Finanse Beyond Meat, Inc. (BYND)
NASDAQ · Consumer Defensive · Packaged Foods · Pracownicy: 589 · CEO: Ethan Brown
- Cena
- 6,91 $ -6,37%
- Kapitalizacja
- 119 mln $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 355 mln $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-06
- Następny raport
- 2026-11-04 Prognoza EPS: -1,97 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 119 mln $ EV 355 mln $
- Przychody
- 259 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- -11% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 112,0% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -0,4× Prognozowany -0,7× (FY2026)
- P/S
- 0,5× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- -3,0× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- -126 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 290 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 245 mln $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-04 Prognoza przychodów: 62 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-05): przychody powyżej o 10,3%, EPS powyżej o 139,5%Przychody 68,8 mln $ wobec oczekiwanych 62,4 mln $ (+10,3%); EPS 0,90 $ wobec -2,28 $ (+139,5%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r -8,2%Przychody za Q2 '26: 68,8 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: -17,0%.
- Marża operacyjna -82,7% (TTM), zmiana r/r: -29,7 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost -34,0%, przychody: wzrost -14,1%.
- Część nieoperacyjna zysku przed opodatkowaniem: 173,8%Zysk przed opodatkowaniem 290 mln $, zysk operacyjny -214 mln $ (TTM). Zyski z udziałów kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe podnoszą zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 4,8% przychodów (rok temu 5,0%)Zainwestowano 12,4 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (-16,7% r/r). Wolne przepływy pieniężne: -126 mln $ = -43,5% zysku netto.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 675,2%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 19,7 mln, rok wcześniej: 2,54 mln.
- Dług netto: 236 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 171 mln $, dług z leasingiem: 408 mln $; rok temu dług netto: 1,16 mld $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-27. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 68,8 mln $ | 75 mln $ | -8,2% |
| Marża brutto | 8,5% | 13,7% | -5,2 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | -30,8 mln $ | -34,9 mln $ | +11,8% |
| Marża operacyjna | -44,8% | -46,6% | +1,8 pkt proc. |
| Zysk netto | 16,4 mln $ | -29,2 mln $ | +156,1% |
| Rozwodniony EPS | 0,90 $ | -12,90 $ | +107,0% |
| Przepływy operacyjne | -23,2 mln $ | -33,2 mln $ | +30,3% |
| Capex | 4,02 mln $ | 1,94 mln $ | +107,2% |
| Wolne przepływy pieniężne | -27,2 mln $ | -35,1 mln $ | +22,7% |
| R&D | 4,19 mln $ | 5,81 mln $ | -27,9% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 13,9 mln $ | 4,3 mln $ | +223,4% |
Raport vs konsensus
2026-08-05| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 68,8 mln $ | 62,4 mln $ | +10,3% |
| EPS (baza konsensusu) | 0,90 $ | -2,28 $ | +139,5% |
Z raportu z 2026-08-05 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Reporting Segment | 68,8 mln $ | -8,2% | 100,0% | 259 mln $ | – |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Non-US | 31,2 mln $ | +0,6% | 100,0% | 109 mln $ | -32,0% |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- -114 mln $
- Capex
- -12,4 mln $
- Skup akcji
- -73 tys. $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- 52,8 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 41,3 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- -126 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- -0,1%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -0,4× | 0,7× 1 z 5 lat | 0,7× – 0,7× |
| EV / EBITDA | -3,0× | 1,6× 1 z 5 lat | 1,6× – 1,6× |
| EV / przychody | 1,4× | 4,8× | 1,6× – 9,8× |
| Cena / FCF | -0,9× | – | – |
| Cena / wartość księgowa | 2,0× | 31,1× 1 z 5 lat | 31,1× – 31,1× |
| Rentowność FCF | -106,2% | -52,3% | -135,8% – -10,6% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -44,3% | -32,9% | -48,6% – -13,6% |
| Zwrot z kapitału własnego | -155,0% | -39 596,4% | -198 117,1% – 179,9% |
Analitycy
Cel konsensusu 10,00 $ (+44,7%)
zakres 10,00 $ – 10,00 $ · rekomendacja Sell
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 245 mln $ | -11,0% | -9,47 $ | +82,8% | -0,7× | 1 |
| FY2027 | 243 mln $ | -1,1% | -9,36 $ | +1,2% | -0,7× | 1 |
| FY2028 | 251 mln $ | +3,5% | -10,20 $ | -9,0% | -0,7× | 1 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (261), które Beyond Meat, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 25 mln $ | 68,8 mln $ | -63,7% | 20,5 mln $ | 37,6 mln $ | -45,4% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 25,7 mln $ | 37,3 mln $ | -31,1% | 26,1 mln $ | 26,9 mln $ | -3,0% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 200 tys. $2025-12-31 | 1,6 mln $ | -87,5% | 200 tys. $ | 1,6 mln $ | -87,5% |
| Accounts Receivable, Credit Loss Expense (Reversal) | 199 tys. $2025-12-31 | -11 tys. $ | +1909,1% | 1 tys. $ | 221 tys. $ | -99,5% |
| Accrued Liabilities, Current | 12,7 mln $ | 15,6 mln $ | -18,6% | 8,98 mln $ | 11,7 mln $ | -23,0% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -4,78 mln $ | -7,2 mln $ | +33,6% | -7,84 mln $ | -3,69 mln $ | -112,6% |
| Additional Paid in Capital | 1,1 mld $ | 654 mln $ | +67,6% | 1,03 mld $ | 644 mln $ | +59,8% |
| Adjustments to Additional Paid in Capital, Warrant Issued | 1,23 mln $ | – | – | 0 $2021-12-31 | 0 $ | – |
| Advertising Expense | – | – | – | 6,1 mln $ | 8,5 mln $ | -28,2% |
| Amortization of Debt Issuance Costs | 1,02 mln $2025-09-27 | 984 tys. $ | +3,4% | 3,93 mln $2024-12-31 | 3,93 mln $ | 0,0% |
| Amortization of Debt Issuance Costs and Discounts | 1,69 mln $ | 986 tys. $ | +71,8% | 4,99 mln $ | 3,93 mln $ | +26,8% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 66 mln | 13,8 mln | +377,6% | 49,6 mln | 6,86 mln | +622,8% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 7,4 mln $ | 4,3 mln $ | +71,9% | 31 mln $ | 23,9 mln $ | +29,5% |
| Asset Impairment Charges | 77,4 mln $2025-09-27 | 0 $ | – | – | – | – |
| Assets | 560 mln $ | 692 mln $ | -19,1% | 615 mln $ | 678 mln $ | -9,3% |
| Assets Held-for-sale, Not Part of Disposal Group, Current | 8,7 mln $ | 1,66 mln $ | +422,8% | 1,86 mln $2024-12-31 | 4,54 mln $ | -58,9% |
| Assets, Current | 296 mln $ | 297 mln $ | -0,5% | 341 mln $ | 286 mln $ | +19,2% |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | -310 tys. $ | -186 tys. $ | -66,7% | 551 tys. $ | 3,43 mln $ | -83,9% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 171 mln $ | 103 mln $ | +65,6% | 204 mln $ | 132 mln $ | +54,6% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 186 mln $ | 117 mln $ | +58,7% | 218 mln $ | 146 mln $ | +49,5% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Excluding Exchange Rate Effect | -11,3 mln $2026-03-28 | -30,9 mln $ | +63,4% | 68,2 mln $ | -59,3 mln $ | +215,1% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | – | – | – | 222 mln $2019-12-31 | 15,2 mln $ | +1355,2% |
| Class of Warrant or Right, Exercise Price of Warrants or Rights | 1,95 $2025-12-22 | – | – | 1,95 $2025-12-22 | – | – |
| Class of Warrant or Right, Number of Securities Called by Warrants or Rights | 5,74 mln2025-09-18 | – | – | 5,74 mln2025-09-18 | – | – |
| Class of Warrant or Right, Outstanding | 9,56 mln2025-09-27 | 0 | – | 02020-12-31 | 0 | – |
| Class of Warrant or Right, Unissued | 5,74 mln2025-09-18 | – | – | 5,74 mln2025-09-18 | – | – |
| Common Stock, Capital Shares Reserved for Future Issuance | 181 mln | 37,9 mln | +377,4% | 183 mln | 26,1 mln | +603,4% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 3 mld | 500 mln | +500,0% | 3 mld | 500 mln | +500,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 516 mln | 76,6 mln | +573,4% | 454 mln | 76,1 mln | +496,4% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 516 mln | 76,6 mln | +573,4% | 454 mln | 76,1 mln | +496,4% |
| Common Stock, Value, Issued | 52 tys. $ | 8 tys. $ | +550,0% | 45 tys. $ | 8 tys. $ | +462,5% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 19,1 mln $ | -34,3 mln $ | +155,6% | 215 mln $ | -159 mln $ | +235,4% |
| Conversion of Stock, Amount Issued | 50,4 mln $ | 0 $ | – | 3 tys. $ | 0 $ | – |
| Convertible Debt, Current | 29,5 mln $ | – | – | – | – | – |
| Convertible Debt, Noncurrent | 1,14 mld $2025-09-27 | 1,14 mld $ | +0,3% | 1,14 mld $2024-12-31 | 1,14 mld $ | +0,3% |
| Cost of Goods and Services Sold | 63 mln $ | 67 mln $ | -6,1% | 268 mln $ | 285 mln $ | -5,9% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | -26 tys. $ | +100,0% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | -26 tys. $ | +100,0% |
| Customer Refund Liability, Current | 5,7 mln $ | 5 mln $ | +14,0% | 6,2 mln $ | 6,8 mln $ | -8,8% |
| Debt Conversion, Converted Instrument, Shares Issued | 318 mln2025-11-01 | – | – | 318 mln2025-10-31 | – | – |
| Debt Issuance Costs Incurred During Noncash or Partial Noncash Transaction | – | – | – | 0 $2020-12-31 | 0 $ | – |
| Debt Issuance Costs, Net | 5,6 mln $2025-09-27 | 9,51 mln $ | -41,1% | 8,52 mln $2024-12-31 | 12,5 mln $ | -31,6% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Goodwill and Intangible Assets | 7,6 mln $2025-12-31 | 10,6 mln $ | -28,6% | 7,6 mln $ | 10,6 mln $ | -28,6% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 268 mln $2025-12-31 | 367 mln $ | -26,9% | 268 mln $ | 367 mln $ | -26,9% |
| Deferred Tax Assets, Inventory | 7,17 mln $2025-12-31 | 9,25 mln $ | -22,5% | 7,17 mln $ | 9,25 mln $ | -22,5% |
| Deferred Tax Assets, Net | 0 $2025-12-31 | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 192 mln $2025-12-31 | 300 mln $ | -36,1% | 192 mln $ | 300 mln $ | -36,1% |
| Deferred Tax Assets, Other | 5,01 mln $2025-12-31 | 6,04 mln $ | -17,0% | 5,01 mln $ | 6,04 mln $ | -17,0% |
| Deferred Tax Assets, Property, Plant and Equipment | 4,57 mln $2025-12-31 | 0 $ | – | 4,57 mln $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Share-based Compensation Cost | 11,4 mln $2025-12-31 | 11,1 mln $ | +3,0% | 11,4 mln $ | 11,1 mln $ | +3,0% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals, Legal Settlements | 9,07 mln $2025-12-31 | 0 $ | – | 9,07 mln $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 243 mln $2025-12-31 | 331 mln $ | -26,5% | 243 mln $ | 331 mln $ | -26,5% |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | 25,2 mln $2025-12-31 | 36,3 mln $ | -30,6% | 25,2 mln $ | 36,3 mln $ | -30,6% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-27, 10-Q 2026-03-28, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-27, 10-Q 2025-06-28, 10-Q 2025-03-29, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-28, 10-Q 2024-06-29
Dane na 2026-11-02