Finanse Shenzhen Techwinsemi Technology Co., Ltd. (Demingli) (DEMINGLI)
SHZ · Technology · Semiconductors · Pracownicy: 1206 · CEO: Hu Li
- Cena
- 207,78 CNY -0,92%
- Kapitalizacja
- 66 mld CNY
- Wartość przedsiębiorstwa
- 85,5 mld CNY
- Ostatni raport
- Q3 '26 złożony 2026-09-30
- Następny raport
- 2027-03-04 Prognoza EPS: 7,33 CNY
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 66 mld CNY EV 85,5 mld CNY
- Przychody
- 32,7 mld CNY Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +195% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 28,9% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 7,0× Prognozowany 7,4× (FY2026)
- P/S
- 2,0× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 7,4× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- -15,3 mld CNY Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 9,46 mld CNY Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 31,8 mld CNY Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2027-03-04 Prognoza przychodów: 7,82 mld CNY
- Dywidenda
- 0,40 CNY Na akcję, ostatnie 12 miesięcy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-10-26): przychody powyżej o 64,9%, EPS powyżej o 9,9%Przychody 11,6 mld CNY wobec oczekiwanych 7,06 mld CNY (+64,9%); EPS 8,65 CNY wobec 7,87 CNY (+9,9%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 356,6%Przychody za Q3 '26: 11,6 mld CNY, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 265,2%.
- Marża operacyjna 35,2% (TTM), zmiana r/r: +37,2 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 7432,4%, przychody: wzrost 317,2%.
- Capex: 2,5% przychodów (rok temu 2,1%)Zainwestowano 832 mln CNY w ostatnich 4 kwartałach (+399,7% r/r). Wolne przepływy pieniężne: -15,3 mld CNY = -161,4% zysku netto.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 0,5%Akcji rozwodnionych w Q3 '26: 324 mln, rok wcześniej: 323 mln.
- Dług netto: 19,5 mld CNYGotówka + inwestycje krótkoterminowe: 951 mln CNY, dług z leasingiem: 20,4 mld CNY; rok temu dług netto: 3,83 mld CNY.
Ostatni kwartał: Q3 '26
Kwartał zakończony 2026-09-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q3 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 11,6 mld CNY | 2,55 mld CNY | +356,6% |
| Marża brutto | 32,9% | 13,3% | +19,6 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 3,47 mld CNY | 100 mln CNY | +3359,1% |
| Marża operacyjna | 29,8% | 3,9% | +25,9 pkt proc. |
| Zysk netto | 2,73 mld CNY | 90,9 mln CNY | +2902,8% |
| Rozwodniony EPS | 8,41 CNY | 0,28 CNY | +2918,7% |
| Przepływy operacyjne | -6,95 mld CNY | -904 mln CNY | -668,9% |
| Capex | 190 mln CNY | 47,8 mln CNY | +296,5% |
| Wolne przepływy pieniężne | -7,14 mld CNY | -952 mln CNY | -650,2% |
| R&D | 135 mln CNY | 60,5 mln CNY | +123,1% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 0 CNY | 0 CNY | – |
Raport vs konsensus
2026-10-26| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 11,6 mld CNY | 7,06 mld CNY | +64,9% |
| EPS (baza konsensusu) | 8,65 CNY | 7,87 CNY | +9,9% |
Z raportu z 2026-10-26 za Q3 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalnieMarże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- -14,4 mld CNY
- Capex
- -832 mln CNY
- Skup akcji
- 0 CNY
- Dywidendy
- -361 mln CNY
- Przejęcia
- 225 tys. CNY
- Dług netto zaciągnięty
- 15 mld CNY
- Wynagrodzenie w akcjach
- 0 CNY
- Wolne przepływy pieniężne
- -15,3 mld CNY
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- -2,4%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 7,0× | 119,3× | 23,4× – 406,5× |
| EV / EBITDA | 7,4× | 48,0× | 17,4× – 104,9× |
| EV / przychody | 2,6× | 4,1× | 2,3× – 6,5× |
| Cena / FCF | -4,3× | – | – |
| Cena / wartość księgowa | 5,4× | 7,5× | 3,4× – 15,9× |
| Rentowność FCF | -23,1% | -8,3% | -12,2% – -2,0% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 30,4% | 6,0% | 0,3% – 10,6% |
| Zwrot z kapitału własnego | 119,4% | 12,3% | 2,2% – 21,1% |
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 31,8 mld CNY | +194,5% | 27,97 CNY | +1192,4% | 7,4× | 1 |
| FY2027 | 39,6 mld CNY | +24,7% | 28,98 CNY | +3,6% | 7,2× | 1 |
| FY2028 | 49,2 mld CNY | +24,3% | 29,34 CNY | +1,3% | 7,1× | 1 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki.
Dane na 2026-11-02