Finanse Maplebear Inc. (CART)
NASDAQ · Technology · Software - Services · Pracownicy: 3600 · CEO: Chris Rogers
- Cena
- 56,45 $ -1,16%
- Kapitalizacja
- 13,4 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 12,6 mld $
- Ostatni raport
- Q3 '26 złożony 2026-10-29
- Następny raport
- 2027-02-11 Prognoza EPS: 0,70 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 13,4 mld $ EV 12,6 mld $
- Przychody
- 4,15 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +14% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 11,6% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 28,5× Prognozowany 24,5× (FY2026)
- P/S
- 3,2× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 16,8× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 1,21 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 483 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 4,28 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2027-02-11 Prognoza przychodów: 1,13 mld $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-10-29): przychody powyżej o 2,2%, EPS poniżej o 4,8%Przychody 1,1 mld $ wobec oczekiwanych 1,07 mld $ (+2,2%); EPS 0,60 $ wobec 0,63 $ (-4,8%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 16,6%Przychody za Q3 '26: 1,1 mld $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 12,6%.
- Marża operacyjna 14,4% (TTM), zmiana r/r: -0,8 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 7,9%, przychody: wzrost 14,2%.
- Capex: 1,4% przychodów (rok temu 1,7%)Zainwestowano 58 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (-4,9% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 1,21 mld $ = 250,3% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 2,04 mld $ = 168,3% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 2,04 mld $ (rok temu 277 mln $), dywidendy: 0 $, wynagrodzenie w akcjach: 441 mln $ (TTM). Więcej niż wolne przepływy pieniężne: sfinansowane z gotówki lub długu.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku spadła: 12,6%Akcji rozwodnionych w Q3 '26: 248 mln, rok wcześniej: 283 mln.
- Gotówka netto: 893 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 927 mln $, dług z leasingiem: 34 mln $; rok temu gotówka netto: 1,69 mld $.
Ostatni kwartał: Q3 '26
Kwartał zakończony 2026-09-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q3 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 1,1 mld $ | 939 mln $ | +16,6% |
| Marża brutto | 71,8% | 73,7% | -1,9 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 174 mln $ | 166 mln $ | +4,8% |
| Marża operacyjna | 15,9% | 17,7% | -1,8 pkt proc. |
| Zysk netto | 147 mln $ | 144 mln $ | +2,1% |
| Rozwodniony EPS | 0,60 $ | 0,51 $ | +17,6% |
| Przepływy operacyjne | 323 mln $ | 287 mln $ | +12,5% |
| Capex | 17 mln $ | 15 mln $ | +13,3% |
| Wolne przepływy pieniężne | 306 mln $ | 272 mln $ | +12,5% |
| R&D | 194 mln $ | 169 mln $ | +14,8% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 120 mln $ | 81 mln $ | +48,1% |
Raport vs konsensus
2026-10-29| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 1,1 mld $ | 1,07 mld $ | +2,2% |
| EPS (baza konsensusu) | 0,60 $ | 0,63 $ | -4,8% |
Z raportu z 2026-10-29 za Q3 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Transaction | 746 mln $ | +13,2% | 71,5% | 2,85 mld $ | +12,5% | |
| Advertising And Other | 297 mln $ | +16,5% | 28,5% | 1,15 mld $ | +12,9% |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| United States | 994 mln $ | +13,2% | 95,4% | 3,83 mld $ | +12,2% | |
| Non-US | 48 mln $ | +33,3% | 4,6% | 165 mln $ | +20,4% |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 1,27 mld $
- Capex
- -58 mln $
- Skup akcji
- -2,04 mld $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- -59 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- 0 $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 441 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 1,21 mld $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 168,3%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 28,5× | 57,1× 3 z 5 lat | 24,5× – 120,4× |
| EV / EBITDA | 16,8× | 32,8× 3 z 5 lat | 15,4× – 66,0× |
| EV / przychody | 3,0× | 2,7× | 0,3× – 4,5× |
| Cena / FCF | 11,0× | 18,4× 4 z 5 lat | 5,8× – 37,1× |
| Cena / wartość księgowa | 5,1× | 3,3× | 0,8× – 4,7× |
| Rentowność FCF | 9,1% | 6,2% | -2,4% – 17,3% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 17,5% | -3,4% | -42,1% – 14,4% |
| Zwrot z kapitału własnego | 19,3% | 0,3% | -43,3% – 17,8% |
Analitycy
Cel konsensusu 58,47 $ (+3,6%)
zakres 45,00 $ – 77,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 4,28 mld $ | +14,4% | 2,30 $ | +43,8% | 24,5× | 24 |
| FY2027 | 4,75 mld $ | +11,0% | 2,98 $ | +29,4% | 19,0× | 24 |
| FY2028 | 5,26 mld $ | +10,8% | 3,55 $ | +19,3% | 15,9× | 20 |
| FY2029 | 5,67 mld $ | +7,7% | 4,22 $ | +18,9% | 13,4× | 9 |
| FY2030 | 6 mld $ | +5,9% | 4,90 $ | +16,2% | 11,5× | 9 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (244), które Maplebear Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 62 mln $ | 69 mln $ | -10,1% | 70 mln $ | 80 mln $ | -12,5% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 979 mln $ | 1,04 mld $ | -6,1% | 1,13 mld $ | 1,01 mld $ | +11,1% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 2 mln $ | 4 mln $ | -50,0% | 3 mln $ | 4 mln $ | -25,0% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Writeoff | – | – | – | 15 mln $ | 19 mln $ | -21,1% |
| Accounts Receivable, Credit Loss Expense (Reversal) | 3 mln $ | 5 mln $ | -40,0% | 15 mln $ | 19 mln $ | -21,1% |
| Accrued Advertising, Current | 63 mln $ | 84 mln $ | -25,0% | 53 mln $ | 77 mln $ | -31,2% |
| Accrued Liabilities, Current | 631 mln $ | 579 mln $ | +9,0% | 634 mln $ | 505 mln $ | +25,5% |
| Accrued Professional Fees, Current | 66 mln $ | 45 mln $ | +46,7% | 51 mln $ | 46 mln $ | +10,9% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 171 mln $ | 93 mln $ | +83,9% | 127 mln $ | 74 mln $ | +71,6% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -7 mln $ | -1 mln $ | -600,0% | -1 mln $ | -9 mln $ | +88,9% |
| Additional Paid in Capital | 7,29 mld $ | 6,87 mld $ | +6,1% | 7,01 mld $ | 6,69 mld $ | +4,8% |
| Adjustments to Additional Paid in Capital, Increase in Carrying Amount of Redeemable Preferred Stock | 2 mln $ | 2 mln $ | 0,0% | 9 mln $ | 9 mln $ | 0,0% |
| Advertising Expense | – | – | – | 485 mln $ | 457 mln $ | +6,1% |
| Amortization | 6 mln $ | 6 mln $ | 0,0% | 25 mln $ | 26 mln $ | -3,8% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 4,62 mln | 757 tys. | +510,2% | 1,89 mln | 2,41 mln | -21,7% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 151 mln $ | 117 mln $ | +29,1% | 394 mln $ | 335 mln $ | +17,6% |
| Asset Impairment Charges | 0 $ | 5 mln $ | -100,0% | 24 mln $ | 0 $ | – |
| Assets | 3,51 mld $ | 4,43 mld $ | -20,8% | 3,69 mld $ | 4,12 mld $ | -10,4% |
| Assets, Current | 2,12 mld $ | 2,89 mld $ | -26,7% | 2,2 mld $ | 2,7 mld $ | -18,5% |
| Assets, Fair Value Disclosure | 565 mln $ | – | – | 446 mln $ | 975 mln $ | -54,3% |
| Business Combination, Acquisition Related Costs | – | – | – | 0 $2025-04-30 | – | – |
| Capitalized Computer Software, Period Increase (Decrease) | 24 mln $2026-03-31 | 26 mln $ | -7,7% | 98 mln $ | 91 mln $ | +7,7% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 757 mln $ | 1,49 mld $ | -49,2% | 637 mln $ | 1,28 mld $ | -50,2% |
| Cash and Cash Equivalents, Fair Value Disclosure | 436 mln $ | – | – | – | – | – |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 874 mln $ | 1,63 mld $ | -46,2% | 827 mln $ | 1,45 mld $ | -42,9% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 115 mln $ | -78 mln $ | +247,4% | -623 mln $ | -844 mln $ | +26,2% |
| Common Stock, Capital Shares Reserved for Future Issuance | 102 mln | 102 mln | +0,1% | 95,1 mln | 94,2 mln | +1,0% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 2 mld | 2 mld | 0,0% | 2 mld | 2 mld | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 233 mln | 263 mln | -11,5% | 243 mln | 261 mln | -6,9% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 233 mln | 263 mln | -11,5% | 243 mln | 261 mln | -6,9% |
| Common Stock, Value, Issued | 0 $ | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 108 mln $ | 124 mln $ | -12,9% | 455 mln $ | 445 mln $ | +2,2% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 232 mln $ | 220 mln $ | +5,5% | 211 mln $ | 200 mln $ | +5,5% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 63 mln $ | 62 mln $ | +1,6% | 199 mln $ | 195 mln $ | +2,1% |
| Conversion of Stock, Amount Converted | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Cost of Goods and Services Sold | 292 mln $ | 236 mln $ | +23,7% | 984 mln $ | 836 mln $ | +17,7% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 1 mln $ | 18 mln $ | -94,4% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 1 mln $ | 6 mln $ | -83,3% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 10 mln $ | 36 mln $ | -72,2% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 8 mln $ | 12 mln $ | -33,3% |
| Debt Securities, Available-for-sale | 565 mln $ | 1,3 mld $ | -56,6% | 446 mln $ | 975 mln $ | -54,3% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Gain, before Tax | 0 $2025-09-30 | 0 $ | – | 0 $2024-12-31 | 0 $ | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Loss, before Tax | 0 $2025-09-30 | 0 $ | – | 0 $2024-12-31 | 0 $ | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Allowance for Credit Loss | 0 $2025-12-31 | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Amortized Cost | 565 mln $ | 1,3 mld $ | -56,6% | 446 mln $ | 975 mln $ | -54,3% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Amortized Cost, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, after Year One Through Five | 35 mln $ | – | – | 81 mln $ | 0 $ | – |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Amortized Cost, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, Year One | 530 mln $ | 1,3 mld $ | -59,3% | 366 mln $ | 975 mln $ | -62,5% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Fair Value, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, after Year One Through Five | 35 mln $ | – | – | 81 mln $ | 0 $ | – |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Fair Value, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, Year One | 530 mln $ | 1,3 mld $ | -59,3% | 366 mln $ | 975 mln $ | -62,5% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 89 mln $ | 58 mln $ | +53,4% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 1 mln $ | 0 $ | – |
| Deferred Income Tax Assets, Net | 596 mln $ | 775 mln $ | -23,1% | 664 mln $ | 771 mln $ | -13,9% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | 29 mln $ | 1 mln $ | +2800,0% | 98 mln $ | 59 mln $ | +66,1% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 9 mln $ | 1 mln $ | +800,0% |
| Deferred Tax Asset, Interest Carryforward | 42 mln $2025-12-31 | 0 $ | – | 42 mln $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Gross | 744 mln $2025-12-31 | 788 mln $ | -5,6% | 744 mln $ | 788 mln $ | -5,6% |
| Deferred Tax Assets, in Process Research and Development | 287 mln $2025-12-31 | 446 mln $ | -35,7% | 287 mln $ | 446 mln $ | -35,7% |
| Deferred Tax Assets, Net | 664 mln $2025-12-31 | 771 mln $ | -13,9% | 664 mln $ | 771 mln $ | -13,9% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 702 mln $2025-12-31 | 785 mln $ | -10,6% | 702 mln $ | 785 mln $ | -10,6% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02