Finanse Digital Realty Trust, Inc. (DLR)
NYSE · Real Estate · REIT - Specialty · Pracownicy: 4282 · CEO: Andrew Power
- Cena
- 180,70 $ -1,21%
- Kapitalizacja
- 67 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 86,9 mld $
- Ostatni raport
- Q3 '26 złożony 2026-10-30
- Następny raport
- 2027-02-04 Prognoza EPS: 0,57 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 67 mld $ EV 86,9 mld $
- Przychody
- 7,17 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +19% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 12,9% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 72,3× Prognozowany 64,6× (FY2026)
- P/S
- 9,3× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 24,4× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 1,4 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 927 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 7,26 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2027-02-04 Prognoza przychodów: 1,84 mld $
- Dywidenda
- 4,88 $ Na akcję, ostatnie 12 miesięcy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-10-29): przychody powyżej o 8,5%, EPS poniżej o 8,4%Przychody 1,9 mld $ wobec oczekiwanych 1,75 mld $ (+8,5%); EPS 0,48 $ wobec 0,52 $ (-8,4%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 20,6%Przychody za Q3 '26: 1,9 mld $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 18,6%.
- Marża operacyjna 19,2% (TTM), zmiana r/r: +7,6 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 99,8%, przychody: wzrost 21,3%.
- Straty nieoperacyjne pochłaniają 31,5% zysku przed opodatkowaniemZysk przed opodatkowaniem 1,05 mld $, zysk operacyjny 1,38 mld $ (TTM). Straty na udziałach kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe obniżają zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 12,7% przychodów (rok temu 49,3%)Zainwestowano 914 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (-68,6% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 1,4 mld $ = 151,1% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 1,34 mld $ = 95,4% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 0 $ (rok temu 0 $), dywidendy: 1,34 mld $, wynagrodzenie w akcjach: 54,3 mln $ (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 8,8%Akcji rozwodnionych w Q3 '26: 380 mln, rok wcześniej: 349 mln.
- Dług netto: 19,9 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 803 mln $, dług z leasingiem: 20,7 mld $; rok temu dług netto: 16,2 mld $.
Ostatni kwartał: Q3 '26
Kwartał zakończony 2026-09-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q3 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 1,9 mld $ | 1,58 mld $ | +20,6% |
| Marża brutto | 55,5% | 55,0% | +0,5 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 294 mln $ | 138 mln $ | +112,2% |
| Marża operacyjna | 15,4% | 8,8% | +6,7 pkt proc. |
| Zysk netto | 195 mln $ | 67,8 mln $ | +188,1% |
| Rozwodniony EPS | 0,48 $ | 0,15 $ | +220,0% |
| Przepływy operacyjne | 0 $ | 653 mln $ | -100,0% |
| Capex | 0 $ | 687 mln $ | -100,0% |
| Wolne przepływy pieniężne | 0 $ | -34,5 mln $ | +100,0% |
| R&D | 0 $ | 0 $ | – |
| Wynagrodzenie w akcjach | 0 $ | 23,9 mln $ | -100,0% |
Raport vs konsensus
2026-10-29| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 1,9 mld $ | 1,75 mld $ | +8,5% |
| EPS (baza konsensusu) | 0,48 $ | 0,52 $ | -8,4% |
Z raportu z 2026-10-29 za Q3 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q3 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Rental And Other Services | 1,83 mld $ | – | 96,0% | – | – | |
| Fee Income And Other | 75,3 mln $ | – | 4,0% | – | – |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q3 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| United States | 1,03 mld $ | – | 54,3% | – | – | |
| Non-US | 870 mln $ | – | 45,7% | – | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 2,31 mld $
- Capex
- -914 mln $
- Skup akcji
- 0 $
- Dywidendy
- -1,34 mld $
- Przejęcia
- -2,4 mld $
- Dług netto zaciągnięty
- -79,6 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 54,3 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 1,4 mld $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 95,4%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 72,3× | 60,5× | 29,7× – 101,9× |
| EV / EBITDA | 24,4× | 20,4× | 18,0× – 24,9× |
| EV / przychody | 12,1× | 12,0× | 9,9× – 14,6× |
| Cena / FCF | 47,9× | 22,0× 1 z 5 lat | 22,0× – 22,0× |
| Cena / wartość księgowa | 2,4× | 2,3× | 1,6× – 2,8× |
| Rentowność FCF | 2,1% | -1,2% | -4,7% – 4,5% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 2,5% | 1,4% | 1,0% – 2,0% |
| Zwrot z kapitału własnego | 3,6% | 5,0% | 2,1% – 9,5% |
Analitycy
Cel konsensusu 223,36 $ (+23,6%)
zakres 197,00 $ – 240,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 7,26 mld $ | +18,7% | 2,80 $ | -21,8% | 64,6× | 11 |
| FY2027 | 8,06 mld $ | +11,1% | 2,70 $ | -3,4% | 66,8× | 12 |
| FY2028 | 9,14 mld $ | +13,4% | 3,27 $ | +20,9% | 55,3× | 13 |
| FY2029 | 10,5 mld $ | +15,4% | 4,29 $ | +31,1% | 42,2× | 10 |
| FY2030 | 11,5 mld $ | +8,8% | 4,43 $ | +3,4% | 40,8× | 5 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (218), które Digital Realty Trust, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts and Financing Receivable, after Allowance for Credit Loss | 1,43 mld $ | 1,37 mld $ | +4,1% | 1,36 mld $ | 1,26 mld $ | +8,1% |
| Accounts Payable and Accrued Liabilities | 2,42 mld $ | 1,93 mld $ | +25,5% | 2,6 mld $ | 2,06 mld $ | +26,5% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss | 692 mln $ | 601 mln $ | +15,1% | 729 mln $ | 570 mln $ | +27,9% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss | 79,2 mln $ | 62,8 mln $ | +26,1% | 86,4 mln $ | 59,2 mln $ | +45,8% |
| Accounts Receivable, before Allowance for Credit Loss | 771 mln $ | 664 mln $ | +16,1% | 815 mln $ | 629 mln $ | +29,5% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -513 mln $ | -927 mln $ | +44,7% | -469 mln $ | -1,18 mld $ | +60,3% |
| Additional Paid in Capital | 30,1 mld $ | 28,1 mld $ | +7,1% | 29,4 mld $ | 28,1 mld $ | +4,5% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 17 mln | 17,6 mln | -3,6% | 17,3 tys. | 17,7 tys. | -2,3% |
| Asset Impairment Charges | – | – | – | 78,6 mln $ | 191 mln $ | -58,9% |
| Assets | 48,9 mld $ | 45,1 mld $ | +8,4% | 49,4 mld $ | 45,3 mld $ | +9,1% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 2,43 mld $ | 2,32 mld $ | +4,5% | 3,45 mld $ | 3,87 mld $ | -10,8% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 2,44 mld $ | 2,33 mld $ | +4,7% | 3,46 mld $ | 3,88 mld $ | -10,8% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Excluding Exchange Rate Effect | -1,02 mld $ | -1,52 mld $ | +33,1% | -305 mln $ | 2,42 mld $ | -112,6% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,01 $ | 0,01 $ | 0,0% | 0,01 $ | 0,01 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 502 mln | 502 mln | 0,0% | 502 mln | 502 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 349 mln | 337 mln | +3,6% | 344 mln | 336 mln | +2,1% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 349 mln | 337 mln | +3,6% | 344 mln | 337 tys. | +101 955,6% |
| Common Stock, Value, Issued | 3,46 mln $ | 3,34 mln $ | +3,6% | 3,41 mln $ | 3,34 mln $ | +2,1% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Noncontrolling Interest | -38,3 mln $ | 41,1 mln $ | -193,2% | 206 mln $ | -68,4 mln $ | +402,0% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 136 mln $ | 365 mln $ | -62,9% | 2,02 mld $ | 174 mln $ | +1063,9% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Including Portion Attributable to Noncontrolling Interest | 97,3 mln $ | 406 mln $ | -76,1% | 2,23 mld $ | 105 mln $ | +2015,2% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 131 mln $ | – | – |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 133 mln $ | – | – |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 2,56 mln $ | – | – |
| Deferred Costs, Leasing, Net | 279 mln $2025-12-31 | 208 mln $ | +34,4% | 279 mln $ | 208 mln $ | +34,4% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -34 tys. $ | – | – |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -101 mln $ | – | – |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -101 mln $ | – | – |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 1,09 mld $ | 1,11 mld $ | -1,4% | 1,12 mld $ | 1,08 mld $ | +3,7% |
| Deferred Rent Receivables, Net | 765 mln $ | 641 mln $ | +19,3% | 751 mln $ | 642 mln $ | +16,9% |
| Deferred Tax Assets, Capital Loss Carryforwards | 124 tys. $2025-12-31 | – | – | 124 tys. $ | – | – |
| Deferred Tax Assets, Goodwill and Intangible Assets | 14 mln $2025-12-31 | 12,6 mln $ | +11,5% | 14 mln $ | 12,6 mln $ | +11,5% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 604 mln $2025-12-31 | 467 mln $ | +29,3% | 604 mln $ | 467 mln $ | +29,3% |
| Deferred Tax Assets, Investment in Subsidiaries | 28,8 mln $2025-12-31 | 17,4 mln $ | +65,7% | 28,8 mln $ | 17,4 mln $ | +65,7% |
| Deferred Tax Assets, Net | 13,8 mln $2025-12-31 | 3,5 mln $ | +294,3% | 13,8 mln $ | 3,5 mln $ | +294,3% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 307 mln $2025-12-31 | 253 mln $ | +21,5% | 307 mln $ | 253 mln $ | +21,5% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 263 mln $2025-12-31 | 197 mln $ | +33,2% | 263 mln $ | 197 mln $ | +33,2% |
| Deferred Tax Assets, Other | 295 mln $2025-12-31 | 237 mln $ | +24,4% | 295 mln $ | 237 mln $ | +24,4% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards | 2,9 mln $2025-12-31 | 2,41 mln $ | +20,4% | 2,9 mln $ | 2,41 mln $ | +20,4% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 297 mln $2025-12-31 | 214 mln $ | +38,6% | 297 mln $ | 214 mln $ | +38,6% |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | 1,42 mld $2025-12-31 | 1,33 mld $ | +6,3% | 1,42 mld $ | 1,33 mld $ | +6,3% |
| Deferred Tax Liabilities, Intangible Assets | 171 mln $2025-12-31 | 175 mln $ | -2,2% | 171 mln $ | 175 mln $ | -2,2% |
| Deferred Tax Liabilities, Investments | 1,22 mld $2025-12-31 | 1,14 mld $ | +6,9% | 1,22 mld $ | 1,14 mld $ | +6,9% |
| Deferred Tax Liabilities, Net | 1,11 mld $2025-12-31 | 1,08 mld $ | +2,8% | 1,11 mld $ | 1,08 mld $ | +2,8% |
| Deferred Tax Liabilities, Other | 15,8 mln $2025-12-31 | 10,5 mln $ | +50,5% | 15,8 mln $ | 10,5 mln $ | +50,5% |
| Deferred Tax Liability Not Recognized, Amount of Unrecognized Deferred Tax Liability, Undistributed Earnings of Foreign Subsidiaries | 0 $2025-12-31 | – | – | 0 $ | – | – |
| Defined Contribution Plan, Cost | – | – | – | 10,2 mln $ | 9,4 mln $ | +8,5% |
| Defined Contribution Plan, Employers Matching Contribution, Annual Vesting Percentage | – | – | – | 100,0% | 100,0% | 0,0% |
| Depreciation, Depletion and Amortization, Nonproduction | 500 mln $ | 443 mln $ | +12,8% | 1,89 mld $ | 1,77 mld $ | +6,9% |
| Development in Process | 5,38 mld $ | 4,97 mld $ | +8,2% | 4,98 mld $ | 5,16 mld $ | -3,6% |
| Dividends Payable | 428 mln $2025-12-31 | 419 mln $ | +2,3% | 428 mln $ | 419 mln $ | +2,3% |
| Dividends, Common Stock | 433 mln $ | 420 mln $ | +3,1% | 1,7 mld $ | 1,62 mld $ | +4,6% |
| Dividends, Preferred Stock, Stock | 10,2 mln $ | 10,2 mln $ | 0,0% | 40,7 mln $ | 40,7 mln $ | 0,0% |
| Earnings Per Share, Basic | 0,49 $ | 0,30 $ | +63,3% | 3,73 $ | 1,74 $ | +114,4% |
| Earnings Per Share, Diluted | 0,46 $ | 0,27 $ | +70,4% | 3,58 $ | 1,61 $ | +122,4% |
| Effect of Exchange Rate on Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | -2,39 mln $ | -26,4 mln $ | +91,0% | -113 mln $ | -179 mln $ | +36,5% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation at Federal Statutory Income Tax Rate, Amount | – | – | – | 282 mln $ | – | – |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, at Federal Statutory Income Tax Rate, Percent | – | – | – | 21,0% | – | – |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Percent | – | – | – | 2,4% | – | – |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Tax Contingency, Amount | – | – | – | 28,7 mln $ | – | – |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-09-30, 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30
Dane na 2026-11-02