Finanse Archer-Daniels-Midland Company (ADM)
NYSE · Consumer Defensive · Agricultural Farm Products · Pracownicy: 41 147 · CEO: Juan Ricardo Luciano
- Cena
- 76,91 $ +0,93%
- Kapitalizacja
- 37,1 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 36,8 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-04
- Następny raport
- 2026-11-03 Prognoza EPS: 1,60 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 37,1 mld $ EV 36,8 mld $
- Przychody
- 82,1 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +10% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 2,2% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 21,1× Prognozowany 13,9× (FY2026)
- P/S
- 0,5× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 9,6× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 1,68 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 1,77 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 87,9 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-03 Prognoza przychodów: 23,3 mld $
- Dywidenda
- 2,07 $ Na akcję, ostatnie 12 miesięcy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-04): przychody zgodnie z oczekiwaniami, EPS powyżej o 29,6%Przychody 22,7 mld $ wobec oczekiwanych 22,7 mld $ (-0,3%); EPS 1,84 $ wobec 1,42 $ (+29,6%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 7,0%Przychody za Q2 '26: 22,7 mld $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: -3,7%.
- Marża operacyjna 2,5% (TTM), zmiana r/r: +1,0 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 65,2%, przychody: wzrost -0,8%.
- Capex: 1,4% przychodów (rok temu 1,8%)Zainwestowano 1,12 mld $ w ostatnich 4 kwartałach (-23,9% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 1,68 mld $ = 94,7% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 1 mld $ = 59,7% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 0 $ (rok temu 0 $), dywidendy: 1 mld $, wynagrodzenie w akcjach: 83 mln $ (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 0,2%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 485 mln, rok wcześniej: 484 mln.
- Gotówka netto: 267 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 9,61 mld $, dług z leasingiem: 9,34 mld $; rok temu dług netto: 9,55 mld $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 22,7 mld $ | 21,2 mld $ | +7,0% |
| Marża brutto | 8,5% | 4,7% | +3,8 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 896 mln $ | 100 mln $ | +796,0% |
| Marża operacyjna | 4,0% | 0,5% | +3,5 pkt proc. |
| Zysk netto | 908 mln $ | 219 mln $ | +314,6% |
| Rozwodniony EPS | 1,87 $ | 0,45 $ | +315,6% |
| Przepływy operacyjne | 1,15 mld $ | 4,3 mld $ | -73,3% |
| Capex | 272 mln $ | 305 mln $ | -10,8% |
| Wolne przepływy pieniężne | 877 mln $ | 3,99 mld $ | -78,0% |
| R&D | 0 $ | 0 $ | – |
| Wynagrodzenie w akcjach | -64 mln $ | -50 mln $ | -28,0% |
Raport vs konsensus
2026-08-04| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 22,7 mld $ | 22,7 mld $ | -0,3% |
| EPS (baza konsensusu) | 1,84 $ | 1,42 $ | +29,6% |
Z raportu z 2026-08-04 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ag Services and Oilseeds | 17,9 mld $ | +10,1% | 79,4% | 63,5 mld $ | -0,6% | |
| Carbohydrate Solutions | 2,76 mld $ | -1,3% | 12,2% | 10,7 mld $ | -3,0% | |
| Nutrition | 1,9 mld $ | -4,6% | 8,4% | 7,41 mld $ | -0,1% |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Asia | 78 mln $ | +2,6% | 100,0% | 270 mln $ | -8,8% |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 2,8 mld $
- Capex
- -1,12 mld $
- Skup akcji
- 0 $
- Dywidendy
- -1 mld $
- Przejęcia
- 57 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- -1,21 mld $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 83 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 1,68 mld $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 59,7%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 21,1× | 15,4× | 11,2× – 25,8× |
| EV / EBITDA | 9,6× | 9,6× | 7,9× – 12,0× |
| EV / przychody | 0,4× | 0,5× | 0,4× – 0,6× |
| Cena / FCF | 22,1× | 14,1× | 6,6× – 24,2× |
| Cena / wartość księgowa | 1,6× | 1,6× | 1,1× – 2,1× |
| Rentowność FCF | 4,5% | 9,2% | 4,1% – 15,1% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 4,9% | 6,7% | 3,5% – 9,4% |
| Zwrot z kapitału własnego | 7,7% | 11,4% | 4,7% – 17,9% |
Analitycy
Cel konsensusu 84,75 $ (+10,2%)
zakres 75,00 $ – 95,00 $ · rekomendacja Hold
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 87,9 mld $ | +9,5% | 5,53 $ | +147,9% | 13,9× | 5 |
| FY2027 | 93,2 mld $ | +6,0% | 5,86 $ | +6,1% | 13,1× | 6 |
| FY2028 | 98 mld $ | +5,2% | 5,84 $ | -0,5% | 13,2× | 1 |
| FY2029 | 89,4 mld $ | -8,8% | 5,78 $ | -1,0% | 13,3× | 1 |
| FY2030 | 85,8 mld $ | -4,0% | 4,64 $ | -19,7% | 16,6× | 1 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (285), które Archer-Daniels-Midland Company oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 4,99 mld $ | 4,48 mld $ | +11,5% | 5,2 mld $ | 5,54 mld $ | -6,1% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 3,35 mld $ | 3,67 mld $ | -8,7% | 3,02 mld $ | 3,71 mld $ | -18,5% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss | 156 mln $ | 153 mln $ | +2,0% | 160 mln $ | 167 mln $ | -4,2% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Recovery | – | – | – | 5 mln $ | 0 $ | – |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Writeoff | 14 mln $ | 13 mln $ | +7,7% | 39 mln $ | 32 mln $ | +21,9% |
| Accounts Receivable, Credit Loss Expense (Reversal) | 8 mln $ | 5 mln $ | +60,0% | 27 mln $ | -16 mln $ | +268,8% |
| Accrual for Taxes Other than Income Taxes, Current | 189 mln $ | 167 mln $ | +13,2% | 181 mln $ | 138 mln $ | +31,2% |
| Accrued Income Taxes, Current | 224 mln $ | 108 mln $ | +107,4% | 83 mln $ | 167 mln $ | -50,3% |
| Accrued Liabilities, Current | 1,47 mld $ | 1,14 mld $ | +28,8% | 1,03 mld $ | 1,09 mld $ | -6,0% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 19,1 mld $ | 18,7 mld $ | +2,1% | 19 mld $ | 18,1 mld $ | +5,3% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -2,47 mld $ | -2,79 mld $ | +11,6% | -2,53 mld $ | -2,99 mld $ | +15,3% |
| Amortization | 60 mln $ | 63 mln $ | -4,8% | 249 mln $ | 266 mln $ | -6,4% |
| Amortization of Intangible Assets | – | – | – | 249 mln $ | 266 mln $ | -6,4% |
| Asset Impairment Charges | 24 mln $2025-12-31 | 2 mln $ | +1100,0% | 361 mln $ | 519 mln $ | -30,4% |
| Assets | 53,5 mld $ | 52 mld $ | +2,9% | 52,4 mld $ | 53,3 mld $ | -1,7% |
| Assets, Current | 27,8 mld $ | 26,3 mld $ | +5,7% | 26,7 mld $ | 27,7 mld $ | -3,8% |
| Assets, Fair Value Disclosure | 9,25 mld $2025-12-31 | 10,1 mld $ | -8,1% | 9,25 mld $ | 10,1 mld $ | -8,1% |
| Assets, Noncurrent | 25,7 mld $ | 25,7 mld $ | +0,1% | 25,7 mld $ | 25,6 mld $ | +0,7% |
| Broker-Dealer, Payable to Customer | 9,18 mld $ | 8,59 mld $ | +6,9% | 8,92 mld $ | 7,77 mld $ | +14,8% |
| Buildings and Improvements, Gross | 6,38 mld $ | 6,37 mld $ | +0,3% | 6,44 mld $ | 6,14 mld $ | +4,8% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 1,06 mld $ | 1,06 mld $ | +0,3% | 1,02 mld $ | 611 mln $ | +66,1% |
| Cash and Cash Equivalents, Fair Value Disclosure | 280 mln $2025-12-31 | 70 mln $ | +300,0% | 280 mln $ | 70 mln $ | +300,0% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 5,46 mld $ | 5,94 mld $ | -8,2% | 5,51 mld $ | 3,92 mld $ | +40,3% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -655 mln $ | 1,89 mld $ | -134,7% | 1,58 mld $ | -1,47 mld $ | +207,8% |
| Common Stock, Dividends, Per Share, Cash Paid | 0,52 $ | 0,51 $ | +2,0% | 2,04 $ | 2,00 $ | +2,0% |
| Common Stock, Dividends, Per Share, Declared | 0,52 $ | 0,51 $ | +2,0% | – | – | – |
| Common Stock, No Par Value | 0,00 $ | 0,00 $ | – | 0,00 $ | 0,00 $ | – |
| Common Stock, Shares Authorized | 1 mld | 1 mld | 0,0% | 1 mld | 1 mld | 0,0% |
| Common Stock, Value, Issued | 3,37 mld $ | 3,27 mld $ | +3,0% | 3,28 mld $ | 3,22 mld $ | +1,8% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Noncontrolling Interest | 5 mln $ | -2 mln $ | +350,0% | -4 mln $ | -21 mln $ | +81,0% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 952 mln $ | 535 mln $ | +77,9% | 1,53 mld $ | 1,3 mld $ | +18,1% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Including Portion Attributable to Noncontrolling Interest | 957 mln $ | 533 mln $ | +79,5% | 1,53 mld $ | 1,28 mld $ | +19,7% |
| Construction in Progress, Gross | 1,04 mld $ | 1,48 mld $ | -29,3% | 1,11 mld $ | 1,55 mld $ | -28,5% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 180 mln $ | 193 mln $ | -6,7% | 333 mln $ | 534 mln $ | -37,6% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 87 mln $ | 201 mln $ | -56,7% | 529 mln $ | 529 mln $ | 0,0% |
| Cost of Revenue | 20,7 mld $ | 19,8 mld $ | +4,8% | 75,2 mld $ | 79,8 mld $ | -5,7% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -102 mln $ | 108 mln $ | -194,4% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 310 mln $ | 490 mln $ | -36,7% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 227 mln $ | 606 mln $ | -62,5% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 19 mln $ | 8 mln $ | +137,5% |
| Debt Securities, Available-for-sale | 32 mln $2025-12-31 | 246 mln $ | -87,0% | 32 mln $ | 246 mln $ | -87,0% |
| Debt Securities, Current | 33 mln $ | 9 mln $ | +266,7% | 32 mln $ | 246 mln $ | -87,0% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -46 mln $ | -99 mln $ | +53,5% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 28 mln $ | -37 mln $ | +175,7% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | 0 $ | -17 mln $ | +100,0% | -45 mln $ | -130 mln $ | +65,4% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 1,1 mld $ | 1,13 mld $ | -2,6% | 1,14 mld $ | 1,27 mld $ | -10,5% |
| Deferred Income, Current | 135 mln $ | 130 mln $ | +3,8% | 191 mln $ | 156 mln $ | +22,4% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -27 mln $ | 6 mln $ | -550,0% |
| Deferred Tax Assets, Capital Loss Carryforwards | 45 mln $2025-12-31 | 41 mln $ | +9,8% | 45 mln $ | 41 mln $ | +9,8% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 1,21 mld $2025-12-31 | 1,22 mld $ | -0,8% | 1,21 mld $ | 1,22 mld $ | -0,8% |
| Deferred Tax Assets, Inventory | 12 mln $2025-12-31 | 12 mln $ | 0,0% | 12 mln $ | 12 mln $ | 0,0% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 921 mln $2025-12-31 | 1 mld $ | -7,9% | 921 mln $ | 1 mld $ | -7,9% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards, Domestic | 113 mln $2025-12-31 | 196 mln $ | -42,3% | 113 mln $ | 196 mln $ | -42,3% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards, Foreign | 503 mln $2025-12-31 | 386 mln $ | +30,3% | 503 mln $ | 386 mln $ | +30,3% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Share-based Compensation Cost | 22 mln $2025-12-31 | 36 mln $ | -38,9% | 22 mln $ | 36 mln $ | -38,9% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Other | 81 mln $2025-12-31 | 111 mln $ | -27,0% | 81 mln $ | 111 mln $ | -27,0% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 292 mln $2025-12-31 | 223 mln $ | +30,9% | 292 mln $ | 223 mln $ | +30,9% |
| Deferred Tax Liabilities, Deferred Expense, Reserves and Accruals | 28 mln $2025-12-31 | 133 mln $ | -78,9% | 28 mln $ | 133 mln $ | -78,9% |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | 1,71 mld $2025-12-31 | 1,92 mld $ | -10,9% | 1,71 mld $ | 1,92 mld $ | -10,9% |
| Deferred Tax Liabilities, Intangible Assets | 330 mln $2025-12-31 | 343 mln $ | -3,8% | 330 mln $ | 343 mln $ | -3,8% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02