Finanse Infosys Limited (INFY)
NYSE · Technology · Information Technology Services · Pracownicy: 328 594 · CEO: Salil Satish Parekh
- Cena
- 12,24 $ +2,60%
- Kapitalizacja
- 50,8 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 4,72 bln $
- Ostatni raport
- Q2 '27 złożony 2026-10-28
- Następny raport
- 2027-01-13 Prognoza EPS: 0,20 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 50,8 mld $ EV 4,72 bln $
- Przychody
- 20,4 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +2% Konsensus na FY2027
- Marża netto
- 16,2% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 20,6× Prognozowany 15,3× (FY2027)
- P/S
- 3,4× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 14,4× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 3,67 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 3,3 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 20,5 mld $ Konsensus na FY2027
- Zysk
- 2027-01-13 Prognoza przychodów: 5,15 mld $
- Dywidenda
- 0,54 $ Na akcję, ostatnie 12 miesięcy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-10-23): przychody powyżej o 1,0%, EPS poniżej o 4,8%Przychody 5,17 mld $ wobec oczekiwanych 5,12 mld $ (+1,0%); EPS 0,20 $ wobec 0,21 $ (-4,8%).
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r 1,5%Przychody za Q2 '27: 5,15 mld $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 4,1%.
- Marża operacyjna 20,4% (TTM), zmiana r/r: -0,6 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 0,6%, przychody: wzrost 3,5%.
- Capex: 1,6% przychodów (rok temu 1,5%)Zainwestowano 317 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+4,4% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 3,67 mld $ = 111,0% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 4,14 mld $ = 112,9% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 2,01 mld $ (rok temu 0 $), dywidendy: 2,13 mld $, wynagrodzenie w akcjach: 54 mln $ (TTM). Więcej niż wolne przepływy pieniężne: sfinansowane z gotówki lub długu.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku spadła: 4,8%Akcji rozwodnionych w Q2 '27: 4,05 mld, rok wcześniej: 4,26 mld.
- Gotówka netto: 3,09 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 3,98 mld $, dług z leasingiem: 890 mln $; rok temu gotówka netto: 4,03 mld $.
Ostatni kwartał: Q2 '27
Kwartał zakończony 2026-09-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '27 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 5,15 mld $ | 5,08 mld $ | +1,5% |
| Marża brutto | 31,1% | 30,7% | +0,3 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 1,1 mld $ | 1,07 mld $ | +3,1% |
| Marża operacyjna | 21,3% | 21,0% | +0,3 pkt proc. |
| Zysk netto | 819 mln $ | 839 mln $ | -2,4% |
| Rozwodniony EPS | 0,20 $ | 0,20 $ | 0,0% |
| Przepływy operacyjne | 1,03 mld $ | 1,16 mld $ | -10,8% |
| Capex | 84,5 mln $ | 56 mln $ | +50,9% |
| Wolne przepływy pieniężne | 947 mln $ | 1,1 mld $ | -14,0% |
| R&D | 0 $ | 0 $ | – |
| Wynagrodzenie w akcjach | 0 $ | 26 mln $ | -100,0% |
Raport vs konsensus
2026-10-23| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 5,17 mld $ | 5,12 mld $ | +1,0% |
| EPS (baza konsensusu) | 0,20 $ | 0,21 $ | -4,8% |
Z raportu z 2026-10-23 za Q2 '27: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalnieMarże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 3,98 mld $
- Capex
- -317 mln $
- Skup akcji
- -2,01 mld $
- Dywidendy
- -2,13 mld $
- Przejęcia
- -343 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- -350 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 54 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 3,67 mld $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 112,9%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 20,6× | 24,6× | 16,3× – 35,6× |
| EV / EBITDA | 14,4× | 15,5× | 10,3× – 22,8× |
| EV / przychody | 3,4× | 4,1× | 2,6× – 6,3× |
| Cena / FCF | 18,7× | 24,3× | 14,5× – 34,3× |
| Cena / wartość księgowa | 458,8× | 7,5× | 5,5× – 10,5× |
| Rentowność FCF | 5,3% | 4,5% | 2,9% – 6,9% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 1809,8% | 24,6% | 22,8% – 26,7% |
| Zwrot z kapitału własnego | 34,6% | 30,9% | 28,2% – 33,9% |
Analitycy
Cel konsensusu 11,65 $ (-4,8%)
zakres 10,40 $ – 13,00 $ · rekomendacja Hold
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2027 | 20,5 mld $ | +1,7% | 0,80 $ | -3,4% | 15,3× | 17 |
| FY2028 | 21,2 mld $ | +3,2% | 0,84 $ | +4,5% | 14,6× | 17 |
| FY2029 | 22,2 mld $ | +5,0% | 0,88 $ | +5,5% | 13,8× | 31 |
| FY2030 | 23,6 mld $ | +6,1% | 0,91 $ | +3,2% | 13,4× | 14 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki.
Dane na 2026-11-05