Finanse Applied Digital Corporation (APLD)
NASDAQ · Technology · Information Technology Services · Pracownicy: 256 · CEO: Wes Cummins
- Cena
- 17,82 $ -8,22%
- Kapitalizacja
- 5,39 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 8,92 mld $
- Ostatni raport
- Q1 '27 złożony 2026-10-07
- Następny raport
- 2027-01-06
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 5,39 mld $ EV 8,92 mld $
- Przychody
- 854 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- – Następny rok obrotowy
- Marża netto
- -54,2% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -10,9×
- P/S
- 6,3× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- -63,0× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- -4,46 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -462 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- – Następny rok obrotowy
- Zysk
- 2027-01-06
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-10-07): przychody powyżej o 194,0%, EPS powyżej o 96,6%Przychody 342 mln $ wobec oczekiwanych 116 mln $ (+194,0%); EPS -0,01 $ wobec -0,30 $ (+96,6%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 432,4%Przychody za Q1 '27: 342 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 162,5%.
- Marża operacyjna -27,7% (TTM), zmiana r/r: +16,4 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost -131,2%, przychody: wzrost 267,9%.
- Capex: 549,4% przychodów (rok temu 377,6%)Zainwestowano 4,69 mld $ w ostatnich 4 kwartałach (+435,4% r/r). Wolne przepływy pieniężne: -4,46 mld $.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 13,9%Akcji rozwodnionych w Q1 '27: 292 mln, rok wcześniej: 256 mln.
- Dług netto: 3,53 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 2,95 mld $, dług z leasingiem: 6,48 mld $; rok temu dług netto: 626 mln $.
- HPC Hosting Business: przychody +898,8%, marża 12,7% (było -7,7%)Najszybciej rosnący segment sprawozdawczy w Q1 '27: zysk operacyjny 33,4 mln $ przy przychodach 263 mln $ (z noty o segmentach).
Ostatni kwartał: Q1 '27
Kwartał zakończony 2026-08-31. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q1 '27 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 342 mln $ | 64,2 mln $ | +432,4% |
| Marża brutto | 15,3% | 13,4% | +1,9 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | -62,4 mln $ | -20,5 mln $ | -203,7% |
| Marża operacyjna | -18,2% | -32,0% | +13,7 pkt proc. |
| Zysk netto | -236 mln $ | -16,9 mln $ | -1291,6% |
| Rozwodniony EPS | -0,82 $ | -0,07 $ | -1071,4% |
| Przepływy operacyjne | 63,9 mln $ | -82 mln $ | +177,9% |
| Capex | 2,07 mld $ | 249 mln $ | +731,8% |
| Wolne przepływy pieniężne | -2,01 mld $ | -331 mln $ | -506,7% |
| R&D | 0 $ | 0 $ | – |
| Wynagrodzenie w akcjach | 66,5 mln $ | 15,5 mln $ | +330,0% |
Raport vs konsensus
2026-10-07| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 342 mln $ | 116 mln $ | +194,0% |
| EPS (baza konsensusu) | -0,01 $ | -0,30 $ | +96,6% |
Z raportu z 2026-10-07 za Q1 '27: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q4 '22 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Mining Segment | 2,99 mln $ | – | 100,0% | – | – | |
| Hosting Revenue | – | – | – | – | – |
Zyski segmentów
Zysk operacyjny według segmentów sprawozdawczych, odczytany z noty o segmentach w każdym 10-Q / 10-K (podziału zysku brakuje w większości źródeł danych).
Segmenty w Q1 '27
| Segment | Przychody | r/r | Zysk operacyjny | r/r | Marża | Marża rok temu | Zysk operacyjny TTM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| HPC Hosting Business | 263 mln $ | +898,8% | 33,4 mln $ | +1753,4% | 12,7% | -7,7% | 74,6 mln $ |
| Data Center Hosting Business | 37,8 mln $ | -0,4% | 13,3 mln $ | +120,8% | 35,3% | 15,9% | 55,6 mln $ |
| Cloud Services Business | – | – | – | – | – | – | – |
| Datacenter Hosting Segment | – | – | – | – | – | – | – |
| Cloud Services Segment | – | – | – | – | – | – | – |
| HPC Hosting Segment | – | – | – | – | – | – | – |
| Datacenter Hosting Business | – | – | – | – | – | – | – |
Zysk operacyjny według segmentów
kwartalnieMarża operacyjna segmentów
kwartalnieCzwarte kwartały są wyliczone: 10-K podaje cały rok, od którego odejmuje się trzy kwartały z 10-Q.
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 236 mln $
- Capex
- -4,69 mld $
- Skup akcji
- -962 tys. $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 501 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- 5,6 mld $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 271 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- -4,46 mld $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- -0,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -10,9× | – | – |
| EV / EBITDA | -63,0× | 25,9× 1 z 5 lat | 25,9× – 25,9× |
| EV / przychody | 10,4× | 17,0× | 4,5× – 29,3× |
| Cena / FCF | -1,2× | – | – |
| Cena / wartość księgowa | 2,9× | 6,1× | 2,2× – 13,2× |
| Rentowność FCF | -82,7% | -27,0% | -58,0% – -9,2% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -2,3% | -12,6% | -26,8% – -2,7% |
| Zwrot z kapitału własnego | -28,0% | -55,5% | -119,6% – -13,7% |
Analitycy
Cel konsensusu 58,20 $ (+226,7%)
zakres 22,00 $ – 90,00 $ · rekomendacja Buy
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (295), które Applied Digital Corp. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| – | – | – | 0 $ | – | – | |
| – | – | – | 0,0% | – | – | |
| – | – | – | 0 $ | – | – | |
| – | – | – | 0 $ | – | – | |
| Accounts Payable, Current | 337 mln $ | 173 mln $ | +94,9% | 395 mln $ | 251 mln $ | +57,3% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 114 mln $ | 29,1 mln $ | +291,7% | 56,3 mln $ | 6,83 mln $ | +724,4% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 0 $2026-05-31 | 9,5 mln $ | -100,0% | 0 $ | 9,5 mln $ | -100,0% |
| Accrued Liabilities, Current | 850 mln $ | 183 mln $ | +364,8% | 548 mln $ | 30,1 mln $ | +1721,0% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 107 mln $ | 26,6 mln $ | +301,8% | 77,6 mln $ | 26,6 mln $ | +192,1% |
| Additional Paid in Capital | 2,49 mld $ | 1,57 mld $ | +58,4% | 2,43 mld $ | 1,01 mld $ | +140,8% |
| Adjustments to Additional Paid in Capital, Increase in Carrying Amount of Redeemable Preferred Stock | 1,54 mln $ | 1,58 mln $ | -2,1% | 6,26 mln $ | 2,62 mln $ | +139,4% |
| Adjustments to Additional Paid in Capital, Stock Issued, Issuance Costs | – | – | – | 284 tys. $2024-05-31 | – | – |
| Adjustments to Additional Paid in Capital, Warrant Issued | 0 $ | 121 mln $ | -100,0% | 105 mln $ | 136 mln $ | -23,2% |
| Amortization of Debt Issuance Costs | 5,9 mln $ | 4,85 mln $ | +21,5% | 6,32 mln $ | 9,56 mln $ | -33,9% |
| Amortization of Debt Issuance Costs and Discounts | – | – | – | 26,6 mln $2025-05-31 | 117 tys. $ | +22 615,4% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 7,5 mln | 4,4 mln | +70,5% | 1,5 mln | 21,7 mln | -93,1% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 69,2 mln $ | 15,5 mln $ | +347,2% | 225 mln $ | 22,7 mln $ | +891,7% |
| Assets | 11,7 mld $ | 2,4 mld $ | +388,0% | 9,93 mld $ | 1,87 mld $ | +431,0% |
| Assets Disposed of by Method Other than Sale, in Period of Disposition, Gain (Loss) on Disposition | 0 $ | -2,24 mln $ | +100,0% | -2,4 mln $ | -1,14 mln $ | -110,7% |
| Assets, Current | 4,08 mld $ | 642 mln $ | +536,2% | 4,66 mld $ | 133 mln $ | +3411,2% |
| Assets, Fair Value Disclosure | 212 mln $ | – | – | – | – | – |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | 44 mln $2025-11-30 | 49,3 mln $ | -10,6% | 246 mln $2025-05-31 | 85 mln $ | +189,9% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 2,95 mld $ | 73,9 mln $ | +3891,2% | 1,59 mld $ | 44 mln $ | +3522,3% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 3,68 mld $ | 114 mln $ | +3123,2% | 4,15 mld $ | 123 mln $ | +3268,1% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Disposal Group, Including Discontinued Operations | 2 tys. $ | 0 $ | – | 2 tys. $ | 0 $ | – |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Including Disposal Group and Discontinued Operations | 3,68 mld $ | 114 mln $ | +3123,2% | 4,15 mld $ | 123 mln $ | +3268,1% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -475 mln $ | -9,21 mln $ | -5063,3% | 4,03 mld $ | 91,6 mln $ | +4298,2% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 600 mln | 400 mln | +50,0% | 600 mln | 600 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 304 mln | 279 mln | +9,2% | 295 mln | 234 mln | +26,0% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 297 mln | 269 mln | +10,3% | 288 mln | 225 mln | +28,0% |
| Common Stock, Value, Issued | 305 tys. $ | 274 tys. $ | +11,3% | 296 tys. $ | 230 tys. $ | +28,7% |
| Construction Payable, Current | 564 mln $ | 158 mln $ | +255,9% | 308 mln $ | 0 $ | – |
| Contract with Customer, Liability | 39,3 mln $ | 626 tys. $ | +6178,0% | 4,67 mln $ | 3,59 mln $ | +29,8% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 39,2 mln $ | 626 tys. $ | +6164,7% | 4,67 mln $ | 3,59 mln $ | +29,8% |
| Contract with Customer, Liability, Noncurrent | 107 tys. $ | – | – | – | – | – |
| Conversion of Stock, Amount Converted | 150 mln $ | 242 mln $ | -38,2% | 875 mln $ | 48,4 mln $ | +1710,1% |
| Cost of Revenue | 246 mln $ | 58,8 mln $ | +317,7% | 397 mln $ | 217 mln $ | +83,1% |
| Costs and Expenses | 404 mln $ | 90,7 mln $ | +345,7% | 848 mln $ | 301 mln $ | +181,9% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 1,42 mln $ | 0 $ | – |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 1,79 mln $ | 102 tys. $ | +1652,0% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 368 tys. $ | 102 tys. $ | +260,8% |
| Debt Conversion, Converted Instrument, Amount | 0 $2026-05-31 | 0 $ | – | 0 $ | 105 mln $ | -100,0% |
| Debt Instrument, Redemption Price, Percentage | – | – | – | 100,0%2024-11-04 | – | – |
| Debt Issuance Costs, Current, Net | 2,97 mln $ | 7,18 mln $ | -58,7% | 3,4 mln $ | 5,47 mln $ | -37,9% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Gross | 226 mln $2026-05-31 | 106 mln $ | +113,0% | 226 mln $ | 106 mln $ | +113,0% |
| Deferred Tax Assets, in Process Research and Development | 4,73 mln $2026-05-31 | 13,1 mln $ | -63,9% | 4,73 mln $ | 13,1 mln $ | -63,9% |
| Deferred Tax Assets, Investments | 23,5 mln $2026-05-31 | 0 $ | – | 23,5 mln $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 50,1 mln $2026-05-31 | 40,4 mln $ | +24,1% | 50,1 mln $ | 40,4 mln $ | +24,1% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 159 mln $2026-05-31 | 60 mln $ | +165,6% | 159 mln $ | 60 mln $ | +165,6% |
| Deferred Tax Assets, Other | 202 tys. $2026-05-31 | 824 tys. $ | -75,5% | 202 tys. $ | 824 tys. $ | -75,5% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Share-based Compensation Cost | 3,83 mln $2026-05-31 | 2,01 mln $ | +91,0% | 3,83 mln $ | 2,01 mln $ | +91,0% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 176 mln $2026-05-31 | 65,9 mln $ | +167,6% | 176 mln $ | 65,9 mln $ | +167,6% |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | 50,1 mln $2026-05-31 | 40,4 mln $ | +24,1% | 50,1 mln $ | 40,4 mln $ | +24,1% |
| Deferred Tax Liabilities, Investments | 23,2 mln $2026-05-31 | 0 $ | – | 23,2 mln $ | 0 $ | – |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-08-31, 10-K 2026-05-31, 10-Q 2026-02-28, 10-Q 2025-11-30, 10-Q 2025-08-31, 10-K 2025-05-31, 10-Q 2025-02-28, 10-Q 2024-11-30, 10-Q 2024-08-31
Dane na 2026-11-02