Finanse Hudbay Minerals Inc. (HBM)
NYSE · Basic Materials · Copper · Pracownicy: 2233 · CEO: Peter Gerald Jan Kukielski
- Cena
- 21,70 $ -7,11%
- Kapitalizacja
- 9,64 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 9,61 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-07-29
- Następny raport
- 2026-11-12
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 9,64 mld $ EV 9,61 mld $
- Przychody
- 2,49 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +32% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 27,1% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 12,8× Prognozowany 14,2× (FY2026)
- P/S
- 3,9× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 5,8× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 246 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 675 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 2,93 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-12
- Dywidenda
- 0,03 $ Na akcję, ostatnie 12 miesięcy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 21,4%Przychody za Q2 '26: 651 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 12,5%.
- Marża operacyjna 30,8% (TTM), zmiana r/r: +4,0 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 30,0%, przychody: wzrost 13,0%.
- Część nieoperacyjna zysku przed opodatkowaniem: 34,0%Zysk przed opodatkowaniem 1,16 mld $, zysk operacyjny 766 mln $ (TTM). Zyski z udziałów kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe podnoszą zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 21,7% przychodów (rok temu 18,7%)Zainwestowano 541 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+31,7% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 246 mln $ = 36,5% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 8,39 mln $ = 3,4% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 0 $ (rok temu 0 $), dywidendy: 8,39 mln $, wynagrodzenie w akcjach: 70,7 mln $ (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 1,6%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 402 mln, rok wcześniej: 396 mln.
- Gotówka netto: 27,8 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 940 mln $, dług z leasingiem: 912 mln $; rok temu dług netto: 511 mln $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 651 mln $ | 536 mln $ | +21,4% |
| Marża brutto | 41,0% | 32,9% | +8,1 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 236 mln $ | 152 mln $ | +55,6% |
| Marża operacyjna | 36,3% | 28,3% | +8,0 pkt proc. |
| Zysk netto | 134 mln $ | 118 mln $ | +13,8% |
| Rozwodniony EPS | 0,33 $ | 0,30 $ | +10,0% |
| Przepływy operacyjne | 256 mln $ | 260 mln $ | -1,3% |
| Capex | 149 mln $ | 123 mln $ | +21,6% |
| Wolne przepływy pieniężne | 108 mln $ | 137 mln $ | -21,8% |
| R&D | 0 $ | 0 $ | – |
| Wynagrodzenie w akcjach | 0 $ | 10,8 mln $ | -100,0% |
Przychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalnieMarże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 787 mln $
- Capex
- -541 mln $
- Skup akcji
- 0 $
- Dywidendy
- -8,39 mln $
- Przejęcia
- 424 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- -293 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 70,7 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 246 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 3,4%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 12,8× | 24,8× 4 z 5 lat | 13,6× – 40,5× |
| EV / EBITDA | 5,8× | 6,0× | 4,4× – 10,5× |
| EV / przychody | 3,9× | 2,2× | 1,6× – 3,8× |
| Cena / FCF | 39,1× | 24,6× | 7,4× – 57,6× |
| Cena / wartość księgowa | 1,8× | 1,3× | 0,8× – 2,4× |
| Rentowność FCF | 2,6% | 7,9% | 1,7% – 13,5% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 6,0% | 3,5% | 0,4% – 6,3% |
| Zwrot z kapitału własnego | 18,4% | 2,3% | -16,5% – 17,6% |
Analitycy
Cel konsensusu 32,00 $ (+47,5%)
zakres 32,00 $ – 32,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 2,93 mld $ | +32,3% | 1,53 $ | +4,6% | 14,2× | 10 |
| FY2027 | 3,41 mld $ | +16,5% | 1,98 $ | +29,4% | 11,0× | 11 |
| FY2028 | 3,51 mld $ | +3,1% | 2,03 $ | +2,5% | 10,7× | 9 |
| FY2029 | 3,94 mld $ | +12,2% | 2,28 $ | +12,4% | 9,5× | 3 |
| FY2030 | 3,96 mld $ | +0,6% | 2,08 $ | -8,6% | 10,4× | 3 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki.
Dane na 2026-11-02