Finanse Arrowhead Pharmaceuticals, Inc. (ARWR)
NASDAQ · Healthcare · Biotechnology · Pracownicy: 711 · CEO: Christopher R. Anzalone
- Cena
- 59,90 $ -0,98%
- Kapitalizacja
- 8,46 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 9,27 mld $
- Ostatni raport
- Q3 '26 złożony 2026-08-04
- Następny raport
- 2026-11-24 Prognoza EPS: -1,52 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 8,46 mld $ EV 9,27 mld $
- Przychody
- 669 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- -44% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- -47,8% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -26,7× Prognozowany -17,0× (FY2026)
- P/S
- 12,6× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- -69,4× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- -75,1 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -320 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 464 mln $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-24 Prognoza przychodów: 61,2 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-04): przychody powyżej o 70,4%, EPS poniżej o 6,3%Przychody 75,3 mln $ wobec oczekiwanych 44,2 mln $ (+70,4%); EPS -1,36 $ wobec -1,28 $ (-6,3%).
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r 171,0%Przychody za Q3 '26: 75,3 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 5187,5%.
- Marża operacyjna -33,8% (TTM), zmiana r/r: -15,0 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost -109,7%, przychody: wzrost 16,8%.
- Capex: 2,4% przychodów (rok temu 6,9%)Zainwestowano 16,1 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (-59,3% r/r). Wolne przepływy pieniężne: -75,1 mln $.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 3,1%Akcji rozwodnionych w Q3 '26: 143 mln, rok wcześniej: 139 mln.
- Gotówka netto: 738 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 1,6 mld $, dług z leasingiem: 864 mln $; rok temu gotówka netto: 187 mln $.
Ostatni kwartał: Q3 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q3 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 75,3 mln $ | 27,8 mln $ | +171,0% |
| Marża brutto | 100,0% | 100,0% | 0,0 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | -170 mln $ | -166 mln $ | -2,7% |
| Marża operacyjna | -226,0% | -596,2% | +370,2 pkt proc. |
| Zysk netto | -194 mln $ | -175 mln $ | -10,9% |
| Rozwodniony EPS | -1,36 $ | -1,26 $ | -7,9% |
| Przepływy operacyjne | -177 mln $ | -155 mln $ | -14,7% |
| Capex | 3,85 mln $ | 2,36 mln $ | +63,0% |
| Wolne przepływy pieniężne | -181 mln $ | -157 mln $ | -15,4% |
| R&D | 198 mln $ | 162 mln $ | +22,1% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 14,7 mln $ | 13 mln $ | +12,9% |
Raport vs konsensus
2026-08-04| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 75,3 mln $ | 44,2 mln $ | +70,4% |
| EPS (baza konsensusu) | -1,36 $ | -1,28 $ | -6,3% |
Z raportu z 2026-08-04 za Q3 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalnieMarże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- -59,1 mln $
- Capex
- -16,1 mln $
- Skup akcji
- 0 $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- 1,19 mld $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 70 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- -75,1 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 0,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -26,7× | – | – |
| EV / EBITDA | -69,4× | 28,8× 1 z 5 lat | 28,8× – 28,8× |
| EV / przychody | 13,8× | 188,6× | 5,7× – 864,4× |
| Cena / FCF | -112,6× | 36,6× 2 z 5 lat | 29,4× – 43,8× |
| Cena / wartość księgowa | 18,4× | 11,5× | 8,7× – 15,8× |
| Rentowność FCF | -0,9% | -7,5% | -26,0% – 3,4% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -12,1% | -28,3% | -57,4% – 4,6% |
| Zwrot z kapitału własnego | -60,5% | -95,6% | -323,3% – -0,3% |
Analitycy
Cel konsensusu 101,56 $ (+69,5%)
zakres 46,00 $ – 126,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 464 mln $ | -44,0% | -3,52 $ | -28 781,2% | -17,0× | 12 |
| FY2027 | 330 mln $ | -28,9% | -4,86 $ | -37,8% | -12,3× | 13 |
| FY2028 | 666 mln $ | +101,8% | -2,81 $ | +42,1% | -21,3× | 8 |
| FY2029 | 1,15 mld $ | +72,3% | -0,74 $ | +73,8% | -81,4× | 5 |
| FY2030 | 2,04 mld $ | +78,1% | 4,41 $ | +698,7% | 13,6× | 3 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (228), które Arrowhead Pharmaceuticals, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 27,8 mln $ | 33,1 mln $ | -16,0% | 17,7 mln $ | 11,4 mln $ | +55,2% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss | 5,8 mln $ | 9,7 mln $ | -40,2% | 6,82 mln $ | 0 $ | – |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 8,56 mln $ | 9,7 mln $ | -11,8% | 6,82 mln $ | 0 $ | – |
| Accrued Income Taxes, Current | 0 $ | – | – | 20,8 mln $ | 0 $ | – |
| Accrued Liabilities, Current | 86,2 mln $ | 64,8 mln $ | +32,9% | 90,4 mln $ | 63 mln $ | +43,5% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 97,2 mln $ | 74,2 mln $ | +31,0% | 80,2 mln $ | 58 mln $ | +38,2% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -1,23 mln $ | 5,36 mln $ | -123,0% | 6,44 mln $ | 4,75 mln $ | +35,6% |
| Additional Paid in Capital, Common Stock | 2,44 mld $ | 2,12 mld $ | +15,2% | 2,14 mld $ | 1,81 mld $ | +18,5% |
| Adjustments to Additional Paid in Capital, Warrant Issued | 100 mln $2026-03-31 | – | – | 25 mln $ | – | – |
| Amortization of Debt Issuance Costs | 766 tys. $ | 0 $ | – | – | – | – |
| Amortization of Intangible Assets | 400 tys. $ | 400 tys. $ | 0,0% | 1,7 mln $ | 1,7 mln $ | 0,0% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 14,7 mln | 5,95 mln | +146,6% | 5,02 mln | 4,74 mln | +6,0% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 14,9 mln $ | 13 mln $ | +14,0% | 63,4 mln $ | 74 mln $ | -14,3% |
| Assets | 2,11 mld $ | 1,38 mld $ | +53,0% | 1,39 mld $ | 1,14 mld $ | +21,5% |
| Assets, Current | 1,67 mld $ | 947 mln $ | +76,5% | 951 mln $ | 695 mln $ | +36,7% |
| Assets, Fair Value Disclosure | 1,58 mld $ | – | – | – | – | – |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | 750 tys. $ | -12 tys. $ | +6350,0% | 277 tys. $ | 4,21 mln $ | -93,4% |
| Cash and Cash Equivalents, Fair Value Disclosure | 32,2 mln $ | – | – | – | – | – |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 54,8 mln $ | 130 mln $ | -57,8% | 227 mln $ | 103 mln $ | +120,6% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Excluding Exchange Rate Effect | -134 mln $ | -56 mln $ | -139,7% | 124 mln $ | -12,4 mln $ | +1101,9% |
| Class of Warrant or Right, Exercise Price of Warrants or Rights | – | – | – | 0,00 $2024-11-25 | – | – |
| Class of Warrant or Right, Number of Securities Called by Warrants or Rights | – | – | – | 917 tys.2024-11-25 | – | – |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 290 mln | 290 mln | 0,0% | 290 mln | 290 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 144 mln | 138 mln | +4,1% | 136 mln | 124 mln | +9,1% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 141 mln | 138 mln | +2,2% | 136 mln | 124 mln | +9,1% |
| Common Stock, Value, Issued | 237 tys. $ | 230 tys. $ | +3,0% | 231 tys. $ | 217 tys. $ | +6,5% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Noncontrolling Interest | 15,6 mln $ | -3,41 mln $ | +556,6% | 31,7 mln $ | -10,2 mln $ | +411,2% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | -196 mln $ | -174 mln $ | -12,6% | -141 mln $2021-09-30 | -84,1 mln $ | -67,5% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Including Portion Attributable to Noncontrolling Interest | -181 mln $ | -178 mln $ | -1,7% | 31,8 mln $ | -602 mln $ | +105,3% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss, Current | 10,2 mln $ | – | – | – | – | – |
| Contract with Customer, Liability | 2,4 mln $2025-09-30 | 0 $ | – | 2,4 mln $ | 0 $ | – |
| Contract with Customer, Liability, Current | 94,6 mln $ | 23 mln $ | +311,7% | 2,4 mln $ | 0 $ | – |
| Contract with Customer, Liability, Noncurrent | 31,7 mln $ | 0 $ | – | 0 $2023-09-30 | 56 mln $ | -100,0% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | -46,6 mln $ | -27,6 mln $ | -68,8% | – | – | – |
| Convertible Debt | 683 mln $ | – | – | – | – | – |
| Convertible Debt, Noncurrent | 683 mln $ | – | – | – | – | – |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 21,4 mln $ | 148 tys. $ | +14 386,5% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 35 tys. $ | -3,29 mln $ | +101,1% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 21,4 mln $ | -2,77 mln $ | +874,1% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -56 tys. $ | 375 tys. $ | -114,9% |
| Debt Securities, Available-for-sale | 1,55 mld $ | 771 mln $ | +100,8% | 693 mln $ | 578 mln $ | +19,8% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Amortized Cost, Current | 1,55 mld $ | 769 mln $ | +102,1% | 690 mln $ | 577 mln $ | +19,5% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Current | 1,55 mld $ | 771 mln $ | +100,8% | 693 mln $ | 578 mln $ | +19,8% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Fair Value, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, Remainder of Fiscal Year | 605 mln $ | 225 mln $ | +169,6% | – | – | – |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Fair Value, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, Year One | 224 mln $2025-09-30 | 578 mln $ | -61,2% | 224 mln $ | 578 mln $ | -61,2% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Deferred Income | 171 mln $2025-09-30 | 81,6 mln $ | +110,0% | 171 mln $ | 81,6 mln $ | +110,0% |
| Deferred Tax Assets, Goodwill and Intangible Assets | 1,03 mln $2025-09-30 | 1,38 mln $ | -25,3% | 1,03 mln $ | 1,38 mln $ | -25,3% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 563 mln $2025-09-30 | 473 mln $ | +19,0% | 563 mln $ | 473 mln $ | +19,0% |
| Deferred Tax Assets, Net | 0 $2025-09-30 | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 70,9 mln $2025-09-30 | 103 mln $ | -31,0% | 70,9 mln $ | 103 mln $ | -31,0% |
| Deferred Tax Assets, Other | 948 tys. $2025-09-30 | 2,84 mln $ | -66,7% | 948 tys. $ | 2,84 mln $ | -66,7% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards | 48,9 mln $2025-09-30 | 85,4 mln $ | -42,8% | 48,9 mln $ | 85,4 mln $ | -42,8% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits | 4,25 mln $2025-09-30 | 4,08 mln $ | +4,3% | 4,25 mln $ | 4,08 mln $ | +4,3% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Share-based Compensation Cost | 9,18 mln $2025-09-30 | 11 mln $ | -16,4% | 9,18 mln $ | 11 mln $ | -16,4% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 498 mln $2025-09-30 | 449 mln $ | +10,8% | 498 mln $ | 449 mln $ | +10,8% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-Q 2025-12-31, 10-K 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-Q 2024-12-31, 10-K 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02