Finanse Aurora Innovation, Inc. (AUR)
NASDAQ · Technology · Software - Application · Pracownicy: 1900 · CEO: Christopher Urmson
- Cena
- 4,36 $ -1,02%
- Kapitalizacja
- 7,54 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 7,48 mld $
- Ostatni raport
- Q3 '26 złożony 2026-10-28
- Następny raport
- 2027-02-10 Prognoza EPS: -0,12 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 7,54 mld $ EV 7,48 mld $
- Przychody
- 7 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- – Następny rok obrotowy
- Marża netto
- -13 328,6% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -9,1×
- P/S
- 1077,7× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- -8,3× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- -800 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -933 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- – Następny rok obrotowy
- Zysk
- 2027-02-10 Prognoza przychodów: 3,16 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-10-28): przychody zgodnie z oczekiwaniami, EPS powyżej o 3,6%Przychody 3 mln $ wobec oczekiwanych 2,99 mln $ (+0,4%); EPS -0,12 $ wobec -0,12 $ (+3,6%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 200,0%Przychody za Q3 '26: 3 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 100,0%.
- Marża operacyjna -14 357,1% (TTM), zmiana r/r: +28 742,9 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost -16,6%, przychody: wzrost 250,0%.
- Capex: 1428,6% przychodów (rok temu 1550,0%)Zainwestowano 100 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+222,6% r/r). Wolne przepływy pieniężne: -800 mln $.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 6,0%Akcji rozwodnionych w Q3 '26: 2 mld, rok wcześniej: 1,89 mld.
- Gotówka netto: 954 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 1,03 mld $, dług z leasingiem: 80 mln $; rok temu gotówka netto: 1,14 mld $.
Ostatni kwartał: Q3 '26
Kwartał zakończony 2026-09-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q3 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 3 mln $ | 1 mln $ | +200,0% |
| Marża brutto | -166,7% | -500,0% | +333,3 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | -257 mln $ | -222 mln $ | -15,8% |
| Marża operacyjna | -8566,7% | -22 200,0% | +13 633,3 pkt proc. |
| Zysk netto | -234 mln $ | -201 mln $ | -16,4% |
| Rozwodniony EPS | -0,12 $ | -0,11 $ | -9,1% |
| Przepływy operacyjne | -170 mln $ | -149 mln $ | -14,1% |
| Capex | 36 mln $ | 8 mln $ | +350,0% |
| Wolne przepływy pieniężne | -206 mln $ | -157 mln $ | -31,2% |
| R&D | 203 mln $ | 179 mln $ | +13,4% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 54 mln $ | 51 mln $ | +5,9% |
Raport vs konsensus
2026-10-28| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 3 mln $ | 2,99 mln $ | +0,4% |
| EPS (baza konsensusu) | -0,12 $ | -0,12 $ | +3,6% |
Z raportu z 2026-10-28 za Q3 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q3 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Reportable Segment | 8 mln $ | – | 100,0% | – | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- -700 mln $
- Capex
- -100 mln $
- Skup akcji
- -27 mln $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- 0 $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 208 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- -800 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- -3,4%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -9,1× | – | – |
| EV / EBITDA | -8,3× | – | – |
| EV / przychody | 1069,0× | 829,0× 3 z 5 lat | 18,5× – 2332,3× |
| Cena / FCF | -9,4× | – | – |
| Cena / wartość księgowa | 4,9× | 3,2× | 0,8× – 5,4× |
| Rentowność FCF | -10,6% | -13,6% | -37,8% – -4,8% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -52,7% | -46,7% | -95,9% – -20,1% |
| Zwrot z kapitału własnego | -47,5% | -47,5% | -96,6% – -22,6% |
Analitycy
Cel konsensusu 13,25 $ (+203,9%)
zakres 6,00 $ – 18,00 $ · rekomendacja Buy
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (160), które Aurora Innovation, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accretion (Amortization) of Discounts and Premiums, Investments | 0 $ | 2 mln $ | -100,0% | 11 mln $ | 28 mln $ | -60,7% |
| Accrued Liabilities, Current | 100 mln $ | 72 mln $ | +38,9% | 100 mln $ | 89 mln $ | +12,4% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 95 mln $ | 89 mln $ | +6,7% | 84 mln $ | 77 mln $ | +9,1% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -1 mln $ | 1 mln $ | -200,0% | 2 mln $ | 1 mln $ | +100,0% |
| Additional Paid in Capital | 7,7 mld $ | 7,26 mld $ | +6,1% | 7,31 mld $ | 6,23 mld $ | +17,3% |
| Amortization of Intangible Assets | – | – | – | 0 $ | – | – |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | -13 mln | -10 mln | -30,0% | 197 mln | 219 mln | -10,0% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 54 mln $ | 51 mln $ | +5,9% | 188 mln $ | 144 mln $ | +30,6% |
| Assets | 2,01 mld $ | 2,51 mld $ | -20,0% | 2,34 mld $ | 2,14 mld $ | +9,6% |
| Assets, Current | 1,07 mld $ | 1,28 mld $ | -17,1% | 1,32 mld $ | 1,25 mld $ | +5,0% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 141 mln $ | 87 mln $ | +62,1% | 221 mln $ | 211 mln $ | +4,7% |
| Cash and Cash Equivalents, Fair Value Disclosure | 141 mln $ | 87 mln $ | +62,1% | 221 mln $ | 211 mln $ | +4,7% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 158 mln $ | 102 mln $ | +54,9% | 235 mln $ | 227 mln $ | +3,5% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 4 mln $ | -120 mln $ | +103,3% | 8 mln $ | -291 mln $ | +102,7% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 51 mld | 51 mld | 0,0% | 51 mld | 51 mld | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 2,02 mld | 1,93 mld | +4,4% | 1,94 mld | 1,73 mld | +12,1% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 2,02 mld | 1,93 mld | +4,4% | 1,94 mld | 1,73 mld | +12,1% |
| Common Stock, Value, Issued | 0 $ | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | -234 mln $ | -200 mln $ | -17,0% | -815 mln $ | -748 mln $ | -9,0% |
| Cost of Revenue | 8 mln $ | 6 mln $ | +33,3% | 17 mln $ | 0 $ | – |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Gain, before Tax | 0 $2026-03-31 | 0 $ | – | 1 mln $ | 1 mln $ | 0,0% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Loss, before Tax | 1 mln $ | – | – | – | – | – |
| DebtSecuritiesAvailableForSaleAmortizedCostExcludingAccruedInterestBeforeAllowanceForCreditLoss | 894 mln $ | 1,52 mld $ | -41,0% | 1,24 mld $ | 1,01 mld $ | +22,4% |
| DebtSecuritiesAvailableForSaleExcludingAccruedInterest | 893 mln $ | 1,52 mld $ | -41,1% | 1,24 mld $ | 1,01 mld $ | +22,3% |
| DebtSecuritiesAvailableForSaleExcludingAccruedInterestCurrent | 893 mln $ | 1,16 mld $ | -23,0% | 1,06 mld $ | 1,01 mld $ | +4,2% |
| DebtSecuritiesAvailableForSaleExcludingAccruedInterestNoncurrent | 0 $ | 357 mln $ | -100,0% | 183 mln $ | 0 $ | – |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Gross | 1,41 mld $2025-12-31 | 1,13 mld $ | +24,1% | 1,41 mld $ | 1,13 mld $ | +24,1% |
| Deferred Tax Assets, in Process Research and Development | 386 mln $2025-12-31 | 312 mln $ | +23,7% | 386 mln $ | 312 mln $ | +23,7% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 110 mln $2025-12-31 | 97 mln $ | +13,4% | 110 mln $ | 97 mln $ | +13,4% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 724 mln $2025-12-31 | 592 mln $ | +22,3% | 724 mln $ | 592 mln $ | +22,3% |
| Deferred Tax Assets, Other | 24 mln $2025-12-31 | 21 mln $ | +14,3% | 24 mln $ | 21 mln $ | +14,3% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards | 249 mln $2025-12-31 | 178 mln $ | +39,9% | 249 mln $ | 178 mln $ | +39,9% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Share-based Compensation Cost | 6 mln $2025-12-31 | 5 mln $ | +20,0% | 6 mln $ | 5 mln $ | +20,0% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 1,3 mld $2025-12-31 | 1,04 mld $ | +25,1% | 1,3 mld $ | 1,04 mld $ | +25,1% |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | 114 mln $2025-12-31 | 101 mln $ | +12,9% | 114 mln $ | 101 mln $ | +12,9% |
| Deferred Tax Liabilities, Leasing Arrangements | 18 mln $2025-12-31 | 25 mln $ | -28,0% | 18 mln $ | 25 mln $ | -28,0% |
| Deferred Tax Liabilities, Net | 4 mln $2025-12-31 | 4 mln $ | 0,0% | 4 mln $ | 4 mln $ | 0,0% |
| Deferred Tax Liabilities, Other | 9 mln $2025-12-31 | 9 mln $ | 0,0% | 9 mln $ | 9 mln $ | 0,0% |
| Deferred Tax Liabilities, Property, Plant and Equipment | 87 mln $2025-12-31 | 67 mln $ | +29,9% | 87 mln $ | 67 mln $ | +29,9% |
| Depreciation, Depletion and Amortization | 6 mln $ | 6 mln $ | 0,0% | 30 mln $ | 21 mln $ | +42,9% |
| Derivative Liability, Noncurrent | 23 mln $ | 36 mln $ | -36,1% | 15 mln $ | 48 mln $ | -68,8% |
| Derivative, Gain (Loss) on Derivative, Net | 13 mln $ | 5 mln $ | +160,0% | 29 mln $ | -24 mln $ | +220,8% |
| Earnings Per Share, Basic | -0,12 $ | -0,11 $ | -9,1% | -0,44 $ | -0,46 $ | +4,3% |
| Earnings Per Share, Diluted | -0,12 $ | -0,11 $ | -9,1% | -0,44 $ | -0,46 $ | +4,3% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation at Federal Statutory Income Tax Rate, Amount | – | – | – | -171 mln $ | -157 mln $ | -8,9% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, at Federal Statutory Income Tax Rate, Percent | – | – | – | 21,0% | 21,0% | 0,0% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Change in Deferred Tax Assets Valuation Allowance, Amount | – | – | – | 253 mln $ | 212 mln $ | +19,3% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Change in Deferred Tax Assets Valuation Allowance, Percent | – | – | – | -31,1% | -28,3% | -9,9% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Nondeductible Expense, Other, Amount | – | – | – | 7 mln $ | 6 mln $ | +16,7% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Nondeductible Expense, Other, Percent | – | – | – | -0,9% | -0,8% | -12,5% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Nondeductible Expense, Share-based Payment Arrangement, Amount | – | – | – | -30 mln $ | -15 mln $ | -100,0% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Nondeductible Expense, Share-based Payment Arrangement, Percent | – | – | – | 3,7% | 2,0% | +85,0% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Percent | – | – | – | 0,0% | 0,0% | – |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Tax Contingency, Amount | – | – | – | 15 mln $ | 11 mln $ | +36,4% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Tax Contingency, Percent | – | – | – | -1,8% | -1,5% | -20,0% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Tax Credit, Research, Amount | – | – | – | 74 mln $ | 57 mln $ | +29,8% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Tax Credit, Research, Percent | – | – | – | -9,1% | -7,6% | -19,7% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-09-30, 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30
Dane na 2026-11-02