Finanse AbCellera Biologics Inc. (ABCL)
NASDAQ · Healthcare · Biotechnology · Pracownicy: 562 · CEO: Carl Hansen
- Cena
- 12,27 $ -6,19%
- Kapitalizacja
- 3,98 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 3,99 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-05
- Następny raport
- 2026-11-09
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 3,98 mld $ EV 3,99 mld $
- Przychody
- 66,2 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- – Następny rok obrotowy
- Marża netto
- -248,8% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -22,7×
- P/S
- 60,1× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- -23,6× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- -179 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -165 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- – Następny rok obrotowy
- Zysk
- 2026-11-09
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-05): przychody poniżej o 48,4%, EPS poniżej o 9,8%Przychody 4,05 mln $ wobec oczekiwanych 7,85 mln $ (-48,4%); EPS -0,18 $ wobec -0,16 $ (-9,8%).
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r -76,3%Przychody za Q2 '26: 4,05 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 263,9%.
- Marża operacyjna -340,3% (TTM), zmiana r/r: +507,4 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 19,2%, przychody: wzrost 101,3%.
- Capex: 37,4% przychodów (rok temu 177,1%)Zainwestowano 24,7 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (-57,5% r/r). Wolne przepływy pieniężne: -179 mln $.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 2,4%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 306 mln, rok wcześniej: 299 mln.
- Gotówka netto: 404 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 540 mln $, dług z leasingiem: 136 mln $; rok temu gotówka netto: 411 mln $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 4,05 mln $ | 17,1 mln $ | -76,3% |
| Marża brutto | 100,0% | 100,0% | 0,0 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | -62,8 mln $ | -49,6 mln $ | -26,6% |
| Marża operacyjna | -1550,0% | -290,2% | -1259,8 pkt proc. |
| Zysk netto | -55,4 mln $ | -34,7 mln $ | -59,6% |
| Rozwodniony EPS | -0,18 $ | -0,12 $ | -50,0% |
| Przepływy operacyjne | -33,9 mln $ | -32,4 mln $ | -4,5% |
| Capex | 2,13 mln $ | 13,4 mln $ | -84,0% |
| Wolne przepływy pieniężne | -36 mln $ | -45,8 mln $ | +21,4% |
| R&D | 46 mln $ | 39,2 mln $ | +17,3% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 12,3 mln $ | 14,2 mln $ | -13,5% |
Raport vs konsensus
2026-08-05| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 4,05 mln $ | 7,85 mln $ | -48,4% |
| EPS (baza konsensusu) | -0,18 $ | -0,16 $ | -9,8% |
Z raportu z 2026-08-05 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| License | – | – | – | – | – | |
| Research Fees | 3,9 mln $ | -41,2% | 96,3% | 28,5 mln $ | +4,8% | |
| Licensing and Royalty Revenue | 149 tys. $ | – | 3,7% | – | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- -155 mln $
- Capex
- -24,7 mln $
- Skup akcji
- 0 $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- -5 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- 25,3 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 51,1 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- -179 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 0,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -22,7× | 21,8× 2 z 5 lat | 18,1× – 25,5× |
| EV / EBITDA | -23,6× | 12,3× 2 z 5 lat | 9,9× – 14,7× |
| EV / przychody | 60,3× | 19,4× | 5,3× – 42,0× |
| Cena / FCF | -22,2× | 17,6× 2 z 5 lat | 14,1× – 21,2× |
| Cena / wartość księgowa | 4,2× | 1,9× | 0,8× – 3,8× |
| Rentowność FCF | -4,5% | -6,9% | -21,7% – 7,1% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -15,0% | -5,2% | -19,9% – 11,9% |
| Zwrot z kapitału własnego | -17,5% | -3,1% | -15,4% – 15,0% |
Analitycy
Cel konsensusu 16,33 $ (+33,1%)
zakres 7,00 $ – 30,00 $ · rekomendacja Buy
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (173), które AbCellera Biologics Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable and Accrued Liabilities, Current | 12,1 mln $ | 32 mln $ | -62,2% | 25,2 mln $ | 34,4 mln $ | -26,6% |
| Accounts Payable and Other Accrued Liabilities, Current | 32,5 mln $ | 50,1 mln $ | -35,1% | 50,8 mln $ | 55 mln $ | -7,7% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -3,15 mln $ | -2,66 mln $ | -18,6% | -4,23 mln $ | -4,38 mln $ | +3,3% |
| Additional Paid in Capital, Common Stock | 206 mln $ | 181 mln $ | +13,5% | 198 mln $ | 166 mln $ | +19,2% |
| Amortization of Intangible Assets | 931 tys. $ | 929 tys. $ | +0,2% | 3,7 mln $ | 14,3 mln $ | -74,1% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 76,2 mln | 71,7 mln | +6,2% | 70,9 mln | 58,3 mln | +21,8% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 12,3 mln $ | 14,4 mln $ | -14,7% | 56,3 mln $ | 67,6 mln $ | -16,7% |
| Assets | 1,31 mld $ | 1,4 mld $ | -6,7% | 1,36 mld $ | 1,36 mld $ | -0,3% |
| Assets, Current | 679 mln $ | 742 mln $ | -8,5% | 728 mln $ | 751 mln $ | -3,1% |
| Assets, Noncurrent | 628 mln $ | 660 mln $ | -4,8% | 629 mln $ | 609 mln $ | +3,2% |
| Business Combination, Contingent Consideration, Liability, Current | 0 $2025-12-31 | 8,09 mln $ | -100,0% | 0 $ | 8,09 mln $ | -100,0% |
| Cash | 99,3 mln $2025-12-31 | 127 mln $ | -21,9% | 99,3 mln $ | 127 mln $ | -21,9% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 120 mln $ | 92,4 mln $ | +29,9% | 129 mln $ | 156 mln $ | -17,8% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 61 800 000 CAD2025-12-31 | 55 600 000 CAD | +11,2% | 61 800 000 CAD | 55 600 000 CAD | +11,2% |
| Cash Equivalents, at Carrying Value | 29,3 mln $2025-12-31 | 29,2 mln $ | +0,3% | 29,3 mln $ | 29,2 mln $ | +0,3% |
| Cash, Cash Equivalents, and Short-term Investments | 540 mln $ | 553 mln $ | -2,3% | 534 mln $ | 626 mln $ | -14,7% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 145 mln $ | 117 mln $ | +23,5% | 154 mln $ | 181 mln $ | -15,3% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Including Disposal Group and Discontinued Operations | 147 mln $ | 120 mln $ | +22,8% | 155 mln $ | 184 mln $ | -15,4% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 43,2 mln $ | -66,8 mln $ | +164,7% | -28,4 mln $ | 23 mln $ | -223,3% |
| Common Stock, No Par Value | 0,00 $ | 0,00 $ | – | 0,00 $ | 0,00 $ | – |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $2025-12-31 | 0,00 $ | – | 0,00 $ | 0,00 $ | – |
| Common Stock, Shares, Issued | 306 mln | 296 mln | +3,6% | 301 mln | 296 mln | +1,6% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 306 mln | 296 mln | +3,6% | 301 mln | 296 mln | +1,6% |
| Common Stock, Value, Issued | 821 mln $ | 792 mln $ | +3,7% | 802 mln $ | 777 mln $ | +3,2% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | -56,2 mln $ | -30,4 mln $ | -84,8% | -146 mln $ | -166 mln $ | +11,6% |
| Contract with Customer, Liability | 61,2 mln $ | 28,6 mln $ | +114,0% | 17 mln $ | 19,2 mln $ | -11,4% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 20,7 mln $ | 16,9 mln $ | +22,2% | 13,5 mln $ | 13,5 mln $ | 0,0% |
| Contract with Customer, Liability, Noncurrent | 40,5 mln $ | 11,6 mln $ | +247,7% | 5,7 mln $2024-12-31 | 8,2 mln $ | -30,4% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 3,7 mln $ | 4,1 mln $ | -9,8% | 11,8 mln $ | 20,6 mln $ | -42,7% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -30 mln $ | -18,5 mln $ | -62,8% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -201 tys. $ | 671 tys. $ | -130,0% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -30,2 mln $ | -17,8 mln $ | -70,0% |
| Debt Securities, Available-for-sale | 420 mln $ | 461 mln $ | -8,8% | 405 mln $ | 469 mln $ | -13,6% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 749 tys. $ | -100,0% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -938 tys. $ | -20,5 mln $ | +95,4% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 9,12 mln $2025-12-31 | 10,1 mln $ | -9,3% | 9,12 mln $ | 10,1 mln $ | -9,3% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 135 mln $2025-12-31 | 104 mln $ | +30,2% | 135 mln $ | 104 mln $ | +30,2% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 2,13 mln $2025-12-31 | 15,6 mln $ | -86,4% | 2,13 mln $ | 15,6 mln $ | -86,4% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards, Foreign | 4,8 mln $2025-12-31 | 17,9 mln $ | -73,2% | 4,8 mln $ | 17,9 mln $ | -73,2% |
| Deferred Tax Assets, Other | 1,06 mln $2025-12-31 | 5,39 mln $ | -80,3% | 1,06 mln $ | 5,39 mln $ | -80,3% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards, Research | 56 mln $2025-12-31 | 33,6 mln $ | +67,0% | 56 mln $ | 33,6 mln $ | +67,0% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 56,2 mln $2025-12-31 | 49,9 mln $ | +12,7% | 56,2 mln $ | 49,9 mln $ | +12,7% |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | 87,7 mln $2025-12-31 | 63,7 mln $ | +37,7% | 87,7 mln $ | 63,7 mln $ | +37,7% |
| Deferred Tax Liabilities, Intangible Assets | 8,65 mln $2025-12-31 | 9,59 mln $ | -9,9% | 8,65 mln $ | 9,59 mln $ | -9,9% |
| Deferred Tax Liabilities, Net | 9,12 mln $2025-12-31 | 10,1 mln $ | -9,3% | 9,12 mln $ | 10,1 mln $ | -9,3% |
| Deferred Tax Liabilities, Other | 11,7 mln $2025-12-31 | 17,5 mln $ | -32,7% | 11,7 mln $ | 17,5 mln $ | -32,7% |
| Deferred Tax Liabilities, Property, Plant and Equipment | 30,6 mln $2025-12-31 | 20,8 mln $ | +47,2% | 30,6 mln $ | 20,8 mln $ | +47,2% |
| Depreciation | 6,1 mln $ | 4,6 mln $ | +32,6% | 18,4 mln $ | 12,5 mln $ | +47,1% |
| Depreciation, Depletion and Amortization | 6,99 mln $ | 5,47 mln $ | +27,8% | – | – | – |
| Depreciation, Depletion and Amortization, Nonproduction | 5,25 mln $2025-09-30 | 36,9 mln $ | -85,8% | 24,4 mln $2023-12-31 | 27,8 mln $ | -12,4% |
| Dividends | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Dividends, Cash | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Earnings Per Share, Basic | -0,18 $ | -0,12 $ | -50,0% | -0,49 $ | -0,55 $ | +10,9% |
| Earnings Per Share, Diluted | -0,18 $ | -0,12 $ | -50,0% | -0,49 $ | -0,55 $ | +10,9% |
| Effect of Exchange Rate on Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | -430 tys. $ | 761 tys. $ | -156,5% | 1,1 mln $ | -2,62 mln $ | +141,9% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation at Federal Statutory Income Tax Rate, Amount | – | – | – | -54,1 mln $2024-12-31 | -47 mln $ | -15,2% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, at Federal Statutory Income Tax Rate, Percent | – | – | – | 27,0%2024-12-31 | 27,0% | 0,0% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Change in Deferred Tax Assets Valuation Allowance, Amount | – | – | – | 12,3 mln $ | 15,2 mln $ | -19,0% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Change in Deferred Tax Assets Valuation Allowance, Percent | – | – | – | -6,9% | – | – |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Nondeductible Expense, Share-based Payment Arrangement, Amount | – | – | – | 11,9 mln $ | – | – |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02