Finanse Bending Spoons S.p.A. (BSP)
NASDAQ · Technology · Software - Application · Pracownicy: 2187 · CEO: Luca Ferrari
- Cena
- 45,52 $ -2,69%
- Kapitalizacja
- 28,9 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 33,1 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-13
- Następny raport
- 2026-11-12 Prognoza EPS: 0,32 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 28,9 mld $ EV 33,1 mld $
- Przychody
- – Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +115% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- – Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 133,9× Prognozowany 33,5× (FY2026)
- P/S
- 22,1× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 58,7× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- – Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- – Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 2,81 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-12 Prognoza przychodów: 746 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-13): przychody powyżej o 3,1%, EPS powyżej o 89,4%Przychody 704 mln $ wobec oczekiwanych 683 mln $ (+3,1%); EPS 0,46 $ wobec 0,24 $ (+89,4%).
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r 126,3%Przychody za Q2 '26: 704 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 132,2%.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku spadła: 2,2%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 620 mln, rok wcześniej: 634 mln.
- Dług netto: 4,17 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 793 mln $, dług z leasingiem: 4,96 mld $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 704 mln $ | 311 mln $ | +126,3% |
| Marża brutto | 65,6% | 65,7% | -0,1 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 240 mln $ | 101 mln $ | +138,8% |
| Marża operacyjna | 34,1% | 32,3% | +1,8 pkt proc. |
| Zysk netto | 177 mln $ | 65,3 mln $ | +171,1% |
| Rozwodniony EPS | 0,29 $ | 0,10 $ | +190,0% |
| Przepływy operacyjne | 131 mln $ | 66,4 mln $ | +96,7% |
| Capex | 744 tys. $ | 313 tys. $ | +137,7% |
| Wolne przepływy pieniężne | 130 mln $ | 66,1 mln $ | +96,5% |
| R&D | 58,2 mln $ | 19,4 mln $ | +200,1% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 0 $ | 11,4 mln $ | -100,0% |
Raport vs konsensus
2026-08-13| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 704 mln $ | 683 mln $ | +3,1% |
| EPS (baza konsensusu) | 0,46 $ | 0,24 $ | +89,4% |
Z raportu z 2026-08-13 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalnieMarże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Wolne przepływy pieniężne
- –
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- –
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 133,9× | 126,6× 2 z 3 lat | 0,0× – 253,1× |
| EV / EBITDA | 58,7× | 55,5× | 0,9× – 102,7× |
| EV / przychody | 25,3× | 18,2× | 0,3× – 34,7× |
| Cena / FCF | 143,0× | 64,3× | 0,0× – 110,9× |
| Cena / wartość księgowa | 22,4× | 19,8× | 0,0× – 35,6× |
| Rentowność FCF | 0,7% | 2438,3% | 0,9% – 7312,7% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 4,8% | 6,0% | -0,0% – 11,2% |
| Zwrot z kapitału własnego | 17,6% | 20,6% | -0,0% – 47,7% |
Analitycy
Cel konsensusu 45,00 $ (-1,1%)
zakres 36,00 $ – 72,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 2,81 mld $ | +115,1% | 1,36 $ | – | 33,5× | 5 |
| FY2027 | 4,35 mld $ | +54,8% | 2,44 $ | +79,4% | 18,7× | 5 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki.
Dane na 2026-11-02