Finanse JD.com, Inc. (JD)
NASDAQ · Consumer Cyclical · Specialty Retail · Pracownicy: 900 000 · CEO: Ran Xu
- Cena
- 25,68 $ +0,20%
- Kapitalizacja
- 34,7 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 224 mld CNY
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-13
- Następny raport
- 2026-11-12
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 34,7 mld $ EV 224 mld CNY
- Przychody
- 1,31 bln CNY Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +3% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 1,1% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 16,0×
- P/S
- 0,2× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 8,4× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 31,3 mld CNY Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 14,7 mld CNY Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 1,35 bln CNY Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-12
- Dywidenda
- 1,00 $ Na akcję, ostatnie 12 miesięcy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r -3,2%Przychody za Q2 '26: 345 mld CNY, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 10,7%.
- Marża operacyjna 0,1% (TTM), zmiana r/r: -2,3 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost -96,6%, przychody: wzrost 3,6%.
- Część nieoperacyjna zysku przed opodatkowaniem: 95,6%Zysk przed opodatkowaniem 23 mld CNY, zysk operacyjny 1,02 mld CNY (TTM). Zyski z udziałów kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe podnoszą zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 1,5% przychodów (rok temu 1,3%)Zainwestowano 19,4 mld CNY w ostatnich 4 kwartałach (+16,4% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 31,3 mld CNY = 212,5% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 31,8 mld CNY = 101,6% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 21,4 mld CNY (rok temu 25,9 mld CNY), dywidendy: 10,4 mld CNY, wynagrodzenie w akcjach: 3,22 mld CNY (TTM). Więcej niż wolne przepływy pieniężne: sfinansowane z gotówki lub długu.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku spadła: 5,2%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 1,41 mld, rok wcześniej: 1,49 mld.
- Gotówka netto: 130 mld CNYGotówka + inwestycje krótkoterminowe: 235 mld CNY, dług z leasingiem: 105 mld CNY; rok temu gotówka netto: 113 mld CNY.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 345 mld CNY | 357 mld CNY | -3,2% |
| Marża brutto | 17,0% | 15,9% | +1,2 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 4,13 mld CNY | -859 mln CNY | +580,9% |
| Marża operacyjna | 1,2% | -0,2% | +1,4 pkt proc. |
| Zysk netto | 7,11 mld CNY | 6,18 mld CNY | +15,1% |
| Rozwodniony EPS | 5,02 CNY | 4,14 CNY | +21,3% |
| Przepływy operacyjne | 37,3 mld CNY | 24,4 mld CNY | +52,9% |
| Capex | 5,51 mld CNY | 3,03 mld CNY | +81,6% |
| Wolne przepływy pieniężne | 31,8 mld CNY | 21,4 mld CNY | +48,8% |
| R&D | 7,24 mld CNY | 5,3 mld CNY | +36,7% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 0 CNY | 1,66 mld CNY | -100,0% |
Przychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q4 '19 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Electronics And Home Appliance Products | 92,7 mld CNY | – | 59,0% | – | – | |
| General Merchandise Products | 57 mld CNY | – | 36,2% | – | – | |
| Market Place And Advertising Services | – | – | – | – | – | |
| Logistics And Other Services | 7,5 mld CNY | – | 4,8% | – | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 50,7 mld CNY
- Capex
- -19,4 mld CNY
- Skup akcji
- -21,4 mld CNY
- Dywidendy
- -10,4 mld CNY
- Przejęcia
- 841 mln CNY
- Dług netto zaciągnięty
- 10,3 mld CNY
- Wynagrodzenie w akcjach
- 3,22 mld CNY
- Wolne przepływy pieniężne
- 31,3 mld CNY
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 101,6%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 16,0× | 23,9× 4 z 5 lat | 9,4× – 58,3× |
| EV / EBITDA | 8,4× | 36,3× | 6,4× – 134,6× |
| EV / przychody | 0,2× | 0,4× | 0,2× – 0,7× |
| Cena / FCF | 6,6× | 24,5× | 8,2× – 59,4× |
| Cena / wartość księgowa | 1,1× | 2,1× | 1,3× – 3,3× |
| Rentowność FCF | 15,2% | 6,9% | 1,7% – 12,3% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 0,6% | 3,8% | 0,6% – 8,1% |
| Zwrot z kapitału własnego | 6,6% | 7,9% | -1,7% – 17,3% |
Analitycy
Cel konsensusu 35,38 $ (+37,8%)
zakres 27,00 $ – 40,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 1,35 bln CNY | +3,2% | 21,31 CNY | +65,2% | – | 15 |
| FY2027 | 1,43 bln CNY | +5,6% | 27,23 CNY | +27,8% | – | 15 |
| FY2028 | 1,5 bln CNY | +5,0% | 33,42 CNY | +22,7% | – | 9 |
| FY2029 | 1,61 bln CNY | +7,4% | 32,74 CNY | -2,0% | – | 3 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki.
Dane na 2026-11-02 · Kwoty w CNY zgodnie z raportem; cena i kapitalizacja w USD.