Finanse AMC Entertainment Holdings, Inc. (AMC)
NYSE · Communication Services · Entertainment · Pracownicy: 33 311 · CEO: Adam M. Aron
- Cena
- 3,06 $ -0,65%
- Kapitalizacja
- 2,73 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 9,67 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-07-23
- Następny raport
- 2026-11-04 Prognoza EPS: 0,09 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 2,73 mld $ EV 9,67 mld $
- Przychody
- 5,23 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +19% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- -10,6% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -2,9× Prognozowany -32,9× (FY2026)
- P/S
- 0,5× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 22,4× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- -21,4 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -554 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 5,76 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-04 Prognoza przychodów: 1,66 mld $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-07-20): przychody powyżej o 6,2%, EPS powyżej o 366,7%Przychody 1,6 mld $ wobec oczekiwanych 1,5 mld $ (+6,2%); EPS 0,14 $ wobec 0,03 $ (+366,7%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 14,2%Przychody za Q2 '26: 1,6 mld $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 13,0%.
- Marża operacyjna 5,2% (TTM), zmiana r/r: +4,5 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 643,8%, przychody: wzrost 6,4%.
- Capex: 4,6% przychodów (rok temu 5,0%)Zainwestowano 241 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (-2,3% r/r). Wolne przepływy pieniężne: -21,4 mln $.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 106,1%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 893 mln, rok wcześniej: 433 mln.
- Dług netto: 6,94 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 778 mln $, dług z leasingiem: 7,72 mld $; rok temu dług netto: 7,85 mld $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 1,6 mld $ | 1,4 mld $ | +14,2% |
| Marża brutto | 65,7% | 65,1% | +0,6 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 238 mln $ | 103 mln $ | +131,2% |
| Marża operacyjna | 14,9% | 7,4% | +7,5 pkt proc. |
| Zysk netto | -11,4 mln $ | -4,7 mln $ | -142,6% |
| Rozwodniony EPS | -0,02 $ | -0,01 $ | -46,3% |
| Przepływy operacyjne | 236 mln $ | 138 mln $ | +70,8% |
| Capex | 45,3 mln $ | 49,5 mln $ | -8,5% |
| Wolne przepływy pieniężne | 191 mln $ | 88,9 mln $ | +115,0% |
| R&D | 0 $ | 0 $ | – |
| Wynagrodzenie w akcjach | 3,3 mln $ | 6 mln $ | -45,0% |
Raport vs konsensus
2026-07-20| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 1,6 mld $ | 1,5 mld $ | +6,2% |
| EPS (baza konsensusu) | 0,14 $ | 0,03 $ | +366,7% |
Z raportu z 2026-07-20 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Admission | 863 mln $ | +13,2% | 51,3% | 2,86 mld $ | – | |
| Food and Beverage | 576 mln $ | +15,3% | 34,3% | 1,81 mld $ | – | |
| Total Other Product And Service | 158 mln $ | +16,1% | 9,4% | 666 mln $ | – | |
| Product and Service, Other | 41,5 mln $ | -57,6% | 2,5% | 324 mln $ | – | |
| Advertising | 43,3 mln $ | +14,6% | 2,6% | 164 mln $ | – |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| US Markets | 1,26 mld $ | +13,0% | 78,8% | 3,97 mld $ | +5,4% | |
| International Markets | 338 mln $ | +19,2% | 21,2% | – | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 220 mln $
- Capex
- -241 mln $
- Skup akcji
- 0 $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- 61,9 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 15,8 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- -21,4 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 0,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -2,9× | – | – |
| EV / EBITDA | 22,4× | 28,5× 3 z 5 lat | 21,7× – 39,4× |
| EV / przychody | 1,8× | 5,0× | 1,8× – 15,4× |
| Cena / FCF | -127,6× | – | – |
| Cena / wartość księgowa | -1,9× | – | – |
| Rentowność FCF | -0,8% | -25,9% | -45,7% – -2,4% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 4,0% | -3,5% | -9,5% – 0,6% |
| Zwrot z kapitału własnego | 31,4% | 36,6% | 20,0% – 70,9% |
Analitycy
Cel konsensusu 2,50 $ (-18,3%)
zakres 1,50 $ – 3,50 $ · rekomendacja Hold
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 5,76 mld $ | +18,9% | -0,09 $ | +92,4% | -32,9× | 3 |
| FY2027 | 5,85 mld $ | +1,6% | 0,04 $ | +139,0% | 84,4× | 3 |
| FY2028 | 6,06 mld $ | +3,5% | 0,10 $ | +163,3% | 32,0× | 4 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (245), które AMC Entertainment Holdings, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 397 mln $ | 305 mln $ | +30,0% | 383 mln $ | 378 mln $ | +1,2% |
| Accrual for Taxes Other than Income Taxes, Current | 75,1 mln $2025-12-31 | 79,8 mln $ | -5,9% | 75,1 mln $ | 79,8 mln $ | -5,9% |
| Accrued Bonuses, Current | 64,5 mln $2025-12-31 | 47,7 mln $ | +35,2% | 64,5 mln $ | 47,7 mln $ | +35,2% |
| Accrued Income Taxes, Current | 1,1 mln $2025-12-31 | 1,5 mln $ | -26,7% | 1,1 mln $ | 1,5 mln $ | -26,7% |
| Accrued Rent, Current | 33,4 mln $2025-12-31 | 27,5 mln $ | +21,5% | 33,4 mln $ | 27,5 mln $ | +21,5% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 3,61 mld $ | 3,45 mld $ | +4,4% | 3,5 mld $ | 3,27 mld $ | +7,3% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -73,7 mln $ | -68,2 mln $ | -8,1% | -42,2 mln $ | -132 mln $ | +68,0% |
| Additional Paid in Capital | 7,72 mld $ | 6,89 mld $ | +12,0% | 7,12 mld $ | 6,71 mld $ | +6,1% |
| Advertising Expense | – | – | – | 21,5 mln $ | 22,2 mln $ | -3,2% |
| Amortization of Debt Discount (Premium) | 1,4 mln $ | 4,4 mln $ | -68,2% | 14,6 mln $ | -17,5 mln $ | +183,4% |
| Amortization of Debt Issuance Costs | 5,1 mln $ | 2 mln $ | +155,0% | 11,3 mln $ | 8,3 mln $ | +36,1% |
| Asset Impairment Charges | – | – | – | 53,8 mln $ | 72,3 mln $ | -25,6% |
| Assets | 8,04 mld $ | 8,17 mld $ | -1,6% | 8,02 mld $ | 8,25 mld $ | -2,8% |
| Assets, Current | 1,04 mld $ | 709 mln $ | +46,5% | 731 mln $ | 947 mln $ | -22,9% |
| Capitalized Computer Software, Net | 97,2 mln $2025-12-31 | 86,4 mln $ | +12,5% | 97,2 mln $ | 86,4 mln $ | +12,5% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 778 mln $ | 424 mln $ | +83,7% | 429 mln $ | 632 mln $ | -32,2% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 820 mln $ | 475 mln $ | +72,5% | 477 mln $ | 681 mln $ | -29,9% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 439 mln $ | 47,4 mln $ | +825,3% | -204 mln $ | -231 mln $ | +11,8% |
| Common Stock, Shares Authorized | 1,1 mld2025-12-10 | – | – | 1,1 mld2025-12-10 | – | – |
| Common Stock, Value, Issued | 8,9 mln $ | 4,3 mln $ | +107,0% | 5,1 mln $ | 4,1 mln $ | +24,4% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | -27,4 mln $ | 6,4 mln $ | -528,1% | -543 mln $ | -406 mln $ | -33,5% |
| Construction Payable | 48 mln $ | 38,6 mln $ | +24,4% | 43,1 mln $ | 35,1 mln $ | +22,8% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss, Current | 49,1 mln $ | 50,4 mln $ | -2,6% | 95,1 mln $ | 86 mln $ | +10,6% |
| Contract with Customer, Liability | 453 mln $ | 423 mln $ | +7,0% | 466 mln $ | 432 mln $ | +7,7% |
| Costs and Expenses | 1,36 mld $ | 1,31 mld $ | +4,1% | 4,87 mld $ | 4,72 mld $ | +3,2% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 1,4 mln $ | 2,4 mln $ | -41,7% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 2,7 mln $ | 600 tys. $ | +350,0% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 1,3 mln $ | -1,8 mln $ | +172,2% |
| Debt Conversion, Converted Instrument, Amount | – | – | – | 239 mln $2023-12-31 | – | – |
| Debt Instrument, Unamortized Discount (Premium), Net | 4,9 mln $ | 163 mln $ | -97,0% | 68,5 mln $ | 171 mln $ | -60,0% |
| Debt Issuance Costs, Net | 75,8 mln $ | 43,4 mln $ | +74,7% | 64,4 mln $ | 47,2 mln $ | +36,4% |
| Deferred Compensation Plan Assets | 8,3 mln $2025-12-31 | 14,2 mln $ | -41,5% | 8,3 mln $ | 14,2 mln $ | -41,5% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 400 tys. $ | 500 tys. $ | -20,0% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 400 tys. $ | -300 tys. $ | +233,3% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | 100 tys. $ | 0 $ | – | 1,8 mln $ | 1,5 mln $ | +20,0% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 36,1 mln $ | 35,1 mln $ | +2,8% | 35,7 mln $ | 33,9 mln $ | +5,3% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 1 mln $ | 1,3 mln $ | -23,1% |
| Deferred Tax Assets, Capital Loss Carryforwards | 2,1 mln $2025-12-31 | 4,6 mln $ | -54,3% | 2,1 mln $ | 4,6 mln $ | -54,3% |
| Deferred Tax Assets, Deferred Income | 165 mln $2025-12-31 | 163 mln $ | +1,0% | 165 mln $ | 163 mln $ | +1,0% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 2,83 mld $2025-12-31 | 2,75 mld $ | +2,8% | 2,83 mld $ | 2,75 mld $ | +2,8% |
| Deferred Tax Assets, Investments | 2,5 mln $2025-12-31 | 44,4 mln $ | -94,4% | 2,5 mln $ | 44,4 mln $ | -94,4% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 961 mln $2025-12-31 | 1,04 mld $ | -7,5% | 961 mln $ | 1,04 mld $ | -7,5% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 769 mln $2025-12-31 | 728 mln $ | +5,7% | 769 mln $ | 728 mln $ | +5,7% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards, Alternative Minimum Tax | 32,6 mln $2025-12-31 | 31,1 mln $ | +4,8% | 32,6 mln $ | 31,1 mln $ | +4,8% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Postretirement Benefits | 16,1 mln $2025-12-31 | 15,5 mln $ | +3,9% | 16,1 mln $ | 15,5 mln $ | +3,9% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals, Accrued Liabilities | 13,7 mln $2025-12-31 | 11,2 mln $ | +22,3% | 13,7 mln $ | 11,2 mln $ | +22,3% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 1,87 mld $2025-12-31 | 1,71 mld $ | +9,1% | 1,87 mld $ | 1,71 mld $ | +9,1% |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | 997 mln $2025-12-31 | 1,07 mld $ | -7,1% | 997 mln $ | 1,07 mld $ | -7,1% |
| Deferred Tax Liabilities, Intangible Assets | 136 mln $2025-12-31 | 128 mln $ | +5,9% | 136 mln $ | 128 mln $ | +5,9% |
| Deferred Tax Liabilities, Property, Plant and Equipment | 55,9 mln $2025-12-31 | 60,8 mln $ | -8,1% | 55,9 mln $ | 60,8 mln $ | -8,1% |
| Defined Benefit Plan, Net Periodic Benefit Cost (Credit) | 500 tys. $ | 300 tys. $ | +66,7% | 1,2 mln $ | 1,8 mln $ | -33,3% |
| Defined Contribution Plan, Cost | – | – | – | 11,7 mln $ | 10,5 mln $ | +11,4% |
| Depreciation | – | – | – | 287 mln $ | 295 mln $ | -2,9% |
| Depreciation, Depletion and Amortization | 76,1 mln $ | 77,8 mln $ | -2,2% | 313 mln $ | 320 mln $ | -1,9% |
| Early Repayment of Subordinated Debt | – | – | – | 646 mln $2015-12-31 | – | – |
| Earnings Per Share, Basic | -0,02 $ | -0,01 $ | -100,0% | -1,34 $ | -1,06 $ | -26,4% |
| Earnings Per Share, Diluted | -0,02 $ | -0,01 $ | -100,0% | -1,34 $ | -1,06 $ | -26,4% |
| Effect of Exchange Rate on Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | -1 mln $ | 6,6 mln $ | -115,2% | 12,7 mln $ | -5,3 mln $ | +339,6% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation at Federal Statutory Income Tax Rate, Amount | – | – | – | -132 mln $ | -73,6 mln $ | -79,2% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, at Federal Statutory Income Tax Rate, Percent | – | – | – | 21,0% | 21,0% | 0,0% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02