Finanse NetEase, Inc. (HKEX shares) (NETEASE)
HKSE · Technology · Electronic Gaming & Multimedia · Pracownicy: 25 382 · CEO: Lei Ding
- Cena
- 177,50 HKD +0,45%
- Kapitalizacja
- 568 mld HKD
- Wartość przedsiębiorstwa
- 466 mld CNY
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-06-30
- Następny raport
- 2026-11-12
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 568 mld HKD EV 466 mld CNY
- Przychody
- 116 mld CNY Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +7% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 27,9% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 14,8×
- P/S
- 4,1× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 10,3× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 50,4 mld CNY Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 32,5 mld CNY Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 120 mld CNY Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-12
- Dywidenda
- 4,60 HKD Na akcję, ostatnie 12 miesięcy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Wzrost przychodów stabilny: r/r 7,5%Przychody za Q2 '26: 30 mld CNY, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 6,7%.
- Marża operacyjna 35,2% (TTM), zmiana r/r: +3,8 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 19,0%, przychody: wzrost 6,2%.
- Capex: 1,1% przychodów (rok temu 2,0%)Zainwestowano 1,24 mld CNY w ostatnich 4 kwartałach (-42,8% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 50,4 mld CNY = 155,1% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 16,7 mld CNY = 33,1% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 3,15 mld CNY (rok temu 6,25 mld CNY), dywidendy: 13,5 mld CNY, wynagrodzenie w akcjach: 1,52 mld CNY (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 0,2%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 3,22 mld, rok wcześniej: 3,21 mld.
- Gotówka netto: 167 mld CNYGotówka + inwestycje krótkoterminowe: 180 mld CNY, dług z leasingiem: 12,6 mld CNY; rok temu gotówka netto: 135 mld CNY.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 30 mld CNY | 27,9 mld CNY | +7,5% |
| Marża brutto | 70,5% | 64,7% | +5,8 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 12 mld CNY | 9,06 mld CNY | +32,9% |
| Marża operacyjna | 40,2% | 32,5% | +7,7 pkt proc. |
| Zysk netto | 6,95 mld CNY | 8,6 mld CNY | -19,2% |
| Rozwodniony EPS | 2,15 CNY | 2,67 CNY | -19,5% |
| Przepływy operacyjne | 10,2 mld CNY | 10,9 mld CNY | -6,1% |
| Capex | 24,8 mln CNY | 503 mln CNY | -95,1% |
| Wolne przepływy pieniężne | 10,2 mld CNY | 10,4 mld CNY | -1,8% |
| R&D | 4,62 mld CNY | 4,36 mld CNY | +6,1% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 0 CNY | 946 mln CNY | -100,0% |
Przychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalnieMarże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 51,6 mld CNY
- Capex
- -1,24 mld CNY
- Skup akcji
- -3,15 mld CNY
- Dywidendy
- -13,5 mld CNY
- Przejęcia
- 41,7 mln CNY
- Dług netto zaciągnięty
- 1,72 mld CNY
- Wynagrodzenie w akcjach
- 1,52 mld CNY
- Wolne przepływy pieniężne
- 50,4 mld CNY
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 33,1%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 14,8× | 17,6× | 13,9× – 25,3× |
| EV / EBITDA | 10,3× | 12,8× | 9,9× – 17,8× |
| EV / przychody | 4,0× | 4,2× | 3,5× – 5,1× |
| Cena / FCF | 9,5× | 13,9× | 10,8× – 19,6× |
| Cena / wartość księgowa | 2,9× | 3,6× | 3,0× – 4,5× |
| Rentowność FCF | 10,5% | 7,5% | 5,1% – 9,2% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 17,7% | 14,2% | 10,8% – 17,4% |
| Zwrot z kapitału własnego | 20,0% | 20,6% | 17,7% – 23,7% |
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 120 mld CNY | +6,9% | 12,24 CNY | +17,1% | – | 17 |
| FY2027 | 130 mld CNY | +7,7% | 14,23 CNY | +16,3% | – | 17 |
| FY2028 | 139 mld CNY | +6,8% | 15,44 CNY | +8,5% | – | 9 |
| FY2029 | 153 mld CNY | +10,7% | 17,36 CNY | +12,4% | – | 12 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki.
Dane na 2026-11-02 · Kwoty w CNY zgodnie z raportem; cena i kapitalizacja w HKD.