Finanse Carnival Corporation & plc (CCL)
NYSE · Consumer Cyclical · Travel Services · Pracownicy: 160 000 · CEO: Joshua Ian Weinstein
- Cena
- 28,83 $ -0,03%
- Kapitalizacja
- 38,8 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 62,7 mld $
- Ostatni raport
- Q3 '26 złożony 2026-09-29
- Następny raport
- 2026-12-18 Prognoza EPS: 0,22 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 38,8 mld $ EV 62,7 mld $
- Przychody
- 27,6 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +4% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 11,4% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 12,5× Prognozowany 12,8× (FY2026)
- P/S
- 1,4× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 8,6× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 3,18 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 3,14 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 27,7 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-12-18 Prognoza przychodów: 6,47 mld $
- Dywidenda
- 0,45 $ Na akcję, ostatnie 12 miesięcy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-09-29): przychody powyżej o 0,6%, EPS powyżej o 5,9%Przychody 8,44 mld $ wobec oczekiwanych 8,39 mld $ (+0,6%); EPS 1,43 $ wobec 1,35 $ (+5,9%).
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r 3,5%Przychody za Q3 '26: 8,44 mld $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 5,3%.
- Marża operacyjna 16,0% (TTM), zmiana r/r: -0,4 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 2,4%, przychody: wzrost 5,2%.
- Straty nieoperacyjne pochłaniają 38,8% zysku przed opodatkowaniemZysk przed opodatkowaniem 3,18 mld $, zysk operacyjny 4,41 mld $ (TTM). Straty na udziałach kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe obniżają zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 13,2% przychodów (rok temu 10,3%)Zainwestowano 3,65 mld $ w ostatnich 4 kwartałach (+35,2% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 3,18 mld $ = 101,2% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 1,17 mld $ = 36,7% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 548 mln $ (rok temu 0 $), dywidendy: 618 mln $, wynagrodzenie w akcjach: 101 mln $ (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku spadła: 2,4%Akcji rozwodnionych w Q3 '26: 1,37 mld, rok wcześniej: 1,4 mld.
- Dług netto: 23,9 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 1,22 mld $, dług z leasingiem: 25,2 mld $; rok temu dług netto: 26,1 mld $.
Ostatni kwartał: Q3 '26
Kwartał zakończony 2026-08-31. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q3 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 8,44 mld $ | 8,15 mld $ | +3,5% |
| Marża brutto | 45,1% | 46,2% | -1,1 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 2,22 mld $ | 2,27 mld $ | -2,3% |
| Marża operacyjna | 26,3% | 27,9% | -1,5 pkt proc. |
| Zysk netto | 1,92 mld $ | 1,85 mld $ | +3,7% |
| Rozwodniony EPS | 1,40 $ | 1,33 $ | +5,3% |
| Przepływy operacyjne | 1,41 mld $ | 1,38 mld $ | +2,0% |
| Capex | 698 mln $ | 647 mln $ | +7,9% |
| Wolne przepływy pieniężne | 712 mln $ | 736 mln $ | -3,3% |
| R&D | 0 $ | 0 $ | – |
| Wynagrodzenie w akcjach | 23 mln $ | 25 mln $ | -8,0% |
Raport vs konsensus
2026-09-29| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 8,44 mld $ | 8,39 mld $ | +0,6% |
| EPS (baza konsensusu) | 1,43 $ | 1,35 $ | +5,9% |
Z raportu z 2026-09-29 za Q3 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q3 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tour And Other | 5,53 mld $ | +1,8% | 65,5% | 17,9 mld $ | +3,8% | |
| Cruise | 2,91 mld $ | +6,7% | 34,5% | 9,72 mld $ | +7,8% |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q3 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Europe Australia And Asia Cruise Brands | 2,61 mld $ | -0,1% | 100,0% | 9,07 mld $ | +10,9% |
Zyski segmentów
Zysk operacyjny według segmentów sprawozdawczych, odczytany z noty o segmentach w każdym 10-Q / 10-K (podziału zysku brakuje w większości źródeł danych).
Segmenty w Q3 '26
| Segment | Przychody | r/r | Zysk operacyjny | r/r | Marża | Marża rok temu | Zysk operacyjny TTM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| North American Segment | – | – | – | – | – | 28,3% | – |
| North America And Australia | – | – | – | – | – | – | – |
| Europe Segment | 2,61 mld $ | +2,2% | – | – | – | 31,8% | – |
| Tour And Other | 191 mln $ | +6,7% | – | – | – | 39,7% | – |
| Cruise | 96 mln $ | +29,7% | – | – | – | -168,9% | – |
Zysk operacyjny według segmentów
kwartalnieMarża operacyjna segmentów
kwartalnieCzwarte kwartały są wyliczone: 10-K podaje cały rok, od którego odejmuje się trzy kwartały z 10-Q.
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 6,82 mld $
- Capex
- -3,65 mld $
- Skup akcji
- -548 mln $
- Dywidendy
- -618 mln $
- Przejęcia
- 11 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- -1,69 mld $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 101 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 3,18 mld $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 36,7%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 12,5× | 14,7× 2 z 5 lat | 12,3× – 17,0× |
| EV / EBITDA | 8,6× | 9,8× 3 z 5 lat | 8,7× – 11,1× |
| EV / przychody | 2,3× | 6,9× | 2,2× – 23,8× |
| Cena / FCF | 12,2× | 19,0× 3 z 5 lat | 13,0× – 25,0× |
| Cena / wartość księgowa | 2,8× | 2,5× | 1,6× – 3,5× |
| Rentowność FCF | 8,2% | -15,7% | -56,4% – 7,7% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 10,8% | 0,0% | -14,8% – 10,8% |
| Zwrot z kapitału własnego | 23,9% | -24,5% | -86,3% – 22,5% |
Analitycy
Cel konsensusu 33,16 $ (+15,0%)
zakres 28,70 $ – 42,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 27,7 mld $ | +4,1% | 2,26 $ | +11,8% | 12,8× | 14 |
| FY2027 | 28,6 mld $ | +3,2% | 2,58 $ | +14,2% | 11,2× | 18 |
| FY2028 | 29,8 mld $ | +4,1% | 3,06 $ | +18,5% | 9,4× | 9 |
| FY2029 | 31 mld $ | +4,0% | 3,57 $ | +16,8% | 8,1× | 7 |
| FY2030 | 31,8 mld $ | +2,6% | 3,67 $ | +2,8% | 7,9× | 3 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (157), które Carnival Corporation & plc oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 1,16 mld $ | 1,17 mld $ | -1,2% | 1,25 mld $ | 1,13 mld $ | +9,9% |
| Accrued Liabilities, Current | 1,98 mld $ | 1,98 mld $ | +0,3% | 2,24 mld $ | 2,36 mld $ | -5,0% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 24 mld $2025-11-30 | 22,1 mld $ | +8,5% | 24 mld $ | 22,1 mld $ | +8,5% |
| Accumulated Other Comprehensive (Income) Loss, Defined Benefit Plan, after Tax | 44 mln $2025-11-30 | 45 mln $ | -2,2% | 44 mln $ | 45 mln $ | -2,2% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Foreign Currency Translation Adjustment, Net of Tax | -1,82 mld $2025-11-30 | -1,96 mld $ | +7,0% | -1,82 mld $ | -1,96 mld $ | +7,0% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -1,71 mld $ | -1,72 mld $ | +0,1% | -1,81 mld $ | -1,98 mld $ | +8,4% |
| Additional Paid in Capital | 15,7 mld $ | 17,2 mld $ | -9,1% | 17,3 mld $ | 17,2 mld $ | +0,7% |
| Advertising Expense | – | – | – | 972 mln $ | 925 mln $ | +5,1% |
| Amortization of Debt Issuance Costs and Discounts | 27 mln $ | 28 mln $ | -3,6% | 116 mln $ | 141 mln $ | -17,7% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 02026-05-31 | 0 | – | 0 | 0 | – |
| AOCI, Cash Flow Hedge, Cumulative Gain (Loss), after Tax | 52 mln $2025-11-30 | 26 mln $ | +100,0% | 52 mln $ | 26 mln $ | +100,0% |
| Asset Impairment Charges | – | – | – | 0 $2024-11-30 | 21 mln $ | -100,0% |
| Assets | 51 mld $ | 50,8 mld $ | +0,3% | 51,7 mld $ | 49,1 mld $ | +5,4% |
| Assets, Current | 3,42 mld $ | 3,87 mld $ | -11,6% | 4,22 mld $ | 3,38 mld $ | +24,9% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 1,22 mld $ | 1,76 mld $ | -30,8% | 1,93 mld $ | 1,21 mld $ | +59,3% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 1,24 mld $ | 1,79 mld $ | -30,8% | 1,96 mld $ | 1,23 mld $ | +59,1% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -1,02 mld $ | -380 mln $ | -168,7% | 727 mln $ | -1,2 mld $ | +160,4% |
| Common Stock, Dividends, Per Share, Declared | 0,15 $ | – | – | 1,95 $2018-11-30 | 1,60 $ | +21,9% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Noncontrolling Interest | 3 mln $ | 2 mln $ | +50,0% | – | – | – |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 1,95 mld $ | 1,89 mld $ | +3,0% | 2,93 mld $ | 1,88 mld $ | +55,7% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Including Portion Attributable to Noncontrolling Interest | 1,95 mld $ | 1,89 mld $ | +3,0% | – | – | – |
| Construction in Progress, Gross | 464 mln $2025-11-30 | 535 mln $ | -13,3% | 464 mln $ | 535 mln $ | -13,3% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss | 394 mln $ | 339 mln $ | +16,2% | 363 mln $ | 336 mln $ | +8,0% |
| Contract with Customer, Liability | 7,6 mld $ | 7,1 mld $ | +7,0% | 7,2 mld $ | 6,8 mld $ | +5,9% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 7,13 mld $ | 6,69 mld $ | +6,5% | 6,83 mld $ | 6,43 mld $ | +6,3% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 300 mln $2025-11-30 | 400 mln $ | -25,0% | 6,1 mld $ | 5,5 mld $ | +10,9% |
| Cost of Revenue | 4,39 mld $2025-08-31 | 4,3 mld $ | +1,9% | 15,6 mld $2024-11-30 | 14,3 mld $ | +9,2% |
| Debt Issuance Costs, Net | 647 mln $ | 707 mln $ | -8,5% | 744 mln $ | 738 mln $ | +0,8% |
| Debt, Long-term and Short-term, Combined Amount | 24,6 mld $ | 27,2 mld $ | -9,7% | 27,4 mld $ | 28,2 mld $ | -2,9% |
| Defined Benefit Plan, Plan Assets, Amount | 163 mln $2025-11-30 | 168 mln $ | -3,0% | 163 mln $ | 168 mln $ | -3,0% |
| Defined Contribution Plan, Cost | – | – | – | 54 mln $ | 47 mln $ | +14,9% |
| Depreciation, Depletion and Amortization, Nonproduction | 754 mln $ | 717 mln $ | +5,2% | 2,79 mld $ | 2,56 mld $ | +9,1% |
| Derivative Asset, Fair Value, Amount Not Offset Against Collateral | 0 $2025-08-31 | 3 mln $ | -100,0% | 2 mln $2024-11-30 | 22 mln $ | -90,9% |
| Derivative Liability, Fair Value, Amount Not Offset Against Collateral | 0 $2025-08-31 | 19 mln $ | -100,0% | 4 mln $2024-11-30 | 28 mln $ | -85,7% |
| Dividends, Common Stock, Cash | 204 mln $ | – | – | 342 mln $2020-11-30 | 1,38 mld $ | -75,2% |
| Earnings Per Share, Basic | 1,41 $ | 1,41 $ | 0,0% | 2,10 $ | 1,50 $ | +40,0% |
| Earnings Per Share, Diluted | 1,40 $ | 1,33 $ | +5,3% | 2,02 $ | 1,44 $ | +40,3% |
| Effect of Exchange Rate on Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 0 $ | 6 mln $ | -100,0% | 19 mln $ | -8 mln $ | +337,5% |
| Gain (Loss) on Extinguishment of Debt | -23 mln $ | -105 mln $ | +78,1% | -401 mln $ | -76 mln $ | -427,6% |
| Gain (Loss) on Extinguishment of Debt, before Write off of Debt Issuance Cost | -23 mln $ | -111 mln $ | +79,3% | -409 mln $ | -79 mln $ | -417,7% |
| Goodwill | 579 mln $ | 579 mln $ | 0,0% | 579 mln $ | 579 mln $ | 0,0% |
| Goodwill and Intangible Asset Impairment | – | – | – | 0 $2023-11-30 | 0 $ | – |
| Income (Loss) from Continuing Operations before Equity Method Investments, Income Taxes, Noncontrolling Interest | 1,86 mld $2025-08-31 | 1,74 mld $ | +6,5% | 1,92 mld $2024-11-30 | -62 mln $ | +3188,7% |
| Income (Loss) from Continuing Operations before Income Taxes, Noncontrolling Interest | 1,94 mld $ | 1,86 mld $ | +4,2% | 2,77 mld $ | 1,92 mld $ | +44,8% |
| Income (Loss) from Equity Method Investments | 8 mln $2025-08-31 | 10 mln $ | -20,0% | 9 mln $2024-11-30 | -13 mln $ | +169,2% |
| Income Tax Expense (Benefit) | 16 mln $ | 6 mln $ | +166,7% | 12 mln $ | -1 mln $ | +1300,0% |
| Increase (Decrease) in Accounts Payable | -11 mln $ | 25 mln $ | -144,0% | 61 mln $ | -26 mln $ | +334,6% |
| Increase (Decrease) in Contract with Customer, Liability | -1,34 mld $ | -1,43 mld $ | +5,8% | 308 mln $ | 507 mln $ | -39,3% |
| Increase (Decrease) in Inventories | -22 mln $ | -2 mln $ | -1000,0% | -2 mln $ | -9 mln $ | +77,8% |
| Increase (Decrease) in Other Operating Assets | -9 mln $ | -71 mln $ | +87,3% | 214 mln $ | -352 mln $ | +160,8% |
| Increase (Decrease) in Other Operating Liabilities | -97 mln $ | 22 mln $ | -540,9% | -218 mln $ | 167 mln $ | -230,5% |
| Increase (Decrease) in Receivables | -25 mln $2026-05-31 | 11 mln $ | -327,3% | 84 mln $ | 49 mln $ | +71,4% |
| Incremental Common Shares Attributable to Dilutive Effect of Conversion of Debt Securities | 0 | 84 mln | -100,0% | 84 mln | 119 mln | -29,4% |
| Incremental Common Shares Attributable to Dilutive Effect of Equity Unit Purchase Agreements | 5 mln | 5 mln | 0,0% | 5 mln | 5 mln | 0,0% |
| Indefinite-lived Intangible Assets (Excluding Goodwill) | 1,18 mld $ | 1,18 mld $ | 0,0% | 1,18 mld $ | 1,16 mld $ | +1,3% |
| Indefinite-lived Intangible Assets, Translation and Purchase Accounting Adjustments | 0 $ | 3 mln $ | -100,0% | 15 mln $ | -4 mln $ | +475,0% |
| Intangible Assets, Net (Excluding Goodwill) | 1,18 mld $ | 1,18 mld $ | 0,0% | 1,18 mld $ | 1,16 mld $ | +1,2% |
| Interest Costs Capitalized | – | – | – | 75 mln $ | 61 mln $ | +23,0% |
| Interest on Convertible Debt, Net of Tax | 0 $ | 18 mln $ | -100,0% | 11 mln $2010-11-30 | 12 mln $ | -8,3% |
| Interest Paid, Excluding Capitalized Interest, Operating Activities | – | – | – | 1,2 mld $ | 1,6 mld $ | -25,0% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-08-31, 10-Q 2026-05-31, 10-Q 2026-02-28, 10-K 2025-11-30, 10-Q 2025-08-31, 10-Q 2025-05-31, 10-Q 2025-02-28, 10-K 2024-11-30, 10-Q 2024-08-31
Dane na 2026-11-02