Finanse Accelink Technologies Co., Ltd. (ACCELINK)
SHZ · Technology · Communication Equipment · Pracownicy: 4945 · CEO: Qiang Gao Hu
- Cena
- 102,44 CNY -0,16%
- Kapitalizacja
- 84,8 mld CNY
- Wartość przedsiębiorstwa
- 82,6 mld CNY
- Ostatni raport
- Q3 '26 złożony 2026-09-30
- Następny raport
- 2027-04-29 Prognoza EPS: 0,63 CNY
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 84,8 mld CNY EV 82,6 mld CNY
- Przychody
- 15,1 mld CNY Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +50% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 10,0% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 53,4× Prognozowany 47,8× (FY2026)
- P/S
- 5,6× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 43,6× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- -2,75 mld CNY Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 1,51 mld CNY Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 17,9 mld CNY Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2027-04-29 Prognoza przychodów: 5,6 mld CNY
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-10-26): przychody powyżej o 9,3%, EPS powyżej o 21,8%Przychody 5,03 mld CNY wobec oczekiwanych 4,6 mld CNY (+9,3%); EPS 0,79 CNY wobec 0,65 CNY (+21,8%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 54,3%Przychody za Q3 '26: 5,07 mld CNY, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 28,5%.
- Marża operacyjna 10,9% (TTM), zmiana r/r: +2,4 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 69,9%, przychody: wzrost 32,0%.
- Capex: 9,4% przychodów (rok temu 6,9%)Zainwestowano 1,42 mld CNY w ostatnich 4 kwartałach (+80,7% r/r). Wolne przepływy pieniężne: -2,75 mld CNY = -182,1% zysku netto.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 1,2%Akcji rozwodnionych w Q3 '26: 818 mln, rok wcześniej: 808 mln.
- Gotówka netto: 2,24 mld CNYGotówka + inwestycje krótkoterminowe: 4,99 mld CNY, dług z leasingiem: 2,76 mld CNY; rok temu gotówka netto: 1,97 mld CNY.
Ostatni kwartał: Q3 '26
Kwartał zakończony 2026-09-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q3 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 5,07 mld CNY | 3,29 mld CNY | +54,3% |
| Marża brutto | 25,5% | 24,1% | +1,4 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 777 mln CNY | 367 mln CNY | +111,7% |
| Marża operacyjna | 15,3% | 11,2% | +4,2 pkt proc. |
| Zysk netto | 702 mln CNY | 347 mln CNY | +102,6% |
| Rozwodniony EPS | 0,85 CNY | 0,43 CNY | +97,7% |
| Przepływy operacyjne | -645 mln CNY | 1,18 mld CNY | -154,5% |
| Capex | 569 mln CNY | 248 mln CNY | +129,4% |
| Wolne przepływy pieniężne | -1,21 mld CNY | 936 mln CNY | -229,7% |
| R&D | 271 mln CNY | 226 mln CNY | +20,1% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 0 CNY | 0 CNY | – |
Raport vs konsensus
2026-10-26| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 5,03 mld CNY | 4,6 mld CNY | +9,3% |
| EPS (baza konsensusu) | 0,79 CNY | 0,65 CNY | +21,8% |
Z raportu z 2026-10-26 za Q3 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalnieMarże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- -1,33 mld CNY
- Capex
- -1,42 mld CNY
- Skup akcji
- 0 CNY
- Dywidendy
- -9,65 mln CNY
- Przejęcia
- 72,3 tys. CNY
- Dług netto zaciągnięty
- -113 mln CNY
- Wynagrodzenie w akcjach
- 0 CNY
- Wolne przepływy pieniężne
- -2,75 mld CNY
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- -0,4%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 53,4× | 39,7× | 17,5× – 61,4× |
| EV / EBITDA | 43,6× | 25,5× | 11,1× – 40,2× |
| EV / przychody | 5,5× | 3,1× | 1,3× – 4,6× |
| Cena / FCF | -30,8× | 55,5× 4 z 5 lat | 47,6× – 68,2× |
| Cena / wartość księgowa | 5,3× | 3,4× | 1,7× – 5,4× |
| Rentowność FCF | -3,2% | 0,8% | -3,3% – 2,1% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 8,0% | 7,6% | 6,6% – 9,0% |
| Zwrot z kapitału własnego | 12,1% | 8,8% | 7,3% – 10,2% |
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 17,9 mld CNY | +49,7% | 2,15 CNY | +78,8% | 47,8× | 1 |
| FY2027 | 29,4 mld CNY | +64,5% | 4,17 CNY | +94,6% | 24,5× | 1 |
| FY2028 | 37,1 mld CNY | +26,3% | 5,84 CNY | +39,9% | 17,5× | 1 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki.
Dane na 2026-11-02