Finanse AeroVironment, Inc. (AVAV)
NASDAQ · Industrials · Aerospace & Defense · Pracownicy: 4041 · CEO: Wahid Nawabi
- Cena
- 126,11 $ -6,50%
- Kapitalizacja
- 6,41 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 6,98 mld $
- Ostatni raport
- Q1 '27 złożony 2026-09-10
- Następny raport
- 2026-12-08 Prognoza EPS: 0,46 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 6,41 mld $ EV 6,98 mld $
- Przychody
- 2 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +12% Konsensus na FY2027
- Marża netto
- -14,5% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -21,7× Prognozowany 38,5× (FY2027)
- P/S
- 3,2× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- -962,8× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 2,19 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -290 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 2,21 mld $ Konsensus na FY2027
- Zysk
- 2026-12-08 Prognoza przychodów: 511 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-09-09): przychody powyżej o 6,3%, EPS powyżej o 165,4%Przychody 480 mln $ wobec oczekiwanych 452 mln $ (+6,3%); EPS 0,59 $ wobec 0,22 $ (+165,4%).
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r 5,7%Przychody za Q1 '27: 480 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 141,8%.
- Marża operacyjna -0,6% (TTM), zmiana r/r: +4,2 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 76,9%, przychody: wzrost 84,4%.
- Capex: 2,8% przychodów (rok temu 3,6%)Zainwestowano 56,6 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+45,2% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 2,19 mln $.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 6,3%Akcji rozwodnionych w Q1 '27: 49,8 mln, rok wcześniej: 46,9 mln.
- Dług netto: 271 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 580 mln $, dług z leasingiem: 851 mln $; rok temu dług netto: 144 mln $.
Ostatni kwartał: Q1 '27
Kwartał zakończony 2026-08-01. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q1 '27 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 480 mln $ | 455 mln $ | +5,7% |
| Marża brutto | 25,9% | 20,9% | +5,0 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | -10,9 mln $ | -69,3 mln $ | +84,3% |
| Marża operacyjna | -2,3% | -15,2% | +13,0 pkt proc. |
| Zysk netto | -5,07 mln $ | -67,4 mln $ | +92,5% |
| Rozwodniony EPS | -0,10 $ | -1,44 $ | +93,1% |
| Przepływy operacyjne | 13,5 mln $ | -124 mln $ | +110,9% |
| Capex | 44 mln $ | 32,1 mln $ | +37,3% |
| Wolne przepływy pieniężne | -30,5 mln $ | -156 mln $ | +80,4% |
| R&D | 24 mln $ | 33,1 mln $ | -27,6% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 4,93 mln $ | 11,4 mln $ | -56,9% |
Raport vs konsensus
2026-09-09| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 480 mln $ | 452 mln $ | +6,3% |
| EPS (baza konsensusu) | 0,59 $ | 0,22 $ | +165,4% |
Z raportu z 2026-09-09 za Q1 '27: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q1 '27 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Contract services | – | – | – | – | – | |
| Product sales | 28,6 mln $ | – | 6,0% | – | – | |
| Precision Strike and Defense Systems | 197 mln $ | – | 41,0% | – | – | |
| Space, Cyber and Directed Energy Segment | 135 mln $ | – | 28,0% | – | – | |
| UxS | 120 mln $ | – | 25,0% | – | – | |
| Product and Service, Other | – | – | – | – | – |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q1 '27 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Domestic | 374 mln $ | +7,6% | 77,8% | 1,45 mld $ | +115,7% | |
| International | 107 mln $ | -0,6% | 22,2% | 556 mln $ | +33,9% |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 58,8 mln $
- Capex
- -56,6 mln $
- Skup akcji
- 0 $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- -26,9 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- 0 $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 31,8 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 2,19 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- -0,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -21,7× | 85,0× 2 z 5 lat | 73,0× – 97,1× |
| EV / EBITDA | -962,8× | 36,1× 4 z 5 lat | 23,0× – 40,9× |
| EV / przychody | 3,5× | 5,2× | 4,8× – 6,0× |
| Cena / FCF | 2929,2× | – | – |
| Cena / wartość księgowa | 1,4× | 4,0× | 2,2× – 5,3× |
| Rentowność FCF | 0,0% | -0,8% | -1,7% – -0,1% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -0,2% | -2,5% | -22,9% – 7,8% |
| Zwrot z kapitału własnego | -6,6% | -5,3% | -32,0% – 7,3% |
Analitycy
Cel konsensusu 214,93 $ (+70,4%)
zakres 165,00 $ – 285,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2027 | 2,21 mld $ | +11,6% | 3,27 $ | +160,6% | 38,5× | 14 |
| FY2028 | 2,54 mld $ | +15,2% | 4,45 $ | +36,1% | 28,3× | 14 |
| FY2029 | 2,96 mld $ | +16,6% | 5,76 $ | +29,4% | 21,9× | 9 |
| FY2030 | 3,63 mld $ | +22,6% | 8,32 $ | +44,4% | 15,2× | 3 |
| FY2031 | 4,43 mld $ | +22,0% | 7,66 $ | -7,9% | 16,5× | 4 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (265), które AeroVironment, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| – | – | – | -7,83 mln $2025-04-30 | -9,83 mln $ | +20,4% | |
| – | – | – | 2,25 mln $ | 24,2 mln $ | -90,7% | |
| – | – | – | 385 tys. $ | -226 tys. $ | +270,4% | |
| – | – | – | 19,2 mln $ | – | – | |
| Accounts Payable, Current | 175 mln $ | 91,1 mln $ | +91,8% | 161 mln $ | 72,5 mln $ | +121,5% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 183 mln $ | 198 mln $ | -7,6% | 316 mln $ | 102 mln $ | +210,1% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 6,52 mln $ | 773 tys. $ | +742,8% | 1,96 mln $ | 203 tys. $ | +866,0% |
| Accounts Receivable, Credit Loss Expense (Reversal) | 4,59 mln $ | 173 tys. $ | +2553,2% | 1,99 mln $ | 43 tys. $ | +4518,6% |
| Accounts Receivable, Sale | 0 $ | – | – | – | – | – |
| Accretion (Amortization) of Discounts and Premiums, Investments | 47 tys. $ | – | – | 879 tys. $ | – | – |
| Accrued Income Taxes, Current | 487 tys. $ | – | – | 524 tys. $ | 356 tys. $ | +47,2% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 206 mln $2026-04-30 | 180 mln $ | +14,8% | 206 mln $ | 180 mln $ | +14,8% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -5,75 mln $ | -5,88 mln $ | +2,1% | -5,64 mln $ | -6,51 mln $ | +13,5% |
| Additional Paid in Capital, Common Stock | 4,4 mld $ | 4,23 mld $ | +4,1% | 4,4 mld $ | 619 mln $ | +610,6% |
| Advertising Expense | – | – | – | 1,45 mln $ | 416 tys. $ | +247,4% |
| Amortization of Debt Issuance Costs | 1,09 mln $ | 7,83 mln $ | -86,1% | 11,4 mln $ | 1,2 mln $ | +854,6% |
| Amortization of Deferred Charges | 43,4 mln $ | 79,7 mln $ | -45,5% | 223 mln $ | 23,4 mln $ | +853,3% |
| Amortization of Intangible Assets | 43,4 mln $ | 58,2 mln $ | -25,5% | 204 mln $ | 23,4 mln $ | +772,1% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 331 tys. | 168 tys. | +96,7% | 345 tys. | 393 | +87 578,9% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 4,93 mln $ | 11,4 mln $ | -56,9% | 38,3 mln $ | 21,5 mln $ | +78,6% |
| Assets | 5,73 mld $ | 5,62 mld $ | +1,9% | 5,72 mld $ | 1,12 mld $ | +410,2% |
| Assets, Current | 1,88 mld $ | 1,64 mld $ | +14,8% | 1,89 mld $ | 607 mln $ | +211,7% |
| Business Acquisition, Pro Forma Net Income (Loss) | -237 mln $2026-01-31 | -27,5 mln $ | -759,5% | 57,3 mln $2024-04-30 | -191 mln $ | +130,0% |
| Business Acquisition, Pro Forma Revenue | 408 mln $2026-01-31 | 396 mln $ | +3,1% | 727 mln $2024-04-30 | 552 mln $ | +31,8% |
| Business Combination, Acquisition Related Costs | 2,14 mln $ | 23,7 mln $ | -91,0% | 48,2 mln $ | 19,3 mln $ | +149,7% |
| Business Combination, Pro Forma Information, Earnings or Loss of Acquiree since Acquisition Date, Actual | -206 mln $2026-01-31 | – | – | – | – | – |
| Business Combination, Pro Forma Information, Revenue of Acquiree since Acquisition Date, Actual | 177 mln $2026-01-31 | – | – | – | – | – |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 278 mln $ | 686 mln $ | -59,4% | 377 mln $ | 40,9 mln $ | +823,4% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 278 mln $ | 686 mln $ | -59,4% | 377 mln $ | 40,9 mln $ | +823,4% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -98,9 mln $ | 645 mln $ | -115,3% | 336 mln $ | -32,4 mln $ | +1137,2% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 100 mln | 100 mln | 0,0% | 100 mln | 100 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 50,8 mln | 49,9 mln | +1,8% | 50,6 mln | 28,3 mln | +79,0% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 50,8 mln | 49,9 mln | +1,8% | 50,6 mln | 28,3 mln | +79,0% |
| Common Stock, Value, Issued | 6 tys. $ | 6 tys. $ | 0,0% | 6 tys. $ | 4 tys. $ | +50,0% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Including Portion Attributable to Noncontrolling Interest | -5,18 mln $ | -66,7 mln $ | +92,2% | -264 mln $ | 42,7 mln $ | -718,9% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 87,5 mln $ | 61,3 mln $ | +42,9% | 79,6 mln $ | 16 mln $ | +399,0% |
| Contribution of Property | 5,88 mln $ | 1,95 mln $ | +201,4% | 3,61 mln $ | 2,2 mln $ | +63,8% |
| Cost of Goods and Services Sold | 356 mln $ | 360 mln $ | -1,0% | 1,48 mld $ | 502 mln $ | +194,1% |
| Cost, Amortization | 18,6 mln $ | 37,4 mln $ | -50,4% | 92,7 mln $ | 19,4 mln $ | +377,8% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -349 tys. $ | 21,9 mln $ | -101,6% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 523 tys. $ | – | – |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 4,07 mln $ | 21,6 mln $ | -81,1% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 3,9 mln $ | -320 tys. $ | +1317,5% |
| Debt Instrument, Interest Rate During Period | 0,0%2026-01-31 | -0,6% | +100,0% | 5,9%2025-04-30 | 6,9% | -14,5% |
| Debt Instrument, Unamortized Discount (Premium), Net | 1,62 mln $ | 2,13 mln $ | -24,0% | 1,75 mln $ | 1,28 mln $ | +36,2% |
| Debt Issuance Costs, Net | 17,4 mln $ | 21,8 mln $ | -20,0% | 18,5 mln $ | – | – |
| Debt Securities, Available-for-sale | – | – | – | 0 $2025-04-30 | – | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Gain, before Tax | 2 tys. $2026-04-30 | – | – | 2 tys. $ | – | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Loss, before Tax | 401 tys. $ | – | – | 217 tys. $ | – | – |
| DebtSecuritiesAvailableForSaleAmortizedCostExcludingAccruedInterestBeforeAllowanceForCreditLoss | 335 mln $ | – | – | 276 mln $ | – | – |
| DebtSecuritiesAvailableForSaleExcludingAccruedInterest | 335 mln $ | – | – | 276 mln $ | – | – |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -19,5 mln $ | -19,3 mln $ | -1,0% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -664 tys. $2025-04-30 | -1,07 mln $ | +37,7% |
| Deferred Income Tax Assets, Net | – | – | – | 61,5 mln $2025-04-30 | 41,3 mln $ | +48,8% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -27,1 mln $ | -20,7 mln $ | -31,1% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 50,5 mln $ | 101 mln $ | -50,0% | 50,5 mln $ | – | – |
| Deferred Income Taxes and Tax Credits | -20,6 mln $2026-04-30 | – | – | -27,1 mln $ | -20,2 mln $ | -34,5% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -7,64 mln $ | -734 tys. $ | -940,2% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 221 mln $2026-04-30 | 108 mln $ | +105,9% | 221 mln $ | 108 mln $ | +105,9% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-08-01, 10-K 2026-04-30, 10-Q 2026-01-31, 10-Q 2025-11-01, 10-Q 2025-08-02, 10-K 2025-04-30, 10-Q 2025-01-25, 10-Q 2024-10-26, 10-Q 2024-07-27
Dane na 2026-11-02