Finanse Ambarella, Inc. (AMBA)
NASDAQ · Technology · Semiconductors · Pracownicy: 959 · CEO: Feng-Ming Wang
- Cena
- 63,12 $ -2,26%
- Kapitalizacja
- 2,79 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 2,7 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '27 złożony 2026-09-04
- Następny raport
- 2026-12-01 Prognoza EPS: 0,31 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 2,79 mld $ EV 2,7 mld $
- Przychody
- 418 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +13% Konsensus na FY2027
- Marża netto
- -13,5% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -48,9× Prognozowany 78,5× (FY2027)
- P/S
- 6,7× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- -93,3× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 9,08 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -56,3 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 440 mln $ Konsensus na FY2027
- Zysk
- 2026-12-01 Prognoza przychodów: 119 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-09-03): przychody zgodnie z oczekiwaniami, EPS powyżej o 5,3%Przychody 108 mln $ wobec oczekiwanych 108 mln $ (+0,3%); EPS 0,18 $ wobec 0,17 $ (+5,3%).
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r 13,2%Przychody za Q2 '27: 108 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 29,5%.
- Marża operacyjna -14,3% (TTM), zmiana r/r: +13,7 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 38,7%, przychody: wzrost 20,0%.
- Capex: 4,4% przychodów (rok temu 1,9%)Zainwestowano 18,2 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+172,9% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 9,08 mln $.
- Akcjonariuszom zwrócono 3,44 mln $ = 37,9% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 3,44 mln $ (rok temu 1 mln $), dywidendy: 0 $, wynagrodzenie w akcjach: 91,3 mln $ (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 3,8%Akcji rozwodnionych w Q2 '27: 44 mln, rok wcześniej: 42,4 mln.
- Gotówka netto: 260 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 272 mln $, dług z leasingiem: 12,6 mln $; rok temu gotówka netto: 258 mln $.
Ostatni kwartał: Q2 '27
Kwartał zakończony 2026-07-31. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '27 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 108 mln $ | 95,5 mln $ | +13,2% |
| Marża brutto | 57,7% | 57,6% | +0,1 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | -8,14 mln $ | -22 mln $ | +63,0% |
| Marża operacyjna | -7,5% | -23,0% | +15,5 pkt proc. |
| Zysk netto | -6,69 mln $ | -20 mln $ | +66,5% |
| Rozwodniony EPS | -0,15 $ | -0,47 $ | +68,1% |
| Przepływy operacyjne | -260 tys. $ | 5,51 mln $ | -104,7% |
| Capex | 6,82 mln $ | -4,57 mln $ | +249,4% |
| Wolne przepływy pieniężne | -7,08 mln $ | 10,1 mln $ | -170,3% |
| R&D | 50,6 mln $ | 59,7 mln $ | -15,3% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 22,7 mln $ | 25,2 mln $ | -9,9% |
Raport vs konsensus
2026-09-03| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 108 mln $ | 108 mln $ | +0,3% |
| EPS (baza konsensusu) | 0,18 $ | 0,17 $ | +5,3% |
Z raportu z 2026-09-03 za Q2 '27: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q2 '27 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| TAIWAN | 65,1 mln $ | -4,4% | 78,5% | 330 mln $ | – | |
| Europe | 10 mln $ | +113,7% | 12,1% | 31,7 mln $ | – | |
| North America Other Than United States | 5,76 mln $ | +37,3% | 6,9% | 31,3 mln $ | – | |
| United States | 2,1 mln $ | +201,0% | 2,5% | 9,17 mln $ | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 27,3 mln $
- Capex
- -18,2 mln $
- Skup akcji
- -3,44 mln $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- -5,82 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 91,3 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 9,08 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 37,9%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -48,9× | – | – |
| EV / EBITDA | -93,3× | – | – |
| EV / przychody | 6,5× | 10,1× | 6,5× – 15,0× |
| Cena / FCF | 306,8× | 154,9× | 47,1× – 297,4× |
| Cena / wartość księgowa | 4,5× | 5,8× | 3,7× – 9,4× |
| Rentowność FCF | 0,3% | 0,9% | 0,3% – 2,1% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -9,3% | -15,5% | -26,7% – -4,8% |
| Zwrot z kapitału własnego | -9,3% | -15,9% | -30,3% – -4,8% |
Analitycy
Cel konsensusu 85,50 $ (+35,5%)
zakres 65,00 $ – 106,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2027 | 440 mln $ | +12,7% | 0,80 $ | +145,1% | 78,5× | 8 |
| FY2028 | 491 mln $ | +11,6% | 1,06 $ | +31,8% | 59,6× | 8 |
| FY2029 | 580 mln $ | +18,1% | 1,48 $ | +39,3% | 42,8× | 1 |
| FY2030 | 740 mln $ | +27,6% | 2,75 $ | +86,4% | 23,0× | 1 |
| FY2031 | 940 mln $ | +27,0% | 4,35 $ | +58,2% | 14,5× | 1 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (227), które Ambarella, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2,18 mln $ | 2,19 mln $ | -0,6% | – | – | – | |
| 38,4 mln $ | – | – | – | – | – | |
| 10,2 mln $ | – | – | – | – | – | |
| 4,05 mln $ | – | – | – | – | – | |
| 15,8 mln $ | – | – | – | – | – | |
| 4,59 mln $ | – | – | – | – | – | |
| 12,7 mln $ | – | – | – | – | – | |
| Accounts Payable, Current | 26,5 mln $ | 26,8 mln $ | -1,1% | 54 mln $ | 21,8 mln $ | +148,1% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 37,4 mln $ | 42,9 mln $ | -12,7% | 39,2 mln $ | 29,8 mln $ | +31,6% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss | 0 $2026-01-31 | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Accretion (Amortization) of Discounts and Premiums, Investments | 67 tys. $ | 58 tys. $ | +15,5% | 165 tys. $ | 582 tys. $ | -71,6% |
| Accrued Income Taxes, Current | 2,31 mln $ | 1,71 mln $ | +34,8% | 1,53 mln $ | 1,38 mln $ | +10,7% |
| Accrued Liabilities, Current | 86,5 mln $ | 76,2 mln $ | +13,5% | 98 mln $ | 80,8 mln $ | +21,3% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 34,6 mln $ | 32,4 mln $ | +6,8% | 32,1 mln $ | 30,4 mln $ | +5,5% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -864 tys. $ | 59 tys. $ | -1564,4% | 573 tys. $ | -233 tys. $ | +345,9% |
| Additional Paid in Capital, Common Stock | 974 mln $ | 873 mln $ | +11,6% | 922 mln $ | 814 mln $ | +13,3% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 605 tys. | 752 tys. | -19,6% | 1,05 mln | 1,93 mln | -45,8% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 21,5 mln $ | 23,9 mln $ | -10,2% | 92,5 mln $ | 102 mln $ | -9,6% |
| Assets | 780 mln $ | 706 mln $ | +10,4% | 799 mln $ | 689 mln $ | +15,9% |
| Assets, Current | 394 mln $ | 344 mln $ | +14,6% | 410 mln $ | 321 mln $ | +28,0% |
| Capitalized Computer Software, Additions | 5,3 mln $2026-04-30 | 2,5 mln $ | +112,0% | 28,1 mln $ | 10,1 mln $ | +178,2% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 102 mln $ | 143 mln $ | -28,6% | 191 mln $ | 145 mln $ | +32,1% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Including Disposal Group and Discontinued Operations | 102 mln $ | 143 mln $ | -28,6% | 191 mln $ | 145 mln $ | +32,4% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -12,6 mln $ | 1,46 mln $ | -965,5% | 46,8 mln $ | -292 tys. $ | +16 138,4% |
| Commitments and Contingencies | 0 $ | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 200 mln | 200 mln | 0,0% | 200 mln | 200 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 44,1 mln | 42,7 mln | +3,4% | 43,3 mln | 42 mln | +3,2% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 44,1 mln | 42,7 mln | +3,4% | 43,3 mln | 42 mln | +3,2% |
| Common Stock, Value, Issued | 20 tys. $ | 19 tys. $ | +5,3% | 19 tys. $ | 19 tys. $ | 0,0% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | -7,39 mln $ | -20,3 mln $ | +63,5% | -75,1 mln $ | -117 mln $ | +35,9% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 20,9 mln $ | 19,5 mln $ | +7,1% | 22,4 mln $ | 14,2 mln $ | +57,4% |
| Contractual Obligation | 5,3 mln $2025-10-31 | – | – | – | – | – |
| Contractual Obligation, to be Paid, Year One | 3,5 mln $2025-10-31 | – | – | – | – | – |
| Contractual Obligation, to be Paid, Year Two | 1,8 mln $2025-10-31 | – | – | – | – | – |
| Cost of Goods and Services Sold | 45,7 mln $ | 39,3 mln $ | +16,4% | 159 mln $ | 113 mln $ | +41,7% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 29 tys. $ | -2,65 mln $ | +101,1% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 2,32 mln $ | 2,4 mln $ | -3,3% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 2,35 mln $ | -251 tys. $ | +1035,9% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 4 tys. $ | 4 tys. $ | 0,0% |
| Debt Securities, Available-for-sale | 194 mln $ | 126 mln $ | +53,6% | 183 mln $ | 154 mln $ | +18,5% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Gain, before Tax | 46 tys. $ | 236 tys. $ | -80,5% | 601 tys. $ | 139 tys. $ | +332,4% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Loss, before Tax | 909 tys. $ | 177 tys. $ | +413,6% | 28 tys. $ | 372 tys. $ | -92,5% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Amortized Cost | 195 mln $ | 126 mln $ | +54,4% | 182 mln $ | 154 mln $ | +18,0% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Continuous Unrealized Loss Position, 12 Months or Longer | 0 $ | 2,74 mln $ | -100,0% | 0 $ | 11,3 mln $ | -100,0% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Continuous Unrealized Loss Position, 12 Months or Longer, Accumulated Loss | 0 $ | 2 tys. $ | -100,0% | 0 $ | 36 tys. $ | -100,0% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Continuous Unrealized Loss Position, Less than 12 Months | 124 mln $ | 54,3 mln $ | +127,8% | 13 mln $ | 51,6 mln $ | -74,7% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Continuous Unrealized Loss Position, Less than 12 Months, Accumulated Loss | 909 tys. $ | 175 tys. $ | +419,4% | 28 tys. $ | 336 tys. $ | -91,7% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Current | 170 mln $ | 118 mln $ | +43,9% | 122 mln $ | 106 mln $ | +15,1% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Fair Value, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, after Year 10 | 1,01 mln $2026-04-30 | – | – | – | – | – |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Fair Value, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, after Year One Through Five | 132 mln $ | – | – | 55,9 mln $2024-01-31 | 52,4 mln $ | +6,7% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Fair Value, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, Year One | 60,4 mln $ | – | – | 50,2 mln $2024-01-31 | 48 mln $ | +4,6% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Unrealized Loss Position | 124 mln $ | 57 mln $ | +116,8% | 13 mln $ | 62,9 mln $ | -79,3% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Unrealized Loss Position, Accumulated Loss | 909 tys. $ | 177 tys. $ | +413,6% | 28 tys. $ | 372 tys. $ | -92,5% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -181 tys. $ | -351 tys. $ | +48,4% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -181 tys. $ | -351 tys. $ | +48,4% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 561 tys. $ | 694 tys. $ | -19,2% | 560 tys. $ | 695 tys. $ | -19,4% |
| Deferred Income Taxes and Tax Credits | 42 tys. $ | -180 tys. $ | +123,3% | -78 tys. $ | -119 tys. $ | +34,5% |
| Deferred Revenue, Noncurrent | 3,15 mln $2025-10-31 | – | – | 0 $2016-01-31 | 198 tys. $ | -100,0% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-07-31, 10-Q 2026-04-30, 10-K 2026-01-31, 10-Q 2025-10-31, 10-Q 2025-07-31, 10-Q 2025-04-30, 10-K 2025-01-31, 10-Q 2024-10-31, 10-Q 2024-07-31
Dane na 2026-11-02