Finanse BlueFocus Intelligent Communications Group Co., Ltd. (BLUEFOCUS)
SHZ · Communication Services · Advertising Agencies · Pracownicy: 2431 · CEO: An Min Pan
- Cena
- 12,15 CNY +5,56%
- Kapitalizacja
- 43,6 mld CNY
- Wartość przedsiębiorstwa
- 41,5 mld CNY
- Ostatni raport
- Q3 '26 złożony 2026-09-30
- Następny raport
- 2027-04-29
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 43,6 mld CNY EV 41,5 mld CNY
- Przychody
- 70,7 mld CNY Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +5% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 0,5% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 129,9× Prognozowany 114,8× (FY2026)
- P/S
- 0,6× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 106,7× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 446 mln CNY Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 336 mln CNY Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 72,3 mld CNY Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2027-04-29
- Dywidenda
- 0,01 CNY Na akcję, ostatnie 12 miesięcy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r -1,1%Przychody za Q3 '26: 18,5 mld CNY, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 15,5%.
- Marża operacyjna 0,4% (TTM), zmiana r/r: +0,9 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 215,6%, przychody: wzrost 6,4%.
- Część nieoperacyjna zysku przed opodatkowaniem: 21,4%Zysk przed opodatkowaniem 399 mln CNY, zysk operacyjny 314 mln CNY (TTM). Zyski z udziałów kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe podnoszą zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 0,1% przychodów (rok temu 0,0%)Zainwestowano 44 mln CNY w ostatnich 4 kwartałach (+692,3% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 446 mln CNY = 132,9% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 90,6 mln CNY = 20,3% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 0 CNY (rok temu 0 CNY), dywidendy: 90,6 mln CNY, wynagrodzenie w akcjach: 0 CNY (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 42,1%Akcji rozwodnionych w Q3 '26: 3,59 mld, rok wcześniej: 2,53 mld.
- Gotówka netto: 2,13 mld CNYGotówka + inwestycje krótkoterminowe: 4,38 mld CNY, dług z leasingiem: 2,25 mld CNY; rok temu gotówka netto: 2,28 mld CNY.
Ostatni kwartał: Q3 '26
Kwartał zakończony 2026-09-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q3 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 18,5 mld CNY | 18,7 mld CNY | -1,1% |
| Marża brutto | 2,5% | 2,4% | +0,1 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 36,7 mln CNY | 40,3 mln CNY | -9,0% |
| Marża operacyjna | 0,2% | 0,2% | 0,0 pkt proc. |
| Zysk netto | 95,5 mln CNY | 99,2 mln CNY | -3,8% |
| Rozwodniony EPS | 0,03 CNY | 0,04 CNY | -32,3% |
| Przepływy operacyjne | -461 mln CNY | 509 mln CNY | -190,6% |
| Capex | 40,6 mln CNY | 2,04 mln CNY | +1895,0% |
| Wolne przepływy pieniężne | -502 mln CNY | 507 mln CNY | -198,9% |
| R&D | 65 mln CNY | 32,2 mln CNY | +101,9% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 0 CNY | 0 CNY | – |
Raport vs konsensus
2026-10-26| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 18,5 mld CNY | 19,6 mld CNY | -5,4% |
Z raportu z 2026-10-26 za Q3 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalnieMarże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 490 mln CNY
- Capex
- -44 mln CNY
- Skup akcji
- 0 CNY
- Dywidendy
- -90,6 mln CNY
- Przejęcia
- 1,13 mln CNY
- Dług netto zaciągnięty
- 25,6 mln CNY
- Wynagrodzenie w akcjach
- 0 CNY
- Wolne przepływy pieniężne
- 446 mln CNY
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 20,3%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 129,9× | 128,3× 3 z 5 lat | 51,1× – 182,9× |
| EV / EBITDA | 106,7× | 70,9× 4 z 5 lat | 23,7× – 130,3× |
| EV / przychody | 0,6× | 0,4× | 0,3× – 0,6× |
| Cena / FCF | 97,7× | 92,7× | 12,9× – 320,0× |
| Cena / wartość księgowa | 5,4× | 3,0× | 1,7× – 5,2× |
| Rentowność FCF | 1,0% | 3,2% | 0,3% – 7,8% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 2,5% | -3,7% | -21,1% – 4,5% |
| Zwrot z kapitału własnego | 4,2% | -4,6% | -29,3% – 5,5% |
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 72,3 mld CNY | +5,3% | 0,11 CNY | +68,1% | 114,8× | 1 |
| FY2027 | 76,8 mld CNY | +6,2% | 0,12 CNY | +9,8% | 104,5× | 1 |
| FY2028 | 78,9 mld CNY | +2,8% | 0,12 CNY | +0,5% | 104,0× | 1 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki.
Dane na 2026-11-02