Finanse BeOne Medicines AG (STAR Market shares) (BEIGENE)
SHH · Healthcare · Biotechnology · Pracownicy: 12 000 · CEO: John V. Oyler
- Cena
- 248,85 CNY -0,16%
- Kapitalizacja
- 260 mld CNY
- Wartość przedsiębiorstwa
- 35,2 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-06-30
- Następny raport
- 2026-11-06
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 260 mld CNY EV 35,2 mld $
- Przychody
- 6,16 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +23% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 10,7% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 25,0×
- P/S
- 6,4× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 31,4× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 1,32 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 658 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 6,73 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-06
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r 29,6%Przychody za Q2 '26: 1,71 mld $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 35,1%.
- Marża operacyjna 15,1% (TTM), zmiana r/r: +17,6 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 875,1%, przychody: wzrost 31,9%.
- Capex: 2,8% przychodów (rok temu 8,7%)Zainwestowano 175 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (-57,0% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 1,32 mld $ = 200,2% zysku netto.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 1281,3%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 1,51 mld, rok wcześniej: 109 mln.
- Gotówka netto: 3,95 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 5,1 mld $, dług z leasingiem: 1,14 mld $; rok temu gotówka netto: 1,73 mld $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 1,71 mld $ | 1,32 mld $ | +29,6% |
| Marża brutto | 89,8% | 87,5% | +2,3 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 325 mln $ | 87,9 mln $ | +269,9% |
| Marża operacyjna | 19,1% | 6,7% | +12,4 pkt proc. |
| Zysk netto | 237 mln $ | 94,3 mln $ | +151,3% |
| Rozwodniony EPS | 0,16 $ | 6,45 $ | -97,5% |
| Przepływy operacyjne | 463 mln $ | 264 mln $ | +75,6% |
| Capex | 48 mln $ | 63,8 mln $ | -24,8% |
| Wolne przepływy pieniężne | 415 mln $ | 200 mln $ | +107,6% |
| R&D | 612 mln $ | 525 mln $ | +16,6% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 137 mln $ | 151 mln $ | -8,9% |
Przychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q3 '25 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Product | 1,77 mld $ | – | 100,0% | – | – |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q3 '25 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| United States | 755 mln $ | – | 53,4% | – | – | |
| CHINA | 440 mln $ | – | 31,1% | – | – | |
| Europe | 167 mln $ | – | 11,8% | – | – | |
| All Other Countries Except China And United States Of America | 51 mln $ | – | 3,6% | – | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 1,49 mld $
- Capex
- -175 mln $
- Skup akcji
- 0 $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- 103 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 525 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 1,32 mld $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- -0,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 25,0× | 182,9× 1 z 5 lat | 182,9× – 182,9× |
| EV / EBITDA | 31,4× | 20,8× 4 z 5 lat | 0,2× – 81,3× |
| EV / przychody | 5,7× | 4,7× 2 z 5 lat | 0,2× – 9,3× |
| Cena / FCF | 29,7× | 63,2× 1 z 5 lat | 63,2× – 63,2× |
| Cena / wartość księgowa | 10,5× | 2,9× | 0,3× – 12,5× |
| Rentowność FCF | 3,4% | -57,7% | -99,3% – 1,6% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 9,6% | -17,3% | -34,0% – 4,9% |
| Zwrot z kapitału własnego | 14,3% | -21,3% | -45,7% – 6,8% |
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 6,73 mld $ | +22,6% | 0,56 $ | +178,3% | – | 4 |
| FY2027 | 7,77 mld $ | +15,4% | 0,78 $ | +41,0% | – | 5 |
| FY2028 | 8,88 mld $ | +14,3% | 1,05 $ | +33,8% | – | 2 |
| FY2029 | 9,75 mld $ | +9,8% | 1,23 $ | +17,2% | – | 1 |
| FY2030 | 11,1 mld $ | +13,4% | 1,50 $ | +21,6% | – | 1 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy: Financial Modeling Prep.
Dane na 2026-11-02 · Kwoty w USD zgodnie z raportem; cena i kapitalizacja w CNY.