Finanse Sea Limited (SE)
NYSE · Consumer Cyclical · Specialty Retail · Pracownicy: 102 700 · CEO: Xiaodong Li
- Cena
- 74,24 $ -3,02%
- Kapitalizacja
- 45,5 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 46,1 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-11
- Następny raport
- 2026-11-10 Prognoza EPS: 0,97 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 45,5 mld $ EV 46,1 mld $
- Przychody
- 27,7 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +38% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 5,9% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 27,4× Prognozowany 20,5× (FY2026)
- P/S
- 1,6× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 16,1× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 3,11 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 1,64 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 31,6 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-10 Prognoza przychodów: 8,08 mld $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-11): przychody powyżej o 9,4%, EPS zgodnie z oczekiwaniamiPrzychody 7,79 mld $ wobec oczekiwanych 7,12 mld $ (+9,4%); EPS 0,86 $ wobec 0,86 $ (+0,1%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 48,1%Przychody za Q2 '26: 7,79 mld $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 40,4%.
- Marża operacyjna 8,0% (TTM), zmiana r/r: +0,5 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 51,8%, przychody: wzrost 43,1%.
- Część nieoperacyjna zysku przed opodatkowaniem: 12,4%Zysk przed opodatkowaniem 2,52 mld $, zysk operacyjny 2,21 mld $ (TTM). Zyski z udziałów kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe podnoszą zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 7,6% przychodów (rok temu 2,3%)Zainwestowano 2,11 mld $ w ostatnich 4 kwartałach (+375,3% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 3,11 mld $ = 189,8% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 578 mln $ = 18,6% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 578 mln $ (rok temu 0 $), dywidendy: 0 $, wynagrodzenie w akcjach: 1,07 mld $ (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 10,5%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 654 mln, rok wcześniej: 592 mln.
- Gotówka netto: 4,97 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 9,1 mld $, dług z leasingiem: 4,13 mld $; rok temu gotówka netto: 5,22 mld $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 7,79 mld $ | 5,26 mld $ | +48,1% |
| Marża brutto | 45,6% | 45,8% | -0,2 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 626 mln $ | 488 mln $ | +28,4% |
| Marża operacyjna | 8,0% | 9,3% | -1,2 pkt proc. |
| Zysk netto | 441 mln $ | 414 mln $ | +6,4% |
| Rozwodniony EPS | 0,70 $ | 0,69 $ | +1,4% |
| Przepływy operacyjne | 1,51 mld $ | 1,62 mld $ | -6,8% |
| Capex | 356 mln $ | 216 mln $ | +64,8% |
| Wolne przepływy pieniężne | 1,15 mld $ | 1,4 mld $ | -17,8% |
| R&D | 314 mln $ | 297 mln $ | +5,6% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 132 mln $ | 162 mln $ | -18,5% |
Raport vs konsensus
2026-08-11| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 7,79 mld $ | 7,12 mld $ | +9,4% |
| EPS (baza konsensusu) | 0,86 $ | 0,86 $ | +0,1% |
Z raportu z 2026-08-11 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '21 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Digital Entertainment | 1,81 mld $ | – | 44,6% | – | – | |
| E-Commerce and Other Services | 1,77 mld $ | – | 43,8% | – | – | |
| Product | 467 mln $ | – | 11,5% | – | – | |
| Third Party Customers | – | – | – | – | – | |
| Inter-companies | – | – | – | – | – |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q2 '21 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Western Canada Transmission And Processing | 221 mln $ | -31,6% | 100,0% | 1,02 mld $ | -20,9% |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 5,22 mld $
- Capex
- -2,11 mld $
- Skup akcji
- -578 mln $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 2,81 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- 221 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 1,07 mld $
- Wolne przepływy pieniężne
- 3,11 mld $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 18,6%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 27,4× | 112,0× 3 z 5 lat | 48,1× – 150,0× |
| EV / EBITDA | 16,1× | 37,0× 3 z 5 lat | 27,3× – 52,4× |
| EV / przychody | 1,7× | 4,5× | 1,9× – 11,5× |
| Cena / FCF | 14,6× | 16,7× 3 z 5 lat | 12,6× – 20,6× |
| Cena / wartość księgowa | 3,5× | 7,6× | 3,5× – 16,1× |
| Rentowność FCF | 6,8% | 2,2% | -7,0% – 7,9% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 8,3% | -3,1% | -14,2% – 8,1% |
| Zwrot z kapitału własnego | 13,5% | -7,3% | -28,9% – 12,6% |
Analitycy
Cel konsensusu 132,75 $ (+78,8%)
zakres 70,00 $ – 156,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 31,6 mld $ | +37,7% | 3,62 $ | +43,5% | 20,5× | 11 |
| FY2027 | 38,8 mld $ | +22,9% | 4,61 $ | +27,6% | 16,1× | 11 |
| FY2028 | 44,9 mld $ | +15,6% | 5,79 $ | +25,4% | 12,8× | 15 |
| FY2029 | 47,3 mld $ | +5,4% | 6,50 $ | +12,3% | 11,4× | 9 |
| FY2030 | 53,8 mld $ | +13,8% | 8,74 $ | +34,5% | 8,5× | 6 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy: Financial Modeling Prep.
Dane na 2026-11-02