PerpEquities

Finanse Inspur Electronic Information Industry Co., Ltd. (IEIT Systems) (IEIT)

SHZ · Technology · Computer Hardware · Pracownicy: 6896 · CEO: Lei Jun Hu

Cena
54,26 CNY +0,15%
Kapitalizacja
79,7 mld CNY
Wartość przedsiębiorstwa
90,1 mld CNY
Ostatni raport
Q3 '26 złożony 2026-09-30
Następny raport
2027-04-19 Prognoza EPS: 0,85 CNY
Przychody (TTM)173 mld CNY+13,9% rok do rokuOstatnie 4 kwartały; słupki = poszczególne kwartały
Marża operacyjna (TTM)2,6%+0,9 pkt proc. rok do rokuZysk operacyjny: 4,47 mld CNY
Zysk netto (TTM)4,86 mld CNY+96,1% rok do rokuPo opodatkowaniu, wraz z zyskami nieoperacyjnymi
Wolne przepływy pieniężne (TTM)11,5 mld CNY+441,7% rok do rokuCapex: 152 mln CNY
Rozwodniony EPS (TTM)3,31 CNY+97,0% rok do rokuSuma ostatnich 4 kwartałów
Gotówka netto-9,62 mld CNY+43,5% rok do rokuGotówka + inwestycje krótkoterminowe - dług

Wycena i kluczowe wskaźniki

Kapitalizacja
79,7 mld CNY
EV 90,1 mld CNY
Przychody
173 mld CNY
Ostatnie 12 miesięcy
Wzrost przychodów
+27%
Konsensus na FY2026
Marża netto
2,8%
Zysk netto / przychody, TTM
P/E
16,4×
Prognozowany 14,2× (FY2026)
P/S
0,5×
Cena / przychody, TTM
EV / EBITDA
15,5×
TTM
Wolne przepływy pieniężne
11,5 mld CNY
Ostatnie 12 miesięcy
Zysk netto
4,86 mld CNY
Ostatnie 12 miesięcy
Prognoza przychodów
209 mld CNY
Konsensus na FY2026
Zysk
2027-04-19
Prognoza przychodów: 62,4 mld CNY
Dywidenda
0,04 CNY
Na akcję, ostatnie 12 miesięcy

Najważniejsze wnioski

Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.

  • Ostatni raport (2026-10-28): przychody poniżej o 25,2%, EPS poniżej o 10,6%Przychody 44,6 mld CNY wobec oczekiwanych 59,6 mld CNY (-25,2%); EPS 0,67 CNY wobec 0,74 CNY (-10,6%).
  • Wzrost przychodów zwalnia: r/r 11,1%Przychody za Q3 '26: 45 mld CNY, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 15,1%.
  • Marża operacyjna 2,6% (TTM), zmiana r/r: +0,9 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 78,6%, przychody: wzrost 13,9%.
  • Część nieoperacyjna zysku przed opodatkowaniem: 17,9%Zysk przed opodatkowaniem 5,45 mld CNY, zysk operacyjny 4,47 mld CNY (TTM). Zyski z udziałów kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe podnoszą zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
  • Capex: 0,1% przychodów (rok temu 0,2%)Zainwestowano 152 mln CNY w ostatnich 4 kwartałach (-43,7% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 11,5 mld CNY = 236,0% zysku netto.
  • Akcjonariuszom zwrócono 647 mln CNY = 5,6% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 225 mln CNY (rok temu 0 CNY), dywidendy: 422 mln CNY, wynagrodzenie w akcjach: 0 CNY (TTM).
  • Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku spadła: 0,2%Akcji rozwodnionych w Q3 '26: 1,47 mld, rok wcześniej: 1,47 mld.
  • Dług netto: 9,62 mld CNYGotówka + inwestycje krótkoterminowe: 11,5 mld CNY, dług z leasingiem: 21,1 mld CNY; rok temu dług netto: 17 mld CNY.

Ostatni kwartał: Q3 '26

Kwartał zakończony 2026-09-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.

Kwartał na tle roku wcześniej

Q3 '26Rok temuZmiana
Przychody45 mld CNY40,5 mld CNY+11,1%
Marża brutto8,3%5,6%+2,7 pkt proc.
Zysk operacyjny1,29 mld CNY595 mln CNY+116,9%
Marża operacyjna2,9%1,5%+1,4 pkt proc.
Zysk netto980 mln CNY683 mln CNY+43,5%
Rozwodniony EPS0,67 CNY0,46 CNY+45,7%
Przepływy operacyjne1,09 mld CNY-7 mld CNY+115,6%
Capex51,1 mln CNY74,4 mln CNY-31,4%
Wolne przepływy pieniężne1,04 mld CNY-7,07 mld CNY+114,7%
R&D1,3 mld CNY979 mln CNY+33,1%
Wynagrodzenie w akcjach0 CNY0 CNY–

Raport vs konsensus

2026-10-28
WynikKonsensusvs konsensus
Przychody44,6 mld CNY59,6 mld CNY-25,2%
EPS (baza konsensusu)0,67 CNY0,74 CNY-10,6%

Z raportu z 2026-10-28 za Q3 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.

EPS vs konsensus

ostatnie 8 raportów

Przychody

Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.

Przychody, zysk operacyjny i wzrost

kwartalnie

Marże i struktura kosztów

Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.

Marże

kwartalnie

Koszty jako % przychodów

kwartalnie

Przepływy pieniężne i alokacja kapitału

Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.

Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne

kwartalnie

Wykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne

lata obrotowe

Ostatnie 4 kwartały

rachunek przepływów pieniężnych
Przepływy operacyjne
11,6 mld CNY
Capex
-152 mln CNY
Skup akcji
-225 mln CNY
Dywidendy
-422 mln CNY
Przejęcia
-184 mln CNY
Dług netto zaciągnięty
-9,4 mld CNY
Wynagrodzenie w akcjach
0 CNY
Wolne przepływy pieniężne
11,5 mld CNY
Zwrócone akcjonariuszom / FCF
5,6%

Liczba akcji i EPS

kwartalnie, rozwodniony

Bilans

Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.

Gotówka, inwestycje i dług

końce kwartałów

Wycena i zwroty

Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.

Wskaźniki i zwroty

TTM vs 5 lat obrotowych
TerazŚrednia 5 latGdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim
P/E (TTM)16,4×28,6×15,4× – 40,6×
EV / EBITDA15,5×24,3×13,4× – 32,5×
EV / przychody0,5×0,6×0,5× – 0,8×
Cena / FCF6,9×98,6× 3 z 5 lat18,7× – 230,6×
Cena / wartość księgowa3,1×3,3×1,8× – 4,5×
Rentowność FCF14,4%-1,7%-16,3% – 5,3%
Zwrot z zainwestowanego kapitału8,3%7,4%6,1% – 9,2%
Zwrot z kapitału własnego20,7%11,5%9,9% – 13,2%

Perspektywy

Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.

Prognozy konsensusu

Rok obrotowyPrzychodyWzrostEPSWzrostP/E przy dzisiejszej cenieAnalitycy (EPS)
FY2026209 mld CNY+26,7%3,82 CNY+132,8%14,2×2
FY2027281 mld CNY+34,6%4,74 CNY+24,2%11,4×2
FY2028369 mld CNY+31,2%6,28 CNY+32,4%8,6×1

Sprawozdania finansowe

Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.

Źródła

Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki.

Dane na 2026-11-02