Finanse Coherent Corp. (COHR)
NYSE · Technology · Hardware, Equipment & Parts · Pracownicy: 51 478 · CEO: James Robert Anderson
- Cena
- 210,32 $ -11,34%
- Kapitalizacja
- 41,4 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 43,8 mld $
- Ostatni raport
- Q4 '26 złożony 2026-08-14
- Następny raport
- 2026-11-04 Prognoza EPS: 1,98 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 41,4 mld $ EV 43,8 mld $
- Przychody
- 7,12 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +49% Konsensus na FY2027
- Marża netto
- 11,3% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 48,3× Prognozowany 22,3× (FY2027)
- P/S
- 5,8× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 28,1× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- -1,03 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 805 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 10,6 mld $ Konsensus na FY2027
- Zysk
- 2026-11-04 Prognoza przychodów: 2,3 mld $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-12): przychody powyżej o 3,1%, EPS powyżej o 7,4%Przychody 2,05 mld $ wobec oczekiwanych 1,98 mld $ (+3,1%); EPS 1,74 $ wobec 1,62 $ (+7,4%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 33,7%Przychody za Q4 '26: 2,05 mld $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 17,9%.
- Marża operacyjna 12,0% (TTM), zmiana r/r: +2,5 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 55,0%, przychody: wzrost 22,5%.
- Capex: 15,6% przychodów (rok temu 7,6%)Zainwestowano 1,11 mld $ w ostatnich 4 kwartałach (+151,8% r/r). Wolne przepływy pieniężne: -1,03 mld $ = -128,0% zysku netto.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 30,0%Akcji rozwodnionych w Q4 '26: 202 mln, rok wcześniej: 156 mln.
- Dług netto: 1,55 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 1,99 mld $, dług z leasingiem: 3,54 mld $; rok temu dług netto: 2,98 mld $.
Ostatni kwartał: Q4 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q4 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 2,05 mld $ | 1,53 mld $ | +33,7% |
| Marża brutto | 38,5% | 36,6% | +1,9 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 254 mln $ | 159 mln $ | +59,6% |
| Marża operacyjna | 12,4% | 10,4% | +2,0 pkt proc. |
| Zysk netto | 241 mln $ | -95,6 mln $ | +351,5% |
| Rozwodniony EPS | 1,19 $ | -0,83 $ | +243,4% |
| Przepływy operacyjne | 69,5 mln $ | 130 mln $ | -46,7% |
| Capex | 563 mln $ | 131 mln $ | +328,5% |
| Wolne przepływy pieniężne | -493 mln $ | -1,07 mln $ | -46 185,1% |
| R&D | 216 mln $ | 156 mln $ | +39,0% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 50,4 mln $ | 160 mln $ | -68,5% |
Raport vs konsensus
2026-08-12| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 2,05 mld $ | 1,98 mld $ | +3,1% |
| EPS (baza konsensusu) | 1,74 $ | 1,62 $ | +7,4% |
Z raportu z 2026-08-12 za Q4 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q4 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Industrial Segment | 1,4 mld $ | – | 100,0% | – | – | |
| Datacenter & Communications | – | – | – | – | – | |
| Lasers Segment | – | – | – | – | – | |
| Materials Segment | – | – | – | – | – | |
| Industrial | – | – | – | – | – |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q4 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| North America | 3,47 mld $ | – | 65,3% | – | – | |
| CHINA | 607 mln $ | – | 11,4% | – | – | |
| Europe | 599 mln $ | – | 11,3% | – | – | |
| Other Countries | 330 mln $ | – | 6,2% | – | – | |
| United States | – | – | – | – | – | |
| JAPAN | 306 mln $ | – | 5,8% | – | – | |
| GERMANY | – | – | – | – | – |
Zyski segmentów
Zysk operacyjny według segmentów sprawozdawczych, odczytany z noty o segmentach w każdym 10-Q / 10-K (podziału zysku brakuje w większości źródeł danych).
Segmenty w Q4 '25
| Segment | Przychody | r/r | Zysk operacyjny | r/r | Marża | Marża rok temu | Zysk operacyjny TTM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Networking Segment | 945 mln $ | +39,0% | – | – | – | -12,0% | – |
| Lasers Segment | 348 mln $ | -2,0% | – | – | – | -85,2% | – |
| Materials Segment | 236 mln $ | -15,4% | – | – | – | -43,6% | – |
Zysk operacyjny według segmentów
kwartalnieMarża operacyjna segmentów
kwartalnieCzwarte kwartały są wyliczone: 10-K podaje cały rok, od którego odejmuje się trzy kwartały z 10-Q.
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 79,5 mln $
- Capex
- -1,11 mld $
- Skup akcji
- 0 $
- Dywidendy
- -11,4 mln $
- Przejęcia
- 437 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- -478 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 186 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- -1,03 mld $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- -1,1%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 48,3× | 61,1× 2 z 5 lat | 31,3× – 90,9× |
| EV / EBITDA | 28,1× | 21,4× | 7,4× – 46,4× |
| EV / przychody | 6,2× | 3,9× | 1,5× – 10,2× |
| Cena / FCF | -40,2× | 53,8× 4 z 5 lat | 35,4× – 71,6× |
| Cena / wartość księgowa | 3,8× | 2,3× | 1,0× – 6,4× |
| Rentowność FCF | -2,5% | 1,3% | -1,5% – 2,8% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 5,1% | 2,8% | 0,9% – 5,4% |
| Zwrot z kapitału własnego | 8,4% | 1,5% | -3,6% – 7,4% |
Analitycy
Cel konsensusu 374,22 $ (+77,9%)
zakres 230,00 $ – 448,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2027 | 10,6 mld $ | +49,3% | 9,45 $ | +129,4% | 22,3× | 14 |
| FY2028 | 14,6 mld $ | +37,9% | 14,07 $ | +48,9% | 14,9× | 12 |
| FY2029 | 19,7 mld $ | +34,5% | 19,64 $ | +39,6% | 10,7× | 4 |
| FY2030 | 28,4 mld $ | +44,4% | 25,21 $ | +28,3% | 8,3× | 1 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (303), które Coherent, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| – | – | – | 1,72 mln $ | – | – | |
| – | – | – | 0,0% | – | – | |
| – | – | – | 16,8 mln $ | – | – | |
| – | – | – | 2,0% | – | – | |
| – | – | – | 14,9 mln $ | – | – | |
| – | – | – | 3,27 mln $ | – | – | |
| Accounts Payable, Current | 1,91 mld $ | 847 mln $ | +125,0% | 1,91 mld $ | 847 mln $ | +125,0% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 1,34 mld $ | 964 mln $ | +39,3% | 1,34 mld $ | 964 mln $ | +39,3% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 13,2 mln $ | 12,2 mln $ | +8,2% | 13,2 mln $ | 12,2 mln $ | +8,2% |
| Accrued Income Taxes, Current | 173 mln $ | 124 mln $ | +40,0% | 173 mln $ | 124 mln $ | +40,0% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 1,78 mld $ | 1,62 mld $ | +10,4% | 1,78 mld $ | 1,62 mld $ | +10,4% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | 204 mln $ | 372 mln $ | -45,1% | 204 mln $ | 372 mln $ | -45,1% |
| Amortization of Debt Issuance Costs | 2,42 mln $ | 4,11 mln $ | -41,1% | 17,6 mln $ | 19,8 mln $ | -11,2% |
| Amortization of Debt Issuance Costs and Discounts | – | – | – | 19,8 mln $2025-06-30 | 17,7 mln $ | +12,0% |
| Amortization of Intangible Assets | 69,6 mln $ | 72,3 mln $ | -3,7% | 280 mln $ | 303 mln $ | -7,6% |
| Amortization of Other Deferred Charges | 69,9 mln $ | 72 mln $ | -3,0% | 280 mln $ | 303 mln $ | -7,4% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 0 | 4,63 mln | -100,0% | 0 | 33,7 mln | -100,0% |
| Assets | 18,3 mld $ | 14,9 mld $ | +22,7% | 18,3 mld $ | 14,9 mld $ | +22,7% |
| Assets, Current | 6,93 mld $ | 3,93 mld $ | +76,3% | 6,93 mld $ | 3,93 mld $ | +76,3% |
| Business Combination, Acquisition Related Costs | – | – | – | 38,7 mln $2023-06-30 | – | – |
| Business Combination, Integration Related Costs | 18 mln $ | 17 mln $ | +5,9% | 80 mln $ | 38 mln $ | +110,5% |
| Business Combination, Provisional Information, Initial Accounting Incomplete, Adjustment, Consideration Transferred | – | – | – | -158 mln $2023-06-30 | – | – |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | 170 mln $ | -10,6 mln $ | +1701,5% | 372 mln $ | 67,1 mln $ | +453,7% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 1,16 mld $ | 909 mln $ | +27,8% | 1,16 mld $ | 909 mln $ | +27,8% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 1,77 mld $ | 1,63 mld $ | +8,3% | 1,77 mld $ | 1,63 mld $ | +8,3% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -457 mln $ | 6,88 mln $ | -6745,1% | 135 mln $ | -157 mln $ | +186,4% |
| Common Stock, No Par Value | 0,00 $2025-12-31 | 0,00 $ | – | 0,00 $2025-06-30 | 0,00 $ | – |
| Common Stock, Shares Authorized | 300 mln | 300 mln | 0,0% | 300 mln | 300 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 213 mln | 172 mln | +23,7% | 213 mln | 172 mln | +23,7% |
| Common Stock, Value, Issued | 9,79 mld $ | 5,06 mld $ | +93,6% | 9,79 mld $ | 5,06 mld $ | +93,6% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 203 mln $ | 288 mln $ | -29,4% | 637 mln $ | 419 mln $ | +52,1% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Including Portion Attributable to Noncontrolling Interest | 199 mln $ | 287 mln $ | -30,5% | 618 mln $ | 401 mln $ | +54,2% |
| Contract with Customer, Liability | 63 mln $ | 72 mln $ | -12,5% | 63 mln $ | 72 mln $ | -12,5% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 48,1 mln $ | 63 mln $ | -23,6% | 48,1 mln $ | 63 mln $ | -23,6% |
| Contract with Customer, Liability, Noncurrent | 15 mln $ | 9 mln $ | +66,7% | 15 mln $ | 9 mln $ | +66,7% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | -1 mln $ | 3 mln $ | -133,3% | 51 mln $ | 55 mln $ | -7,3% |
| Conversion of Stock, Amount Converted | 0 $ | 0 $ | – | 2,51 mld $ | 0 $ | – |
| Cost of Goods and Services Sold | 1,26 mld $ | 983 mln $ | +28,0% | 4,45 mld $ | 3,77 mld $ | +18,1% |
| Costs and Expenses | 1,77 mld $ | 1,59 mld $ | +10,9% | 6,27 mld $ | 5,72 mld $ | +9,7% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 3,37 mln $ | 3,01 mln $ | +11,8% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 251 mln $ | 155 mln $ | +62,3% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 260 mln $ | 160 mln $ | +62,7% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 4,9 mln $ | 1,73 mln $ | +182,9% |
| Debt, Weighted Average Interest Rate | – | – | – | 6,0%2025-06-30 | 7,0% | -14,3% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -55 mln $ | -50,5 mln $ | -8,9% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -142 mln $ | -37,8 mln $ | -276,4% |
| Deferred Income Tax Assets, Net | 69,4 mln $ | 53,4 mln $ | +30,0% | 69,4 mln $ | 53,4 mln $ | +30,0% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -199 mln $ | -95,4 mln $ | -108,2% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 541 mln $ | 712 mln $ | -24,0% | 541 mln $ | 712 mln $ | -24,0% |
| Deferred Income Taxes and Tax Credits | -60,7 mln $ | -7,33 mln $ | -727,7% | -199 mln $ | -95,4 mln $ | -108,2% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -1,63 mln $ | -7,22 mln $ | +77,4% |
| Deferred Tax Assets, Deferred Income | 12,2 mln $ | 15,4 mln $ | -20,7% | 12,2 mln $ | 15,4 mln $ | -20,7% |
| Deferred Tax Assets, in Process Research and Development | 216 mln $ | 169 mln $ | +27,6% | 216 mln $ | 169 mln $ | +27,6% |
| Deferred Tax Assets, Inventory | 74,4 mln $ | 74,9 mln $ | -0,6% | 74,4 mln $ | 74,9 mln $ | -0,6% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 475 mln $ | 470 mln $ | +1,1% | 475 mln $ | 470 mln $ | +1,1% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 215 mln $ | 257 mln $ | -16,4% | 215 mln $ | 257 mln $ | -16,4% |
| Deferred Tax Assets, Other | 9,23 mln $ | 9,56 mln $ | -3,5% | 9,23 mln $ | 9,56 mln $ | -3,5% |
| Deferred Tax Assets, Property, Plant and Equipment | 6,32 mln $ | 0 $ | – | 6,32 mln $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits | 36,2 mln $ | 36,3 mln $ | -0,4% | 36,2 mln $ | 36,3 mln $ | -0,4% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Share-based Compensation Cost | 18,9 mln $ | 15,9 mln $ | +19,0% | 18,9 mln $ | 15,9 mln $ | +19,0% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki, prognozy: Financial Modeling Prep. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-K 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-Q 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-K 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-Q 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-K 2024-06-30
Dane na 2026-11-02