Finanse Duolingo, Inc. (DUOL)
NASDAQ · Technology · Software - Application · Pracownicy: 900 · CEO: Luis Alfonso von Ahn Arellano
- Cena
- 131,59 $ -3,52%
- Kapitalizacja
- 6,13 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 5,04 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-06
- Następny raport
- 2026-11-03 Prognoza EPS: 0,57 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 6,13 mld $ EV 5,04 mld $
- Przychody
- 1,15 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +16% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 35,9% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 14,8× Prognozowany 47,9× (FY2026)
- P/S
- 5,4× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 24,4× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 405 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 411 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 1,21 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-03 Prognoza przychodów: 303 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-05): przychody powyżej o 1,0%, EPS powyżej o 9,3%Przychody 298 mln $ wobec oczekiwanych 296 mln $ (+1,0%); EPS 0,66 $ wobec 0,60 $ (+9,3%).
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r 18,3%Przychody za Q2 '26: 298 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 36,0%.
- Marża operacyjna 14,2% (TTM), zmiana r/r: +4,5 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 89,1%, przychody: wzrost 29,4%.
- Część nieoperacyjna zysku przed opodatkowaniem: 19,6%Zysk przed opodatkowaniem 202 mln $, zysk operacyjny 162 mln $ (TTM). Zyski z udziałów kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe podnoszą zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 2,2% przychodów (rok temu 0,9%)Zainwestowano 25,4 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+231,6% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 405 mln $ = 98,6% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 69,6 mln $ = 17,2% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 69,6 mln $ (rok temu 0 $), dywidendy: 0 $, wynagrodzenie w akcjach: 145 mln $ (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 2,1%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 50 mln, rok wcześniej: 49 mln.
- Gotówka netto: 1,23 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 1,31 mld $, dług z leasingiem: 86,1 mln $; rok temu gotówka netto: 1 mld $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 298 mln $ | 252 mln $ | +18,3% |
| Marża brutto | 72,6% | 71,8% | +0,8 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 33,9 mln $ | 34,1 mln $ | -0,3% |
| Marża operacyjna | 11,4% | 13,5% | -2,1 pkt proc. |
| Zysk netto | 33,2 mln $ | 44,8 mln $ | -26,0% |
| Rozwodniony EPS | 0,66 $ | 0,91 $ | -27,5% |
| Przepływy operacyjne | 88,3 mln $ | 90,7 mln $ | -2,7% |
| Capex | 9,63 mln $ | 1,2 mln $ | +703,8% |
| Wolne przepływy pieniężne | 78,6 mln $ | 89,5 mln $ | -12,1% |
| R&D | 92,2 mln $ | 72,8 mln $ | +26,6% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 38,2 mln $ | 34,6 mln $ | +10,5% |
Raport vs konsensus
2026-08-05| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 298 mln $ | 296 mln $ | +1,0% |
| EPS (baza konsensusu) | 0,66 $ | 0,60 $ | +9,3% |
Z raportu z 2026-08-05 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| License and Service | 258 mln $ | +22,5% | 86,8% | 981 mln $ | +33,7% | |
| Advertising | 21,1 mln $ | +2,2% | 7,1% | 82,9 mln $ | +23,4% | |
| English Test | 10,1 mln $ | +0,2% | 3,4% | 41,4 mln $ | -6,6% | |
| In-App Purchases | 8 mln $ | -23,0% | 2,7% | – | – | |
| Product And Service, Other Miscellaneous | – | – | – | – | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 431 mln $
- Capex
- -25,4 mln $
- Skup akcji
- -69,6 mln $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- -33,1 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- 0 $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 145 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 405 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 17,2%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 14,8× | 275,5× 3 z 5 lat | 19,4× – 648,1× |
| EV / EBITDA | 24,4× | 183,2× 3 z 5 lat | 36,0× – 395,3× |
| EV / przychody | 4,4× | 12,7× | 6,0× – 18,5× |
| Cena / FCF | 15,1× | 185,8× | 21,7× – 727,3× |
| Cena / wartość księgowa | 4,4× | 10,5× | 5,2× – 17,1× |
| Rentowność FCF | 6,6% | 2,0% | 0,1% – 4,6% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 10,8% | -1,5% | -11,3% – 9,8% |
| Zwrot z kapitału własnego | 30,1% | 4,2% | -11,7% – 30,7% |
Analitycy
Cel konsensusu 141,67 $ (+7,7%)
zakres 80,00 $ – 210,00 $ · rekomendacja Hold
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 1,21 mld $ | +16,4% | 2,75 $ | -68,0% | 47,9× | 10 |
| FY2027 | 1,37 mld $ | +13,5% | 3,38 $ | +23,1% | 38,9× | 10 |
| FY2028 | 1,56 mld $ | +13,8% | 4,24 $ | +25,5% | 31,0× | 12 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (214), które Duolingo, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 400 tys. $2026-02-26 | – | – | – | – | – | |
| Accounts Payable, Current | 16,2 mln $ | 7,73 mln $ | +109,5% | 8 mln $ | 6,38 mln $ | +25,3% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 131 mln $ | 113 mln $ | +16,0% | 163 mln $ | 129 mln $ | +26,3% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss | 0 $ | – | – | – | – | – |
| Accretion (Amortization) of Discounts and Premiums, Investments | 321 tys. $ | 467 tys. $ | -31,3% | 1,85 mln $ | 551 tys. $ | +235,9% |
| Accrued Income Taxes, Current | 1,11 mln $ | 24 tys. $ | +4508,3% | 1,26 mln $ | 6,59 mln $ | -80,9% |
| Accrued Liabilities, Current | 55,4 mln $ | 32,5 mln $ | +70,8% | 45,7 mln $ | 36,4 mln $ | +25,6% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 24,2 mln $ | 19 mln $ | +27,6% | 21,6 mln $ | 16,4 mln $ | +31,5% |
| Additional Paid in Capital | 1,05 mld $ | 1,02 mld $ | +2,3% | 1,06 mld $ | 950 mln $ | +11,4% |
| Advertising Expense | 28,2 mln $ | 19,6 mln $ | +43,5% | 86,9 mln $ | 62,4 mln $ | +39,3% |
| Amortization of Intangible Assets | 2,89 mln $ | 2,1 mln $ | +37,3% | – | – | – |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 38,2 mln $ | 34,6 mln $ | +10,5% | 137 mln $ | 110 mln $ | +24,4% |
| Asset Impairment Charges | 0 $2026-03-31 | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Assets | 2,07 mld $ | 1,54 mld $ | +34,4% | 1,99 mld $ | 1,3 mld $ | +53,0% |
| Assets, Current | 1,57 mld $ | 1,32 mld $ | +18,7% | 1,44 mld $ | 1,1 mld $ | +30,4% |
| Assets, Fair Value Disclosure | 1,42 mld $ | 1,17 mld $ | +20,7% | 1,28 mld $ | 975 mln $ | +30,8% |
| Business Combination, Provisional Information, Initial Accounting Incomplete, Adjustments Related to Previous Period | – | – | – | 0 $2024-12-31 | – | – |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | 119 tys. $ | 665 tys. $ | -82,1% | 4,45 mln $ | 0 $ | – |
| Capitalized Computer Software, Additions | 2,85 mln $2026-03-31 | 1,31 mln $ | +117,8% | 9,17 mln $ | 9,02 mln $ | +1,6% |
| Capitalized Computer Software, Amortization | 2,84 mln $2026-03-31 | 2,34 mln $ | +21,3% | 9,2 mln $ | 5,89 mln $ | +56,2% |
| Capitalized Computer Software, Gross | 47,7 mln $2026-03-31 | – | – | 44,8 mln $ | 35,7 mln $ | +25,7% |
| Capitalized Computer Software, Impairments | – | – | – | 238 tys. $2024-12-31 | 0 $ | – |
| Capitalized Contract Cost, Net, Current | 103 mln $ | 93,8 mln $ | +9,5% | 103 mln $ | 80,2 mln $ | +28,1% |
| Cash | 185 mln $ | 90,5 mln $ | +104,3% | 156 mln $ | 73,4 mln $ | +112,5% |
| Cash Acquired from Acquisition | 0 $2025-12-31 | 0 $ | – | 0 $ | 5 tys. $ | -100,0% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 1,18 mld $ | 976 mln $ | +21,0% | 1,04 mld $ | 786 mln $ | +31,9% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 1,18 mld $ | 979 mln $ | +20,9% | 1,04 mld $ | 789 mln $ | +31,8% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 42,3 mln $ | 92,2 mln $ | -54,1% | 251 mln $ | 38,2 mln $ | +556,3% |
| Common Stock, Value, Issued | 5 tys. $ | 4 tys. $ | +25,0% | 5 tys. $ | 4 tys. $ | +25,0% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 33,2 mln $ | 44,8 mln $ | -26,0% | 414 mln $ | 88,6 mln $ | +367,5% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 505 mln $ | 431 mln $ | +17,1% | 496 mln $ | 373 mln $ | +33,1% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 151 mln $ | 112 mln $ | +33,9% | 372 mln $ | 249 mln $ | +49,8% |
| Cost of Revenue | 81,7 mln $ | 69,7 mln $ | +17,3% | 288 mln $ | 204 mln $ | +41,5% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -6,24 mln $ | 10,7 mln $ | -158,6% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 1,63 mln $ | 284 tys. $ | +473,9% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -4,93 mln $ | 13,6 mln $ | -136,3% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -313 tys. $ | 2,64 mln $ | -111,9% |
| Debt Securities, Held-to-Maturity, Accrued Interest, after Allowance for Credit Loss | 2,09 mln $ | 2,02 mln $ | +3,8% | 2,1 mln $ | 1,49 mln $ | +41,2% |
| Debt Securities, Held-to-maturity, Accumulated Unrecognized Gain | 21 tys. $ | 161 tys. $ | -87,0% | 435 tys. $ | 21 tys. $ | +1971,4% |
| Debt Securities, Held-to-maturity, Accumulated Unrecognized Loss | 655 tys. $ | 136 tys. $ | +381,6% | 19 tys. $ | 571 tys. $ | -96,7% |
| DebtSecuritiesHeldToMaturityAmortizedCostAfterAllowanceForCreditLossCurrent | 133 mln $ | 122 mln $ | +9,3% | 104 mln $ | 91,9 mln $ | +13,3% |
| DebtSecuritiesHeldToMaturityExcludingAccruedInterestCreditLossExpenseReversal | 0 $ | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -208 mln $ | 0 $ | – |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -1,59 mln $ | 157 tys. $ | -1110,2% |
| Deferred Income Tax Assets, Net | 206 mln $ | 675 tys. $ | +30 424,3% | 227 mln $ | 675 tys. $ | +33 579,9% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | 12,8 mln $2025-12-31 | 157 tys. $ | +8025,5% | -227 mln $ | 157 tys. $ | -144 513,4% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 242 tys. $ | 302 tys. $ | -19,9% | 249 tys. $ | 291 tys. $ | -14,4% |
| Deferred Income Taxes and Tax Credits | 11,8 mln $ | 0 $ | – | -225 mln $ | 0 $ | – |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -17,6 mln $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, in Process Research and Development | 118 mln $2025-12-31 | 191 mln $ | -38,1% | 118 mln $ | 191 mln $ | -38,1% |
| Deferred Tax Assets, Net | 227 mln $2025-12-31 | 384 tys. $ | +59 038,0% | 227 mln $ | 384 tys. $ | +59 038,0% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 252 mln $2025-12-31 | 18,8 mln $ | +1241,6% | 252 mln $ | 18,8 mln $ | +1241,6% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 27,5 mln $2025-12-31 | 4,49 mln $ | +513,2% | 27,5 mln $ | 4,49 mln $ | +513,2% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards, Domestic | 111 mln $2025-12-31 | – | – | 111 mln $ | – | – |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards, State and Local | 72,4 mln $2025-12-31 | – | – | 72,4 mln $ | – | – |
| Deferred Tax Assets, Other | 516 tys. $2025-12-31 | 70 tys. $ | +637,1% | 516 tys. $ | 70 tys. $ | +637,1% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards, General Business | 76,4 mln $2025-12-31 | – | – | 76,4 mln $ | – | – |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards, Research | 74,9 mln $2025-12-31 | 61,2 mln $ | +22,5% | 74,9 mln $ | 61,2 mln $ | +22,5% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense | 1,12 mln $2025-12-31 | 674 tys. $ | +66,8% | 1,12 mln $ | 674 tys. $ | +66,8% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Share-based Compensation Cost | 6,88 mln $2025-12-31 | 4,76 mln $ | +44,7% | 6,88 mln $ | 4,76 mln $ | +44,7% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02