Rachunek zysków i strat Abivax S.A. (ABVX)
NASDAQ · Healthcare · Biotechnology · Pracownicy: 80 · CEO: Marc de Garidel
- Cena
- 86,59 $ -2,77%
- Kapitalizacja
- 7,58 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 6,41 mld €
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-09-21
- Następny raport
- 2026-12-21
Abivax S.A. (ABVX) za Q2 '26: przychody 0 € (– r/r), zysk operacyjny -84,1 mln € (– przychodów), zysk netto -117 mln €. W ostatnich czterech kwartałach przychody wyniosły –.
Rachunek zysków i strat
| Rachunek zysków i strat | Trend | Q4 '20 | Q2 '21 | Q4 '21 | Q2 '22 | Q4 '22 | Q2 '23 | Q4 '23 | Q2 '24 | Q4 '24 | Q2 '25 | Q4 '25 | Q2 '26 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Przychody | 0 € | 0 € | 0 € | 2,23 mln € | 2,25 mln € | 2,25 mln € | 2,33 mln € | 0 € | 0 € | 0 € | 0 € | 0 € | |
| Koszt sprzedaży | 33 tys. € | 32 tys. € | 124 tys. € | 39 tys. € | 32 tys. € | 329 tys. € | 378 tys. € | 0 € | 0 € | 0 € | 0 € | 0 € | |
| Zysk brutto ze sprzedaży | -33 tys. € | -32 tys. € | -124 tys. € | 2,23 mln € | 2,25 mln € | 2,25 mln € | 2,33 mln € | 0 € | 0 € | 0 € | 0 € | 0 € | |
| Badania i rozwój | 21,1 mln € | 24 mln € | 23,2 mln € | 15,1 mln € | 32,8 mln € | 32,6 mln € | 70,6 mln € | 28,9 mln € | 39,3 mln € | 38,6 mln € | 44,4 mln € | 58,3 mln € | |
| Sprzedaż i marketing | 0 € | 0 € | 0 € | 0 € | 0 € | 0 € | 5,9 mln € | 352 tys. € | 172 tys. € | 34 tys. € | 14 tys. € | 102 tys. € | |
| Koszty ogólne i administracyjne | 0 € | 0 € | 2,3 mln € | 2,22 mln € | 5,27 mln € | 6,58 mln € | 15,6 mln € | 11,7 mln € | 8,72 mln € | 8,91 mln € | 27,7 mln € | 26,9 mln € | |
| Pozostałe koszty operacyjne | 15 tys. € | 96 tys. € | 17 tys. € | 10,9 mln € | -1 tys. € | -7 tys. € | 1 € | -5,63 mln € | -994 tys. € | -1,09 mln € | 127 mln € | -1,2 mln € | |
| Koszty operacyjne | 23,4 mln € | 26,5 mln € | 25,6 mln € | 28,3 mln € | 38 mln € | 39,2 mln € | 92,1 mln € | 35,3 mln € | 47,2 mln € | 46,5 mln € | 200 mln € | 84,1 mln € | |
| Zysk operacyjny | -23,4 mln € | -26,5 mln € | -25,7 mln € | -18,6 mln € | -38,8 mln € | -39,5 mln € | -92,5 mln € | -35,3 mln € | -47,2 mln € | -46,5 mln € | -200 mln € | -84,1 mln € | |
| Przychody odsetkowe | 0 € | 0 € | 84 tys. € | 15 tys. € | 113 tys. € | 0 € | 0 € | 2,45 mln € | 1,09 mln € | 319 tys. € | 807 tys. € | 1,28 mln € | |
| Koszty odsetkowe | 1,36 mln € | 1,03 mln € | 2,18 mln € | 2,13 mln € | 1,81 mln € | 14,7 mln € | 5,7 mln € | 3,83 mln € | 4,54 mln € | 3,52 mln € | 15,3 mln € | 730 tys. € | |
| Pozostałe przychody nieoperacyjne (zyski z inwestycji, różnice kursowe ...) | -34 tys. € | 9,63 mln € | -445 tys. € | -11 mln € | -2,62 mln € | -47 tys. € | -117 tys. € | -384 tys. € | 635 tys. € | -1,6 mln € | 57,3 mln € | 38,7 mln € | |
| Przychody nieoperacyjne łącznie | -1,32 mln € | 8,39 mln € | -1,73 mln € | -13,1 mln € | -4,53 mln € | -14,7 mln € | -5,58 mln € | -3,44 mln € | -5,17 mln € | -1,92 mln € | -82,3 mln € | -39,4 mln € | |
| Zysk przed opodatkowaniem | -24,7 mln € | -18,1 mln € | -27,4 mln € | -31,8 mln € | -42,6 mln € | -54,2 mln € | -98 mln € | -38,8 mln € | -52,4 mln € | -48,4 mln € | -282 mln € | -124 mln € | |
| Podatek dochodowy | -2,58 mln € | -1,61 mln € | -2,59 mln € | -2,22 mln € | -2,26 mln € | -2,24 mln € | -2,26 mln € | 0 € | 0 € | 0 € | 5,85 mln € | -6,08 mln € | |
| Zysk netto | -22,1 mln € | -16,5 mln € | -24,8 mln € | -29,6 mln € | -40,3 mln € | -52 mln € | -95,8 mln € | -38,8 mln € | -52,4 mln € | -48,4 mln € | -288 mln € | -117 mln € | |
| EPS (podstawowy) | -1,55 € | -1,13 € | -1,48 € | -1,76 € | -1,81 € | -1,45 € | -1,98 € | -0,65 € | -1,50 € | -1,59 € | -2,10 € | -1,47 € | |
| EPS (rozwodniony) | -1,55 € | -1,13 € | -1,48 € | -1,76 € | -1,81 € | -1,45 € | -1,98 € | -0,65 € | -1,50 € | -1,59 € | -2,10 € | -1,47 € | |
| Akcje (podstawowe, średnioważone) | 14,3 mln | 14,7 mln | 16,8 mln | 16,8 mln | 22,3 mln | 35,9 mln | 48,3 mln | 62,9 mln | 63,2 mln | 63,4 mln | 69,5 mln | 79,6 mln | |
| Akcje (rozwodnione, średnioważone) | 14,3 mln | 14,7 mln | 16,8 mln | 16,8 mln | 22,3 mln | 35,9 mln | 48,3 mln | 62,9 mln | 63,2 mln | 63,4 mln | 69,5 mln | 79,6 mln | |
| Amortyzacja | 33 tys. € | 32 tys. € | 124 tys. € | 39 tys. € | 32 tys. € | 329 tys. € | 378 tys. € | 365 tys. € | 273 tys. € | 251 tys. € | 367 tys. € | 374 tys. € | |
| EBITDA | -23,4 mln € | -26,5 mln € | -25,1 mln € | -15 mln € | -36,1 mln € | -39,2 mln € | -92,1 mln € | -34,6 mln € | -47,6 mln € | -44,6 mln € | -257 mln € | -122 mln € |
| Rachunek zysków i strat | Trend | FY16 | FY17 | FY18 | FY19 | FY20 | FY21 | FY22 | FY23 | FY24 | FY25 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Przychody | 127 tys. € | 10 tys. € | 18 tys. € | 2 tys. € | 63 tys. € | 0 € | 0 € | 0 € | 0 € | 0 € | |
| Koszt sprzedaży | 14,6 mln € | 14,5 mln € | 15,4 mln € | 28,2 mln € | 33,8 mln € | 45,5 mln € | 50,8 mln € | 0 € | 0 € | 0 € | |
| Zysk brutto ze sprzedaży | -14,5 mln € | -14,5 mln € | -15,4 mln € | -28,2 mln € | -33,8 mln € | -45,5 mln € | -50,8 mln € | 0 € | 0 € | 0 € | |
| Badania i rozwój | 0 € | 0 € | 0 € | 0 € | 0 € | 47,8 mln € | 48,3 mln € | 103 mln € | 147 mln € | 178 mln € | |
| Sprzedaż i marketing | 0 € | 0 € | 0 € | 0 € | 0 € | 0 € | 0 € | 709 tys. € | 932 tys. € | 224 tys. € | |
| Koszty ogólne i administracyjne | 3,56 mln € | 3,78 mln € | 4,3 mln € | 4,89 mln € | 5,6 mln € | 5,58 mln € | 7,49 mln € | 28,1 mln € | 38 mln € | 72,6 mln € | |
| Pozostałe koszty operacyjne | 160 tys. € | -4,13 mln € | -549 tys. € | 218 tys. € | -1,37 mln € | -57,5 mln € | -41,7 mln € | -4,62 mln € | -12,4 mln € | -4,57 mln € | |
| Koszty operacyjne | 3,72 mln € | -347 tys. € | 3,75 mln € | 5,11 mln € | 4,23 mln € | -4,12 mln € | 14,1 mln € | 127 mln € | 173 mln € | 246 mln € | |
| Zysk operacyjny | -18,2 mln € | -14,2 mln € | -19,1 mln € | -33,3 mln € | -38 mln € | -41,4 mln € | -64,8 mln € | -127 mln € | -173 mln € | -246 mln € | |
| Przychody odsetkowe | 301 tys. € | 116 tys. € | 79 tys. € | 14 tys. € | 0 € | 0 € | 0 € | 2,77 mln € | 8,96 mln € | 5,75 mln € | |
| Koszty odsetkowe | 42 tys. € | 0 € | 469 tys. € | 1,59 mln € | 2,06 mln € | 3,56 mln € | 6,94 mln € | 13,8 mln € | 12,4 mln € | 28,5 mln € | |
| Pozostałe przychody nieoperacyjne (zyski z inwestycji, różnice kursowe ...) | -300 tys. € | -77 tys. € | 218 tys. € | 6 tys. € | 38,1 mln € | -2,51 mln € | -11 mln € | 6,54 mln € | -9,17 mln € | 55,7 mln € | |
| Przychody nieoperacyjne łącznie | 258 tys. € | 77 tys. € | -687 tys. € | -1,59 mln € | -40,1 mln € | -1,05 mln € | 4,1 mln € | -20,4 mln € | -3,26 mln € | -84,2 mln € | |
| Zysk przed opodatkowaniem | -18 mln € | -14,1 mln € | -19,8 mln € | -34,9 mln € | -40,1 mln € | -42,5 mln € | -60,7 mln € | -148 mln € | -176 mln € | -330 mln € | |
| Podatek dochodowy | -3,52 mln € | -2,69 mln € | -3,97 mln € | -4,26 mln € | -2,58 mln € | 0 € | 0 € | 0 € | 0 € | 5,85 mln € | |
| Zysk netto | -14,3 mln € | -11,2 mln € | -15,8 mln € | -30,6 mln € | -37,6 mln € | -42,5 mln € | -60,7 mln € | -148 mln € | -176 mln € | -336 mln € | |
| EPS (podstawowy) | -1,48 € | -1,14 € | -1,56 € | -2,51 € | -2,62 € | -2,75 € | -3,18 € | -3,43 € | -2,80 € | -4,65 € | |
| EPS (rozwodniony) | -1,47 € | -1,13 € | -1,55 € | -2,51 € | -2,62 € | -2,75 € | -3,18 € | -3,43 € | -2,80 € | -4,65 € | |
| Akcje (podstawowe, średnioważone) | 9,65 mln | 9,87 mln | 10,2 mln | 12,2 mln | 14,3 mln | 15,5 mln | 19,1 mln | 43,1 mln | 63 mln | 69,5 mln | |
| Akcje (rozwodnione, średnioważone) | 9,73 mln | 9,93 mln | 10,2 mln | 12,2 mln | 14,3 mln | 15,5 mln | 19,1 mln | 43,1 mln | 63 mln | 69,5 mln | |
| Amortyzacja | -35 tys. € | 93 tys. € | 71 tys. € | 80 tys. € | 66 tys. € | 302 tys. € | 485 tys. € | 707 tys. € | 1,1 mln € | 1,07 mln € | |
| EBITDA | -17,9 mln € | -14 mln € | -19,2 mln € | -33,2 mln € | -38 mln € | -38,6 mln € | -53,3 mln € | -133 mln € | -163 mln € | -301 mln € |
Ujednolicone na podstawie raportów spółki; wydatki i koszty zachowują znak podany przez dostawcę. Najedź na okres, aby zobaczyć datę zakończenia. Kwoty w EUR.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalnieMarże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePozostałe sprawozdania
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki.
Dane na 2026-11-02 · Kwoty w EUR zgodnie z raportem; cena i kapitalizacja w USD.