Finanse D-Wave Quantum Inc. (QBTS)
NASDAQ · Technology · Computer Hardware · Pracownicy: 385 · CEO: Alan E. Baratz
- Cena
- 10,65 $ -7,87%
- Kapitalizacja
- 4,01 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 3,73 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-06
- Następny raport
- 2026-11-10 Prognoza EPS: -0,10 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 4,01 mld $ EV 3,73 mld $
- Przychody
- 12,4 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +73% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- -2001,6% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -15,0× Prognozowany -35,6× (FY2026)
- P/S
- 322,7× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- -14,2× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- -119 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -249 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 42,5 mln $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-10 Prognoza przychodów: 4,36 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-06): przychody poniżej o 23,6%, EPS poniżej o 18,1%Przychody 3,08 mln $ wobec oczekiwanych 4,03 mln $ (-23,6%); EPS -0,10 $ wobec -0,08 $ (-18,1%).
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r -0,6%Przychody za Q2 '26: 3,08 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 20,0%.
- Marża operacyjna -1372,9% (TTM), zmiana r/r: -1019,7 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost -116,9%, przychody: wzrost -44,2%.
- Capex: 66,0% przychodów (rok temu 11,0%)Zainwestowano 8,2 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+233,7% r/r). Wolne przepływy pieniężne: -119 mln $.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 26,0%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 371 mln, rok wcześniej: 294 mln.
- Gotówka netto: 533 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 546 mln $, dług z leasingiem: 13,1 mln $; rok temu gotówka netto: 779 mln $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 3,08 mln $ | 3,1 mln $ | -0,6% |
| Marża brutto | 55,4% | 63,8% | -8,4 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | -53,3 mln $ | -26,5 mln $ | -101,0% |
| Marża operacyjna | -1732,1% | -856,3% | -875,8 pkt proc. |
| Zysk netto | -48 mln $ | -167 mln $ | +71,3% |
| Rozwodniony EPS | -0,13 $ | -0,57 $ | +77,2% |
| Przepływy operacyjne | -28,5 mln $ | -15,3 mln $ | -86,5% |
| Capex | 4,44 mln $ | 749 tys. $ | +492,8% |
| Wolne przepływy pieniężne | -32,9 mln $ | -16 mln $ | -105,4% |
| R&D | 28,2 mln $ | 12,7 mln $ | +122,5% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 11,1 mln $ | 6,67 mln $ | +66,6% |
Raport vs konsensus
2026-08-06| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 3,08 mln $ | 4,03 mln $ | -23,6% |
| EPS (baza konsensusu) | -0,10 $ | -0,08 $ | -18,1% |
Z raportu z 2026-08-06 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| System Sales | 255 tys. $ | -75,1% | 21,0% | 2,85 mln $ | – | |
| Professional Services | 929 tys. $ | +18,3% | 76,4% | 3,07 mln $ | -2,0% | |
| Product and Service, Other | 32 tys. $ | -27,3% | 2,6% | 142 tys. $ | – |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| GERMANY | 127 tys. $ | -89,3% | 4,1% | 3,08 mln $ | -79,3% | |
| United States | 2,18 mln $ | +206,3% | 70,7% | 5,31 mln $ | +166,0% | |
| Other Geographical Areas | 507 tys. $ | +32,7% | 16,5% | 1,69 mln $ | -33,8% | |
| SWITZERLAND | – | – | – | – | – | |
| CANADA | 130 tys. $ | -51,5% | 4,2% | 577 tys. $ | -56,4% | |
| JAPAN | 137 tys. $ | -12,2% | 4,5% | 1,2 mln $ | -9,5% |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- -111 mln $
- Capex
- -8,2 mln $
- Skup akcji
- -7,09 mln $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- -253 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- 300 tys. $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 31,1 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- -119 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- -6,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -15,0× | – | – |
| EV / EBITDA | -14,2× | – | – |
| EV / przychody | 299,8× | 146,3× | 17,4× – 317,5× |
| Cena / FCF | -33,7× | – | – |
| Cena / wartość księgowa | 3,6× | 17,8× 2 z 5 lat | 9,9× – 25,8× |
| Rentowność FCF | -3,0% | -16,7% | -50,5% – -0,9% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -13,5% | -161,2% | -403,8% – -11,2% |
| Zwrot z kapitału własnego | -26,7% | 94,4% | -229,7% – 337,9% |
Analitycy
Cel konsensusu 36,14 $ (+239,3%)
zakres 30,00 $ – 43,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 42,5 mln $ | +72,7% | -0,30 $ | +73,1% | -35,6× | 10 |
| FY2027 | 80,8 mln $ | +90,4% | -0,38 $ | -28,6% | -27,7× | 11 |
| FY2028 | 148 mln $ | +83,1% | -0,37 $ | +2,8% | -28,5× | 8 |
| FY2029 | 314 mln $ | +112,2% | -0,32 $ | +13,3% | -32,9× | 5 |
| FY2030 | 432 mln $ | +37,5% | -0,12 $ | +63,0% | -88,8× | 5 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (236), które D-Wave Quantum Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Trade, Current | 4,52 mln $ | 1,19 mln $ | +279,9% | 950 tys. $ | 815 tys. $ | +16,6% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 2,02 mln $ | 1,44 mln $ | +40,0% | 1,59 mln $ | 1,42 mln $ | +11,8% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss | 1 tys. $ | 1 tys. $ | 0,0% | 1 tys. $ | 176 tys. $ | -99,4% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Writeoff | 0 $ | 100 tys. $ | -100,0% | 200 tys. $ | 100 tys. $ | +100,0% |
| Accrued Liabilities, Current | 12,1 mln $ | 11,6 mln $ | +4,8% | 15,8 mln $ | 8,78 mln $ | +80,3% |
| Accrued Professional Fees, Current | 3,04 mln $ | 1,49 mln $ | +104,7% | 4,09 mln $ | 529 tys. $ | +672,4% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 21,7 mln $ | 25,1 mln $ | -13,8% | 25,9 mln $ | 25 mln $ | +3,4% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -9,04 mln $ | -9,23 mln $ | +2,0% | -9,02 mln $ | -10,5 mln $ | +14,2% |
| Additional Paid in Capital | 2,14 mld $ | 1,5 mld $ | +42,4% | 1,84 mld $ | 700 mln $ | +163,3% |
| Additional Paid in Capital, Common Stock | 300 tys. $2025-08-01 | – | – | 300 tys. $2025-08-01 | – | – |
| Advertising Expense | – | – | – | 1,9 mln $ | 500 tys. $ | +280,0% |
| Amortization of Intangible Assets | 3,7 mln $ | 40 tys. $ | +9150,0% | 200 tys. $ | 100 tys. $ | +100,0% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | -1,38 mln | -17,1 mln | +91,9% | 13 mln | 47 mln | -72,3% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 11,4 mln $ | 6,75 mln $ | +69,0% | 23 mln $ | 17,8 mln $ | +29,3% |
| Assets | 1,16 mld $ | 844 mln $ | +37,3% | 916 mln $ | 200 mln $ | +358,2% |
| Assets, Current | 561 mln $ | 829 mln $ | -32,3% | 896 mln $ | 185 mln $ | +384,3% |
| Business Combination, Recognized Identifiable Assets Acquired and Liabilities Assumed, Deferred Tax Liabilities | 28,4 mln $2026-01-20 | – | – | – | – | – |
| Capitalized Contract Cost, Net | 3,33 mln $ | – | – | – | – | – |
| Capitalized Contract Cost, Net, Noncurrent | 4,04 mln $ | 287 tys. $ | +1308,4% | 940 tys. $ | 174 tys. $ | +440,2% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 297 mln $ | 819 mln $ | -63,8% | 635 mln $ | 178 mln $ | +257,0% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 297 mln $ | 819 mln $ | -63,8% | 635 mln $ | 178 mln $ | +257,0% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -41,6 mln $ | 515 mln $ | -108,1% | 457 mln $ | 137 mln $ | +234,6% |
| Class of Warrant or Right, Exercise Price of Warrants or Rights | 7,91 $ | 7,91 $ | 0,0% | 7,91 $ | 7,91 $ | 0,0% |
| Class of Warrant or Right, Number of Securities Called by Each Warrant or Right | 1 | 1 | 0,0% | 1 | 1 | 0,0% |
| Class of Warrant or Right, Number of Securities Called by Warrants or Rights | 1,16 mln | 1,16 mln | 0,0% | 1,16 mln | 1,16 mln | 0,0% |
| Class of Warrant or Right, Outstanding | 5,78 mln2025-09-30 | 17,9 mln | -67,8% | 17,9 mln2024-12-31 | 17,9 mln | 0,0% |
| Common Stock, Capital Shares Reserved for Future Issuance | 30,7 mln2025-12-31 | 19,8 mln | +55,2% | 30,7 mln | 19,8 mln | +55,2% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 675 mln | 675 mln | 0,0% | 675 mln | 675 mln | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 372 mln | 340 mln | +9,5% | 359 mln | 267 mln | +34,6% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 372 mln | 340 mln | +9,5% | 359 mln | 267 mln | +34,6% |
| Common Stock, Value, Issued | 37 tys. $ | 33 tys. $ | +12,1% | 35 tys. $ | 27 tys. $ | +29,6% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | -47,9 mln $ | -167 mln $ | +71,2% | -354 mln $ | -144 mln $ | -145,8% |
| Contract with Customer, Asset, after Allowance for Credit Loss, Current | 466 tys. $ | 622 tys. $ | -25,1% | 566 tys. $ | 553 tys. $ | +2,4% |
| Contract with Customer, Asset, Allowance for Credit Loss | 0 $2025-12-31 | 200 tys. $ | -100,0% | 0 $ | 200 tys. $ | -100,0% |
| Contract with Customer, Liability | 10,6 mln $ | 5,56 mln $ | +89,9% | 3,34 mln $ | 19,4 mln $ | -82,8% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 9,23 mln $ | 4,91 mln $ | +88,2% | 2,78 mln $ | 18,7 mln $ | -85,1% |
| Contract with Customer, Liability, Noncurrent | 1,32 mln $ | 654 tys. $ | +102,1% | 560 tys. $ | 670 tys. $ | -16,4% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 600 tys. $ | 300 tys. $ | +100,0% | 18,9 mln $ | 2,7 mln $ | +600,0% |
| Cost of Revenue | 1,37 mln $ | 1,12 mln $ | +22,6% | 4,28 mln $ | 3,26 mln $ | +31,2% |
| Debt Issuance Costs, Noncurrent, Net | 742 tys. $ | – | – | 725 tys. $ | 0 $ | – |
| Debt Securities, Available-for-Sale, Accrued Interest, after Allowance for Credit Loss | 1,8 mln $ | – | – | 1,8 mln $ | – | – |
| DebtInstrumentRepaidPrincipal | – | – | – | 30 mln $2024-12-31 | – | – |
| DebtSecuritiesAvailableForSaleExcludingAccruedInterestCurrent | 250 mln $ | – | – | 249 mln $ | – | – |
| Deferred Tax Assets, Deferred Income | 37 tys. $2025-12-31 | 0 $ | – | 37 tys. $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Gross | 157 mln $2025-12-31 | 130 mln $ | +20,5% | 157 mln $ | 130 mln $ | +20,5% |
| Deferred Tax Assets, in Process Research and Development | 39,8 mln $2025-12-31 | 36,2 mln $ | +10,0% | 39,8 mln $ | 36,2 mln $ | +10,0% |
| Deferred Tax Assets, Net | 0 $2025-12-31 | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 646 tys. $2025-12-31 | 1,03 mln $ | -37,0% | 646 tys. $ | 1,03 mln $ | -37,0% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 80,6 mln $2025-12-31 | 64,6 mln $ | +24,8% | 80,6 mln $ | 64,6 mln $ | +24,8% |
| Deferred Tax Assets, Property, Plant and Equipment | 7,29 mln $2025-12-31 | 6,68 mln $ | +9,0% | 7,29 mln $ | 6,68 mln $ | +9,0% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards, Research | 22,2 mln $2025-12-31 | 18,5 mln $ | +19,8% | 22,2 mln $ | 18,5 mln $ | +19,8% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Share-based Compensation Cost | 3,78 mln $2025-12-31 | 1,94 mln $ | +95,0% | 3,78 mln $ | 1,94 mln $ | +95,0% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals, Other | 669 tys. $2025-12-31 | 1,43 mln $ | -53,2% | 669 tys. $ | 1,43 mln $ | -53,2% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 156 mln $2025-12-31 | 129 mln $ | +21,0% | 156 mln $ | 129 mln $ | +21,0% |
| Deferred Tax Liabilities, Financing Arrangements | 0 $2025-12-31 | 330 tys. $ | -100,0% | 0 $ | 330 tys. $ | -100,0% |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | 646 tys. $2025-12-31 | 1,03 mln $ | -37,0% | 646 tys. $ | 1,03 mln $ | -37,0% |
| Deferred Tax Liabilities, Investments | 646 tys. $2025-12-31 | 695 tys. $ | -7,1% | 646 tys. $ | 695 tys. $ | -7,1% |
| Deposits Assets, Noncurrent | 298 tys. $ | 196 tys. $ | +52,0% | 251 tys. $ | 181 tys. $ | +38,7% |
| Depreciation | 1 mln $ | 300 tys. $ | +233,3% | 1,4 mln $ | 1 mln $ | +40,0% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02