Finanse GameStop Corp. (GME)
NYSE · Consumer Cyclical · Specialty Retail · Pracownicy: 4000 · CEO: Ryan Cohen
- Cena
- 24,23 $ +0,96%
- Kapitalizacja
- 12,2 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 11,7 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-09-09
- Następny raport
- 2026-12-08 Prognoza EPS: 0,37 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 12,2 mld $ EV 11,7 mld $
- Przychody
- 3,55 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +7% Konsensus na FY2027
- Marża netto
- 25,2% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 12,2× Prognozowany 13,5× (FY2027)
- P/S
- 3,4× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 10,9× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 688 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 893 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 3,9 mld $ Konsensus na FY2027
- Zysk
- 2026-12-08 Prognoza przychodów: 811 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-09-08): przychody powyżej o 4,4%, EPS zgodnie z oczekiwaniamiPrzychody 790 mln $ wobec oczekiwanych 757 mln $ (+4,4%); EPS 0,27 $ wobec 0,27 $ (0,0%).
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r -18,7%Przychody za Q2 '26: 790 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 4,3%.
- Marża operacyjna 13,8% (TTM), zmiana r/r: +11,1 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 380,1%, przychody: wzrost -7,7%.
- Część nieoperacyjna zysku przed opodatkowaniem: 55,0%Zysk przed opodatkowaniem 1,09 mld $, zysk operacyjny 490 mln $ (TTM). Zyski z udziałów kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe podnoszą zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 0,5% przychodów (rok temu 0,4%)Zainwestowano 16,7 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+10,6% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 688 mln $ = 77,0% zysku netto.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 8,4%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 593 mln, rok wcześniej: 547 mln.
- Gotówka netto: 727 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 5,06 mld $, dług z leasingiem: 4,33 mld $; rok temu gotówka netto: 4,28 mld $.
- Australia Segment: przychody -14,2%, marża 6,7% (było 4,3%)Najszybciej rosnący segment sprawozdawczy w Q2 '26: zysk operacyjny 8,1 mln $ przy przychodach 121 mln $ (z noty o segmentach).
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-08-01. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 790 mln $ | 972 mln $ | -18,7% |
| Marża brutto | 43,7% | 29,1% | +14,5 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 160 mln $ | 66,4 mln $ | +141,3% |
| Marża operacyjna | 20,3% | 6,8% | +13,4 pkt proc. |
| Zysk netto | 299 mln $ | 169 mln $ | +77,2% |
| Rozwodniony EPS | 0,51 $ | 0,31 $ | +64,5% |
| Przepływy operacyjne | 62,4 mln $ | 117 mln $ | -46,8% |
| Capex | 1,7 mln $ | 4,1 mln $ | -58,5% |
| Wolne przepływy pieniężne | 60,7 mln $ | 113 mln $ | -46,4% |
| R&D | 0 $ | 0 $ | – |
| Wynagrodzenie w akcjach | 7,3 mln $ | 6,3 mln $ | +15,9% |
Raport vs konsensus
2026-09-08| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 790 mln $ | 757 mln $ | +4,4% |
| EPS (baza konsensusu) | 0,27 $ | 0,27 $ | 0,0% |
Z raportu z 2026-09-08 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| New Video Game Hardware | – | – | – | – | – | |
| Software | – | – | – | – | – | |
| Collectibles | 356 mln $ | +56,5% | 100,0% | 1,33 mld $ | +50,6% |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Video Game Brands - United States | 608 mln $ | -16,1% | 77,0% | 2,66 mld $ | -0,4% | |
| Video Game Brands - Europe | 61,1 mln $ | -42,7% | 7,7% | 394 mln $ | -28,4% | |
| Video Game Brands - Australia | 121 mln $ | -14,2% | 15,3% | 492 mln $ | +7,0% | |
| Video Game Brands - Canada | – | – | – | – | – |
Zyski segmentów
Zysk operacyjny według segmentów sprawozdawczych, odczytany z noty o segmentach w każdym 10-Q / 10-K (podziału zysku brakuje w większości źródeł danych).
Segmenty w Q2 '26
| Segment | Przychody | r/r | Zysk operacyjny | r/r | Marża | Marża rok temu | Zysk operacyjny TTM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| United States Segment | 608 mln $ | -16,1% | 153 mln $ | +140,5% | 25,2% | 8,8% | 484 mln $ |
| Australia Segment | 121 mln $ | -14,2% | 8,1 mln $ | +35,0% | 6,7% | 4,3% | 12,1 mln $ |
| Europe Segment | 61,1 mln $ | -42,7% | -1,1 mln $ | +66,7% | -1,8% | -3,1% | -15,8 mln $ |
| Canada Segment | – | – | – | – | – | – | – |
Zysk operacyjny według segmentów
kwartalnieMarża operacyjna segmentów
kwartalnieCzwarte kwartały są wyliczone: 10-K podaje cały rok, od którego odejmuje się trzy kwartały z 10-Q.
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 705 mln $
- Capex
- -16,7 mln $
- Skup akcji
- 0 $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- 3 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- -7,3 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 23 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 688 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- -0,0%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 12,2× | 251,3× 3 z 5 lat | 25,7× – 646,8× |
| EV / EBITDA | 10,9× | 150,9× 3 z 5 lat | 21,7× – 279,2× |
| EV / przychody | 3,3× | 1,4× | 0,8× – 2,4× |
| Cena / FCF | 17,8× | 75,6× 3 z 5 lat | 17,9× – 127,2× |
| Cena / wartość księgowa | 1,8× | 3,5× | 2,0× – 5,0× |
| Rentowność FCF | 5,6% | -0,8% | -6,3% – 5,6% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 3,8% | -5,9% | -15,7% – 2,9% |
| Zwrot z kapitału własnego | 15,7% | -7,3% | -23,8% – 7,7% |
Analitycy
Cel konsensusu 18,25 $ (-24,7%)
zakres 11,50 $ – 25,00 $ · rekomendacja Hold
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2027 | 3,9 mld $ | +7,5% | 1,80 $ | +133,8% | 13,5× | 1 |
| FY2028 | 4,33 mld $ | +11,0% | 1,86 $ | +3,3% | 13,0× | 1 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (244), które GameStop Corp. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 70 tys. $ | – | – | – | – | – | |
| 12 mln $ | – | – | – | – | – | |
| 1,7 mln $ | 4,1 mln $ | -58,5% | – | – | – | |
| 4,95 mld $ | 0 $ | – | – | – | – | |
| 2 mld $ | – | – | – | – | – | |
| Accounts Payable, Current | 215 mln $ | 293 mln $ | -26,6% | 147 mln $2026-01-31 | 149 mln $ | -1,0% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 3,8 mln $ | 900 tys. $ | +322,2% | 4,2 mln $2026-01-31 | 4,7 mln $ | -10,6% |
| Accrual for Taxes Other than Income Taxes, Current | 18,4 mln $2026-01-31 | 25,2 mln $ | -27,0% | 18,4 mln $2026-01-31 | 25,2 mln $ | -27,0% |
| Accrued Liabilities, Current | 385 mln $ | 284 mln $ | +35,7% | 284 mln $2026-01-31 | 362 mln $ | -21,6% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 487 mln $ | 567 mln $ | -14,1% | 488 mln $2026-01-31 | 684 mln $ | -28,6% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -72,8 mln $ | -72,6 mln $ | -0,3% | -65,7 mln $2026-01-31 | -94 mln $ | +30,1% |
| Additional Paid in Capital, Common Stock | 5,32 mld $ | 5,12 mld $ | +4,0% | 5,3 mld $2026-01-31 | 5,11 mld $ | +3,9% |
| Adjustments to Additional Paid in Capital, Warrant Issued | -133 mln $2026-01-31 | – | – | 41,2 mln $2026-01-31 | – | – |
| Advertising Expense | – | – | – | 13,8 mln $2026-01-31 | 18,6 mln $ | -25,8% |
| Amortization of Intangible Assets | – | – | – | 100 tys. $2026-01-31 | 500 tys. $ | -80,0% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 7,3 mln $ | 6,3 mln $ | +15,9% | 26,7 mln $2026-01-31 | 16,4 mln $ | +62,8% |
| Asset Impairment Charges | -2,3 mln $ | -2,1 mln $ | -9,5% | 53,8 mln $2026-01-31 | 9,7 mln $ | +454,6% |
| Assets | 11,1 mld $ | 10,3 mld $ | +7,8% | 10,4 mld $2026-01-31 | 5,88 mld $ | +76,8% |
| Assets, Current | 5,93 mld $ | 9,44 mld $ | -37,2% | 10 mld $2026-01-31 | 5,36 mld $ | +87,0% |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | – | – | – | 100 tys. $2026-01-31 | 200 tys. $ | -50,0% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 4,85 mld $ | 8,69 mld $ | -44,2% | 6,3 mld $2026-01-31 | 4,76 mld $ | +32,5% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 4,87 mld $ | 8,73 mld $ | -44,3% | 6,33 mld $2026-01-31 | 4,79 mld $ | +32,1% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -2,54 mld $ | 2,31 mld $ | -210,1% | 1,54 mld $2026-01-31 | 3,85 mld $ | -60,1% |
| CashCashEquivalentsRestrictedCashAndRestrictedCashEquivalentsPeriodIncreaseDecreaseIncludingExchangeRateEffectDisposalGroupIncludingDiscontinuedOperations | 0 $ | 40,3 mln $ | -100,0% | -22,5 mln $2026-01-31 | 0 $ | – |
| Class of Warrant or Right, Number of Securities Called by Warrants or Rights | 59,2 mln2025-10-07 | – | – | 59,2 mln2025-10-07 | – | – |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% | 0,00 $2026-01-31 | 0,00 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 2,5 mld | 2,5 mld | 0,0% | 1 mld2026-01-31 | 1 mld | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 449 mln | 448 mln | +0,3% | 448 mln2026-01-31 | 447 mln | +0,3% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 449 mln | 448 mln | +0,3% | 448 mln2026-01-31 | 447 mln | +0,3% |
| Common Stock, Value, Issued | 200 tys. $ | 200 tys. $ | 0,0% | 200 tys. $2026-01-31 | 200 tys. $ | 0,0% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 292 mln $ | 183 mln $ | +59,8% | 447 mln $2026-01-31 | 121 mln $ | +269,5% |
| Contract with Customer, Liability | 245 mln $ | 203 mln $ | +20,5% | 195 mln $2026-01-31 | 229 mln $ | -14,9% |
| Convertible Debt | 4,16 mld $2026-01-31 | 0 $ | – | 4,16 mld $2026-01-31 | 0 $ | – |
| Cost of Revenue | 445 mln $ | 689 mln $ | -35,4% | 2,43 mld $2026-01-31 | 2,71 mld $ | -10,2% |
| CryptoAssetAddition | – | – | – | 500 mln $2026-01-31 | – | – |
| CryptoAssetCost | 200 tys. $2026-01-31 | – | – | 200 tys. $2026-01-31 | – | – |
| CryptoAssetDisposition | – | – | – | 428 mln $2026-01-31 | – | – |
| CryptoAssetFairValue | 100 tys. $2026-01-31 | 0 $ | – | 100 tys. $2026-01-31 | 0 $ | – |
| CryptoAssetFairValueNoncurrent | 0 $ | 529 mln $ | -100,0% | – | – | – |
| CryptoAssetNumberOfUnits | 2000 bitcoin | 4710 bitcoin | -57,5% | 1 bitcoin2026-01-31 | – | – |
| CryptoAssetNumberOfUnits | 4710 bitcoinUnit2025-08-02 | – | – | – | – | – |
| CryptoAssetRealizedAndUnrealizedGainLossNonoperating | -75 mln $ | 28,6 mln $ | -362,2% | -132 mln $2026-01-31 | 0 $ | – |
| CryptoAssetRealizedLossNonoperating | – | – | – | 71,8 mln $2026-01-31 | – | – |
| CryptoAssetUnrealizedGainLossNonoperating | -75 mln $ | 28,6 mln $ | -362,2% | -100 tys. $2026-01-31 | – | – |
| CryptoAssetUnrealizedGainNonoperating | 28,6 mln $2025-08-02 | – | – | 2,3 mln $2026-01-31 | – | – |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 22,2 mln $2026-01-31 | 1,9 mln $ | +1068,4% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 800 tys. $2026-01-31 | 2,2 mln $ | -63,6% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 32,3 mln $2026-01-31 | 7,7 mln $ | +319,5% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 9,3 mln $2026-01-31 | 3,6 mln $ | +158,3% |
| Debt Instrument, Convertible, Conversion Price | 32,00 $2025-10-07 | – | – | 32,00 $2025-10-07 | – | – |
| Debt Securities, Available-for-sale | 5,45 mld $ | 552 mln $ | +887,0% | 3,08 mld $2026-01-31 | 18,1 mln $ | +16 903,3% |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Gain, before Tax | 72,1 mln $ | 28,6 mln $ | +152,1% | 400 tys. $2026-01-31 | 0 $ | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Accumulated Gross Unrealized Loss, before Tax | 135 mln $ | 0 $ | – | 59,8 mln $2026-01-31 | 0 $ | – |
| Debt Securities, Available-for-sale, Amortized Cost | 5,51 mld $ | 523 mln $ | +952,9% | 3,14 mld $2026-01-31 | 18,1 mln $ | +17 231,5% |
| Deferred Credits and Other Liabilities, Current | 245 mln $ | 203 mln $ | +20,5% | 195 mln $2026-01-31 | 229 mln $ | -14,9% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -48,4 mln $2026-01-31 | 0 $ | – |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 3,4 mln $2026-01-31 | -1,8 mln $ | +288,9% |
| Deferred Income Tax Assets, Net | 16,9 mln $ | 18,8 mln $ | -10,1% | 86,8 mln $2026-01-31 | 18,1 mln $ | +379,6% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -66,7 mln $2026-01-31 | -1,8 mln $ | -3605,6% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -21,7 mln $2026-01-31 | 0 $ | – |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-08-01, 10-Q 2026-05-02, 10-K 2026-01-31, 10-Q 2025-11-01, 10-Q 2025-08-02, 10-Q 2025-05-03, 10-K 2025-02-01, 10-Q 2024-11-02, 10-Q 2024-08-03
Dane na 2026-11-02