Finanse Archer Aviation Inc. (ACHR)
NYSE · Industrials · Aerospace & Defense · Pracownicy: 1160 · CEO: Adam D. Goldstein
- Cena
- 4,20 $ -4,11%
- Kapitalizacja
- 3,23 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 2,51 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-10
- Następny raport
- 2026-11-09 Prognoza EPS: -0,34 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 3,23 mld $ EV 2,51 mld $
- Przychody
- 6,9 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- – Następny rok obrotowy
- Marża netto
- -11 589,9% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -3,9×
- P/S
- 468,7× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- -3,5× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- -659 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -800 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- – Następny rok obrotowy
- Zysk
- 2026-11-09 Prognoza przychodów: 3,57 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-10): przychody powyżej o 157,6%, EPS poniżej o 1,3%Przychody 5 mln $ wobec oczekiwanych 1,94 mln $ (+157,6%); EPS -0,34 $ wobec -0,34 $ (-1,3%).
- Capex: 1733,3% przychodówZainwestowano 120 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+64,5% r/r). Wolne przepływy pieniężne: -659 mln $.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 96,6%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 782 mln, rok wcześniej: 398 mln.
- Gotówka netto: 1,44 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 1,56 mld $, dług z leasingiem: 126 mln $; rok temu gotówka netto: 1,64 mld $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 5 mln $ | 0 $ | – |
| Marża brutto | 14,0% | – | – |
| Zysk operacyjny | -279 mln $ | -176 mln $ | -58,5% |
| Marża operacyjna | -5584,0% | – | – |
| Zysk netto | -263 mln $ | -206 mln $ | -27,8% |
| Rozwodniony EPS | -0,34 $ | -0,36 $ | +5,6% |
| Przepływy operacyjne | -156 mln $ | -103 mln $ | -50,4% |
| Capex | 37,1 mln $ | 18,9 mln $ | +96,3% |
| Wolne przepływy pieniężne | -193 mln $ | -122 mln $ | -57,5% |
| R&D | 186 mln $ | 118 mln $ | +57,2% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 85,6 mln $ | 51,8 mln $ | +65,3% |
Raport vs konsensus
2026-08-10| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 5 mln $ | 1,94 mln $ | +157,6% |
| EPS (baza konsensusu) | -0,34 $ | -0,34 $ | -1,3% |
Z raportu z 2026-08-10 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Other Revenue | 1 mln $ | – | 100,0% | – | – |
Zyski segmentów
Zysk operacyjny według segmentów sprawozdawczych, odczytany z noty o segmentach w każdym 10-Q / 10-K (podziału zysku brakuje w większości źródeł danych).
Segmenty w Q2 '26
| Segment | Przychody | r/r | Zysk operacyjny | r/r | Marża | Marża rok temu | Zysk operacyjny TTM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Reportable Segment | 5 mln $ | – | -279 mln $ | – | -5584,0% | – | – |
Zysk operacyjny według segmentów
kwartalnieMarża operacyjna segmentów
kwartalnieMarże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- -540 mln $
- Capex
- -120 mln $
- Skup akcji
- 0 $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- -155 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- -10,1 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 298 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- -659 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 0,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -3,9× | – | – |
| EV / EBITDA | -3,5× | – | – |
| EV / przychody | 363,3× | 12 650,6× 1 z 5 lat | 12 650,6× – 12 650,6× |
| Cena / FCF | -4,9× | – | – |
| Cena / wartość księgowa | 1,7× | 2,9× | 0,9× – 4,9× |
| Rentowność FCF | -20,4% | -19,2% | -46,1% – -7,8% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -45,6% | -59,3% | -100,4% – -30,8% |
| Zwrot z kapitału własnego | -40,9% | -67,6% | -124,7% – -28,1% |
Analitycy
Cel konsensusu 12,50 $ (+197,6%)
zakres 9,00 $ – 18,00 $ · rekomendacja Buy
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (232), które Archer Aviation Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 32,1 mln $ | 22,7 mln $ | +41,4% | 30,2 mln $ | 14,6 mln $ | +106,8% |
| Accretion (Amortization) of Discounts and Premiums, Investments | -1,4 mln $ | 0 $ | – | -600 tys. $ | 0 $ | – |
| Accrued Professional Fees, Current | 36,1 mln $ | 9,6 mln $ | +276,0% | 14,8 mln $ | 6,5 mln $ | +127,7% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 48,7 mln $ | 26,3 mln $ | +85,2% | 35,3 mln $ | 18,4 mln $ | +91,8% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -3,6 mln $ | -100 tys. $ | -3500,0% | -1,4 mln $ | -300 tys. $ | -366,7% |
| Additional Paid in Capital | 4,68 mld $ | 3,67 mld $ | +27,7% | 4,51 mld $ | 2,44 mld $ | +84,9% |
| Adjustments to Additional Paid in Capital, Warrant Issued | 500 tys. $ | 800 tys. $ | -37,5% | 4,3 mln $ | 55,2 mln $ | -92,2% |
| Amortization of Debt Issuance Costs and Discounts | 0 $2025-12-31 | 0 $ | – | 100 tys. $ | 0 $ | – |
| Amortization of Intangible Assets | 1,8 mln $ | 0 $ | – | 900 tys. $ | 100 tys. $ | +800,0% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 78,7 mln | 72 mln | +9,3% | 70,3 mln | 69,7 mln | +1,0% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 42,3 mln $ | 30 mln $ | +41,0% | 121 mln $ | 53,1 mln $ | +128,4% |
| Asset Impairment Charges | 0 $ | 0 $ | – | – | – | – |
| Assets | 2,21 mld $ | 1,94 mld $ | +14,2% | 2,47 mld $ | 1 mld $ | +146,3% |
| Assets, Current | 1,65 mld $ | 1,76 mld $ | -6,2% | 2,08 mld $ | 858 mln $ | +141,9% |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | 8,9 mln $ | -1,1 mln $ | +909,1% | 12,4 mln $ | 7,8 mln $ | +59,0% |
| Capitalized Contract Cost, Net | 5,3 mln $2025-12-31 | 5,9 mln $ | -10,2% | 5,3 mln $ | 5,9 mln $ | -10,2% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 853 mln $ | 1,72 mld $ | -50,5% | 1,02 mld $ | 835 mln $ | +22,4% |
| Cash and Cash Equivalents, Fair Value Disclosure | 713 mln $ | – | – | – | – | – |
| Cash, Cash Equivalents, and Short-term Investments | 1,56 mld $ | – | – | 1,96 mld $ | – | – |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 860 mln $ | 1,73 mld $ | -50,3% | 1,03 mld $ | 841 mln $ | +22,3% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -98,4 mln $ | 694 mln $ | -114,2% | 188 mln $ | 370 mln $ | -49,3% |
| Class of Warrant or Right, Exercise Price of Warrants or Rights | 0,01 $ | – | – | 11,50 $2021-09-16 | – | – |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $ | – | – | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 1,4 mld | – | – | 1,4 mld | 1,4 mld | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 770 mln | – | – | 744 mln | 504 mln | +47,7% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 770 mln | – | – | 744 mln | 504 mln | +47,7% |
| Common Stock, Value, Issued | 100 tys. $ | – | – | 100 tys. $ | 100 tys. $ | 0,0% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Noncontrolling Interest | 0 $ | 0 $ | – | – | – | – |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | -264 mln $ | -206 mln $ | -28,0% | -619 mln $ | -537 mln $ | -15,3% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Including Portion Attributable to Noncontrolling Interest | -264 mln $ | -206 mln $ | -28,0% | – | – | – |
| Contract with Customer, Liability | 11,3 mln $ | 14,2 mln $ | -20,4% | 11,3 mln $ | 12,7 mln $ | -11,0% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 1,3 mln $ | 900 tys. $ | +44,4% | 1,3 mln $ | 900 tys. $ | +44,4% |
| Contract with Customer, Liability, Noncurrent | 10 mln $ | 13,3 mln $ | -24,8% | 10 mln $ | 11,8 mln $ | -15,3% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 0 $2025-09-30 | 0 $ | – | – | – | – |
| Cost of Goods and Service, Excluding Depreciation, Depletion, and Amortization | 4,3 mln $ | 0 $ | – | 300 tys. $ | 0 $ | – |
| Cost of Goods and Services Sold | – | – | – | 200 tys. $ | 0 $ | – |
| Costs and Expenses | 284 mln $ | 176 mln $ | +61,4% | 730 mln $ | 510 mln $ | +43,1% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | 100 tys. $2025-12-31 | -200 tys. $ | +150,0% | 300 tys. $ | 200 tys. $ | +50,0% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Gain, before Tax | 0 $ | 0 $ | – | 0 $2024-12-31 | 0 $ | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Loss, before Tax | 4,3 mln $ | 0 $ | – | 0 $2024-12-31 | 0 $ | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Current | 708 mln $ | – | – | 943 mln $ | 0 $ | – |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | 0 $ | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Gross | 551 mln $2025-12-31 | 358 mln $ | +53,8% | 551 mln $ | 358 mln $ | +53,8% |
| Deferred Tax Assets, in Process Research and Development | 116 mln $2025-12-31 | 132 mln $ | -12,0% | 116 mln $ | 132 mln $ | -12,0% |
| Deferred Tax Assets, Net | 0 $2025-12-31 | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 9,1 mln $2025-12-31 | 5 mln $ | +82,0% | 9,1 mln $ | 5 mln $ | +82,0% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 296 mln $2025-12-31 | 133 mln $ | +122,8% | 296 mln $ | 133 mln $ | +122,8% |
| Deferred Tax Assets, Other | 700 tys. $2025-12-31 | 300 tys. $ | +133,3% | 700 tys. $ | 300 tys. $ | +133,3% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards | 107 mln $2025-12-31 | 71,5 mln $ | +49,8% | 107 mln $ | 71,5 mln $ | +49,8% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Share-based Compensation Cost | 5,4 mln $2025-12-31 | 2,1 mln $ | +157,1% | 5,4 mln $ | 2,1 mln $ | +157,1% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals, Accrued Liabilities | 5,8 mln $2025-12-31 | 4,3 mln $ | +34,9% | 5,8 mln $ | 4,3 mln $ | +34,9% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 542 mln $2025-12-31 | 353 mln $ | +53,4% | 542 mln $ | 353 mln $ | +53,4% |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | 9,1 mln $2025-12-31 | 5 mln $ | +82,0% | 9,1 mln $ | 5 mln $ | +82,0% |
| Deferred Tax Liabilities, Leasing Arrangements | 9,1 mln $2025-12-31 | 1,8 mln $ | +405,6% | 9,1 mln $ | 1,8 mln $ | +405,6% |
| Depreciation | 7,5 mln $ | 4,2 mln $ | +78,6% | 17 mln $ | 10,3 mln $ | +65,0% |
| Depreciation, Depletion and Amortization | 10,1 mln $ | 4,8 mln $ | +110,4% | 20 mln $ | 11,7 mln $ | +70,9% |
| Dividends, Common Stock, Cash | 0 $2025-12-31 | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Earnings Per Share, Basic | -0,34 $ | -0,36 $ | +5,6% | -0,99 $ | -1,42 $ | +30,3% |
| Earnings Per Share, Diluted | -0,34 $ | -0,36 $ | +5,6% | -0,99 $ | -1,42 $ | +30,3% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation at Federal Statutory Income Tax Rate, Amount | – | – | – | -130 mln $ | – | – |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02