | – | – | 1,36 mld $ | 1,01 mld $ | +34,7% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss, Current | 466 mln $ | 314 mln $ | +48,3% | 338 mln $ | 285 mln $ | +18,6% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss, Noncurrent | 0 $ | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Contract with Customer, Asset, Credit Loss Expense (Reversal) | 0 $ | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Contract with Customer, Liability, Current | 2,97 mld $ | 2,14 mld $ | +38,5% | 2,33 mld $ | 2,05 mld $ | +13,7% |
| Contract with Customer, Liability, Noncurrent | 674 tys. $ | 674 tys. $ | 0,0% | 837 tys. $ | 1,53 mln $ | -45,2% |
| Cost of Goods and Services Sold | 4,43 mld $ | 3,47 mld $ | +27,9% | 13,7 mld $ | 11,8 mld $ | +16,1% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 357 mln $ | 299 mln $ | +19,2% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 5,51 mln $ | 5,5 mln $ | +0,1% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 465 mln $ | 399 mln $ | +16,4% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 103 mln $ | 94,6 mln $ | +8,4% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -11,6 mln $ | -24 mln $ | +51,7% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 1,15 mln $ | 1,39 mln $ | -17,7% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | -8,11 mln $ | 8,25 mln $ | -198,2% | -16,1 mln $ | -29,1 mln $ | +44,9% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -5,6 mln $ | -6,48 mln $ | +13,6% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 313 mln $2025-12-31 | 298 mln $ | +5,1% | 313 mln $ | 298 mln $ | +5,1% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 309 mln $2025-12-31 | 293 mln $ | +5,5% | 309 mln $ | 293 mln $ | +5,5% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Employee Compensation | 85 mln $2025-12-31 | 76 mln $ | +11,8% | 85 mln $ | 76 mln $ | +11,8% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Other | 41,2 mln $2025-12-31 | 49,7 mln $ | -17,1% | 41,2 mln $ | 49,7 mln $ | -17,1% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals, Self Insurance | 69,1 mln $2025-12-31 | 69,7 mln $ | -0,9% | 69,1 mln $ | 69,7 mln $ | -0,9% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 4,15 mln $2025-12-31 | 5,08 mln $ | -18,3% | 4,15 mln $ | 5,08 mln $ | -18,3% |
| Deferred Tax Liabilities, Goodwill and Intangible Assets | 147 mln $2025-12-31 | 173 mln $ | -14,6% | 147 mln $ | 173 mln $ | -14,6% |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | 314 mln $2025-12-31 | 321 mln $ | -2,4% | 314 mln $ | 321 mln $ | -2,4% |
| Deferred Tax Liabilities, Leasing Arrangements | 111 mln $2025-12-31 | 94,8 mln $ | +16,6% | 111 mln $ | 94,8 mln $ | +16,6% |
| Deferred Tax Liabilities, Net | 4,57 mln $2025-12-31 | 28,4 mln $ | -83,9% | 4,57 mln $ | 28,4 mln $ | -83,9% |
| Deferred Tax Liabilities, Other | 12,8 mln $2025-12-31 | 14,7 mln $ | -12,6% | 12,8 mln $ | 14,7 mln $ | -12,6% |
| Deferred Tax Liabilities, Property, Plant and Equipment | 42,5 mln $2025-12-31 | 33,3 mln $ | +27,8% | 42,5 mln $ | 33,3 mln $ | +27,8% |
| Defined Contribution Plan, Cost | – | – | – | 48,9 mln $ | 44 mln $ | +11,1% |
| Defined Contribution Plan, Employer Discretionary Contribution Amount | – | – | – | 16 mln $ | 13,2 mln $ | +21,2% |
| Depreciation | 20,2 mln $ | 17,3 mln $ | +16,9% | 67,4 mln $ | 56,7 mln $ | +18,9% |
| Disposal Group, Including Discontinued Operation, Assets, Current | 161 mln $2025-09-30 | – | – | 99,2 mln $2010-12-31 | – | – |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-09-30, 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30
Dane na 2026-11-06