Finanse Kuaishou Technology (KUAISHOU)
HKSE · Communication Services · Internet Content & Information · Pracownicy: 24 202 · CEO: Yi Xiao Cheng
- Cena
- 27,52 HKD +3,77%
- Kapitalizacja
- 118 mld HKD
- Wartość przedsiębiorstwa
- 127 mld CNY
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-06-30
- Następny raport
- 2026-11-24
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 118 mld HKD EV 127 mld CNY
- Przychody
- 144 mld CNY Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- -3% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 10,9% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 6,4×
- P/S
- 0,7× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 5,7× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 3,74 mld CNY Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 15,7 mld CNY Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 139 mld CNY Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-24
- Dywidenda
- 1,15 HKD Na akcję, ostatnie 12 miesięcy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r 1,0%Przychody za Q2 '26: 35,4 mld CNY, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 10,4%.
- Marża operacyjna 11,0% (TTM), zmiana r/r: -1,6 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost -6,2%, przychody: wzrost 7,3%.
- Część nieoperacyjna zysku przed opodatkowaniem: 11,1%Zysk przed opodatkowaniem 17,9 mld CNY, zysk operacyjny 15,9 mld CNY (TTM). Zyski z udziałów kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe podnoszą zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 14,1% przychodów (rok temu 14,1%)Zainwestowano 20,2 mld CNY w ostatnich 4 kwartałach (+6,7% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 3,74 mld CNY = 23,8% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 4,73 mld CNY = 126,5% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 2,93 mld CNY (rok temu 4,89 mld CNY), dywidendy: 1,8 mld CNY, wynagrodzenie w akcjach: 2,63 mld CNY (TTM). Więcej niż wolne przepływy pieniężne: sfinansowane z gotówki lub długu.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 0,5%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 4,37 mld, rok wcześniej: 4,35 mld.
- Gotówka netto: 41,6 mld CNYGotówka + inwestycje krótkoterminowe: 80,6 mld CNY, dług z leasingiem: 39 mld CNY; rok temu gotówka netto: 20,6 mld CNY.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 35,4 mld CNY | 35 mld CNY | +1,0% |
| Marża brutto | 47,9% | 55,7% | -7,8 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 2,92 mld CNY | 5,29 mld CNY | -44,8% |
| Marża operacyjna | 8,2% | 15,1% | -6,8 pkt proc. |
| Zysk netto | 3,13 mld CNY | 4,92 mld CNY | -36,4% |
| Rozwodniony EPS | 0,72 CNY | 1,13 CNY | -36,3% |
| Przepływy operacyjne | 5,92 mld CNY | 9,77 mld CNY | -39,4% |
| Capex | -12,1 mld CNY | 9,77 mld CNY | -223,8% |
| Wolne przepływy pieniężne | 18 mld CNY | 0 CNY | – |
| R&D | 4,56 mld CNY | 3,4 mld CNY | +34,2% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 778 mln CNY | 716 mln CNY | +8,7% |
Przychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalnieMarże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 24 mld CNY
- Capex
- -20,2 mld CNY
- Skup akcji
- -2,93 mld CNY
- Dywidendy
- -1,8 mld CNY
- Przejęcia
- 0 CNY
- Dług netto zaciągnięty
- 22,9 mld CNY
- Wynagrodzenie w akcjach
- 2,63 mld CNY
- Wolne przepływy pieniężne
- 3,74 mld CNY
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 126,5%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 6,4× | 18,8× 3 z 5 lat | 10,9× – 31,8× |
| EV / EBITDA | 5,7× | 11,5× 3 z 5 lat | 9,1× – 14,5× |
| EV / przychody | 0,9× | 2,1× | 1,5× – 2,8× |
| Cena / FCF | 26,8× | 13,8× 3 z 5 lat | 7,9× – 20,3× |
| Cena / wartość księgowa | 1,2× | 4,4× | 2,8× – 6,7× |
| Rentowność FCF | 3,7% | 3,7% | -5,9% – 12,7% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 11,5% | -7,7% | -56,6% – 16,5% |
| Zwrot z kapitału własnego | 19,8% | -29,3% | -173,2% – 24,7% |
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 139 mld CNY | -2,9% | 1,66 CNY | -60,8% | – | 20 |
| FY2027 | 144 mld CNY | +4,0% | 1,86 CNY | +11,8% | – | 21 |
| FY2028 | 151 mld CNY | +5,0% | 2,26 CNY | +21,7% | – | 14 |
| FY2029 | 176 mld CNY | +16,5% | 2,24 CNY | -0,6% | – | 7 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki.
Dane na 2026-11-02 · Kwoty w CNY zgodnie z raportem; cena i kapitalizacja w HKD.