Finanse BWX Technologies, Inc. (BWXT)
NYSE · Industrials · Aerospace & Defense · Pracownicy: 10 400 · CEO: Rex D. Geveden
- Cena
- 130,70 $ -5,24%
- Kapitalizacja
- 12 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 13,4 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-03
- Następny raport
- 2026-11-02 Prognoza EPS: 1,18 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 12 mld $ EV 13,4 mld $
- Przychody
- 3,51 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +19% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 10,1% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 33,7× Prognozowany 27,6× (FY2026)
- P/S
- 3,4× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 24,2× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 317 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 355 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 3,81 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-02 Prognoza przychodów: 971 mln $
- Dywidenda
- 1,06 $ Na akcję, ostatnie 12 miesięcy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-03): przychody zgodnie z oczekiwaniami, EPS powyżej o 2,9%Przychody 902 mln $ wobec oczekiwanych 902 mln $ (-0,1%); EPS 1,07 $ wobec 1,04 $ (+2,9%).
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r 18,0%Przychody za Q2 '26: 902 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 21,5%.
- Marża operacyjna 9,7% (TTM), zmiana r/r: -3,9 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost -12,5%, przychody: wzrost 22,7%.
- Część nieoperacyjna zysku przed opodatkowaniem: 21,0%Zysk przed opodatkowaniem 429 mln $, zysk operacyjny 339 mln $ (TTM). Zyski z udziałów kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe podnoszą zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 5,8% przychodów (rok temu 5,5%)Zainwestowano 202 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+27,4% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 317 mln $ = 89,2% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 96,1 mln $ = 30,3% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 0 $ (rok temu 30 mln $), dywidendy: 96,1 mln $, wynagrodzenie w akcjach: 32,5 mln $ (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 0,3%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 92 mln, rok wcześniej: 91,7 mln.
- Dług netto: 1,41 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 608 mln $, dług z leasingiem: 2,02 mld $; rok temu dług netto: 1,5 mld $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 902 mln $ | 764 mln $ | +18,0% |
| Marża brutto | 22,4% | 25,1% | -2,6 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 89,9 mln $ | 102 mln $ | -12,2% |
| Marża operacyjna | 10,0% | 13,4% | -3,4 pkt proc. |
| Zysk netto | 89 mln $ | 78,4 mln $ | +13,6% |
| Rozwodniony EPS | 0,97 $ | 0,85 $ | +14,1% |
| Przepływy operacyjne | 156 mln $ | 159 mln $ | -1,7% |
| Capex | 41,4 mln $ | 32,7 mln $ | +26,6% |
| Wolne przepływy pieniężne | 115 mln $ | 126 mln $ | -9,0% |
| R&D | 4,17 mln $ | 4,57 mln $ | -8,7% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 9,95 mln $ | 8,69 mln $ | +14,5% |
Raport vs konsensus
2026-08-03| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 902 mln $ | 902 mln $ | -0,1% |
| EPS (baza konsensusu) | 1,07 $ | 1,04 $ | +2,9% |
Z raportu z 2026-08-03 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q1 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Government Operations Segment | 578 mln $ | +4,1% | 67,1% | 2,37 mld $ | +5,4% | |
| Commercial Operations Segment | 284 mln $ | +121,1% | 32,9% | 1,01 mld $ | +88,4% |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q1 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| United States | 599 mln $ | +5,9% | 69,5% | 2,46 mld $ | +7,4% | |
| CANADA | 233 mln $ | +128,8% | 27,0% | 820 mln $ | +87,2% | |
| Other Geographic Location | 30,1 mln $ | +85,8% | 3,5% | 97,1 mln $ | +82,4% |
Zyski segmentów
Zysk operacyjny według segmentów sprawozdawczych, odczytany z noty o segmentach w każdym 10-Q / 10-K (podziału zysku brakuje w większości źródeł danych).
Segmenty w Q1 '26
| Segment | Przychody | r/r | Zysk operacyjny | r/r | Marża | Marża rok temu | Zysk operacyjny TTM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Government Operations Segment | – | – | 99,1 mln $ | – | – | – | – |
| Commercial Operations Segment | – | – | 24 mln $ | – | – | – | – |
| Corporate (unallocated) | – | – | -16,5 mln $ | – | – | – | – |
Zysk operacyjny według segmentów
kwartalnieMarża operacyjna segmentów
kwartalnieMarże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 519 mln $
- Capex
- -202 mln $
- Skup akcji
- 0 $
- Dywidendy
- -96,1 mln $
- Przejęcia
- 6,36 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- 348 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 32,5 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 317 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 30,3%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 33,7× | 30,0× | 14,8× – 48,0× |
| EV / EBITDA | 24,2× | 20,0× | 11,3× – 31,4× |
| EV / przychody | 3,8× | 3,7× | 2,7× – 5,4× |
| Cena / FCF | 37,8× | 60,3× | 33,1× – 114,5× |
| Cena / wartość księgowa | 9,0× | 8,8× | 7,1× – 12,8× |
| Rentowność FCF | 2,6% | 2,0% | 0,9% – 3,0% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 7,6% | 11,5% | 7,4% – 13,1% |
| Zwrot z kapitału własnego | 27,9% | 31,8% | 26,1% – 48,0% |
Analitycy
Cel konsensusu 206,88 $ (+58,3%)
zakres 170,00 $ – 255,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 3,81 mld $ | +19,0% | 4,74 $ | +32,1% | 27,6× | 12 |
| FY2027 | 4,14 mld $ | +8,9% | 5,24 $ | +10,5% | 24,9× | 12 |
| FY2028 | 4,55 mld $ | +9,7% | 5,97 $ | +13,9% | 21,9× | 8 |
| FY2029 | 4,97 mld $ | +9,4% | 6,75 $ | +13,0% | 19,4× | 5 |
| FY2030 | 5,5 mld $ | +10,6% | 7,71 $ | +14,3% | 16,9× | 5 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (265), które BWX Technologies, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 213 mln $ | 192 mln $ | +11,2% | 141 mln $ | 158 mln $ | -10,6% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 198 mln $ | 149 mln $ | +33,3% | 220 mln $ | 99,1 mln $ | +122,4% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss | 600 tys. $2025-12-31 | 300 tys. $ | +100,0% | 600 tys. $ | 300 tys. $ | +100,0% |
| Accrued Environmental Loss Contingencies, Noncurrent | 104 mln $ | 96,6 mln $ | +7,5% | 100 mln $ | 94,2 mln $ | +6,4% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 1,01 mld $ | 944 mln $ | +7,2% | 970 mln $ | 900 mln $ | +7,7% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -51,3 mln $ | -23,4 mln $ | -119,5% | -19,4 mln $ | -48,2 mln $ | +59,8% |
| Additional Paid in Capital, Common Stock | 184 mln $ | 243 mln $ | -24,5% | 160 mln $ | 229 mln $ | -30,1% |
| Amortization of Intangible Assets | – | – | – | 20,6 mln $ | 11,4 mln $ | +81,1% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | -164 tys. | 279 tys. | -159,0% | 12,2 tys. | 64,6 tys. | -81,2% |
| Asset Retirement Obligation | 86,7 mln $2025-12-31 | 81,7 mln $ | +6,1% | 86,7 mln $ | 81,7 mln $ | +6,1% |
| Asset Retirement Obligation, Accretion Expense | – | – | – | 2,93 mln $ | 7 mln $ | -58,2% |
| Asset Retirement Obligation, Current | 200 tys. $2025-12-31 | 1,1 mln $ | -81,8% | 200 tys. $ | 1,1 mln $ | -81,8% |
| Asset Retirement Obligation, Foreign Currency Translation Gain (Loss) | – | – | – | -206 tys. $ | 465 tys. $ | -144,3% |
| Asset Retirement Obligation, Liabilities Settled | – | – | – | 868 tys. $ | 1,17 mln $ | -25,9% |
| Asset Retirement Obligation, Revision of Estimate | – | – | – | 2,72 mln $ | -3,2 mln $ | +185,1% |
| Assets | 4,42 mld $ | 3,7 mld $ | +19,6% | 4,27 mld $ | 2,87 mld $ | +48,8% |
| Assets, Current | 1,71 mld $ | 997 mln $ | +71,5% | 1,56 mld $ | 930 mln $ | +67,8% |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | 6,21 mln $ | 5,11 mln $ | +21,6% | 12,3 mln $ | 17,5 mln $ | -29,9% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 608 mln $ | 37 mln $ | +1544,5% | 500 mln $ | 74,1 mln $ | +574,4% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 616 mln $ | 44,1 mln $ | +1296,3% | 507 mln $ | 80,6 mln $ | +529,5% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 95,9 mln $ | -17,8 mln $ | +638,4% | 427 mln $ | -1,04 mln $ | +40 965,2% |
| Common Stock, Dividends, Per Share, Declared | 0,27 $2026-03-31 | 0,25 $ | +8,0% | 0,96 $ | 0,96 $ | 0,0% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,01 $ | 0,01 $ | 0,0% | 0,01 $ | 0,01 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 325 mln | 325 mln | 0,0% | 325 mln | 325 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 129 mln | 129 mln | +0,3% | 129 mln | 128 mln | +0,3% |
| Common Stock, Value, Issued | 1,29 mln $ | 1,29 mln $ | +0,2% | 1,29 mln $ | 1,28 mln $ | +0,4% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Noncontrolling Interest | 84 tys. $ | 74 tys. $ | +13,5% | 916 tys. $ | 357 tys. $ | +156,6% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 69,1 mln $ | 98,3 mln $ | -29,7% | 358 mln $ | 241 mln $ | +48,3% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Including Portion Attributable to Noncontrolling Interest | 69,2 mln $ | 98,4 mln $ | -29,7% | 359 mln $ | 242 mln $ | +48,5% |
| Contract with Customer, Asset, Cumulative Catch-up Adjustment to Revenue, Change in Estimate of Transaction Price | – | – | – | 35,3 mln $ | -39,5 mln $ | +189,4% |
| Contract with Customer, Liability | 305 mln $2025-12-31 | 161 mln $ | +89,3% | 305 mln $ | 161 mln $ | +89,3% |
| Contract with Customer, Liability, Cumulative Catch-up Adjustment to Revenue, Change in Estimate of Transaction Price | 8,81 mln $ | 17,5 mln $ | -49,7% | 5,54 mln $ | 37,9 mln $ | -85,4% |
| Contract with Customer, Liability, Cumulative Catch-up Adjustment to Revenue, Modification of Contract | 7,04 mln $ | 17,6 mln $ | -60,0% | 4,32 mln $ | 36,8 mln $ | -88,3% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 313 mln $ | 198 mln $ | +57,9% | 305 mln $ | 161 mln $ | +89,3% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 79,3 mln $ | 54,1 mln $ | +46,6% | 151 mln $ | 87 mln $ | +73,0% |
| Cost of Goods and Services Sold | 699 mln $ | 573 mln $ | +22,1% | – | – | – |
| Cost of Revenue | – | – | – | 2,47 mld $ | 2,05 mld $ | +20,4% |
| Costs and Expenses | 812 mln $ | 680 mln $ | +19,4% | 2,87 mld $ | 2,38 mld $ | +20,6% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 40 mln $ | 36,6 mln $ | +9,5% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 10,4 mln $ | 8,02 mln $ | +29,8% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 53,1 mln $ | 46,6 mln $ | +14,0% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 2,68 mln $ | 2,01 mln $ | +33,8% |
| Debt Issuance Costs, Net | 36 mln $2025-12-31 | 7,03 mln $ | +411,9% | 36 mln $ | 7,03 mln $ | +411,9% |
| Debt Related Commitment Fees and Debt Issuance Costs | – | – | – | 33,5 mln $ | 0 $ | – |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 8,79 mln $ | 15,4 mln $ | -43,1% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 6,48 mln $ | 1,76 mln $ | +268,3% |
| Deferred Income Tax Assets, Net | 5,88 mln $ | 4,73 mln $ | +24,4% | 12,3 mln $ | 6,57 mln $ | +86,9% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 15,1 mln $ | 19,8 mln $ | -23,7% |
| Deferred Income Taxes and Tax Credits | – | – | – | 49,4 mln $ | 19,8 mln $ | +149,0% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -122 tys. $ | 2,65 mln $ | -104,6% |
| Deferred Tax Assets, Equity Method Investments | 3,07 mln $2025-12-31 | 2,75 mln $ | +11,6% | 3,07 mln $ | 2,75 mln $ | +11,6% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 201 mln $2025-12-31 | 172 mln $ | +17,2% | 201 mln $ | 172 mln $ | +17,2% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 187 mln $2025-12-31 | 155 mln $ | +20,5% | 187 mln $ | 155 mln $ | +20,5% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 3,4 mln $2025-12-31 | – | – | 3,4 mln $ | – | – |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards, Domestic | 3,4 mln $2025-12-31 | 3,07 mln $ | +10,7% | 3,4 mln $ | 3,07 mln $ | +10,7% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards, State and Local | 11,5 mln $2025-12-31 | 10,1 mln $ | +14,1% | 11,5 mln $ | 10,1 mln $ | +14,1% |
| Deferred Tax Assets, Other | 1,15 mln $2025-12-31 | 1,69 mln $ | -32,3% | 1,15 mln $ | 1,69 mln $ | -32,3% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards | 19,8 mln $2025-12-31 | 23,4 mln $ | -15,3% | 19,8 mln $ | 23,4 mln $ | -15,3% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards, Research | 57,9 mln $2025-12-31 | 64,8 mln $ | -10,7% | 57,9 mln $ | 64,8 mln $ | -10,7% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Compensated Absences | 2,72 mln $2025-12-31 | 2,43 mln $ | +11,8% | 2,72 mln $ | 2,43 mln $ | +11,8% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Części danych nie udało się zaktualizować przy ostatnim pobraniu; pokazują starsze dane lub ich brak.
Dane na 2026-11-02