Finanse BIWIN Storage Technology Co., Ltd. (BIWIN)
SHH · Technology · Semiconductors · Pracownicy: 2852 · CEO: Han He
- Cena
- 131,86 CNY +0,83%
- Kapitalizacja
- 62,7 mld CNY
- Wartość przedsiębiorstwa
- 83,1 mld CNY
- Ostatni raport
- Q3 '26 złożony 2026-09-30
- Następny raport
- 2027-05-05 Prognoza EPS: 8,00 CNY
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 62,7 mld CNY EV 83,1 mld CNY
- Przychody
- 22,4 mld CNY Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +177% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 39,7% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 7,0× Prognozowany 5,3× (FY2026)
- P/S
- 2,8× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 7,5× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- -12,5 mld CNY Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 8,89 mld CNY Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 31,3 mld CNY Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2027-05-05 Prognoza przychodów: 7,46 mld CNY
- Dywidenda
- 0,21 CNY Na akcję, ostatnie 12 miesięcy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-10-29): przychody poniżej o 30,6%, EPS poniżej o 58,9%Przychody 6,14 mld CNY wobec oczekiwanych 8,86 mld CNY (-30,6%); EPS 3,38 CNY wobec 8,23 CNY (-58,9%).
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r 130,7%Przychody za Q3 '26: 6,14 mld CNY, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 725,5%.
- Marża operacyjna 49,0% (TTM), zmiana r/r: +46,9 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 8250,0%, przychody: wzrost 260,8%.
- Capex: 9,0% przychodów (rok temu 22,7%)Zainwestowano 2 mld CNY w ostatnich 4 kwartałach (+42,5% r/r). Wolne przepływy pieniężne: -12,5 mld CNY = -140,9% zysku netto.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 6,8%Akcji rozwodnionych w Q3 '26: 498 mln, rok wcześniej: 466 mln.
- Dług netto: 19,7 mld CNYGotówka + inwestycje krótkoterminowe: 4,48 mld CNY, dług z leasingiem: 24,1 mld CNY; rok temu dług netto: 5,2 mld CNY.
Ostatni kwartał: Q3 '26
Kwartał zakończony 2026-09-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q3 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 6,14 mld CNY | 2,66 mld CNY | +130,7% |
| Marża brutto | 42,8% | 21,2% | +21,6 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 2,12 mld CNY | 263 mln CNY | +706,0% |
| Marża operacyjna | 34,6% | 9,9% | +24,7 pkt proc. |
| Zysk netto | 1,6 mld CNY | 256 mln CNY | +525,3% |
| Rozwodniony EPS | 3,22 CNY | 0,55 CNY | +485,5% |
| Przepływy operacyjne | -3,77 mld CNY | -783 mln CNY | -382,4% |
| Capex | 1,17 mld CNY | 215 mln CNY | +445,5% |
| Wolne przepływy pieniężne | -4,95 mld CNY | -998 mln CNY | -396,0% |
| R&D | 269 mln CNY | 137 mln CNY | +96,6% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 0 CNY | -147 mln CNY | +100,0% |
Raport vs konsensus
2026-10-29| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 6,14 mld CNY | 8,86 mld CNY | -30,6% |
| EPS (baza konsensusu) | 3,38 CNY | 8,23 CNY | -58,9% |
Z raportu z 2026-10-29 za Q3 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalnieMarże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- -10,5 mld CNY
- Capex
- -2 mld CNY
- Skup akcji
- -150 mln CNY
- Dywidendy
- -637 mln CNY
- Przejęcia
- -2,49 mln CNY
- Dług netto zaciągnięty
- 17,2 mld CNY
- Wynagrodzenie w akcjach
- 254 mln CNY
- Wolne przepływy pieniężne
- -12,5 mld CNY
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- -6,3%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 7,0× | 92,1× 4 z 5 lat | 50,2× – 167,5× |
| EV / EBITDA | 7,5× | 49,2× 4 z 5 lat | 39,5× – 65,9× |
| EV / przychody | 3,7× | 4,0× | 2,2× – 6,1× |
| Cena / FCF | -5,0× | – | – |
| Cena / wartość księgowa | 4,5× | 38,4× | 3,2× – 81,7× |
| Rentowność FCF | -20,0% | -9,6% | -15,1% – -1,6% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 24,6% | -8,8% | -81,3% – 14,3% |
| Zwrot z kapitału własnego | 123,6% | -27,7% | -229,3% – 48,8% |
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 31,3 mld CNY | +176,9% | 25,02 CNY | +1282,0% | 5,3× | 1 |
| FY2027 | 39,7 mld CNY | +26,9% | 21,86 CNY | -12,6% | 6,0× | 1 |
| FY2028 | 48,1 mld CNY | +21,1% | 21,75 CNY | -0,5% | 6,1× | 2 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki.
Dane na 2026-11-02