PerpEquities

Finanse BioNTech SE (BNTX)

NASDAQ · Healthcare · Biotechnology · Pracownicy: 7807 · CEO: Ugur Sahin

Cena
88,17 $ -1,08%
Kapitalizacja
22,1 mld $
Wartość przedsiębiorstwa
10,2 mld €
Ostatni raport
Q2 '26 złożony 2026-08-04
Następny raport
2026-11-03
Przychody (TTM)2,64 mld €-8,2% rok do rokuOstatnie 4 kwartały; słupki = poszczególne kwartały
Marża operacyjna (TTM)-71,8%-41,3 pkt proc. rok do rokuZysk operacyjny: -1,9 mld €
Zysk netto (TTM)-1,69 mld €-390,8% rok do rokuPo opodatkowaniu, wraz z zyskami nieoperacyjnymi
Wolne przepływy pieniężne (TTM)518 mln €+124,1% rok do rokuCapex: 218 mln €
Rozwodniony EPS (TTM)-6,73 €-367,4% rok do rokuSuma ostatnich 4 kwartałów
Gotówka netto9,42 mld €-31,6% rok do rokuGotówka + inwestycje krótkoterminowe - dług

Wycena i kluczowe wskaźniki

Kapitalizacja
22,1 mld $
EV 10,2 mld €
Przychody
2,64 mld €
Ostatnie 12 miesięcy
Wzrost przychodów
-35%
Konsensus na FY2026
Marża netto
-64,0%
Zysk netto / przychody, TTM
P/E
-11,6×
P/S
7,4×
Cena / przychody, TTM
EV / EBITDA
-12,2×
TTM
Wolne przepływy pieniężne
518 mln €
Ostatnie 12 miesięcy
Zysk netto
-1,69 mld €
Ostatnie 12 miesięcy
Prognoza przychodów
1,8 mld €
Konsensus na FY2026
Zysk
2026-11-03
Dywidenda
–
Brak dywidendy

Najważniejsze wnioski

Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.

  • Wzrost przychodów zwalnia: r/r -59,5%Przychody za Q2 '26: 106 mln €, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 16,5%.
  • Marża operacyjna -71,8% (TTM), zmiana r/r: -41,3 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost -116,6%, przychody: wzrost -8,2%.
  • Capex: 8,3% przychodów (rok temu 9,5%)Zainwestowano 218 mln € w ostatnich 4 kwartałach (-20,3% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 518 mln €.
  • Akcjonariuszom zwrócono 132 mln € = 25,5% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 132 mln € (rok temu 0 €), dywidendy: 0 €, wynagrodzenie w akcjach: 0 € (TTM).
  • Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 4,8%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 253 mln, rok wcześniej: 242 mln.
  • Gotówka netto: 9,42 mld €Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 9,74 mld €, dług z leasingiem: 316 mln €; rok temu gotówka netto: 13,8 mld €.

Ostatni kwartał: Q2 '26

Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.

Kwartał na tle roku wcześniej

Q2 '26Rok temuZmiana
Przychody106 mln €261 mln €-59,5%
Marża brutto8,1%70,7%-62,6 pkt proc.
Zysk operacyjny-948 mln €-501 mln €-89,2%
Marża operacyjna-897,8%-192,1%-705,7 pkt proc.
Zysk netto-821 mln €-387 mln €-112,3%
Rozwodniony EPS-3,24 €-1,60 €-102,5%
Przepływy operacyjne11 mln €132 mln €-91,7%
Capex55,8 mln €-568 mln €+109,8%
Wolne przepływy pieniężne-44,8 mln €700 mln €-106,4%
R&D551 mln €509 mln €+8,2%
Wynagrodzenie w akcjach0 €0 €–

Przychody

Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.

Przychody, zysk operacyjny i wzrost

kwartalnie

Marże i struktura kosztów

Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.

Marże

kwartalnie

Koszty jako % przychodów

kwartalnie

Przepływy pieniężne i alokacja kapitału

Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.

Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne

kwartalnie

Wykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne

lata obrotowe

Ostatnie 4 kwartały

rachunek przepływów pieniężnych
Przepływy operacyjne
737 mln €
Capex
-218 mln €
Skup akcji
-132 mln €
Dywidendy
0 €
Przejęcia
261 mln €
Dług netto zaciągnięty
68,1 mln €
Wynagrodzenie w akcjach
0 €
Wolne przepływy pieniężne
518 mln €
Zwrócone akcjonariuszom / FCF
25,5%

Liczba akcji i EPS

kwartalnie, rozwodniony

Bilans

Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.

Gotówka, inwestycje i dług

końce kwartałów

Wycena i zwroty

Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.

Wskaźniki i zwroty

TTM vs 5 lat obrotowych
TerazŚrednia 5 latGdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim
P/E (TTM)-11,6×11,2× 3 z 5 lat3,7× – 24,7×
EV / EBITDA-12,2×4,5× 3 z 5 lat1,6× – 8,4×
EV / przychody3,9×3,5×1,2× – 6,2×
Cena / FCF37,7×38,8× 4 z 5 lat2,6× – 75,2×
Cena / wartość księgowa1,1×2,0×1,0× – 4,7×
Rentowność FCF2,6%12,2%-0,9% – 38,7%
Zwrot z zainwestowanego kapitału-9,3%24,4%-6,4% – 83,8%
Zwrot z kapitału własnego-9,2%25,8%-5,7% – 86,5%

Analitycy

Cel konsensusu 120,33 $ (+36,5%)
zakres 96,00 $ – 140,00 $ · rekomendacja Buy

Zdecydowanie kupuj0
Kupuj20
Trzymaj4
Sprzedaj0
Zdecydowanie sprzedaj0

Perspektywy

Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.

Prognozy konsensusu

Rok obrotowyPrzychodyWzrostEPSWzrostP/E przy dzisiejszej cenieAnalitycy (EPS)
FY20261,8 mld €-34,6%-5,43 €-20,4%–9
FY20271,79 mld €-0,9%-5,53 €-1,8%–9
FY20282,33 mld €+30,6%-3,76 €+32,0%–13
FY20292,1 mld €-9,9%-4,18 €-11,1%–10
FY20302,8 mld €+33,2%-2,98 €+28,6%–5

Sprawozdania finansowe

Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.

Źródła

Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki.

Dane na 2026-11-02 · Kwoty w EUR zgodnie z raportem; cena i kapitalizacja w USD.