Finanse Astera Labs, Inc. (ALAB)
NASDAQ · Technology · Semiconductors · Pracownicy: 756 · CEO: Jitendra Mohan
- Cena
- 258,70 $ -10,93%
- Kapitalizacja
- 44,9 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 44,8 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-05
- Następny raport
- 2026-11-03 Prognoza EPS: 1,19 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 44,9 mld $ EV 44,8 mld $
- Przychody
- 1,2 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +124% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 30,7% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 119,2× Prognozowany 64,8× (FY2026)
- P/S
- 37,3× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 134,1× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 277 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 369 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 1,91 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-03 Prognoza przychodów: 551 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-04): przychody powyżej o 8,7%, EPS powyżej o 15,8%Przychody 392 mln $ wobec oczekiwanych 361 mln $ (+8,7%); EPS 0,80 $ wobec 0,69 $ (+15,8%).
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r 104,5%Przychody za Q2 '26: 392 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 109,7%.
- Marża operacyjna 22,8% (TTM), zmiana r/r: +15,8 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 546,3%, przychody: wzrost 98,5%.
- Część nieoperacyjna zysku przed opodatkowaniem: 15,1%Zysk przed opodatkowaniem 322 mln $, zysk operacyjny 273 mln $ (TTM). Zyski z udziałów kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe podnoszą zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 4,9% przychodów (rok temu 6,4%)Zainwestowano 59 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+52,5% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 277 mln $ = 74,9% zysku netto.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 2,3%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 182 mln, rok wcześniej: 178 mln.
- Gotówka netto: 1,25 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 1,25 mld $, dług z leasingiem: 0 $; rok temu gotówka netto: 1,03 mld $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 392 mln $ | 192 mln $ | +104,5% |
| Marża brutto | 73,3% | 75,8% | -2,6 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 89,2 mln $ | 39,8 mln $ | +124,4% |
| Marża operacyjna | 22,7% | 20,7% | +2,0 pkt proc. |
| Zysk netto | 153 mln $ | 51,2 mln $ | +198,9% |
| Rozwodniony EPS | 0,84 $ | 0,29 $ | +189,7% |
| Przepływy operacyjne | 87,7 mln $ | 135 mln $ | -35,2% |
| Capex | 20,5 mln $ | 2,02 mln $ | +911,8% |
| Wolne przepływy pieniężne | 67,2 mln $ | 133 mln $ | -49,6% |
| R&D | 136 mln $ | 66,7 mln $ | +103,7% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 64 mln $ | 35,5 mln $ | +80,4% |
Raport vs konsensus
2026-08-04| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 392 mln $ | 361 mln $ | +8,7% |
| EPS (baza konsensusu) | 0,80 $ | 0,69 $ | +15,8% |
Z raportu z 2026-08-04 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Reportable Segment | 392 mln $ | +104,5% | 100,0% | 1,2 mld $ | – |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| TAIWAN | 106 mln $ | +86,7% | 27,0% | 313 mln $ | -22,4% | |
| CHINA | 153 mln $ | +158,6% | 38,9% | 395 mln $ | +123,9% | |
| SINGAPORE | 114 mln $ | +71,2% | 29,0% | 384 mln $ | – | |
| Non-US | 14,7 mln $ | +94,1% | 3,7% | 67,8 mln $ | +27,3% | |
| United States | 5,53 mln $ | +149,4% | 1,4% | 42,4 mln $ | +152,2% |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 336 mln $
- Capex
- -59 mln $
- Skup akcji
- 0 $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- -98 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- 0 $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 195 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 277 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- -0,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 119,2× | 126,0× 1 z 4 lat | 126,0× – 126,0× |
| EV / EBITDA | 134,1× | 122,5× 1 z 4 lat | 122,5× – 122,5× |
| EV / przychody | 37,2× | 64,4× | 32,3× – 100,4× |
| Cena / FCF | 162,2× | 134,0× 2 z 4 lat | 98,3× – 169,7× |
| Cena / wartość księgowa | 25,7× | 32,8× 3 z 4 lat | 18,0× – 60,1× |
| Rentowność FCF | 0,6% | 0,2% | -0,5% – 1,0% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 15,5% | -13,1% | -34,7% – 12,4% |
| Zwrot z kapitału własnego | 25,2% | 14,8% | -16,7% – 68,4% |
Analitycy
Cel konsensusu 390,18 $ (+50,8%)
zakres 275,00 $ – 500,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 1,91 mld $ | +123,7% | 3,99 $ | +227,4% | 64,8× | 14 |
| FY2027 | 3,08 mld $ | +61,7% | 6,49 $ | +62,5% | 39,9× | 15 |
| FY2028 | 3,99 mld $ | +29,5% | 8,24 $ | +27,0% | 31,4× | 12 |
| FY2029 | 6,37 mld $ | +59,6% | 14,60 $ | +77,1% | 17,7× | 9 |
| FY2030 | 7,14 mld $ | +12,1% | 16,80 $ | +15,1% | 15,4× | 5 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (219), które Astera Labs, Inc. Common Stock oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 53,9 mln $ | 31,6 mln $ | +70,8% | 42,4 mln $ | 26,9 mln $ | +57,4% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 192 mln $ | 24,3 mln $ | +691,5% | 83,2 mln $ | 38,8 mln $ | +114,4% |
| Accretion (Amortization) of Discounts and Premiums, Investments | 978 tys. $ | 1,95 mln $ | -49,8% | 7,93 mln $ | 8,44 mln $ | -6,0% |
| Accrued Liabilities, Current | 110 mln $ | 74,8 mln $ | +47,5% | 90,7 mln $ | 59,6 mln $ | +52,1% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 19,4 mln $ | 7,41 mln $ | +161,3% | 11,7 mln $ | 5,83 mln $ | +101,0% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -3,37 mln $ | 2,87 mln $ | -217,2% | 4,31 mln $ | 426 tys. $ | +911,7% |
| Additional Paid in Capital | 1,49 mld $ | 1,26 mld $ | +18,0% | 1,35 mld $ | 1,17 mld $ | +15,0% |
| Adjustments to Additional Paid in Capital, Warrant Issued | 10,2 mln $ | 1,76 mln $ | +480,1% | 5,51 mln $ | 1,4 mln $ | +295,3% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 56 tys. | 1,06 mln | -94,7% | 68 tys. | 21,5 mln | -99,7% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 64 mln $ | 35,5 mln $ | +80,4% | 160 mln $ | 235 mln $ | -31,8% |
| Area of Real Estate Property | – | – | – | 154 231 sqft2024-12-16 | – | – |
| Asset Impairment Charges | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Assets | 1,93 mld $ | 1,27 mld $ | +51,9% | 1,53 mld $ | 1,05 mld $ | +45,3% |
| Assets, Current | 1,65 mld $ | 1,18 mld $ | +39,9% | 1,36 mld $ | 1,01 mld $ | +34,5% |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | 11,1 mln $ | 13,6 mln $ | -18,5% | 15,5 mln $ | 173 tys. $ | +8868,8% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 111 mln $ | 162 mln $ | -31,3% | 168 mln $ | 79,6 mln $ | +110,7% |
| Cash and Cash Equivalents, Fair Value Disclosure | 84,6 mln $ | – | – | 148 mln $ | – | – |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 112 mln $ | 163 mln $ | -31,8% | 168 mln $ | 80 mln $ | +109,5% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -36,8 mln $ | 76,4 mln $ | -148,2% | 87,6 mln $ | 34,9 mln $ | +150,8% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 1 mld | 1 mld | 0,0% | 1 mld | 1 mld | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 173 mln | 166 mln | +4,4% | 170 mln | 162 mln | +5,0% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 173 mln | 166 mln | +4,4% | 170 mln | 162 mln | +5,0% |
| Common Stock, Value, Issued | 17 tys. $ | 17 tys. $ | 0,0% | 17 tys. $ | 16 tys. $ | +6,3% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 150 mln $ | 52,1 mln $ | +189,1% | 223 mln $ | -83,3 mln $ | +367,9% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 0 $2025-12-31 | 15 mln $ | -100,0% | 0 $ | 15 mln $ | -100,0% |
| Conversion of Stock, Amount Issued | 0 $2025-12-31 | 0 $ | – | 0 $ | 255 mln $ | -100,0% |
| Cost of Goods and Services Sold | 105 mln $ | 46,4 mln $ | +126,1% | 207 mln $ | 93,6 mln $ | +121,5% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -2,05 mln $ | 1,14 mln $ | -279,8% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 1,07 mln $ | 510 tys. $ | +110,2% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -1 mln $ | 1,64 mln $ | -160,9% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -21 tys. $ | -8 tys. $ | -162,5% |
| Debt Securities, Available-for-sale | 1,14 mld $ | 1,03 mld $ | +11,2% | 1,02 mld $ | 835 mln $ | +22,3% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Amortized Cost | 1,1 mld $2025-09-30 | 863 mln $ | +28,1% | 894 mln $2024-12-31 | 105 mln $ | +747,6% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Amortized Cost, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, after Year One Through Five | 644 mln $2025-09-30 | 361 mln $ | +78,5% | 468 mln $2024-12-31 | 39,6 mln $ | +1081,0% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Amortized Cost, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, Year One | 461 mln $2025-09-30 | 502 mln $ | -8,2% | 426 mln $2024-12-31 | 65,8 mln $ | +546,9% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Current | 1,14 mld $ | 903 mln $ | +26,4% | 1,02 mld $ | 835 mln $ | +22,3% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Fair Value, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, after Year One Through Five | 648 mln $2025-09-30 | 364 mln $ | +77,7% | 468 mln $2024-12-31 | 39,9 mln $ | +1072,1% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Fair Value, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, Year One | 461 mln $2025-09-30 | 503 mln $ | -8,2% | 426 mln $2024-12-31 | 65,8 mln $ | +548,2% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 19 tys. $ | 0 $ | – |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 19 tys. $ | 0 $ | – |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Goodwill and Intangible Assets | 71,3 mln $2025-12-31 | 98,8 mln $ | -27,8% | 71,3 mln $ | 98,8 mln $ | -27,8% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 277 mln $2025-12-31 | 170 mln $ | +62,4% | 277 mln $ | 170 mln $ | +62,4% |
| Deferred Tax Assets, Net | – | – | – | 0 $2024-12-31 | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 59,3 mln $2025-12-31 | 1,12 mln $ | +5219,8% | 59,3 mln $ | 1,12 mln $ | +5219,8% |
| Deferred Tax Assets, Other | 4,36 mln $2025-12-31 | 6,87 mln $ | -36,6% | 4,36 mln $ | 6,87 mln $ | -36,6% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards, General Business | 121 mln $2025-12-31 | 48,5 mln $ | +148,9% | 121 mln $ | 48,5 mln $ | +148,9% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Share-based Compensation Cost | 14,9 mln $2025-12-31 | 14,9 mln $ | -0,1% | 14,9 mln $ | 14,9 mln $ | -0,1% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 270 mln $2025-12-31 | 168 mln $ | +60,6% | 270 mln $ | 168 mln $ | +60,6% |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | 9,68 mln $2025-12-31 | 2 mln $ | +383,5% | 9,68 mln $ | 2 mln $ | +383,5% |
| Deferred Tax Liabilities, Leasing Arrangements | 5,99 mln $2025-12-31 | 179 tys. $ | +3246,9% | 5,99 mln $ | 179 tys. $ | +3246,9% |
| Deferred Tax Liabilities, Net | 3,41 mln $2025-12-31 | – | – | 3,41 mln $ | – | – |
| Deferred Tax Liabilities, Other | 1,32 mln $2025-12-31 | 115 tys. $ | +1044,3% | 1,32 mln $ | 115 tys. $ | +1044,3% |
| Deferred Tax Liabilities, Property, Plant and Equipment | 2,35 mln $2025-12-31 | 1,21 mln $ | +94,8% | 2,35 mln $ | 1,21 mln $ | +94,8% |
| Depreciation, Depletion and Amortization | 3,9 mln $ | 1,4 mln $ | +178,6% | – | – | – |
| Depreciation, Depletion and Amortization, Nonproduction | 3,93 mln $ | 1,39 mln $ | +182,3% | 6,83 mln $ | 3,15 mln $ | +116,5% |
| Earnings Per Share, Basic | 0,89 $ | 0,31 $ | +187,1% | 1,32 $ | -0,64 $ | +306,3% |
| Earnings Per Share, Diluted | 0,83 $ | 0,29 $ | +186,2% | 1,22 $ | -0,64 $ | +290,6% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki, prognozy: Financial Modeling Prep. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02