Finanse Corsair Gaming, Inc. (CRSR)
NASDAQ · Technology · Computer Hardware · Pracownicy: 2355 · CEO: Thi L. La
- Cena
- 12,60 $ -8,23%
- Kapitalizacja
- 1,36 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 1,29 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-06
- Następny raport
- 2026-11-05 Prognoza EPS: 0,12 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 1,36 mld $ EV 1,29 mld $
- Przychody
- 1,45 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- -2% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 2,4% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 40,2× Prognozowany 14,0× (FY2026)
- P/S
- 0,9× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 12,9× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 89,7 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 35,1 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 1,44 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-05 Prognoza przychodów: 337 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-06): przychody powyżej o 1,2%, EPS powyżej o 227,6%Przychody 314 mln $ wobec oczekiwanych 310 mln $ (+1,2%); EPS 0,23 $ wobec 0,07 $ (+227,6%).
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r -1,8%Przychody za Q2 '26: 314 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 9,4%.
- Marża operacyjna 2,9% (TTM), zmiana r/r: +5,4 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 224,7%, przychody: wzrost 3,1%.
- Capex: 1,1% przychodów (rok temu 0,8%)Zainwestowano 16 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+51,1% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 89,7 mln $ = 255,3% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 5,01 mln $ = 5,6% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 5,01 mln $ (rok temu 11 tys. $), dywidendy: 0 $, wynagrodzenie w akcjach: 21,9 mln $ (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 3,1%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 109 mln, rok wcześniej: 106 mln.
- Gotówka netto: 75,3 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 194 mln $, dług z leasingiem: 118 mln $; rok temu dług netto: 86,1 mln $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 314 mln $ | 320 mln $ | -1,8% |
| Marża brutto | 33,2% | 26,8% | +6,4 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 7,61 mln $ | -16,9 mln $ | +145,0% |
| Marża operacyjna | 2,4% | -5,3% | +7,7 pkt proc. |
| Zysk netto | 8,84 mln $ | -20,9 mln $ | +142,4% |
| Rozwodniony EPS | 0,06 $ | -0,16 $ | +139,1% |
| Przepływy operacyjne | 74,8 mln $ | 30,2 mln $ | +147,9% |
| Capex | 2,77 mln $ | 2,71 mln $ | +2,1% |
| Wolne przepływy pieniężne | 72,1 mln $ | 27,5 mln $ | +162,3% |
| R&D | 15,4 mln $ | 17,5 mln $ | -11,8% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 5,94 mln $ | 9,34 mln $ | -36,4% |
Raport vs konsensus
2026-08-06| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 314 mln $ | 310 mln $ | +1,2% |
| EPS (baza konsensusu) | 0,23 $ | 0,07 $ | +227,6% |
Z raportu z 2026-08-06 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Gaming Components And Systems | 198 mln $ | -8,7% | 63,1% | – | – | |
| Gamer And Creator Peripherals | 116 mln $ | +12,9% | 36,9% | – | – |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Americas | 171 mln $ | +1,7% | 54,5% | – | – | |
| Europe And Middle East | 97,8 mln $ | -9,9% | 31,1% | – | – | |
| Asia Pacific | 45,4 mln $ | +4,8% | 14,4% | – | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 106 mln $
- Capex
- -16 mln $
- Skup akcji
- -5,01 mln $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- -6,94 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 21,9 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 89,7 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 5,6%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 40,2× | 236,4× 2 z 5 lat | 19,5× – 453,4× |
| EV / EBITDA | 12,9× | 71,6× 4 z 5 lat | 12,7× – 237,5× |
| EV / przychody | 0,9× | 0,9× | 0,4× – 1,2× |
| Cena / FCF | 15,2× | 61,7× | 18,1× – 212,6× |
| Cena / wartość księgowa | 2,0× | 2,0× | 1,0× – 3,4× |
| Rentowność FCF | 6,6% | 3,6% | 0,5% – 5,5% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 4,9% | 0,7% | -5,8% – 13,4% |
| Zwrot z kapitału własnego | 5,5% | -1,5% | -14,1% – 17,8% |
Analitycy
Cel konsensusu 12,40 $ (-1,6%)
zakres 8,00 $ – 16,00 $ · rekomendacja Hold
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 1,44 mld $ | -2,1% | 0,90 $ | +849,4% | 14,0× | 6 |
| FY2027 | 1,51 mld $ | +5,1% | 0,83 $ | -8,1% | 15,2× | 5 |
| FY2028 | 1,63 mld $ | +7,7% | 0,88 $ | +6,5% | 14,3× | 2 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (243), które Corsair Gaming, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 179 mln $ | 258 mln $ | -30,6% | 213 mln $ | 207 mln $ | +2,6% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 160 mln $ | 179 mln $ | -10,8% | 234 mln $ | 219 mln $ | +7,0% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 326 tys. $ | 2,06 mln $ | -84,2% | 326 tys. $ | 265 tys. $ | +23,0% |
| Accounts Receivable, before Allowance for Credit Loss, Current | 160 mln $ | 181 mln $ | -11,7% | 234 mln $ | 219 mln $ | +7,0% |
| Accounts Receivable, Credit Loss Expense (Reversal) | 0 $2025-09-30 | – | – | – | – | – |
| Accrued Liabilities and Other Liabilities | 184 mln $ | 162 mln $ | +13,4% | 212 mln $ | 177 mln $ | +20,0% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 55,8 mln $ | 50,3 mln $ | +10,9% | 49,2 mln $ | 41,7 mln $ | +18,1% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Foreign Currency Translation Adjustment, Net of Tax | 1,17 mln $2025-12-31 | -3,57 mln $ | +132,8% | 1,17 mln $ | -3,57 mln $ | +132,8% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -1,39 mln $ | 885 tys. $ | -257,1% | -585 tys. $ | -4,56 mln $ | +87,2% |
| Additional Paid in Capital, Common Stock | 719 mln $ | 689 mln $ | +4,3% | 705 mln $ | 668 mln $ | +5,7% |
| Adjustment for Long-term Intercompany Transactions, Net of Tax | 148 tys. $ | -1,32 mln $ | +111,2% | -724 tys. $ | -144 tys. $ | -402,8% |
| Adjustment for Long-term Intercompany Transactions, Tax Expense (Benefit) | 0 $ | 0 $ | – | 178 tys. $ | 330 tys. $ | -46,1% |
| Amortization of Debt Issuance Costs | 58 tys. $ | 138 tys. $ | -58,0% | 412 tys. $ | 513 tys. $ | -19,7% |
| Amortization of Intangible Assets | – | – | – | 40,2 mln $ | 38,4 mln $ | +4,6% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 11,8 mln | 14,7 mln | -19,9% | 14,5 mln | 13,6 mln | +6,6% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 5,96 mln $ | 9,41 mln $ | -36,7% | 33,3 mln $ | 30,6 mln $ | +8,9% |
| Assets | 1,22 mld $ | 1,22 mld $ | -0,5% | 1,25 mld $ | 1,24 mld $ | +1,5% |
| Assets, Current | 647 mln $ | 617 mln $ | +4,8% | 665 mln $ | 623 mln $ | +6,7% |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | 109 tys. $ | 703 tys. $ | -84,5% | 2,53 mln $ | 2,49 mln $ | +1,3% |
| Capitalized Computer Software, Net | 2,4 mln $2025-12-31 | 4,9 mln $ | -51,0% | 2,4 mln $ | 4,9 mln $ | -51,0% |
| Cash | 192 mln $ | 105 mln $ | +83,7% | 97,2 mln $ | 107 mln $ | -9,2% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 194 mln $ | 107 mln $ | +80,4% | 98,8 mln $ | 110 mln $ | -9,8% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 74,1 mln $ | 4,92 mln $ | +1406,3% | -10,8 mln $ | -68,9 mln $ | +84,3% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 300 mln | 300 mln | 0,0% | 300 mln | 300 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 108 mln | 106 mln | +2,0% | 107 mln | 105 mln | +1,8% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 108 mln | 105 mln | +3,3% | 107 mln | 105 mln | +1,8% |
| Common Stock, Value, Issued | 11 tys. $ | 11 tys. $ | 0,0% | 11 tys. $ | 10 tys. $ | +10,0% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Noncontrolling Interest | 316 tys. $ | 790 tys. $ | -60,0% | 1,24 mln $ | 1,44 mln $ | -14,3% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 8,97 mln $ | -17,5 mln $ | +151,2% | -12,2 mln $ | -85,6 mln $ | +85,8% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Including Portion Attributable to Noncontrolling Interest | 9,29 mln $ | -16,7 mln $ | +155,5% | -10,9 mln $ | -84,2 mln $ | +87,0% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 5,18 mln $ | 4,28 mln $ | +21,0% | 9 mln $ | 7,28 mln $ | +23,5% |
| Cost of Revenue | 210 mln $ | 234 mln $ | -10,3% | 1,05 mld $ | 989 mln $ | +5,8% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -652 tys. $ | 406 tys. $ | -260,6% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 10,1 mln $ | 9,69 mln $ | +4,1% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -105 tys. $ | 222 tys. $ | -147,3% |
| Debt Instrument, Unamortized Discount (Premium) and Debt Issuance Costs, Net | 467 tys. $ | 601 tys. $ | -22,3% | 533 tys. $ | 461 tys. $ | +15,6% |
| Debt, Current | 6,12 mln $ | 6,12 mln $ | +0,1% | 6,12 mln $ | 12,2 mln $ | -50,0% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 102 tys. $ | 23 mln $ | -99,6% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -6,54 mln $ | -17,5 mln $ | +62,6% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | -3,63 mln $ | -2,29 mln $ | -58,5% | -6,51 mln $ | 11,4 mln $ | -157,1% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 3,61 mln $ | 7,95 mln $ | -54,6% | 6,07 mln $ | 7,38 mln $ | -17,7% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -73 tys. $ | 5,87 mln $ | -101,2% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 67,2 mln $2025-12-31 | 70,5 mln $ | -4,8% | 67,2 mln $ | 70,5 mln $ | -4,8% |
| Deferred Tax Assets, Net | 5,3 mln $2025-12-31 | – | – | 5,3 mln $ | – | – |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 15,2 mln $ | 10 mln $ | +51,3% | 11,4 mln $ | 6,47 mln $ | +75,8% |
| Deferred Tax Assets, Other | 267 tys. $2025-12-31 | 508 tys. $ | -47,4% | 267 tys. $ | 508 tys. $ | -47,4% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards | 1,65 mln $2025-12-31 | 2,06 mln $ | -19,7% | 1,65 mln $ | 2,06 mln $ | -19,7% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Share-based Compensation Cost | 6,91 mln $2025-12-31 | 5,64 mln $ | +22,5% | 6,91 mln $ | 5,64 mln $ | +22,5% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals, Accrued Liabilities | 13,8 mln $2025-12-31 | 14,4 mln $ | -3,5% | 13,8 mln $ | 14,4 mln $ | -3,5% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 42,2 mln $2025-12-31 | 43,7 mln $ | -3,4% | 42,2 mln $ | 43,7 mln $ | -3,4% |
| Deferred Tax Liabilities, Intangible Assets | 8,46 mln $2025-12-31 | 16,5 mln $ | -48,9% | 8,46 mln $ | 16,5 mln $ | -48,9% |
| Deferred Tax Liabilities, Net | – | – | – | 911 tys. $2024-12-31 | – | – |
| Depreciation | 3,65 mln $ | 3,35 mln $ | +8,9% | 14 mln $ | 13,4 mln $ | +3,8% |
| Earnings Per Share, Basic | 0,06 $ | -0,16 $ | +137,5% | -0,12 $ | -0,95 $ | +87,4% |
| Earnings Per Share, Diluted | 0,06 $ | -0,16 $ | +137,5% | -0,12 $ | -0,95 $ | +87,4% |
| Effect of Exchange Rate on Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | -691 tys. $ | 2,22 mln $ | -131,1% | 3,33 mln $ | -1,43 mln $ | +333,6% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation at Federal Statutory Income Tax Rate, Amount | – | – | – | -2,55 mln $ | -12,9 mln $ | +80,2% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, at Federal Statutory Income Tax Rate, Percent | – | – | – | 21,0% | 21,0% | 0,0% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Change in Deferred Tax Assets Valuation Allowance, Amount | – | – | – | 208 tys. $ | 41,3 mln $ | -99,5% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02