Finanse Bloom Energy Corporation (BE)
NYSE · Industrials · Electrical Equipment & Parts · Pracownicy: 2214 · CEO: K. R. Sridhar
- Cena
- 203,17 $ -8,61%
- Kapitalizacja
- 60 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 60,3 mld $
- Ostatni raport
- Q3 '26 złożony 2026-10-22
- Następny raport
- 2027-02-04 Prognoza EPS: 1,06 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 60 mld $ EV 60,3 mld $
- Przychody
- 3,83 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +119% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 13,5% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 113,9× Prognozowany 64,1× (FY2026)
- P/S
- 15,7× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 97,9× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 440 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 518 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 4,44 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2027-02-04 Prognoza przychodów: 1,42 mld $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-10-22): przychody powyżej o 15,4%, EPS powyżej o 36,0%Przychody 1,24 mld $ wobec oczekiwanych 1,07 mld $ (+15,4%); EPS 0,94 $ wobec 0,69 $ (+36,0%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 138,1%Przychody za Q3 '26: 1,24 mld $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 97,2%.
- Marża operacyjna 14,8% (TTM), zmiana r/r: +7,8 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 344,1%, przychody: wzrost 110,6%.
- Capex: 6,6% przychodów (rok temu 2,5%)Zainwestowano 254 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+465,9% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 440 mln $ = 84,9% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 925 tys. $ = 0,2% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 0 $ (rok temu 0 $), dywidendy: 925 tys. $, wynagrodzenie w akcjach: 105 mln $ (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 38,0%Akcji rozwodnionych w Q3 '26: 324 mln, rok wcześniej: 235 mln.
- Dług netto: 295 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 2,49 mld $, dług z leasingiem: 2,78 mld $; rok temu dług netto: 918 mln $.
Ostatni kwartał: Q3 '26
Kwartał zakończony 2026-09-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q3 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 1,24 mld $ | 519 mln $ | +138,1% |
| Marża brutto | 33,8% | 29,2% | +4,5 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 225 mln $ | 7,85 mln $ | +2773,4% |
| Marża operacyjna | 18,2% | 1,5% | +16,7 pkt proc. |
| Zysk netto | 250 mln $ | -23,1 mln $ | +1183,8% |
| Rozwodniony EPS | 0,78 $ | -0,10 $ | +893,5% |
| Przepływy operacyjne | -27,1 mln $ | 19,7 mln $ | -238,0% |
| Capex | 153 mln $ | 12,3 mln $ | +1147,8% |
| Wolne przepływy pieniężne | -181 mln $ | 7,37 mln $ | -2551,6% |
| R&D | 64,1 mln $ | 48,7 mln $ | +31,7% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 57,2 mln $ | 37,3 mln $ | +53,6% |
Raport vs konsensus
2026-10-22| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 1,24 mld $ | 1,07 mld $ | +15,4% |
| EPS (baza konsensusu) | 0,94 $ | 0,69 $ | +36,0% |
Z raportu z 2026-10-22 za Q3 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q3 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Product | 1,07 mld $ | +179,4% | 86,6% | 3,3 mld $ | +107,5% | |
| Service | 67,6 mln $ | +15,3% | 5,4% | 260 mln $ | -4,9% | |
| Installation | 89 mln $ | +35,2% | 7,2% | 245 mln $ | +13,5% | |
| Electricity | 9,82 mln $ | -5,2% | 0,8% | 39,9 mln $ | -46,9% |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 694 mln $
- Capex
- -254 mln $
- Skup akcji
- 0 $
- Dywidendy
- -925 tys. $
- Przejęcia
- 36 tys. $
- Dług netto zaciągnięty
- 1,44 mld $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 105 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 440 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 0,2%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 113,9× | – | – |
| EV / EBITDA | 97,9× | 566,7× 2 z 5 lat | 64,7× – 1068,6× |
| EV / przychody | 15,8× | 5,1× | 3,0× – 10,6× |
| Cena / FCF | 136,4× | 258,8× 2 z 5 lat | 152,3× – 365,2× |
| Cena / wartość księgowa | 31,0× | 13,2× 4 z 5 lat | 6,3× – 27,2× |
| Rentowność FCF | 0,7% | -5,0% | -14,5% – 0,7% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 10,7% | -6,7% | -17,8% – 1,9% |
| Zwrot z kapitału własnego | 39,6% | 41,1% | -88,4% – 371,0% |
Analitycy
Cel konsensusu 293,06 $ (+44,2%)
zakres 176,00 $ – 351,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 4,44 mld $ | +119,4% | 3,17 $ | +956,4% | 64,1× | 14 |
| FY2027 | 7,19 mld $ | +61,9% | 5,33 $ | +68,3% | 38,1× | 16 |
| FY2028 | 10,5 mld $ | +46,1% | 8,60 $ | +61,3% | 23,6× | 16 |
| FY2029 | 13,2 mld $ | +25,5% | 11,15 $ | +29,6% | 18,2× | 13 |
| FY2030 | 15,6 mld $ | +18,2% | 13,77 $ | +23,5% | 14,8× | 13 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (293), które Bloom Energy Corporation oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 493 mln $ | 167 mln $ | +194,6% | 203 mln $ | 92,7 mln $ | +119,1% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 635 mln $ | 412 mln $ | +54,2% | 372 mln $ | 336 mln $ | +10,7% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss | 3 mln $ | 459 tys. $ | +553,2% | 460 tys. $ | 119 tys. $ | +286,6% |
| Accounts Receivable, Credit Loss Expense (Reversal) | 340 tys. $2025-09-30 | 1,6 mln $ | -78,8% | 4 mln $2024-12-31 | 5,5 mln $ | -27,3% |
| Accrued Income Taxes, Current | 2,96 mln $ | 1,47 mln $ | +101,6% | 2,12 mln $ | 784 tys. $ | +169,8% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -457 tys. $ | -1,18 mln $ | +61,2% | -369 tys. $ | -2,59 mln $ | +85,8% |
| Additional Paid in Capital | 5,4 mld $ | 4,64 mld $ | +16,4% | 4,76 mld $ | 4,46 mld $ | +6,6% |
| Adjustments to Additional Paid in Capital, Increase in Carrying Amount of Redeemable Preferred Stock | – | – | – | -16,1 mln $2023-12-31 | – | – |
| Adjustments to Additional Paid in Capital, Warrant Issued | – | – | – | 15,9 mln $ | – | – |
| AdjustmentToAdditionalPaidInCapitalConvertibleDebtInstrumentIssuedAtSubstantialPremium | 0 $2025-12-31 | – | – | 28,2 mln $ | – | – |
| Amortization of Debt Issuance Costs and Discounts | 3,18 mln $ | 1,81 mln $ | +75,3% | 8,25 mln $ | 6,8 mln $ | +21,3% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | -5,88 mln2025-12-31 | 4,9 mln | -219,9% | 69,4 mln | 61,3 mln | +13,1% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Option, Increase for Cost Recognition | 56,3 mln $ | 37,4 mln $ | +50,7% | 140 mln $ | 80 mln $ | +75,4% |
| Asset Impairment Charges | – | – | – | 12,7 mln $ | 0 $ | – |
| Assets | 6,57 mld $ | 2,64 mld $ | +149,1% | 4,4 mld $ | 2,66 mld $ | +65,5% |
| Assets, Current | 5,21 mld $ | 2,05 mld $ | +154,3% | 3,73 mld $ | 2,04 mld $ | +82,5% |
| Assets, Fair Value Disclosure | 524 mln $2025-09-30 | 467 mln $ | +12,3% | 601 mln $2023-12-31 | 292 mln $ | +105,9% |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | 7,37 mln $ | -2,02 mln $ | +464,8% | 3,72 mln $ | 1,65 mln $ | +126,0% |
| Capitalized Contract Cost, Net, Noncurrent | 25,2 mln $ | 13,3 mln $ | +89,4% | 19,1 mln $ | 13,4 mln $ | +42,9% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 2,49 mld $ | 595 mln $ | +317,9% | 2,45 mld $ | 803 mln $ | +205,7% |
| Cash and Cash Equivalents, Fair Value Disclosure | 2,37 mld $ | – | – | 2,39 mld $ | 749 mln $ | +218,5% |
| Cash Provided by (Used in) Operating Activities, Discontinued Operations | 19,7 mln $2025-09-30 | – | – | – | – | – |
| Cash Reserve Deposit Required and Made | 305 tys. $ | 300 tys. $ | +1,7% | 376 tys. $ | 348 tys. $ | +8,0% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 2,51 mld $ | 627 mln $ | +300,0% | 2,48 mld $ | 951 mln $ | +161,0% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -180 mln $ | 21 mln $ | -960,2% | 1,53 mld $ | 206 mln $ | +643,8% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $ | – | – | 0,00 $2018-12-31 | 0,00 $ | -100,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 600 mln | – | – | 02018-12-31 | 113 mln | -100,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 296 mln | – | – | 02018-12-31 | 10,4 mln | -100,0% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 296 mln | – | – | 02018-12-31 | 10,4 mln | -100,0% |
| Common Stock, Value, Issued | 30 tys. $ | 24 tys. $ | +25,0% | 28 tys. $ | 23 tys. $ | +21,7% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Noncontrolling Interest | 1,56 mln $ | -440 tys. $ | +454,5% | 1,58 mln $ | 195 tys. $ | +708,7% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | -23,5 mln $2025-09-30 | -14,2 mln $ | -64,9% | -30,1 mln $2024-12-31 | -303 mln $ | +90,0% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Including Portion Attributable to Noncontrolling Interest | 251 mln $ | -23,9 mln $ | +1150,1% | -84,6 mln $ | -29,9 mln $ | -182,7% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss | 859 mln $ | 259 mln $ | +231,7% | 241 mln $ | 145 mln $ | +66,1% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss, Current | 793 mln $ | 259 mln $ | +206,3% | 179 mln $ | 145 mln $ | +23,3% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss, Noncurrent | 65,8 mln $ | – | – | 62,3 mln $ | 0 $ | – |
| Contract with Customer, Asset, Reclassified to Receivable | 33,5 mln $ | 31,6 mln $ | +6,0% | 103 mln $ | 34,3 mln $ | +199,5% |
| Contract with Customer, Liability | 93 mln $ | 53,7 mln $ | +73,3% | 65,6 mln $ | 66,3 mln $ | -1,0% |
| Contract with Customer, Performance Obligation Satisfied in Previous Period | 464 mln $ | 161 mln $ | +188,6% | 183 mln $ | 128 mln $ | +42,3% |
| Contract with Customer, Receivable, after Allowance for Credit Loss | 635 mln $ | 412 mln $ | +54,2% | 372 mln $ | 336 mln $ | +10,7% |
| Conversion of Stock, Amount Issued | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Cost of Goods and Services Sold | 7,5 mln $ | 2,4 mln $ | +212,5% | 18 mln $ | 21,2 mln $ | -15,1% |
| Cost of Revenue | 819 mln $ | 367 mln $ | +122,9% | 1,44 mld $ | 1,07 mld $ | +34,4% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 2,39 mln $ | 1,18 mln $ | +101,9% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 2,63 mln $ | 1,17 mln $ | +124,8% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 241 tys. $ | -13 tys. $ | +1953,8% |
| Debt Issuance Costs, Current, Net | 740 tys. $ | – | – | – | – | – |
| Debt Issuance Costs, Noncurrent, Net | 2,38 mln $ | – | – | 3,41 mln $ | 0 $ | – |
| Deferred Costs, Current | 95,7 mln $ | 24,1 mln $ | +297,4% | 30,7 mln $ | 58,8 mln $ | -47,9% |
| Deferred Costs, Noncurrent | 21,9 mln $ | 3,43 mln $ | +536,8% | 4,1 mln $ | 3,63 mln $ | +13,0% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 108 tys. $ | -323 tys. $ | +133,4% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 108 tys. $ | -323 tys. $ | +133,4% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Gross | 940 mln $2025-12-31 | 882 mln $ | +6,6% | 940 mln $ | 882 mln $ | +6,6% |
| Deferred Tax Assets, in Process Research and Development | 63,4 mln $2025-12-31 | 71,2 mln $ | -11,0% | 63,4 mln $ | 71,2 mln $ | -11,0% |
| Deferred Tax Assets, Investments | 11,2 mln $2025-12-31 | 0 $ | – | 11,2 mln $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Net | 1,93 mln $ | 1,85 mln $ | +4,3% | 1,78 mln $ | 1,89 mln $ | -5,7% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 67,6 mln $2025-12-31 | 65,4 mln $ | +3,4% | 67,6 mln $ | 65,4 mln $ | +3,4% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki, prognozy: Financial Modeling Prep. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-09-30, 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30
Dane na 2026-11-02