Finanse Reddit, Inc. (RDDT)
NYSE · Communication Services · Internet Content & Information · Pracownicy: 2555 · CEO: Steven Ladd Huffman
- Cena
- 91,67 $ -29,27%
- Kapitalizacja
- 17,6 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 16,3 mld $
- Ostatni raport
- Q3 '26 złożony 2026-10-30
- Następny raport
- 2027-02-04 Prognoza EPS: 1,81 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 17,6 mld $ EV 16,3 mld $
- Przychody
- 3,09 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +54% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 32,1% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 17,7× Prognozowany 16,9× (FY2026)
- P/S
- 5,7× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 15,9× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 1,2 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 992 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 3,39 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2027-02-04 Prognoza przychodów: 1,02 mld $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-10-29): przychody powyżej o 2,3%, EPS powyżej o 5,3%Przychody 895 mln $ wobec oczekiwanych 875 mln $ (+2,3%); EPS 1,40 $ wobec 1,33 $ (+5,3%).
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r 53,0%Przychody za Q3 '26: 895 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 66,9%.
- Marża operacyjna 29,4% (TTM), zmiana r/r: +15,6 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 245,2%, przychody: wzrost 62,2%.
- Capex: 0,2% przychodów (rok temu 0,2%)Zainwestowano 6,62 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+50,9% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 1,2 mld $ = 120,8% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 340 mln $ = 28,4% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 340 mln $ (rok temu 0 $), dywidendy: 0 $, wynagrodzenie w akcjach: 386 mln $ (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku spadła: 0,4%Akcji rozwodnionych w Q3 '26: 202 mln, rok wcześniej: 203 mln.
- Gotówka netto: 3 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 3,03 mld $, dług z leasingiem: 31,4 mln $; rok temu gotówka netto: 2,2 mld $.
Ostatni kwartał: Q3 '26
Kwartał zakończony 2026-09-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q3 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 895 mln $ | 585 mln $ | +53,0% |
| Marża brutto | 91,5% | 91,0% | +0,5 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 262 mln $ | 139 mln $ | +88,8% |
| Marża operacyjna | 29,2% | 23,7% | +5,5 pkt proc. |
| Zysk netto | 283 mln $ | 163 mln $ | +74,1% |
| Rozwodniony EPS | 1,40 $ | 0,80 $ | +75,0% |
| Przepływy operacyjne | 364 mln $ | 185 mln $ | +96,5% |
| Capex | 1,23 mln $ | 2,06 mln $ | -40,3% |
| Wolne przepływy pieniężne | 363 mln $ | 183 mln $ | +98,0% |
| R&D | 264 mln $ | 196 mln $ | +34,2% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 131 mln $ | 83,5 mln $ | +57,2% |
Raport vs konsensus
2026-10-29| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 895 mln $ | 875 mln $ | +2,3% |
| EPS (baza konsensusu) | 1,40 $ | 1,33 $ | +5,3% |
Z raportu z 2026-10-29 za Q3 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q3 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Advertising | 847 mln $ | +54,2% | 94,6% | 2,92 mld $ | +44,7% | |
| Other Revenue | 48 mln $ | +34,8% | 5,4% | 166 mln $ | +0,3% |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q3 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| United States | 719 mln $ | +49,9% | 80,3% | 2,47 mld $ | +59,1% | |
| Non-US | 176 mln $ | +67,1% | 19,7% | 623 mln $ | +75,7% |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 1,2 mld $
- Capex
- -6,62 mln $
- Skup akcji
- -340 mln $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- 0 $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 386 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 1,2 mld $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 28,4%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 17,7× | 80,9× 1 z 5 lat | 80,9× – 80,9× |
| EV / EBITDA | 15,9× | 77,0× 1 z 5 lat | 77,0× – 77,0× |
| EV / przychody | 5,3× | 15,4× | 9,8× – 22,3× |
| Cena / FCF | 14,7× | 99,6× 2 z 5 lat | 62,6× – 136,6× |
| Cena / wartość księgowa | 4,9× | 9,8× 4 z 5 lat | 5,3× – 14,6× |
| Rentowność FCF | 6,8% | -0,3% | -1,6% – 1,6% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 24,8% | -8,0% | -25,8% – 14,9% |
| Zwrot z kapitału własnego | 30,6% | -0,3% | -22,7% – 22,0% |
Analitycy
Cel konsensusu 192,90 $ (+110,4%)
zakres 120,00 $ – 265,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 3,39 mld $ | +53,8% | 5,43 $ | +107,4% | 16,9× | 19 |
| FY2027 | 4,37 mld $ | +28,9% | 6,86 $ | +26,3% | 13,4× | 23 |
| FY2028 | 5,4 mld $ | +23,7% | 8,52 $ | +24,2% | 10,8× | 23 |
| FY2029 | 6 mld $ | +11,0% | 10,10 $ | +18,5% | 9,1× | 10 |
| FY2030 | 6,42 mld $ | +7,1% | 11,90 $ | +17,8% | 7,7× | 10 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (207), które Reddit, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 mld $2026-02-04 | – | – | – | – | – | |
| Accounts Payable, Current | 110 mln $ | 73,1 mln $ | +50,9% | 62,9 mln $ | 45,4 mln $ | +38,5% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 730 mln $ | 488 mln $ | +49,7% | 590 mln $ | 350 mln $ | +68,8% |
| Accretion (Amortization) of Discounts and Premiums, Investments | 3,07 mln $ | 6,78 mln $ | -54,7% | 28,2 mln $ | 43,4 mln $ | -35,0% |
| Accrued Liabilities, Current | 239 mln $ | 148 mln $ | +60,8% | 201 mln $ | 124 mln $ | +61,8% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 16,3 mln $2025-12-31 | 11,2 mln $ | +45,3% | 16,3 mln $ | 11,2 mln $ | +45,3% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -14 mln $ | 3,81 mln $ | -468,2% | 4,36 mln $ | 24 tys. $ | +18 083,3% |
| Additional Paid in Capital | 3,53 mld $ | 3,53 mld $ | -0,1% | 3,6 mld $ | 3,33 mld $ | +7,9% |
| Advertising Expense | – | – | – | 102 mln $ | 0 $ | – |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 131 mln $ | 83,5 mln $ | +57,2% | 343 mln $ | 802 mln $ | -57,2% |
| Assets | 3,96 mld $ | 2,88 mld $ | +37,7% | 3,24 mld $ | 2,34 mld $ | +38,6% |
| Assets, Current | 3,86 mld $ | 2,77 mld $ | +39,2% | 3,14 mld $ | 2,22 mld $ | +41,0% |
| Assets, Fair Value Disclosure | 2,88 mld $ | 2,15 mld $ | +33,7% | 2,39 mld $ | 1,78 mld $ | +33,8% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 1,36 mld $ | 912 mln $ | +48,9% | 954 mln $ | 562 mln $ | +69,6% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 1,36 mld $ | 912 mln $ | +48,9% | 954 mln $ | 562 mln $ | +69,6% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -129 mln $ | 178 mln $ | -172,8% | 391 mln $ | 161 mln $ | +143,2% |
| Common Stock, Capital Shares Reserved for Future Issuance | 67,5 mln | 63,9 mln | +5,7% | 62,4 mln | 63,9 mln | -2,4% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 274 mln $ | 163 mln $ | +68,3% | 534 mln $ | -485 mln $ | +210,1% |
| Contract with Customer, Liability | 38,8 mln $ | 20,4 mln $ | +90,2% | 18,1 mln $ | 14,9 mln $ | +21,5% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 38,8 mln $ | 20,3 mln $ | +90,9% | 18 mln $ | 14,8 mln $ | +21,8% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 15,1 mln $2026-03-31 | 0 $ | – | 7,2 mln $2024-12-31 | 7,8 mln $ | -7,7% |
| Conversion of Stock, Amount Converted | 0 $2025-12-31 | 0 $ | – | 0 $ | 1,85 mld $ | -100,0% |
| Cost of Goods and Services Sold | 75,8 mln $ | 52,5 mln $ | +44,3% | 194 mln $ | 124 mln $ | +57,1% |
| Costs and Expenses | 633 mln $ | 446 mln $ | +41,9% | 1,76 mld $ | 1,86 mld $ | -5,4% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | -141 tys. $ | +100,0% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 2,71 mln $ | 851 tys. $ | +218,1% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 3,6 mln $ | 1,18 mln $ | +203,7% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 889 tys. $ | 474 tys. $ | +87,6% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Gain, before Tax | 28 tys. $ | 2,27 mln $ | -98,8% | 2,18 mln $ | 1,64 mln $ | +32,8% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Loss, before Tax | 12,7 mln $ | 189 tys. $ | +6620,6% | 149 tys. $ | 566 tys. $ | -73,7% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Allowance for Credit Loss, Not Previously Recorded | 0 $ | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Amortized Cost, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, after Year One Through Five | 744 mln $ | 503 mln $ | +47,9% | 637 mln $ | 288 mln $ | +121,0% |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Amortized Cost, Maturity, Allocated and Single Maturity Date, Year One | 945 mln $ | 809 mln $ | +16,7% | 884 mln $ | 989 mln $ | -10,6% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Current | 1,68 mld $ | 1,31 mld $ | +27,5% | 1,52 mld $ | 1,28 mld $ | +19,1% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | -237 tys. $ | +100,0% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -4,63 mln $ | -1,88 mln $ | -146,4% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -4,63 mln $ | -2,12 mln $ | -118,8% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 794 mln $2025-12-31 | 590 mln $ | +34,6% | 794 mln $ | 590 mln $ | +34,6% |
| Deferred Tax Assets, Net | 6,79 mln $2025-12-31 | 2,17 mln $ | +213,0% | 6,79 mln $ | 2,17 mln $ | +213,0% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 15,3 mln $2025-12-31 | 17,3 mln $ | -11,8% | 15,3 mln $ | 17,3 mln $ | -11,8% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 404 mln $2025-12-31 | 150 mln $ | +170,0% | 404 mln $ | 150 mln $ | +170,0% |
| Deferred Tax Assets, Other | 12,1 mln $2025-12-31 | 13,4 mln $ | -9,3% | 12,1 mln $ | 13,4 mln $ | -9,3% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards | 199 mln $2025-12-31 | 124 mln $ | +60,3% | 199 mln $ | 124 mln $ | +60,3% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Share-based Compensation Cost | 16,9 mln $2025-12-31 | 28,6 mln $ | -40,8% | 16,9 mln $ | 28,6 mln $ | -40,8% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 779 mln $2025-12-31 | 573 mln $ | +36,0% | 779 mln $ | 573 mln $ | +36,0% |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | 8,5 mln $2025-12-31 | 15,2 mln $ | -44,0% | 8,5 mln $ | 15,2 mln $ | -44,0% |
| Deferred Tax Liabilities, Intangible Assets | 3,56 mln $2025-12-31 | 9,73 mln $ | -63,4% | 3,56 mln $ | 9,73 mln $ | -63,4% |
| Deferred Tax Liabilities, Leasing Arrangements | 4,94 mln $2025-12-31 | 5,44 mln $ | -9,1% | 4,94 mln $ | 5,44 mln $ | -9,1% |
| Defined Contribution Plan, Cost | – | – | – | 12,3 mln $ | 11,5 mln $ | +7,0% |
| Defined Contribution Plan, Maximum Annual Contributions Per Employee, Percent | – | – | – | 100,0% | 100,0% | 0,0% |
| Depreciation, Depletion and Amortization | 4,26 mln $ | 3,9 mln $ | +9,2% | 15,9 mln $ | 15,6 mln $ | +1,9% |
| Earnings Per Share, Basic | 1,47 $ | 0,87 $ | +69,0% | 2,84 $ | -3,33 $ | +185,3% |
| Earnings Per Share, Diluted | 1,40 $ | 0,80 $ | +75,0% | 2,62 $ | -3,33 $ | +178,7% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation at Federal Statutory Income Tax Rate, Amount | – | – | – | 111 mln $ | – | – |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, at Federal Statutory Income Tax Rate, Percent | – | – | – | 21,0% | 21,0% | 0,0% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Change in Deferred Tax Assets Valuation Allowance, Amount | – | – | – | 172 mln $ | – | – |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Change in Deferred Tax Assets Valuation Allowance, Percent | – | – | – | 32,6% | -71,0% | +145,9% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Nondeductible Expense, Other, Amount | – | – | – | 1,3 mln $ | – | – |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Nondeductible Expense, Other, Percent | – | – | – | 0,3% | – | – |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, Nondeductible Expense, Share-based Payment Arrangement, Percent | – | – | – | 44,4%2024-12-31 | 3,9% | +1038,5% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-09-30, 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30
Dane na 2026-11-02