Finanse Paramount Skydance Corporation Class B Common Stock (PSKY)
NASDAQ · Communication Services · Entertainment · Pracownicy: 17 600 · CEO: David Ellison
- Cena
- 9,78 $ 0,00%
- Kapitalizacja
- 10,6 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 24,2 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-04
- Następny raport
- 2026-11-03 Prognoza EPS: 0,22 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 10,6 mld $ EV 24,2 mld $
- Przychody
- 29,4 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +2% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- -2,1% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -17,5× Prognozowany 19,6× (FY2026)
- P/S
- 0,4× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- -6,4× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 440 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -621 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 29,9 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-03 Prognoza przychodów: 7,05 mld $
- Dywidenda
- 0,20 $ Na akcję, ostatnie 12 miesięcy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-04): przychody powyżej o 0,7%, EPS powyżej o 19,3%Przychody 6,91 mld $ wobec oczekiwanych 6,87 mld $ (+0,7%); EPS 0,18 $ wobec 0,15 $ (+19,3%).
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r 0,9%Przychody za Q2 '26: 6,91 mld $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 2,1%.
- Marża operacyjna -18,4% (TTM), zmiana r/r: -26,7 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost -328,5%, przychody: wzrost 2,4%.
- Capex: 0,7% przychodów (rok temu 0,9%)Zainwestowano 210 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (-20,8% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 440 mln $.
- Akcjonariuszom zwrócono 229 mln $ = 52,0% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 92 mln $ (rok temu 0 $), dywidendy: 137 mln $, wynagrodzenie w akcjach: 234 mln $ (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 64,7%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 1,12 mld, rok wcześniej: 680 mln.
- Dług netto: 13,5 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 1,63 mld $, dług z leasingiem: 15,2 mld $; rok temu dług netto: 12,8 mld $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 6,91 mld $ | 6,85 mld $ | +0,9% |
| Marża brutto | 6,9% | 32,5% | -25,6 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 475 mln $ | 703 mln $ | -32,4% |
| Marża operacyjna | 6,9% | 10,3% | -3,4 pkt proc. |
| Zysk netto | 41 mln $ | 57 mln $ | -28,1% |
| Rozwodniony EPS | 0,04 $ | 0,08 $ | -52,3% |
| Przepływy operacyjne | 319 mln $ | 159 mln $ | +100,6% |
| Capex | 61 mln $ | 45 mln $ | +35,6% |
| Wolne przepływy pieniężne | 258 mln $ | 114 mln $ | +126,3% |
| R&D | 0 $ | 0 $ | – |
| Wynagrodzenie w akcjach | 81 mln $ | 43 mln $ | +88,4% |
Raport vs konsensus
2026-08-04| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 6,91 mld $ | 6,87 mld $ | +0,7% |
| EPS (baza konsensusu) | 0,18 $ | 0,15 $ | +19,3% |
Z raportu z 2026-08-04 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Affiliate And Subscription | 3,52 mld $ | +2,2% | 50,9% | – | – | |
| Advertising | 1,96 mld $ | -9,0% | 28,3% | – | – | |
| Licensing And Other | 1,3 mld $ | +29,9% | 18,7% | – | – | |
| Theatrical | 138 mln $ | -45,7% | 2,0% | – | – |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| United States | 9,97 mld $ | – | 81,2% | – | – | |
| Non-US | 2,3 mld $ | – | 18,8% | – | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 650 mln $
- Capex
- -210 mln $
- Skup akcji
- -92 mln $
- Dywidendy
- -137 mln $
- Przejęcia
- -61 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- 1,08 mld $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 234 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 440 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 52,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -17,5× | – | – |
| EV / EBITDA | -6,4× | 276,9× 1 z 3 lat | 276,9× – 276,9× |
| EV / przychody | 0,8× | 0,8× | 0,7× – 0,9× |
| Cena / FCF | 24,2× | 42,3× | 13,9× – 67,2× |
| Cena / wartość księgowa | 0,9× | 0,7× | 0,4× – 1,3× |
| Rentowność FCF | 4,1% | 3,6% | 1,5% – 7,2% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -0,4% | -4,2% | -15,9% – 4,2% |
| Zwrot z kapitału własnego | -5,3% | -31,8% | -52,9% – -4,6% |
Analitycy
Cel konsensusu 12,50 $ (+27,9%)
zakres 8,00 $ – 18,00 $ · rekomendacja Sell
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 29,9 mld $ | +2,5% | 0,50 $ | +189,3% | 19,6× | 12 |
| FY2027 | 30,6 mld $ | +2,1% | 0,78 $ | +56,6% | 12,5× | 11 |
| FY2028 | 32 mld $ | +4,7% | 1,03 $ | +32,1% | 9,5× | 7 |
| FY2029 | 31,6 mld $ | -1,1% | 0,88 $ | -15,4% | 11,2× | 2 |
| FY2030 | 33,9 mld $ | +7,3% | 1,07 $ | +21,9% | 9,2× | 4 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (297), które Paramount Skydance Corporation Class B Common Stock oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 511 mln $ | – | – | 906 mln $ | 953 mln $ | -4,9% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 6,18 mld $ | – | – | 6,62 mld $ | 6,92 mld $ | -4,4% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss | 16 mln $ | – | – | – | – | – |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 10 mln $2025-12-31 | 125 mln $ | -92,0% | 10 mln $ | 125 mln $ | -92,0% |
| Accounts Receivable, Credit Loss Expense (Reversal) | – | – | – | 39 mln $2024-12-31 | 26 mln $ | +50,0% |
| Accrued Liabilities, Current | 2,16 mld $ | – | – | 2,08 mld $ | 2,2 mld $ | -5,5% |
| Accrued Royalties, Current | 2,61 mld $ | – | – | 2,65 mld $ | 2,57 mld $ | +2,8% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 110 mln $2025-12-31 | 3,68 mld $ | -97,0% | 110 mln $ | 3,68 mld $ | -97,0% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | 7 mln $ | 0 $ | – | 59 mln $ | -1,6 mld $ | +103,7% |
| Additional Paid in Capital, Common Stock | 13,3 mld $ | 0 $ | – | 13,4 mld $ | 33,4 mld $ | -59,9% |
| Adjustments to Additional Paid in Capital, Dividends in Excess of Retained Earnings | 59 mln $ | – | – | – | – | – |
| Amortization of Intangible Assets | – | – | – | 28 mln $2024-12-31 | 35 mln $ | -20,0% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 50 mln $ | 43 mln $ | +16,3% | 184 mln $2024-12-31 | 166 mln $ | +10,8% |
| Assets | 44,4 mld $ | 0 $ | – | 43,3 mld $ | 46,2 mld $ | -6,1% |
| Assets, Current | 11 mld $ | 0 $ | – | 13,3 mld $ | 12,5 mld $ | +6,2% |
| Business Combination, Provisional Information, Initial Accounting Incomplete, Adjustment, Consideration Transferred | 0 $ | – | – | – | – | – |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 1,63 mld $ | – | – | 3,27 mld $ | 2,66 mld $ | +23,0% |
| Cash Provided by (Used in) Investing Activities, Discontinued Operations | 0 $2025-12-31 | 7 mln $ | -100,0% | 55 mln $2024-12-31 | 1,52 mld $ | -96,4% |
| Cash Provided by (Used in) Operating Activities, Discontinued Operations | – | – | – | 0 $2024-12-31 | 91 mln $ | -100,0% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Including Disposal Group and Discontinued Operations | 1,63 mld $ | 2,74 mld $ | -40,6% | 3,27 mld $ | 2,66 mld $ | +23,0% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -314 mln $ | 66 mln $ | -575,8% | 201 mln $2024-12-31 | -425 mln $ | +147,3% |
| Commercial Paper | 0 $ | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Common Stock, Dividends, Per Share, Declared | 0,05 $ | 0,05 $ | 0,0% | 0,20 $2024-12-31 | 0,39 $ | -48,7% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Noncontrolling Interest | 1 mln $ | 5 mln $ | -80,0% | 38 mln $2024-12-31 | 35 mln $ | +8,6% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 75 mln $ | 159 mln $ | -52,8% | -6,24 mld $2024-12-31 | -357 mln $ | -1647,3% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Including Portion Attributable to Noncontrolling Interest | 76 mln $ | 164 mln $ | -53,7% | -6,2 mld $2024-12-31 | -322 mln $ | -1825,5% |
| Contract with Customer, Liability | 1,6 mld $ | – | – | 1,5 mld $ | 900 mln $ | +66,7% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 1,49 mld $ | – | – | 1,36 mld $ | 825 mln $ | +64,2% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 200 mln $ | 200 mln $ | 0,0% | 700 mln $2024-12-31 | 900 mln $ | -22,2% |
| Contract with Customer, Performance Obligation Satisfied in Previous Period | 100 mln $ | 100 mln $ | 0,0% | 500 mln $2024-12-31 | 400 mln $ | +25,0% |
| Costs and Expenses | 6,44 mld $ | 6,45 mld $ | -0,2% | 34,5 mld $2024-12-31 | 30,1 mld $ | +14,5% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 121 mln $2024-12-31 | 70 mln $ | +72,9% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 148 mln $2024-12-31 | 135 mln $ | +9,6% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 325 mln $2024-12-31 | 289 mln $ | +12,5% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 56 mln $2024-12-31 | 84 mln $ | -33,3% |
| Debt and Lease Obligation | 15,2 mld $ | – | – | 13,7 mld $ | 14,5 mld $ | -5,8% |
| Debt Instrument, Face Amount | 16,4 mld $ | – | – | 15 mld $ | 15 mld $ | 0,0% |
| Debt Instrument, Fair Value Disclosure | 12,1 mld $ | – | – | 13,2 mld $ | 13,3 mld $ | -0,8% |
| Debt Instrument, Unamortized Discount (Premium), Net | 1,28 mld $ | – | – | 1,32 mld $ | 401 mln $ | +229,2% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -538 mln $2024-12-31 | -556 mln $ | +3,2% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 24 mln $2024-12-31 | 16 mln $ | +50,0% |
| Deferred Income Tax Assets, Net | 1,35 mld $ | – | – | 1,28 mld $ | 1,39 mld $ | -7,5% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | 13 mln $ | -24 mln $ | +154,2% | -630 mln $2024-12-31 | -650 mln $ | +3,1% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 68 mln $ | – | – | 85 mln $ | 34 mln $ | +150,0% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -116 mln $2024-12-31 | -110 mln $ | -5,5% |
| Deferred Tax Asset, Interest Carryforward | 13 mln $2025-12-31 | 114 mln $ | -88,6% | 13 mln $ | 114 mln $ | -88,6% |
| Deferred Tax Assets, Goodwill and Intangible Assets | 0 $2025-12-31 | 428 mln $ | -100,0% | 0 $ | 428 mln $ | -100,0% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 3,09 mld $2025-12-31 | 2,52 mld $ | +22,8% | 3,09 mld $ | 2,52 mld $ | +22,8% |
| Deferred Tax Assets, Investments | 406 mln $2025-12-31 | 25 mln $ | +1524,0% | 406 mln $ | 25 mln $ | +1524,0% |
| Deferred Tax Assets, Net | 1,2 mld $2025-12-31 | 1,35 mld $ | -11,5% | 1,2 mld $ | 1,35 mld $ | -11,5% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 2,47 mld $2025-12-31 | 1,86 mld $ | +32,4% | 2,47 mld $ | 1,86 mld $ | +32,4% |
| Deferred Tax Assets, Other | 5 mln $2025-12-31 | 10 mln $ | -50,0% | 5 mln $ | 10 mln $ | -50,0% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards, General Business | 893 mln $2025-12-31 | 538 mln $ | +66,0% | 893 mln $ | 538 mln $ | +66,0% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense | 606 mln $2025-12-31 | 354 mln $ | +71,2% | 606 mln $ | 354 mln $ | +71,2% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Postretirement Benefits | 437 mln $2025-12-31 | 460 mln $ | -5,0% | 437 mln $ | 460 mln $ | -5,0% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 625 mln $2025-12-31 | 655 mln $ | -4,6% | 625 mln $ | 655 mln $ | -4,6% |
| Deferred Tax Liabilities, Financing Arrangements | 285 mln $2025-12-31 | 66 mln $ | +331,8% | 285 mln $ | 66 mln $ | +331,8% |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | 1,27 mld $2025-12-31 | 511 mln $ | +148,3% | 1,27 mld $ | 511 mln $ | +148,3% |
| Deferred Tax Liabilities, Intangible Assets | 395 mln $2025-12-31 | 0 $ | – | 395 mln $ | 0 $ | – |
| Deferred Tax Liabilities, Leasing Arrangements | 308 mln $2025-12-31 | 340 mln $ | -9,4% | 308 mln $ | 340 mln $ | -9,4% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31
Dane na 2026-11-02