Finanse Battalion Oil Corporation (BATL)
AMEX · Energy · Oil & Gas Exploration & Production · Pracownicy: 40 · CEO: Matthew Steele
- Cena
- 0,96 $ +7,58%
- Kapitalizacja
- 21,1 mln $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 97 mln $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-12
- Następny raport
- 2026-11-18 Prognoza EPS: -0,21 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 21,1 mln $ EV 97 mln $
- Przychody
- 163 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- – Następny rok obrotowy
- Marża netto
- -24,5% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -0,2×
- P/S
- 0,1× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 4,2× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 66,3 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -39,9 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- – Następny rok obrotowy
- Zysk
- 2026-11-18 Prognoza przychodów: 46,9 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-12): przychody zgodnie z oczekiwaniami, EPS poniżej o 61,9%Przychody 48,1 mln $ wobec oczekiwanych 48,1 mln $ (0,0%); EPS -0,34 $ wobec -0,21 $ (-61,9%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 12,4%Przychody za Q2 '26: 48,1 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: -17,4%.
- Marża operacyjna -2,6% (TTM), zmiana r/r: +4,7 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 68,7%, przychody: wzrost -12,1%.
- Capex: 24,7% przychodów (rok temu 39,4%)Zainwestowano 40,3 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (-44,7% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 66,3 mln $.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 174,5%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 45,2 mln, rok wcześniej: 16,5 mln.
- Dług netto: 75,8 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 83,1 mln $, dług z leasingiem: 159 mln $; rok temu dług netto: 178 mln $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 48,1 mln $ | 42,8 mln $ | +12,4% |
| Marża brutto | 47,9% | 37,1% | +10,8 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 6,78 mln $ | -153 tys. $ | +4532,0% |
| Marża operacyjna | 14,1% | -0,4% | +14,4 pkt proc. |
| Zysk netto | 15,5 mln $ | 4,8 mln $ | +223,4% |
| Rozwodniony EPS | 0,34 $ | -0,21 $ | +261,9% |
| Przepływy operacyjne | 7,71 mln $ | 10,2 mln $ | -24,4% |
| Capex | 4,21 mln $ | 33,3 mln $ | -87,4% |
| Wolne przepływy pieniężne | 3,51 mln $ | -23,1 mln $ | +115,2% |
| R&D | 0 $ | 0 $ | – |
| Wynagrodzenie w akcjach | 421 tys. $ | 0 $ | – |
Raport vs konsensus
2026-08-12| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 48,1 mln $ | 48,1 mln $ | 0,0% |
| EPS (baza konsensusu) | -0,34 $ | -0,21 $ | -61,9% |
Z raportu z 2026-08-12 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Oil | 49,2 mln $ | +35,4% | 102,4% | 152 mln $ | -6,2% | |
| Natural gas | -6,9 mln $ | -838,4% | -14,4% | -7,54 mln $ | -566,5% | |
| Natural gas liquids | 5,73 mln $ | +7,1% | 11,9% | 18,1 mln $ | -11,4% |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 26 mln $
- Capex
- 40,3 mln $
- Skup akcji
- 0 $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- -57 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 421 tys. $
- Wolne przepływy pieniężne
- 66,3 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- -0,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -0,2× | 8,5× 1 z 5 lat | 8,5× – 8,5× |
| EV / EBITDA | 4,2× | 5,1× | 1,9× – 11,7× |
| EV / przychody | 0,6× | 1,1× | 0,9× – 1,4× |
| Cena / FCF | 0,3× | 10,2× 1 z 5 lat | 10,2× – 10,2× |
| Cena / wartość księgowa | 0,1× | 1,1× | 0,1× – 2,5× |
| Rentowność FCF | 313,7% | -66,6% | -190,8% – 9,8% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -1,1% | 16,1% | -3,1% – 42,8% |
| Zwrot z kapitału własnego | -29,9% | -7,1% | -44,5% – 21,9% |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (203), które Battalion Oil Corporation oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 6,21 $2026-03-30 | – | – | – | – | – | |
| Accounts Payable and Accrued Liabilities, Current | 39,9 mln $ | 62,3 mln $ | -35,9% | 39,7 mln $ | 52,7 mln $ | -24,6% |
| Accounts Payable, Trade, Current | 12,9 mln $ | 15,7 mln $ | -18,1% | 12,6 mln $ | 15,7 mln $ | -19,4% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 14,4 mln $ | 24,5 mln $ | -41,1% | 12,1 mln $ | 26,3 mln $ | -54,1% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 2,84 mln $ | 2,7 mln $ | +5,5% | 2,81 mln $ | 2,46 mln $ | +14,3% |
| Additional Paid in Capital | 296 mln $ | 269 mln $ | +10,1% | 240 mln $ | 289 mln $ | -16,9% |
| Adjustments to Additional Paid in Capital, Dividends in Excess of Retained Earnings | 14,3 mln $2025-09-30 | 9,32 mln $ | +53,2% | 48,7 mln $ | 32,2 mln $ | +51,2% |
| Adjustments to Additional Paid in Capital, Increase in Carrying Amount of Redeemable Preferred Stock | 8,33 mln $2026-03-31 | 11,8 mln $ | -29,5% | – | – | – |
| Amortization of Debt Issuance Costs | 264 tys. $ | 397 tys. $ | -33,5% | 1,57 mln $ | 6,42 mln $ | -75,6% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 106 tys. | 106 tys. | 0,0% | 100 tys. | 200 tys. | -50,0% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | – | – | – | -85 tys. $ | 200 tys. $ | -142,5% |
| Asset Impairment Charges | – | – | – | 1,07 mln $ | 18,5 mln $ | -94,2% |
| Asset Retirement Obligation | 17,7 mln $ | 19,8 mln $ | -10,4% | 20,8 mln $ | 19,2 mln $ | +8,8% |
| Asset Retirement Obligation, Accretion Expense | 221 tys. $ | 278 tys. $ | -20,5% | 1,08 mln $ | 991 tys. $ | +9,3% |
| Asset Retirement Obligation, Liabilities Incurred | 0 $2025-12-31 | 23 tys. $ | -100,0% | 118 tys. $ | 223 tys. $ | -47,1% |
| Asset Retirement Obligation, Liabilities Settled | 0 $ | – | – | 112 tys. $2023-12-31 | 647 tys. $ | -82,7% |
| Asset Retirement Obligation, Revision of Estimate | 0 $2025-12-31 | 0 $ | – | 480 tys. $ | 484 tys. $ | -0,8% |
| Asset Retirement Obligations, Noncurrent | 17,7 mln $ | 19,8 mln $ | -10,4% | 20,8 mln $ | 19,2 mln $ | +8,8% |
| Assets | 433 mln $ | 499 mln $ | -13,3% | 461 mln $ | 431 mln $ | +6,9% |
| Assets, Current | 107 mln $ | 83,5 mln $ | +28,8% | 57,2 mln $ | 54,1 mln $ | +5,8% |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | – | – | – | 2,24 mln $ | 7,53 mln $ | -70,3% |
| Capitalized Costs of Unproved Properties Excluded from Amortization, Cumulative | 54,3 mln $ | 49,1 mln $ | +10,7% | 48 mln $ | 49,1 mln $ | -2,2% |
| Capitalized Costs, Proved Properties | 833 mln $ | 877 mln $ | -5,0% | 890 mln $ | 816 mln $ | +9,0% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 83,1 mln $ | 44,6 mln $ | +86,2% | 28 mln $ | 19,7 mln $ | +41,9% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 88,4 mln $ | 44,7 mln $ | +97,7% | 28,1 mln $ | 19,8 mln $ | +41,7% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 34,1 mln $ | -28,9 mln $ | +217,7% | 8,25 mln $ | -37,8 mln $ | +121,8% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 100 mln | 100 mln | 0,0% | 100 mln | 100 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 38,9 mln | 16,5 mln | +136,3% | 16,5 mln | 16,5 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 38,9 mln | 16,5 mln | +136,3% | 16,5 mln | 16,5 mln | 0,0% |
| Common Stock, Value, Issued | 4 tys. $ | 2 tys. $ | +100,0% | 2 tys. $ | 2 tys. $ | 0,0% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss | 7,8 mln $ | – | – | 8,5 mln $ | 23,5 mln $ | -63,8% |
| Costs and Expenses | 41,3 mln $ | 43 mln $ | -3,8% | 173 mln $ | 206 mln $ | -16,0% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Debt Instrument, Unamortized Discount (Premium) and Debt Issuance Costs, Net | 1,8 mln $2025-09-30 | – | – | 4,3 mln $2024-12-31 | – | – |
| Debt Issuance Costs, Net | 4,26 mln $ | 5,41 mln $ | -21,2% | 4,67 mln $ | 4,33 mln $ | +8,0% |
| Debt Securities, Trading, Unrealized Gain | – | – | – | 2,08 mln $2024-12-31 | 2,05 mln $ | +1,5% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Asset, Interest Carryforward | 1,23 mln $2025-12-31 | 0 $ | – | 1,23 mln $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Derivative Instruments | 0 $2025-12-31 | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Gross | 323 mln $2025-12-31 | 319 mln $ | +1,4% | 323 mln $ | 319 mln $ | +1,4% |
| Deferred Tax Assets, Hedging Transactions | – | – | – | 1,74 mln $2024-12-31 | 4,07 mln $ | -57,4% |
| Deferred Tax Assets, Net | 0 $2025-12-31 | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 6,65 mln $2025-12-31 | 1,06 mln $ | +525,2% | 6,65 mln $ | 1,06 mln $ | +525,2% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 204 mln $2025-12-31 | 189 mln $ | +7,8% | 204 mln $ | 189 mln $ | +7,8% |
| Deferred Tax Assets, Other | 450 tys. $2025-12-31 | 703 tys. $ | -36,0% | 450 tys. $ | 703 tys. $ | -36,0% |
| Deferred Tax Assets, Property, Plant and Equipment | 80,2 mln $2025-12-31 | 94 mln $ | -14,6% | 80,2 mln $ | 94 mln $ | -14,6% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Share-based Compensation Cost | 1,73 mln $2025-12-31 | 1,72 mln $ | +0,6% | 1,73 mln $ | 1,72 mln $ | +0,6% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals, Asset Retirement Obligations | 4,38 mln $2025-12-31 | 4,02 mln $ | +8,8% | 4,38 mln $ | 4,02 mln $ | +8,8% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 316 mln $2025-12-31 | 317 mln $ | -0,3% | 316 mln $ | 317 mln $ | -0,3% |
| Deferred Tax Liabilities, Deferred Expense, Debt Issuance Costs | 0 $2025-12-31 | 84 tys. $ | -100,0% | 0 $ | 84 tys. $ | -100,0% |
| Deferred Tax Liabilities, Derivatives | 1,15 mln $2025-12-31 | 0 $ | – | 1,15 mln $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Liabilities, Financing Arrangements | 615 tys. $2025-12-31 | 615 tys. $ | 0,0% | 615 tys. $ | 615 tys. $ | 0,0% |
| Deferred Tax Liabilities, Investment in Noncontrolled Affiliates | 270 tys. $2025-12-31 | 270 tys. $ | 0,0% | 270 tys. $ | 270 tys. $ | 0,0% |
| Deferred Tax Liabilities, Leasing Arrangements | 176 tys. $2025-12-31 | 95 tys. $ | +85,3% | 176 tys. $ | 95 tys. $ | +85,3% |
| Deferred Tax Liabilities, Net | 6,65 mln $2025-12-31 | 1,06 mln $ | +525,2% | 6,65 mln $ | 1,06 mln $ | +525,2% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02