Finanse Applied Optoelectronics, Inc. (AAOI)
NASDAQ · Technology · Communication Equipment · Pracownicy: 4691 · CEO: Chih-Hsiang Lin
- Cena
- 69,05 $ -12,80%
- Kapitalizacja
- 5,86 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 5,63 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-06
- Następny raport
- 2026-11-05 Prognoza EPS: 0,14 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 5,86 mld $ EV 5,63 mld $
- Przychody
- 596 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +130% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- -9,6% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -88,7× Prognozowany 93,3× (FY2026)
- P/S
- 9,8× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- -224,7× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- -413 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -57 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 1,05 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-05 Prognoza przychodów: 268 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-06): przychody powyżej o 0,8%, EPS powyżej o 296,6%Przychody 192 mln $ wobec oczekiwanych 190 mln $ (+0,8%); EPS 0,06 $ wobec 0,02 $ (+296,6%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 86,4%Przychody za Q2 '26: 192 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 76,3%.
- Marża operacyjna -11,3% (TTM), zmiana r/r: +1,7 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost -40,6%, przychody: wzrost 61,8%.
- Capex: 47,2% przychodów (rok temu 24,0%)Zainwestowano 281 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+218,0% r/r). Wolne przepływy pieniężne: -413 mln $.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 43,7%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 81,6 mln, rok wcześniej: 56,8 mln.
- Gotówka netto: 235 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 500 mln $, dług z leasingiem: 265 mln $; rok temu dług netto: 147 mln $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 192 mln $ | 103 mln $ | +86,4% |
| Marża brutto | 27,7% | 30,3% | -2,5 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | -24,7 mln $ | -16 mln $ | -54,8% |
| Marża operacyjna | -12,9% | -15,5% | +2,6 pkt proc. |
| Zysk netto | -22,8 mln $ | -9,1 mln $ | -150,4% |
| Rozwodniony EPS | -0,28 $ | -0,16 $ | -75,0% |
| Przepływy operacyjne | 11,6 mln $ | -65,5 mln $ | +117,7% |
| Capex | 277 mln $ | 25,5 mln $ | +986,8% |
| Wolne przepływy pieniężne | -265 mln $ | -91 mln $ | -191,7% |
| R&D | 34,9 mln $ | 20,6 mln $ | +69,2% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 4,86 mln $ | 3,16 mln $ | +53,7% |
Raport vs konsensus
2026-08-06| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 192 mln $ | 190 mln $ | +0,8% |
| EPS (baza konsensusu) | 0,06 $ | 0,02 $ | +296,6% |
Z raportu z 2026-08-06 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Data Center | 108 mln $ | +140,4% | 56,1% | 308 mln $ | +56,8% | |
| CATV | 80,6 mln $ | +43,8% | 42,0% | 272 mln $ | +36,4% | |
| Telecom | 3,41 mln $ | +75,8% | 1,8% | 14,8 mln $ | +9,1% | |
| Product and Service, Other | 271 tys. $ | +34,2% | 0,1% | – | – |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| TAIWAN | 108 mln $ | +174,5% | 56,5% | 253 mln $ | +38,0% | |
| CHINA | 82,2 mln $ | +31,1% | 42,8% | 323 mln $ | +83,0% | |
| United States | 1,34 mln $ | +66,7% | 0,7% | 19,6 mln $ | +139,6% |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- -132 mln $
- Capex
- -281 mln $
- Skup akcji
- 0 $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- 35,3 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- -16,8 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- -413 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 0,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -88,7× | – | – |
| EV / EBITDA | -224,7× | – | – |
| EV / przychody | 9,4× | 3,3× | 0,8× – 6,6× |
| Cena / FCF | -14,2× | – | – |
| Cena / wartość księgowa | 3,4× | 2,6× | 0,3× – 6,7× |
| Rentowność FCF | -7,0% | -15,6% | -34,7% – -2,9% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -3,1% | -13,1% | -17,3% – -4,7% |
| Zwrot z kapitału własnego | -5,6% | -34,0% | -81,5% – -5,2% |
Analitycy
Cel konsensusu 184,00 $ (+166,5%)
zakres 178,00 $ – 190,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 1,05 mld $ | +130,2% | 0,74 $ | +215,7% | 93,3× | 3 |
| FY2027 | 2,96 mld $ | +182,3% | 5,55 $ | +650,0% | 12,4× | 3 |
| FY2028 | 5,11 mld $ | +72,7% | 10,67 $ | +92,2% | 6,5× | 1 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (225), które Applied Optoelectronics, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 286 mln $ | 133 mln $ | +115,2% | 144 mln $ | 105 mln $ | +37,1% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss | 314 mln $ | 212 mln $ | +48,5% | – | – | – |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 314 mln $ | 211 mln $ | +48,5% | 244 mln $ | 117 mln $ | +109,2% |
| Accounts Receivable, Credit Loss Expense (Reversal) | 41 tys. $ | 1 tys. $ | +4000,0% | 4 tys. $ | -2 tys. $ | +300,0% |
| Accrual for Taxes Other than Income Taxes, Current | 5,26 mln $ | – | – | 270 tys. $2013-12-31 | 167 tys. $ | +61,7% |
| Accrued Employee Benefits, Current | 6,07 mln $ | 3,85 mln $ | +57,4% | 5,51 mln $ | 4,01 mln $ | +37,2% |
| Accrued Income Taxes, Current | 965 tys. $ | – | – | 974 tys. $2016-12-31 | – | – |
| Accrued Liabilities for Commissions, Expense and Taxes | 1,28 mln $ | 1,09 mln $ | +17,8% | 1,38 mln $ | 768 tys. $ | +79,8% |
| Accrued Liabilities, Current | 46,9 mln $ | 27,7 mln $ | +69,5% | 42,5 mln $ | 22,1 mln $ | +92,3% |
| Accrued Professional Fees, Current | 453 tys. $ | 660 tys. $ | -31,4% | 581 tys. $ | 406 tys. $ | +43,1% |
| Accrued Salaries, Current | 24,2 mln $ | 16 mln $ | +51,4% | 28,4 mln $ | 13,1 mln $ | +116,1% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 233 mln $2025-12-31 | 205 mln $ | +13,9% | 233 mln $ | 205 mln $ | +13,9% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | 2,4 mln $ | 1,11 mln $ | +115,5% | -617 tys. $ | -2,55 mln $ | +75,8% |
| Additional Paid in Capital | 2,19 mld $ | 894 mln $ | +145,3% | 1,22 mld $ | 683 mln $ | +79,2% |
| Adjustments to Additional Paid in Capital, Warrant Issued | 972 tys. $ | 44 tys. $ | +2109,1% | 17,4 mln $ | – | – |
| Advertising Expense | – | – | – | 1,9 mln $ | 1,1 mln $ | +72,7% |
| Amortization of Intangible Assets | 100 tys. $ | 200 tys. $ | -50,0% | 400 tys. $ | 400 tys. $ | 0,0% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 6,71 mln | 6,58 mln | +1,9% | 5,36 mln | 7,93 mln | -32,4% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 4,86 mln $ | 3,16 mln $ | +53,7% | 11,7 mln $ | 12 mln $ | -2,4% |
| Asset Impairment Charges | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Assets | 2,3 mld $ | 797 mln $ | +188,8% | 1,17 mld $ | 547 mln $ | +113,6% |
| Assets, Current | 1,19 mld $ | 458 mln $ | +159,6% | 676 mln $ | 301 mln $ | +124,3% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 500 mln $ | 64,7 mln $ | +672,4% | 206 mln $ | 67,4 mln $ | +205,7% |
| Cash Collateral for Borrowed Securities | 6,9 mln $ | 22,5 mln $ | -69,3% | 8,7 mln $ | 8,5 mln $ | +2,4% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 509 mln $ | 87,2 mln $ | +483,5% | 216 mln $ | 79,1 mln $ | +173,0% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Including Disposal Group and Discontinued Operations | 509 mln $ | 87,2 mln $ | +483,5% | 216 mln $ | 79,1 mln $ | +173,0% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 59,4 mln $ | 20,4 mln $ | +191,3% | 137 mln $ | 24 mln $ | +469,6% |
| Cash, Uninsured Amount | 191 mln $2025-12-31 | 50,1 mln $ | +280,2% | 191 mln $ | 50,1 mln $ | +280,2% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 120 mln | 120 mln | 0,0% | 120 mln | 80 mln | +50,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 84,4 mln | 61,9 mln | +36,3% | 75 mln | 49,4 mln | +51,8% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 84,4 mln | 61,9 mln | +36,3% | 75 mln | 49,4 mln | +51,8% |
| Common Stock, Value, Issued | 84 tys. $ | 62 tys. $ | +35,5% | 75 tys. $ | 49 tys. $ | +53,1% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | -20,2 mln $ | -5,23 mln $ | -285,8% | -36,3 mln $ | -190 mln $ | +80,9% |
| Contract with Customer, Liability | 0 $2025-09-30 | 1,44 mln $ | -100,0% | 0 $2024-12-31 | 1,8 mln $ | -100,0% |
| Convertible Notes Payable | 129 mln $ | 134 tys. $ | +96 320,7% | 130 mln $ | 134 mln $ | -3,5% |
| Convertible Notes Payable, Noncurrent | 129 mln $ | 134 mln $ | -3,6% | 130 mln $ | 134 mln $ | -3,5% |
| Cost of Goods and Services Sold | 139 mln $ | 71,8 mln $ | +93,2% | 319 mln $ | 188 mln $ | +70,0% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 2 tys. $ | 2 tys. $ | 0,0% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 2 tys. $ | 2 tys. $ | 0,0% |
| Debt Instrument, Unamortized Premium | 8,38 mln $2025-12-31 | 10,4 mln $ | -19,6% | 8,38 mln $ | 10,4 mln $ | -19,6% |
| Debt Instrument, Unused Borrowing Capacity, Amount | 107 mln $ | 31,2 mln $ | +241,3% | 60,7 mln $ | 24,8 mln $ | +144,8% |
| Debt Issuance Costs, Net | 0 $2025-12-31 | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -8,48 mln $ | 0 $ | – |
| Deferred Income Tax Assets, Net | 6,47 mln $ | – | – | 0 $2020-12-31 | 7,29 mln $ | -100,0% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -8,48 mln $ | 0 $ | – |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Asset, Interest Carryforward | 5,59 mln $2025-12-31 | 4,47 mln $ | +25,1% | 5,59 mln $ | 4,47 mln $ | +25,1% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 112 mln $2025-12-31 | 104 mln $ | +8,0% | 112 mln $ | 104 mln $ | +8,0% |
| Deferred Tax Assets, in Process Research and Development | 14,9 mln $2025-12-31 | 12,5 mln $ | +18,9% | 14,9 mln $ | 12,5 mln $ | +18,9% |
| Deferred Tax Assets, Inventory | 3,26 mln $2025-12-31 | 3,7 mln $ | -11,9% | 3,26 mln $ | 3,7 mln $ | -11,9% |
| Deferred Tax Assets, Net | 7,62 mln $2025-12-31 | 0 $ | – | 7,62 mln $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 16,1 mln $2025-12-31 | 8,58 mln $ | +87,9% | 16,1 mln $ | 8,58 mln $ | +87,9% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 79,3 mln $2025-12-31 | 59,8 mln $ | +32,6% | 79,3 mln $ | 59,8 mln $ | +32,6% |
| Deferred Tax Assets, Other | 1,39 mln $2025-12-31 | 995 tys. $ | +39,8% | 1,39 mln $ | 995 tys. $ | +39,8% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards, Foreign | 4,6 mln $2025-12-31 | 4,6 mln $ | 0,0% | 4,6 mln $ | 4,6 mln $ | 0,0% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits | 1,72 mln $2025-12-31 | 1,33 mln $ | +29,4% | 1,72 mln $ | 1,33 mln $ | +29,4% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02