Finanse Quantum Computing Inc. (QUBT)
NASDAQ · Technology · Computer Hardware · Pracownicy: 75 · CEO: Yuping Huang
- Cena
- 6,60 $ -3,23%
- Kapitalizacja
- 1,49 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 1,33 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-10
- Następny raport
- 2026-11-09 Prognoza EPS: -0,04 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 1,49 mld $ EV 1,33 mld $
- Przychody
- 9,82 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- – Następny rok obrotowy
- Marża netto
- -152,5% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -102,0×
- P/S
- 152,1× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- -219,2× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- -51,5 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -15 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- – Następny rok obrotowy
- Zysk
- 2026-11-09 Prognoza przychodów: 7,6 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-10): przychody powyżej o 7,8%, EPS poniżej o 44,8%Przychody 5,55 mln $ wobec oczekiwanych 5,15 mln $ (+7,8%); EPS -0,05 $ wobec -0,03 $ (-44,8%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 9000,0%Przychody za Q2 '26: 5,55 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 2449,2%.
- Marża operacyjna -775,5% (TTM), zmiana r/r: +11 699,4 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost -132,2%, przychody: wzrost 3635,4%.
- Capex: 85,7% przychodów (rok temu 2333,5%)Zainwestowano 8,42 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+37,2% r/r). Wolne przepływy pieniężne: -51,5 mln $.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 58,9%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 225 mln, rok wcześniej: 141 mln.
- Gotówka netto: 931 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 954 mln $, dług z leasingiem: 23,4 mln $; rok temu gotówka netto: 347 mln $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 5,55 mln $ | 61 tys. $ | +9000,0% |
| Marża brutto | -21,0% | 42,6% | -63,6 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | -23 mln $ | -10,2 mln $ | -126,3% |
| Marża operacyjna | -414,6% | -16 673,8% | +16 259,2 pkt proc. |
| Zysk netto | -11,8 mln $ | -36,5 mln $ | +67,8% |
| Rozwodniony EPS | -0,05 $ | -0,26 $ | +80,8% |
| Przepływy operacyjne | -13,9 mln $ | -6,1 mln $ | -127,3% |
| Capex | 2,67 mln $ | 1,02 mln $ | +160,4% |
| Wolne przepływy pieniężne | -16,5 mln $ | -7,13 mln $ | -132,1% |
| R&D | 8,43 mln $ | 5,98 mln $ | +41,1% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 1,76 mln $ | 1,78 mln $ | -1,1% |
Raport vs konsensus
2026-08-10| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 5,55 mln $ | 5,15 mln $ | +7,8% |
| EPS (baza konsensusu) | -0,05 $ | -0,03 $ | -44,8% |
Z raportu z 2026-08-10 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Reportable Segment | 5,55 mln $ | – | 100,0% | – | – |
Zyski segmentów
Zysk operacyjny według segmentów sprawozdawczych, odczytany z noty o segmentach w każdym 10-Q / 10-K (podziału zysku brakuje w większości źródeł danych).
Segmenty w Q2 '26
| Segment | Przychody | r/r | Zysk operacyjny | r/r | Marża | Marża rok temu | Zysk operacyjny TTM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Reportable Segment | 5,55 mln $ | – | -23 mln $ | – | -414,6% | – | – |
| Segment Information Of Revenue | – | – | – | – | – | – | – |
| Chief Operating Decision Maker | – | – | – | – | – | – | – |
Zysk operacyjny według segmentów
kwartalnieMarża operacyjna segmentów
kwartalnieMarże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- -43,1 mln $
- Capex
- -8,42 mln $
- Skup akcji
- 0 $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 0 $
- Dług netto zaciągnięty
- 0 $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 8,54 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- -51,5 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 0,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -102,0× | – | – |
| EV / EBITDA | -219,2× | – | – |
| EV / przychody | 135,2× | 1545,3× 4 z 5 lat | 171,9× – 3957,0× |
| Cena / FCF | -29,0× | – | – |
| Cena / wartość księgowa | 0,9× | 4,8× | 0,9× – 14,5× |
| Rentowność FCF | -3,4% | -12,7% | -33,6% – -1,4% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -4,7% | -40,1% | -105,6% – -3,2% |
| Zwrot z kapitału własnego | -1,1% | -63,3% | -172,2% – -1,2% |
Analitycy
Cel konsensusu 16,00 $ (+142,4%)
zakres 10,00 $ – 22,00 $ · rekomendacja Buy
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (271), które Quantum Computing, Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 110 mln $2026-03-31 | – | – | – | – | – | |
| Accounts Payable, Current | 4,08 mln $ | 1,37 mln $ | +197,2% | 778 tys. $ | 1,37 mln $ | -43,3% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 6,86 mln $ | 96 tys. $ | +7041,7% | 519 tys. $ | 27 tys. $ | +1822,2% |
| Accounts Receivable, Credit Loss Expense (Reversal) | -40 tys. $ | – | – | 279 tys. $2024-12-31 | 279 tys. $ | 0,0% |
| Accrued Liabilities, Current | 6,95 mln $ | 1,25 mln $ | +455,6% | 9,14 mln $ | 2,13 mln $ | +328,1% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 5,48 mln $ | 1,37 mln $ | +301,2% | 2,91 mln $ | 966 tys. $ | +201,2% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -3,86 mln $ | – | – | 905 tys. $ | – | – |
| Additional Paid in Capital | 1,83 mld $ | 616 mln $ | +197,2% | 1,82 mld $ | 308 mln $ | +490,2% |
| Amortization of Debt Issuance Costs | – | – | – | 2,06 mln $2024-12-31 | 925 tys. $ | +122,6% |
| Amortization of Intangible Assets | 1,4 mln $ | 700 tys. $ | +100,0% | 2,5 mln $ | 3,1 mln $ | -19,4% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | 6,31 mln | 14,5 mln | -56,6% | 8309 | 18,5 tys. | -55,1% |
| AOCI, Debt Securities, Available-for-sale, Adjustment, after Tax | -3,9 mln $ | – | – | – | – | – |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, ESPP, Increase for Cost Recognition | – | – | – | 19 tys. $ | 136 tys. $ | -86,0% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 1,76 mln $ | 1,78 mln $ | -1,0% | 4,32 mln $2024-12-31 | 4,24 mln $ | +2,0% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Option, Increase for Cost Recognition | 0 $2025-09-30 | 2 tys. $ | -100,0% | 7,3 mln $2023-12-31 | 13,5 mln $ | -46,0% |
| Assets | 1,64 mld $ | 426 mln $ | +284,7% | 1,62 mld $ | 154 mln $ | +954,3% |
| Assets Held-in-trust | 57,4 mln $2025-09-30 | – | – | – | – | – |
| Assets, Current | 988 mln $ | 350 mln $ | +182,2% | 1,13 mld $ | 79,2 mln $ | +1332,4% |
| Business Acquisition, Pro Forma Net Income (Loss) | -15 mln $ | -37,8 mln $ | +60,4% | 38,6 mln $2022-12-31 | – | – |
| Business Acquisition, Pro Forma Revenue | 9,08 mln $ | 15,8 mln $ | -42,4% | – | – | – |
| Business Combination, Consideration Transferred | 97,5 mln $2026-03-31 | – | – | 83,1 mln $2023-12-31 | – | – |
| Cash | 2,7 mln $2025-09-30 | – | – | 2,1 mln $2023-12-31 | – | – |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 189 mln $ | 349 mln $ | -45,8% | 738 mln $ | 78,9 mln $ | +834,7% |
| Cash Equivalents, at Carrying Value | 189 mln $ | 348 mln $ | -45,7% | 721 mln $ | 78,9 mln $ | +813,3% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 189 mln $ | 349 mln $ | -45,8% | 738 mln $ | 78,9 mln $ | +834,7% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Excluding Exchange Rate Effect | -68,6 mln $ | 182 mln $ | -137,6% | 659 mln $ | 76,9 mln $ | +757,0% |
| Class of Warrant or Right, Exercise Price of Warrants or Rights | 14,09 $2025-12-31 | – | – | 14,09 $ | – | – |
| Class of Warrant or Right, Number of Securities Called by Each Warrant or Right | 71 mln2026-03-31 | – | – | 6,3 mln | – | – |
| Class of Warrant or Right, Number of Securities Called by Warrants or Rights | 7,03 mld2025-09-30 | – | – | 7,03 mln2024-12-31 | 7,03 mln | 0,0% |
| Class of Warrant or Right, Outstanding | 800 tys.2025-09-30 | – | – | 327 tys.2025-01-07 | – | – |
| Common Stock, Capital Shares Reserved for Future Issuance | – | – | – | 1,54 mln2024-12-10 | 75 tys. | +1953,3% |
| Common Stock, Convertible, Conversion Price, Increase | – | – | – | 5,00 $2024-12-10 | – | – |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 450 mln | 250 mln | +80,0% | 250 mln | 250 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 226 mln | 158 mln | +43,3% | 224 mln | 129 mln | +73,8% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 226 mln | 158 mln | +43,3% | 224 mln | 129 mln | +73,8% |
| Common Stock, Value, Issued | 23 tys. $ | 16 tys. $ | +43,8% | 22 tys. $ | 13 tys. $ | +69,2% |
| Communications and Information Technology | 1,1 mln $2026-03-31 | 452 tys. $ | +143,4% | 3,07 mln $ | 1,06 mln $ | +188,8% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | -12,7 mln $ | -36,5 mln $ | +65,2% | -17,8 mln $ | -68,5 mln $ | +74,1% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 3,77 mln $ | 181 tys. $ | +1985,1% | 395 tys. $ | 79 tys. $ | +400,0% |
| Conversion of Stock, Amount Converted | – | – | – | 4,1 mln $2024-12-31 | 596 $ | +687 316,1% |
| Conversion of Stock, Amount Issued | – | – | – | 4,1 mln $2024-12-31 | – | – |
| Conversion of Stock, Shares Issued | 02025-09-30 | – | – | 2,38 mln2024-12-31 | – | – |
| Convertible Debt | – | – | – | 9,3 mln $2024-11-18 | – | – |
| Cost of Revenue | 6,72 mln $ | 35 tys. $ | +19 091,4% | 615 tys. $ | 261 tys. $ | +135,6% |
| Debt Securities, Available-for-sale | 1,13 mld $ | – | – | 783 mln $ | – | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Gain, before Tax | 134 tys. $ | – | – | – | – | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Loss, before Tax | 4 mln $ | – | – | – | – | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Amortized Cost | 1,14 mld $ | – | – | 783 mln $ | 78,9 mln $ | +891,2% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Amortized Cost, Current | 1,15 mld $2026-03-31 | – | – | 782 mln $ | – | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Realized Gain (Loss) | 112 tys. $ | – | – | 7 tys. $ | – | – |
| Debt Securities, Trading, Unrealized Gain | 71 tys. $2026-03-31 | – | – | 913 tys. $ | – | – |
| Debt Securities, Trading, Unrealized Loss | 2,99 mln $2026-03-31 | – | – | 8 tys. $ | – | – |
| Deferred Tax Assets, Gross | 40,6 mln $2025-12-31 | 33,1 mln $ | +22,4% | 40,6 mln $ | 33,1 mln $ | +22,4% |
| Deferred Tax Assets, in Process Research and Development | 1,09 mln $2025-12-31 | 615 tys. $ | +76,6% | 1,09 mln $ | 615 tys. $ | +76,6% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 37,9 mln $2025-12-31 | – | – | 37,9 mln $ | – | – |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 27,1 mln $2025-12-31 | 18,8 mln $ | +43,8% | 27,1 mln $ | 18,8 mln $ | +43,8% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards, Domestic | 119 mln $2025-12-31 | 89,3 mln $ | +33,1% | 119 mln $ | 89,3 mln $ | +33,1% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards, State and Local | 39,2 mln $2025-12-31 | 7 mln $ | +460,0% | 39,2 mln $ | 7 mln $ | +460,0% |
| Deferred Tax Assets, Other | 19 tys. $2025-12-31 | 17 tys. $ | +11,8% | 19 tys. $ | 17 tys. $ | +11,8% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02