Finanse ANTA Sports Products Limited (ANTASPORTS)
HKSE · Consumer Cyclical · Leisure · Pracownicy: 67 400 · CEO: Yonghua Wu
- Cena
- 75,50 HKD +1,55%
- Kapitalizacja
- 209 mld HKD
- Wartość przedsiębiorstwa
- 193 mld CNY
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-06-30
- Następny raport
- 2027-03-24
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 209 mld HKD EV 193 mld CNY
- Przychody
- 85,2 mld CNY Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +12% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 18,8% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 11,2×
- P/S
- 2,1× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 7,0× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 20 mld CNY Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 16 mld CNY Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 89,6 mld CNY Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2027-03-24
- Dywidenda
- 2,45 HKD Na akcję, ostatnie 12 miesięcy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Wzrost przychodów stabilny: r/r 12,9%Przychody Q2 '26: 43,5 mld CNY, wobec średnio 13,5% w czterech poprzednich półroczach.
- Marża operacyjna 24,3% (TTM), zmiana r/r: +0,4 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 14,7%, przychody: wzrost 12,6%.
- Część nieoperacyjna zysku przed opodatkowaniem: 16,5%Zysk przed opodatkowaniem 24,8 mld CNY, zysk operacyjny 20,7 mld CNY (TTM). Zyski z udziałów kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe podnoszą zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 3,4% przychodów (rok temu 5,0%)Zainwestowano 2,93 mld CNY w ostatnich 2 półroczach (-22,8% r/r). Wolne przepływy pieniężne 20 mld CNY = 124,8% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 7,05 mld CNY = 35,2% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 917 mln CNY (rok temu 1,82 mld CNY), dywidendy: 6,13 mld CNY, wynagrodzenie w akcjach: 319 mln CNY (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku spadła: 0,4%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 2,89 mld, rok wcześniej: 2,9 mld.
- Gotówka netto: 11,1 mld CNYGotówka + inwestycje krótkoterminowe: 44,1 mld CNY, dług z leasingiem: 33 mld CNY; rok temu dług netto: 441 mln CNY.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 43,5 mld CNY | 38,5 mld CNY | +12,9% |
| Marża brutto | 63,9% | 63,4% | +0,5 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 11,8 mld CNY | 10,1 mld CNY | +16,1% |
| Marża operacyjna | 27,0% | 26,3% | +0,7 pkt proc. |
| Zysk netto | 9,49 mld CNY | 7,03 mld CNY | +34,9% |
| Rozwodniony EPS | 3,30 CNY | 2,48 CNY | +33,1% |
| Przepływy operacyjne | 12,9 mld CNY | 10,9 mld CNY | +17,9% |
| Capex | 1,43 mld CNY | 1,22 mld CNY | +17,2% |
| Wolne przepływy pieniężne | 11,5 mld CNY | 9,71 mld CNY | +18,0% |
| R&D | 1,11 mld CNY | 991 mln CNY | +11,6% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 0 CNY | 5 mln CNY | -100,0% |
Przychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalnieMarże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 2 półrocza
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 23 mld CNY
- Capex
- -2,93 mld CNY
- Skup akcji
- -917 mln CNY
- Dywidendy
- -6,13 mld CNY
- Przejęcia
- 106 mln CNY
- Dług netto zaciągnięty
- 4,56 mld CNY
- Wynagrodzenie w akcjach
- 319 mln CNY
- Wolne przepływy pieniężne
- 20 mld CNY
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 35,2%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 11,2× | 22,2× | 13,2× – 33,2× |
| EV / EBITDA | 7,0× | 12,5× | 8,9× – 18,0× |
| EV / przychody | 2,3× | 3,8× | 2,8× – 5,2× |
| Cena / FCF | 8,8× | 17,1× | 10,3× – 24,7× |
| Cena / wartość księgowa | 2,5× | 5,2× | 3,2× – 8,9× |
| Rentowność FCF | 11,3% | 6,6% | 4,0% – 9,7% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 13,6% | 14,1% | 13,1% – 15,8% |
| Zwrot z kapitału własnego | 23,9% | 23,0% | 19,9% – 26,7% |
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 89,6 mld CNY | +11,7% | 5,52 CNY | +15,0% | – | 26 |
| FY2027 | 97,3 mld CNY | +8,6% | 5,84 CNY | +5,7% | – | 26 |
| FY2028 | 105 mld CNY | +8,3% | 6,46 CNY | +10,7% | – | 28 |
| FY2029 | 124 mld CNY | +17,8% | 8,23 CNY | +27,3% | – | 21 |
| FY2030 | 138 mld CNY | +11,5% | 9,47 CNY | +15,1% | – | 25 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki.
Dane na 2026-11-02 · Kwoty w CNY zgodnie z raportem; cena i kapitalizacja w HKD.