Finanse Abercrombie & Fitch Co. (ANF)
NYSE · Consumer Cyclical · Apparel - Retail · Pracownicy: 43 200 · CEO: Fran Horowitz
- Cena
- 164,44 $ -0,80%
- Kapitalizacja
- 6,98 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 7,64 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-09-04
- Następny raport
- 2026-11-24 Prognoza EPS: 3,06 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 6,98 mld $ EV 7,64 mld $
- Przychody
- 5,34 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +5% Konsensus na FY2027
- Marża netto
- 10,0% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 13,9× Prognozowany 12,8× (FY2027)
- P/S
- 1,3× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 8,3× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 566 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 536 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 5,53 mld $ Konsensus na FY2027
- Zysk
- 2026-11-24 Prognoza przychodów: 1,37 mld $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-26): przychody powyżej o 1,5%, EPS powyżej o 109,5%Przychody 1,27 mld $ wobec oczekiwanych 1,25 mld $ (+1,5%); EPS 4,17 $ wobec 1,99 $ (+109,5%).
- Wzrost przychodów stabilny: r/r 4,8%Przychody za Q2 '26: 1,27 mld $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 5,0%.
- Marża operacyjna 13,7% (TTM), zmiana r/r: -0,9 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost -1,9%, przychody: wzrost 4,7%.
- Capex: 4,7% przychodów (rok temu 4,3%)Zainwestowano 253 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+16,0% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 566 mln $ = 105,7% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 487 mln $ = 86,0% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 487 mln $ (rok temu 489 mln $), dywidendy: 0 $, wynagrodzenie w akcjach: 30,7 mln $ (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku spadła: 9,3%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 44,1 mln, rok wcześniej: 48,6 mln.
- Dług netto: 649 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 638 mln $, dług z leasingiem: 1,29 mld $; rok temu dług netto: 496 mln $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-08-01. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 1,27 mld $ | 1,21 mld $ | +4,8% |
| Marża brutto | 71,1% | 62,6% | +8,5 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 253 mln $ | 207 mln $ | +22,3% |
| Marża operacyjna | 19,9% | 17,1% | +2,9 pkt proc. |
| Zysk netto | 184 mln $ | 141 mln $ | +29,9% |
| Rozwodniony EPS | 4,17 $ | 2,91 $ | +43,3% |
| Przepływy operacyjne | 269 mln $ | 117 mln $ | +130,2% |
| Capex | 68 mln $ | 66,2 mln $ | +2,8% |
| Wolne przepływy pieniężne | 201 mln $ | 50,7 mln $ | +296,6% |
| R&D | 0 $ | 0 $ | – |
| Wynagrodzenie w akcjach | 0 $ | 9,79 mln $ | -100,0% |
Raport vs konsensus
2026-08-26| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 1,27 mld $ | 1,25 mld $ | +1,5% |
| EPS (baza konsensusu) | 4,17 $ | 1,99 $ | +109,5% |
Z raportu z 2026-08-26 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Hollister | 670 mln $ | – | 52,9% | 3,41 mld $ | – | |
| Abercrombie | 597 mln $ | – | 47,1% | 3,14 mld $ | – |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| United States | 1 mld $ | – | 44,1% | 6 mld $ | – | |
| Americas | 1,02 mld $ | – | 45,0% | 5,34 mld $ | – | |
| Europe | 202 mln $ | – | 8,9% | 1 mld $ | – | |
| Asia Pacific | 44,2 mln $ | – | 1,9% | 211 mln $ | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 820 mln $
- Capex
- -253 mln $
- Skup akcji
- -487 mln $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- 0 $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 30,7 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 566 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 86,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 13,9× | 100,0× | 8,3× – 455,2× |
| EV / EBITDA | 8,3× | 7,1× | 5,2× – 9,1× |
| EV / przychody | 1,4× | 1,0× | 0,6× – 1,3× |
| Cena / FCF | 12,3× | 11,7× 4 z 5 lat | 11,1× – 12,2× |
| Cena / wartość księgowa | 5,3× | 3,6× | 2,0× – 5,3× |
| Rentowność FCF | 8,1% | 4,4% | -12,1% – 9,0% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 19,0% | 14,4% | 0,7% – 23,2% |
| Zwrot z kapitału własnego | 39,6% | 28,5% | 0,4% – 42,4% |
Analitycy
Cel konsensusu 159,45 $ (-3,0%)
zakres 92,00 $ – 185,00 $ · rekomendacja Hold
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2027 | 5,53 mld $ | +5,0% | 12,88 $ | +23,1% | 12,8× | 5 |
| FY2028 | 5,78 mld $ | +4,5% | 12,90 $ | +0,2% | 12,7× | 6 |
| FY2029 | 6 mld $ | +3,9% | 14,39 $ | +11,6% | 11,4× | 1 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (199), które Abercrombie & Fitch Co. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 354 mln $ | 368 mln $ | -3,8% | 377 mln $ | 365 mln $ | +3,5% |
| Accrued Income Taxes, Current | 38,9 mln $ | 17,4 mln $ | +124,0% | 21,7 mln $ | 45,9 mln $ | -52,7% |
| Accrued Liabilities, Current | 443 mln $ | 430 mln $ | +3,2% | 466 mln $ | 505 mln $ | -7,8% |
| Accrued Marketing Costs, Current | 71,6 mln $2026-01-31 | 77,5 mln $ | -7,6% | 71,6 mln $ | 77,5 mln $ | -7,6% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 2,2 mld $ | 2,1 mld $ | +4,7% | 2,14 mld $ | 2,03 mld $ | +5,5% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -124 mln $ | -138 mln $ | +10,3% | -126 mln $ | -139 mln $ | +9,3% |
| Additional Paid in Capital, Common Stock | 403 mln $ | 405 mln $ | -0,5% | 422 mln $ | 423 mln $ | -0,3% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 712 tys. | 604 tys. | +17,9% | 249 tys. | 220 tys. | +13,2% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 8,5 mln $ | 9,79 mln $ | -13,2% | 39 mln $ | 38,7 mln $ | +1,0% |
| Asset Impairment Charges | 1,45 mln $ | 2,77 mln $ | -47,6% | 11,5 mln $ | 11,6 mln $ | -1,0% |
| Assets | 3,59 mld $ | 3,3 mld $ | +8,9% | 3,54 mld $ | 3,3 mld $ | +7,3% |
| Assets, Current | 1,55 mld $ | 1,49 mld $ | +3,8% | 1,65 mld $ | 1,67 mld $ | -1,4% |
| Buildings and Improvements, Gross | 239 mln $2026-01-31 | 238 mln $ | +0,4% | 239 mln $ | 238 mln $ | +0,4% |
| Capitalized Computer Software, Gross | 861 mln $2026-01-31 | 796 mln $ | +8,2% | 861 mln $ | 796 mln $ | +8,2% |
| Cash | 399 mln $2026-01-31 | 468 mln $ | -14,8% | 399 mln $ | 468 mln $ | -14,8% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 628 mln $ | 573 mln $ | +9,6% | 760 mln $ | 773 mln $ | -1,7% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 635 mln $ | 580 mln $ | +9,4% | 767 mln $ | 780 mln $ | -1,7% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 33,6 mln $ | 61,8 mln $ | -45,7% | -13,5 mln $ | -129 mln $ | +89,6% |
| Common Stock, Shares, Issued | 103 mln2026-01-31 | 103 mln | 0,0% | 103 mln | 103 mln | 0,0% |
| Common Stock, Value, Issued | 1,03 mln $ | 1,03 mln $ | 0,0% | 1,03 mln $ | 1,03 mln $ | 0,0% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 185 mln $ | 145 mln $ | +28,1% | 520 mln $ | 563 mln $ | -7,7% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Including Portion Attributable to Noncontrolling Interest | 187 mln $ | 147 mln $ | +27,6% | 528 mln $ | 571 mln $ | -7,5% |
| Construction in Progress Expenditures Incurred but Not yet Paid | – | – | – | 56,6 mln $ | 48,9 mln $ | +15,9% |
| Construction in Progress, Gross | 83 mln $2026-01-31 | 41,2 mln $ | +101,6% | 83 mln $ | 41,2 mln $ | +101,6% |
| Cost of Goods and Service, Excluding Depreciation, Depletion, and Amortization | – | – | – | 2,03 mld $ | 1,77 mld $ | +14,4% |
| Cost of Goods and Services Sold | 366 mln $ | 452 mln $ | -18,9% | – | – | – |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 114 mln $ | 150 mln $ | -24,2% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 12,6 mln $ | 15,9 mln $ | -20,9% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 164 mln $ | 207 mln $ | -20,6% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 38,1 mln $ | 40,9 mln $ | -7,0% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 33,1 mln $ | -11,7 mln $ | +384,2% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 3,52 mln $ | 220 tys. $ | +1498,6% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | 7,73 mln $ | 10,1 mln $ | -23,6% | 41,4 mln $ | -12,3 mln $ | +437,0% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 4,72 mln $ | -834 tys. $ | +665,5% |
| Deferred Tax Assets, Inventory | 14,1 mln $2026-01-31 | 10 mln $ | +40,7% | 14,1 mln $ | 10 mln $ | +40,7% |
| Deferred Tax Assets, Net | 38,8 mln $ | 38,3 mln $ | +1,3% | 39,7 mln $ | 79,3 mln $ | -50,0% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 358 mln $2026-01-31 | 311 mln $ | +15,2% | 358 mln $ | 311 mln $ | +15,2% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 112 mln $2026-01-31 | 92 mln $ | +21,5% | 112 mln $ | 92 mln $ | +21,5% |
| Deferred Tax Assets, Other | 35,1 mln $2026-01-31 | 5,48 mln $ | +540,5% | 2,76 mln $ | 5,48 mln $ | -49,7% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits | 18,8 mln $2026-01-31 | 18,3 mln $ | +2,6% | 18,8 mln $ | 18,3 mln $ | +2,6% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals, Accrued Liabilities | 36,2 mln $2026-01-31 | 35,4 mln $ | +2,1% | 36,2 mln $ | 35,4 mln $ | +2,1% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 185 mln $2026-01-31 | 152 mln $ | +21,7% | 185 mln $ | 152 mln $ | +21,7% |
| Deferred Tax Liabilities, Leasing Arrangements | 272 mln $2026-01-31 | 223 mln $ | +21,9% | 272 mln $ | 223 mln $ | +21,9% |
| Deferred Tax Liabilities, Net | 319 mln $2026-01-31 | 232 mln $ | +37,5% | 319 mln $ | 232 mln $ | +37,5% |
| Deferred Tax Liabilities, Other | 5,23 mln $2026-01-31 | 2,34 mln $ | +123,5% | 5,23 mln $ | 2,34 mln $ | +123,5% |
| Deferred Tax Liabilities, Prepaid Expenses | 2,67 mln $2026-01-31 | 2,81 mln $ | -5,0% | 2,67 mln $ | 2,81 mln $ | -5,0% |
| Deferred Tax Liabilities, Undistributed Foreign Earnings | 1,47 mln $2026-01-31 | 1,4 mln $ | +4,6% | 1,47 mln $ | 1,4 mln $ | +4,6% |
| Depreciation | – | – | – | 153 mln $ | 151 mln $ | +1,2% |
| Depreciation, Depletion and Amortization, Nonproduction | 43,3 mln $ | 37,4 mln $ | +15,6% | 155 mln $ | 154 mln $ | +0,8% |
| Earnings Per Share, Basic | 4,20 $ | 2,97 $ | +41,4% | 10,71 $ | 11,14 $ | -3,9% |
| Earnings Per Share, Diluted | 4,17 $ | 2,91 $ | +43,3% | 10,46 $ | 10,69 $ | -2,2% |
| Effect of Exchange Rate on Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | -372 tys. $ | 2,29 mln $ | -116,2% | 13,5 mln $ | -7,09 mln $ | +291,1% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation at Federal Statutory Income Tax Rate, Amount | – | – | – | 151 mln $ | 161 mln $ | -6,2% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, at Federal Statutory Income Tax Rate, Percent | – | – | – | 21,0% | 21,0% | 0,0% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Nondeductible Expense, Other, Amount | – | – | – | -101 tys. $ | 282 tys. $ | -135,8% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Nondeductible Expense, Other, Percent | – | – | – | 0,0% | 0,0% | – |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Nondeductible Expense, Share-based Payment Arrangement, Amount | – | – | – | -5,06 mln $ | -17,8 mln $ | +71,6% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Nondeductible Expense, Share-based Payment Arrangement, Percent | – | – | – | -0,7% | -2,3% | +69,6% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Other Adjustments, Amount | – | – | – | 702 tys. $ | -101 tys. $ | +795,0% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Other Adjustments, Percent | – | – | – | 0,1% | 0,0% | – |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-08-01, 10-Q 2026-05-02, 10-K 2026-01-31, 10-Q 2025-11-01, 10-Q 2025-08-02, 10-Q 2025-05-03, 10-K 2025-02-01, 10-Q 2024-11-02, 10-Q 2024-08-03
Dane na 2026-11-02