Finanse Nu Holdings Ltd. (NUSTOCK)
NYSE · Financial Services · Banks - Regional · Pracownicy: 8037 · CEO: David Velez Osorno
- Cena
- 11,61 $ -3,65%
- Kapitalizacja
- 56,1 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 78,5 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-13
- Następny raport
- 2026-11-12
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 56,1 mld $ EV 78,5 mld $
- Przychody
- 19,4 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +43% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 18,6% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 15,7× Prognozowany 13,3× (FY2026)
- P/S
- 2,9× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 17,4× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- -4,22 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 3,61 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 22,7 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-12
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Wzrost przychodów stabilny: r/r 49,9%Przychody za Q2 '26: 5,52 mld $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 49,5%.
- Marża operacyjna 22,6% (TTM), zmiana r/r: -2,4 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 38,5%, przychody: wzrost 53,2%.
- Capex: 0,3% przychodów (rok temu 2,2%)Zainwestowano 58,7 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (-79,3% r/r). Wolne przepływy pieniężne: -4,22 mld $ = -116,9% zysku netto.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 0,1%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 4,9 mld, rok wcześniej: 4,9 mld.
- Dług netto: 8,75 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 33,3 mld $, dług z leasingiem: 42 mld $; rok temu gotówka netto: 25,2 mld $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 5,52 mld $ | 3,68 mld $ | +49,9% |
| Marża brutto | 45,3% | 44,6% | +0,7 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 1,24 mld $ | 879 mln $ | +40,6% |
| Marża operacyjna | 22,4% | 23,9% | -1,5 pkt proc. |
| Zysk netto | 1,06 mld $ | 637 mln $ | +66,5% |
| Rozwodniony EPS | 0,22 $ | 0,13 $ | +69,2% |
| Przepływy operacyjne | -2,92 mld $ | 2,55 mld $ | -214,4% |
| Capex | 11,7 mln $ | 70,4 mln $ | -83,4% |
| Wolne przepływy pieniężne | -2,93 mld $ | 2,48 mld $ | -218,1% |
| R&D | 0 $ | 0 $ | – |
| Wynagrodzenie w akcjach | 134 mln $ | 57,1 mln $ | +135,6% |
Przychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalnieMarże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- -4,27 mld $
- Capex
- 58,7 mln $
- Skup akcji
- -500 mln $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- -1,54 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- 2,1 mld $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 354 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- -4,22 mld $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- -11,9%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 15,7× | 30,5× 3 z 5 lat | 25,3× – 37,9× |
| EV / EBITDA | 17,4× | 15,9× 3 z 5 lat | 12,8× – 17,9× |
| EV / przychody | 4,1× | 8,3× | 2,9× – 27,0× |
| Cena / FCF | -13,3× | 27,9× 4 z 5 lat | 22,3× – 36,2× |
| Cena / wartość księgowa | 4,3× | 6,7× | 3,9× – 9,7× |
| Rentowność FCF | -7,5% | 1,6% | -6,8% – 4,5% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 4,4% | 7,3% | -4,4% – 17,1% |
| Zwrot z kapitału własnego | 30,3% | 11,2% | -7,5% – 25,8% |
Analitycy
Cel konsensusu 17,36 $ (+49,5%)
zakres 13,00 $ – 20,50 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 22,7 mld $ | +43,2% | 0,87 $ | +50,7% | 13,3× | 13 |
| FY2027 | 28,2 mld $ | +24,1% | 1,14 $ | +30,0% | 10,2× | 13 |
| FY2028 | 35,2 mld $ | +24,6% | 1,47 $ | +29,7% | 7,9× | 12 |
| FY2029 | 30,9 mld $ | -12,1% | 1,79 $ | +21,4% | 6,5× | 9 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki.
Dane na 2026-11-02