Finanse Brinker International, Inc. (EAT)
NYSE · Consumer Cyclical · Restaurants · Pracownicy: 83 840 · CEO: Kevin D. Hochman
- Cena
- 212,18 $ -3,51%
- Kapitalizacja
- 8,81 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 10,6 mld $
- Ostatni raport
- Q1 '27 złożony 2026-10-28
- Następny raport
- 2027-01-27 Prognoza EPS: 3,36 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 8,81 mld $ EV 10,6 mld $
- Przychody
- 5,93 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +9% Konsensus na FY2027
- Marża netto
- 8,4% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 18,3× Prognozowany 15,5× (FY2027)
- P/S
- 1,5× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 12,1× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 601 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 501 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 6,32 mld $ Konsensus na FY2027
- Zysk
- 2027-01-27 Prognoza przychodów: 1,54 mld $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-10-28): przychody powyżej o 1,3%, EPS powyżej o 13,1%Przychody 1,48 mld $ wobec oczekiwanych 1,46 mld $ (+1,3%); EPS 2,77 $ wobec 2,45 $ (+13,1%).
- Wzrost przychodów stabilny: r/r 9,4%Przychody za Q1 '27: 1,48 mld $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 8,4%.
- Marża operacyjna 11,0% (TTM), zmiana r/r: +0,8 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 13,9%, przychody: wzrost 6,1%.
- Capex: 4,0% przychodów (rok temu 4,8%)Zainwestowano 237 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (-11,5% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 601 mln $ = 120,0% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 475 mln $ = 79,0% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 475 mln $ (rok temu 150 mln $), dywidendy: 0 $, wynagrodzenie w akcjach: 24,4 mln $ (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku spadła: 6,1%Akcji rozwodnionych w Q1 '27: 43 mln, rok wcześniej: 45,8 mln.
- Dług netto: 1,77 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 30,7 mln $, dług z leasingiem: 1,8 mld $; rok temu dług netto: 1,79 mld $.
- Chilis Restaurants: przychody +10,5%, marża 14,8% (było 13,5%)Najszybciej rosnący segment sprawozdawczy w Q1 '27: zysk operacyjny 205 mln $ przy przychodach 1,38 mld $ (z noty o segmentach).
Ostatni kwartał: Q1 '27
Kwartał zakończony 2026-09-23. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q1 '27 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 1,48 mld $ | 1,35 mld $ | +9,4% |
| Marża brutto | 14,5% | 74,5% | -59,9 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 151 mln $ | 118 mln $ | +28,1% |
| Marża operacyjna | 10,2% | 8,7% | +1,5 pkt proc. |
| Zysk netto | 113 mln $ | 99,5 mln $ | +13,9% |
| Rozwodniony EPS | 2,64 $ | 2,17 $ | +21,7% |
| Przepływy operacyjne | 169 mln $ | 121 mln $ | +40,0% |
| Capex | 63,4 mln $ | 58,6 mln $ | +8,2% |
| Wolne przepływy pieniężne | 106 mln $ | 62,2 mln $ | +69,9% |
| R&D | 0 $ | 0 $ | – |
| Wynagrodzenie w akcjach | 8,3 mln $ | 7,9 mln $ | +5,1% |
Raport vs konsensus
2026-10-28| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 1,48 mld $ | 1,46 mld $ | +1,3% |
| EPS (baza konsensusu) | 2,77 $ | 2,45 $ | +13,1% |
Z raportu z 2026-10-28 za Q1 '27: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q1 '27 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Chili's Restaurants | 1,38 mld $ | +10,5% | 93,6% | 5,48 mld $ | – | |
| Maggiano's Restaurants | 94,9 mln $ | -4,6% | 6,4% | 450 mln $ | – |
Zyski segmentów
Zysk operacyjny według segmentów sprawozdawczych, odczytany z noty o segmentach w każdym 10-Q / 10-K (podziału zysku brakuje w większości źródeł danych).
Segmenty w Q1 '27
| Segment | Przychody | r/r | Zysk operacyjny | r/r | Marża | Marża rok temu | Zysk operacyjny TTM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Chilis Restaurants | 1,38 mld $ | +10,5% | 205 mln $ | +21,3% | 14,8% | 13,5% | 829 mln $ |
| Maggianos Restaurants | 94,9 mln $ | -4,6% | -3,6 mln $ | +12,2% | -3,8% | -4,1% | 17 mln $ |
| Corporate And Other | 0 $ | – | -50,4 mln $ | -7,2% | – | – | -193 mln $ |
Zysk operacyjny według segmentów
kwartalnieMarża operacyjna segmentów
kwartalnieCzwarte kwartały są wyliczone: 10-K podaje cały rok, od którego odejmuje się trzy kwartały z 10-Q.
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 838 mln $
- Capex
- -237 mln $
- Skup akcji
- -475 mln $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- -26,9 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- -103 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 24,4 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 601 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 79,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 18,3× | 16,1× | 8,5× – 20,8× |
| EV / EBITDA | 12,1× | 11,8× | 10,0× – 13,3× |
| EV / przychody | 1,8× | 1,3× | 0,9× – 1,8× |
| Cena / FCF | 14,7× | 15,8× | 9,9× – 22,4× |
| Cena / wartość księgowa | 22,3× | 40,0× 3 z 5 lat | 16,7× – 82,1× |
| Rentowność FCF | 6,8% | 6,9% | 4,5% – 10,1% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 23,9% | 13,6% | 7,0% – 22,8% |
| Zwrot z kapitału własnego | 123,0% | 98,4% | -71,1% – 394,2% |
Analitycy
Cel konsensusu 255,76 $ (+20,5%)
zakres 200,00 $ – 300,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2027 | 6,32 mld $ | +8,7% | 13,68 $ | +25,8% | 15,5× | 13 |
| FY2028 | 6,51 mld $ | +3,0% | 14,85 $ | +8,5% | 14,3× | 13 |
| FY2029 | 6,83 mld $ | +5,0% | 16,64 $ | +12,1% | 12,8× | 3 |
| FY2030 | 7,28 mld $ | +6,5% | 18,57 $ | +11,6% | 11,4× | 1 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (260), które Brinker International, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| – | – | – | 28,8 mln $ | – | – | |
| – | – | – | 4,5 mln $ | – | – | |
| – | – | – | 3,1 mln $ | – | – | |
| 2957 | – | – | – | – | – | |
| Accounts Payable, Current | 170 mln $ | 160 mln $ | +6,2% | 169 mln $ | 169 mln $ | +0,2% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 70,2 mln $ | 61,6 mln $ | +14,0% | 81,4 mln $ | 73,4 mln $ | +10,9% |
| Accrual for Taxes Other than Income Taxes, Current | 32,4 mln $ | 31 mln $ | +4,5% | 27 mln $ | 25,2 mln $ | +7,1% |
| Accrued Income Taxes, Current | 8,1 mln $ | 5,4 mln $ | +50,0% | 3,5 mln $ | 6,5 mln $ | -46,2% |
| Accrued Insurance, Current | 49,9 mln $ | 43,4 mln $ | +15,0% | 52 mln $ | 39,7 mln $ | +31,0% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 1,87 mld $ | 1,79 mld $ | +4,4% | 1,83 mld $ | 1,76 mld $ | +3,9% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -6,7 mln $ | -6,5 mln $ | -3,1% | -6,7 mln $ | -6,4 mln $ | -4,7% |
| Additional Paid in Capital, Common Stock | 633 mln $ | 661 mln $ | -4,2% | 683 mln $ | 715 mln $ | -4,5% |
| Advertising Expense | – | – | – | 164 mln $ | 147 mln $ | +11,6% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 0 | 0 | – | 0 | 0 | – |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 8,3 mln $ | 7,9 mln $ | +5,1% | 32,2 mln $ | 31,4 mln $ | +2,5% |
| Asset Impairment Charges | – | – | – | 5,7 mln $ | 4,6 mln $ | +23,9% |
| Assets | 2,78 mld $ | 2,71 mld $ | +2,4% | 2,82 mld $ | 2,68 mld $ | +5,1% |
| Assets, Current | 222 mln $ | 215 mln $ | +3,3% | 308 mln $ | 207 mln $ | +48,6% |
| Buildings and Improvements, Gross | 1,86 mld $ | 1,77 mld $ | +4,8% | 1,82 mld $ | 1,76 mld $ | +3,4% |
| Business Combination, Separately Recognized Transactions, Net Gains and Losses | -300 tys. $ | 0 $ | – | -1,6 mln $2022-06-29 | 0 $ | – |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | 21,7 mln $ | 23,1 mln $ | -6,1% | 23,5 mln $ | 31,7 mln $ | -25,9% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 30,7 mln $ | 33,6 mln $ | -8,6% | 110 mln $ | 18,9 mln $ | +482,0% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 110 mln $2026-06-24 | 18,9 mln $ | +482,0% | 110 mln $ | 18,9 mln $ | +482,0% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Including Disposal Group and Discontinued Operations | 30,7 mln $ | 33,6 mln $ | -8,6% | 13,5 mln $2022-06-29 | 23,9 mln $ | -43,5% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -79,3 mln $ | 14,7 mln $ | -639,5% | 91,1 mln $ | -45,7 mln $ | +299,3% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,10 $ | 0,10 $ | 0,0% | 0,10 $ | 0,10 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 250 mln | 250 mln | 0,0% | 250 mln | 250 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 60,3 mln | 60,3 mln | 0,0% | 60,3 mln | 60,3 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 41,9 mln | 44,4 mln | -5,6% | 42,2 mln | 44,5 mln | -5,2% |
| Common Stock, Value, Issued | 6 mln $ | 6 mln $ | 0,0% | 6 mln $ | 6 mln $ | 0,0% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 113 mln $ | 99,4 mln $ | +14,0% | 487 mln $ | 383 mln $ | +27,1% |
| Construction in Progress, Gross | 48,3 mln $ | 53,7 mln $ | -10,1% | 61,8 mln $ | 71,8 mln $ | -13,9% |
| Contract with Customer, Liability | – | – | – | 9,8 mln $2025-06-25 | 9,7 mln $ | +1,0% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 47,3 mln $ | 50,8 mln $ | -6,9% | 52,8 mln $ | 57,2 mln $ | -7,7% |
| Cooperative Advertising Amount | – | – | – | 7,6 mln $ | 6,5 mln $ | +16,9% |
| Cost of Goods and Service, Excluding Depreciation, Depletion, and Amortization | 378 mln $ | 345 mln $ | +9,8% | 1,49 mld $ | 1,35 mld $ | +10,1% |
| Cost, Depreciation and Amortization | 55,7 mln $ | 53,6 mln $ | +3,9% | 219 mln $ | 207 mln $ | +5,9% |
| Costs and Expenses | 1,32 mld $ | 1,23 mld $ | +7,6% | 5,19 mld $ | 4,87 mld $ | +6,5% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 30,4 mln $ | 33,2 mln $ | -8,4% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 600 tys. $ | -100,0% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 61,6 mln $ | 64,4 mln $ | -4,3% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 31,2 mln $ | 30,6 mln $ | +2,0% |
| Debt and Lease Obligation | 485 mln $ | 553 mln $ | -12,3% | 448 mln $ | 448 mln $ | +0,1% |
| Debt Instrument, Unamortized Discount (Premium) and Debt Issuance Costs, Net | 0 $ | 3,8 mln $ | -100,0% | 3,2 mln $ | 4 mln $ | -20,0% |
| Debt Issuance Costs, Line of Credit Arrangements, Gross | – | – | – | 3,6 mln $2025-06-25 | – | – |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 31,2 mln $ | 15,2 mln $ | +105,3% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 400 tys. $ | -100 tys. $ | +500,0% |
| Deferred Income Tax Assets, Net | 66,6 mln $ | 98,4 mln $ | -32,3% | 69,1 mln $ | 101 mln $ | -31,9% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 32,3 mln $ | 12,5 mln $ | +158,4% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 700 tys. $ | -2,6 mln $ | +126,9% |
| Deferred Tax Assets, Deferred Income | 6,3 mln $2026-06-24 | 7,3 mln $ | -13,7% | 6,3 mln $ | 7,3 mln $ | -13,7% |
| Deferred Tax Assets, Net | 69,1 mln $2026-06-24 | 101 mln $ | -31,9% | 69,1 mln $ | 101 mln $ | -31,9% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 635 mln $2026-06-24 | 625 mln $ | +1,5% | 635 mln $ | 625 mln $ | +1,5% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards, State and Local | 2,8 mln $2026-06-24 | 3,7 mln $ | -24,3% | 2,8 mln $ | 3,7 mln $ | -24,3% |
| Deferred Tax Assets, Other | 11,7 mln $2026-06-24 | 13,9 mln $ | -15,8% | 11,7 mln $ | 13,9 mln $ | -15,8% |
| Deferred Tax Assets, Other Tax Carryforwards | 4 mln $2026-06-24 | 4,6 mln $ | -13,0% | 4 mln $ | 4,6 mln $ | -13,0% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards, Other | 5,6 mln $2026-06-24 | 26,7 mln $ | -79,0% | 5,6 mln $ | 26,7 mln $ | -79,0% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Employee Benefits | 200 tys. $2026-06-24 | 100 tys. $ | +100,0% | 200 tys. $ | 100 tys. $ | +100,0% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Share-based Compensation Cost | 9,1 mln $2026-06-24 | 13,1 mln $ | -30,5% | 9,1 mln $ | 13,1 mln $ | -30,5% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Other | 18,4 mln $2026-06-24 | 31,3 mln $ | -41,2% | 18,4 mln $ | 31,3 mln $ | -41,2% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-09-23, 10-K 2026-06-24, 10-Q 2026-03-25, 10-Q 2025-12-24, 10-Q 2025-09-24, 10-K 2025-06-25, 10-Q 2025-03-26, 10-Q 2024-12-25, 10-Q 2024-09-25
Dane na 2026-11-02