Finanse Meitu, Inc. (MEITU)
HKSE · Technology · Software - Application · Pracownicy: 2103 · CEO: Xin Hong Wu
- Cena
- 3,87 HKD +2,65%
- Kapitalizacja
- 17,5 mld HKD
- Wartość przedsiębiorstwa
- 15 mld CNY
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-06-30
- Następny raport
- 2027-04-01
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 17,5 mld HKD EV 15 mld CNY
- Przychody
- 4,25 mld CNY Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +26% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 18,9% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 18,2×
- P/S
- 3,5× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 26,9× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 1,38 mld CNY Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 802 mln CNY Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 4,88 mld CNY Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2027-04-01
- Dywidenda
- 0,10 HKD Na akcję, ostatnie 12 miesięcy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 21,5%Przychody Q2 '26: 2,21 mld CNY, wobec średnio 19,8% w czterech poprzednich półroczach.
- Marża operacyjna 12,1% (TTM), zmiana r/r: -5,7 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost -18,5%, przychody: wzrost 20,0%.
- Część nieoperacyjna zysku przed opodatkowaniem: 58,5%Zysk przed opodatkowaniem 1,23 mld CNY, zysk operacyjny 513 mln CNY (TTM). Zyski z udziałów kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe podnoszą zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 0,8% przychodów (rok temu 0,7%)Zainwestowano 32,3 mln CNY w ostatnich 2 półroczach (+26,9% r/r). Wolne przepływy pieniężne 1,38 mld CNY = 171,8% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 812 mln CNY = 58,9% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 425 mln CNY (rok temu 153 tys. CNY), dywidendy: 388 mln CNY, wynagrodzenie w akcjach: 65,6 mln CNY (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 0,0%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 4,56 mld, rok wcześniej: 4,56 mld.
- Gotówka netto: 2,57 mld CNYGotówka + inwestycje krótkoterminowe: 4,09 mld CNY, dług z leasingiem: 1,52 mld CNY; rok temu gotówka netto: 2,4 mld CNY.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 2,21 mld CNY | 1,82 mld CNY | +21,5% |
| Marża brutto | 71,5% | 73,6% | -2,1 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 558 mln CNY | 376 mln CNY | +48,4% |
| Marża operacyjna | 25,2% | 20,6% | +4,6 pkt proc. |
| Zysk netto | 619 mln CNY | 397 mln CNY | +56,0% |
| Rozwodniony EPS | 0,13 CNY | 0,08 CNY | +55,9% |
| Przepływy operacyjne | 679 mln CNY | 504 mln CNY | +34,8% |
| Capex | 15,7 mln CNY | 7,52 mln CNY | +109,4% |
| Wolne przepływy pieniężne | 590 mln CNY | 496 mln CNY | +18,9% |
| R&D | 467 mln CNY | 451 mln CNY | +3,4% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 65,6 mln CNY | 57,4 mln CNY | +14,2% |
Przychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalnieMarże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 2 półrocza
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 1,48 mld CNY
- Capex
- -32,3 mln CNY
- Skup akcji
- -425 mln CNY
- Dywidendy
- -388 mln CNY
- Przejęcia
- 2,19 mln CNY
- Dług netto zaciągnięty
- 38,3 mln CNY
- Wynagrodzenie w akcjach
- 65,6 mln CNY
- Wolne przepływy pieniężne
- 1,38 mld CNY
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 58,9%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 18,2× | 37,4× 4 z 5 lat | 15,5× – 56,3× |
| EV / EBITDA | 26,9× | 38,8× 3 z 5 lat | 19,9× – 55,5× |
| EV / przychody | 3,5× | 3,9× | 2,1× – 5,8× |
| Cena / FCF | 10,8× | 27,0× 4 z 5 lat | 17,9× – 40,8× |
| Cena / wartość księgowa | 2,5× | 2,7× | 1,4× – 4,3× |
| Rentowność FCF | 9,3% | 3,1% | -1,1% – 5,6% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 5,0% | 3,6% | -0,2% – 8,8% |
| Zwrot z kapitału własnego | 13,9% | 7,3% | -1,3% – 16,0% |
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 4,88 mld CNY | +26,4% | 0,29 CNY | +94,2% | – | 9 |
| FY2027 | 5,88 mld CNY | +20,6% | 0,35 CNY | +20,1% | – | 9 |
| FY2028 | 7,03 mld CNY | +19,5% | 0,44 CNY | +24,9% | – | 4 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki.
Dane na 2026-11-02 · Kwoty w CNY zgodnie z raportem; cena i kapitalizacja w HKD.