Finanse Devon Energy Corporation (DVN)
NYSE · Energy · Oil & Gas Exploration & Production · Pracownicy: 2200 · CEO: Clay Gaspar
- Cena
- 52,15 $ +1,93%
- Kapitalizacja
- 57,4 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 68,1 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-05
- Następny raport
- 2026-11-05 Prognoza EPS: 1,31 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 57,4 mld $ EV 68,1 mld $
- Przychody
- 19,7 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +52% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- 16,7% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- 12,3× Prognozowany 9,5× (FY2026)
- P/S
- 2,9× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 7,7× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 1,67 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- 3,28 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 26,1 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-05 Prognoza przychodów: 6,57 mld $
- Dywidenda
- 1,04 $ Na akcję, ostatnie 12 miesięcy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-04): przychody powyżej o 23,4%, EPS powyżej o 12,1%Przychody 7,42 mld $ wobec oczekiwanych 6,01 mld $ (+23,4%); EPS 1,57 $ wobec 1,40 $ (+12,1%).
- Wzrost przychodów przyspiesza: r/r 73,1%Przychody za Q2 '26: 7,42 mld $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: -1,0%.
- Marża operacyjna 23,9% (TTM), zmiana r/r: -0,5 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 12,4%, przychody: wzrost 14,6%.
- Straty nieoperacyjne pochłaniają 11,5% zysku przed opodatkowaniemZysk przed opodatkowaniem 4,21 mld $, zysk operacyjny 4,69 mld $ (TTM). Straty na udziałach kapitałowych i inne zdarzenia jednorazowe obniżają zysk netto i EPS - zysk operacyjny lepiej oddaje kondycję biznesu.
- Capex: 35,0% przychodów (rok temu 43,2%)Zainwestowano 6,88 mld $ w ostatnich 4 kwartałach (-7,3% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 1,67 mld $ = 51,0% zysku netto.
- Akcjonariuszom zwrócono 1,59 mld $ = 94,8% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 766 mln $ (rok temu 1,15 mld $), dywidendy: 821 mln $, wynagrodzenie w akcjach: 139 mln $ (TTM).
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 47,8%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 940 mln, rok wcześniej: 636 mln.
- Dług netto: 10,7 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 1,01 mld $, dług z leasingiem: 11,7 mld $; rok temu dług netto: 7,23 mld $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 7,42 mld $ | 4,28 mld $ | +73,1% |
| Marża brutto | 56,0% | 26,0% | +29,9 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | 2,56 mld $ | 981 mln $ | +160,9% |
| Marża operacyjna | 34,5% | 22,9% | +11,6 pkt proc. |
| Zysk netto | 1,91 mld $ | 899 mln $ | +112,6% |
| Rozwodniony EPS | 2,03 $ | 1,41 $ | +44,0% |
| Przepływy operacyjne | 3,67 mld $ | 1,55 mld $ | +137,8% |
| Capex | 4,05 mld $ | 956 mln $ | +323,3% |
| Wolne przepływy pieniężne | -373 mln $ | 589 mln $ | -163,3% |
| R&D | 0 $ | 0 $ | – |
| Wynagrodzenie w akcjach | 71 mln $ | 23 mln $ | +208,7% |
Raport vs konsensus
2026-08-04| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 7,42 mld $ | 6,01 mld $ | +23,4% |
| EPS (baza konsensusu) | 1,57 $ | 1,40 $ | +12,1% |
Z raportu z 2026-08-04 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| N G L Product Sales | 5,11 mld $ | +88,4% | 100,0% | 13,5 mld $ | -6,3% |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| U [S] | 0 $ | -100,0% | 0,0% | 6,58 mld $ | -55,8% | |
| C [A] | 224 mln $ | -42,9% | 100,0% | 1,03 mld $ | -50,3% |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 8,55 mld $
- Capex
- -6,88 mld $
- Skup akcji
- -766 mln $
- Dywidendy
- -821 mln $
- Przejęcia
- 581 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- -996 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 139 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 1,67 mld $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 94,8%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | 12,3× | 8,2× | 6,7× – 10,5× |
| EV / EBITDA | 7,7× | 4,6× | 3,9× – 6,2× |
| EV / przychody | 3,5× | 2,2× | 1,8× – 2,8× |
| Cena / FCF | 34,3× | 10,3× 4 z 5 lat | 8,2× – 11,8× |
| Cena / wartość księgowa | 1,2× | 2,4× | 1,4× – 3,6× |
| Rentowność FCF | 2,9% | 7,1% | -4,2% – 12,2% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | 5,6% | 17,6% | 10,5% – 29,5% |
| Zwrot z kapitału własnego | 14,9% | 30,5% | 17,0% – 53,9% |
Analitycy
Cel konsensusu 62,93 $ (+20,7%)
zakres 54,00 $ – 68,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 26,1 mld $ | +51,9% | 5,48 $ | +30,6% | 9,5× | 14 |
| FY2027 | 24,7 mld $ | -5,5% | 5,21 $ | -5,1% | 10,0× | 12 |
| FY2028 | 23,9 mld $ | -3,1% | 5,31 $ | +2,0% | 9,8× | 9 |
| FY2029 | 23,5 mld $ | -1,7% | 4,93 $ | -7,3% | 10,6× | 3 |
| FY2030 | 23,7 mld $ | +0,9% | 5,32 $ | +8,0% | 9,8× | 3 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (313), które Devon Energy Corporation oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 5 mld $2026-05-07 | – | – | – | – | – | |
| – | – | – | 31,00 | 36,00 | -13,9% | |
| – | – | – | 4,84 tys. $ | 2,6 tys. $ | +86,1% | |
| – | – | – | 4,52 tys. $ | 6,19 tys. $ | -27,1% | |
| – | – | – | 242 $ | 157 $ | +54,1% | |
| – | – | – | 6,71 tys. $2024-12-31 | 814 $ | +724,2% | |
| – | – | – | 17 tys. $2024-12-31 | 14,9 tys. $ | +14,5% | |
| – | – | – | 292 $ | 163 $ | +79,1% | |
| Accounts Payable, Trade, Current | 1,63 mld $ | 885 mln $ | +83,7% | 790 mln $ | 806 mln $ | -2,0% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 3,16 mld $ | 1,85 mld $ | +70,6% | 1,79 mld $ | 1,97 mld $ | -9,1% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 11 mln $ | 7 mln $ | +57,1% | 7 mln $ | 6 mln $ | +16,7% |
| Accounts Receivable, before Allowance for Credit Loss, Current | 3,17 mld $ | 1,86 mld $ | +70,6% | 1,8 mld $ | 1,98 mld $ | -9,0% |
| Accrued Income Taxes, Current | 414 mln $ | – | – | – | – | – |
| Accrued Liabilities | 150 mln $ | 200 mln $ | -25,0% | 190 mln $ | – | – |
| Accumulated Other Comprehensive (Income) Loss, Defined Benefit Plan, after Tax | -120 mln $ | -120 mln $ | 0,0% | 122 mln $ | 122 mln $ | 0,0% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | -120 mln $ | -120 mln $ | 0,0% | -122 mln $ | -122 mln $ | 0,0% |
| Additional Paid in Capital | 30 mld $ | 5,86 mld $ | +412,4% | 5,39 mld $ | 6,39 mld $ | -15,6% |
| Amortization Expense Per Physical Unit of Production | 11,35 USD/Boe2025-12-31 | 11,70 USD/Boe | -3,0% | 11,35 USD/Boe | 11,70 USD/Boe | -3,0% |
| Amortization of Debt Discount (Premium) | 7 mln $ | 3 mln $ | +133,3% | 16 mln $ | 8 mln $ | +100,0% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 71 mln $ | 23 mln $ | +208,7% | 99 mln $ | 99 mln $ | 0,0% |
| Asset Impairment Charges | – | – | – | 254 mln $ | 0 $ | – |
| Asset Retirement Obligation | 1,22 mld $ | 885 mln $ | +38,2% | 906 mln $ | 807 mln $ | +12,3% |
| Asset Retirement Obligation, Accretion Expense | 17 mln $ | 12 mln $ | +41,7% | 51 mln $ | 39 mln $ | +30,8% |
| Asset Retirement Obligation, Current | 54 mln $ | 46 mln $ | +17,4% | 43 mln $ | 37 mln $ | +16,2% |
| Asset Retirement Obligation, Liabilities Incurred | 15 mln $ | 10 mln $ | +50,0% | 58 mln $ | 30 mln $ | +93,3% |
| Asset Retirement Obligation, Liabilities Settled | 13 mln $ | 14 mln $ | -7,1% | 65 mln $ | 37 mln $ | +75,7% |
| Asset Retirement Obligation, Revision of Estimate | 0 $ | 0 $ | – | 55 mln $ | 35 mln $ | +57,1% |
| Asset Retirement Obligations, Noncurrent | 1,17 mld $ | 839 mln $ | +39,3% | 863 mln $ | 770 mln $ | +12,1% |
| Assets | 70,9 mld $ | 31,4 mld $ | +125,8% | 31,6 mld $ | 30,5 mld $ | +3,6% |
| Assets, Current | 5,05 mld $ | 4,32 mld $ | +16,8% | 4,01 mld $ | 3,43 mld $ | +16,9% |
| Business Acquisition, Transaction Costs | 67 mln $ | – | – | – | – | – |
| Business Combination, Contingent Consideration, Liability | – | – | – | 125 mln $2025-03-31 | – | – |
| Capitalized Exploratory Well Cost, Additions Pending Determination of Proved Reserves | – | – | – | 555 mln $ | 674 mln $ | -17,7% |
| Capitalized Exploratory Well Cost, Charged to Expense | – | – | – | 1 mln $ | 1 mln $ | 0,0% |
| Capitalized Exploratory Well Costs | 223 mln $2025-12-31 | 293 mln $ | -23,9% | 223 mln $ | 293 mln $ | -23,9% |
| Cash Acquired from Acquisition | 0 $2025-12-31 | 0 $ | – | 0 $ | 147 mln $ | -100,0% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 950 mln $ | 1,71 mld $ | -44,5% | 1,38 mld $ | 811 mln $ | +70,7% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 1,01 mld $ | 1,76 mld $ | -42,6% | 1,43 mld $ | 846 mln $ | +69,5% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | -806 mln $ | 525 mln $ | -253,5% | 588 mln $ | -29 mln $ | +2127,6% |
| Changes in Estimated Future Development Costs | – | – | – | 582 mln $ | 806 mln $ | -27,8% |
| Changes in Future Income Tax Expense Estimates on Future Cash Flows Related to Proved Oil and Gas Reserves | – | – | – | -163 mln $ | 346 mln $ | -147,1% |
| Commercial Paper | 0 $ | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Common Stock, Dividends, Per Share, Cash Paid | 0,32 $ | 0,24 $ | +33,3% | 0,67 $2011-12-31 | 0,16 $ | +318,8% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,10 $ | 0,10 $ | 0,0% | 0,10 $ | 0,10 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 2 mld | 1 mld | +100,0% | 1 mld | 1 mld | 0,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 1,15 mld | 636 mln | +80,8% | 622 mln | 651 mln | -4,5% |
| Common Stock, Value, Issued | 115 mln $ | 64 mln $ | +79,7% | 62 mln $ | 65 mln $ | -4,6% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Noncontrolling Interest | 0 $ | 18 mln $ | -100,0% | 39 mln $ | 51 mln $ | -23,5% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Attributable to Parent | 1,91 mld $ | 900 mln $ | +112,4% | 2,64 mld $ | 2,89 mld $ | -8,7% |
| Comprehensive Income (Loss), Net of Tax, Including Portion Attributable to Noncontrolling Interest | 1,91 mld $ | 918 mln $ | +108,3% | 2,68 mld $ | 2,94 mld $ | -8,9% |
| Costs Incurred, Acquisition of Oil and Gas Properties with Proved Reserves | – | – | – | 138 mln $ | 3,06 mld $ | -95,5% |
| Costs Incurred, Acquisition of Unproved Oil and Gas Properties | – | – | – | 224 mln $ | 1,95 mld $ | -88,5% |
| Costs Incurred, Development Costs | – | – | – | 3,06 mld $ | 2,86 mld $ | +7,0% |
| Costs Incurred, Exploration Costs | – | – | – | 581 mln $ | 690 mln $ | -15,8% |
| Costs Incurred, Oil and Gas Property Acquisition, Exploration, and Development Activities | – | – | – | 4 mld $ | 8,55 mld $ | -53,2% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 285 mln $ | 427 mln $ | -33,3% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | 378 mln $ | 226 mln $ | +67,3% | 301 mln $ | 459 mln $ | -34,4% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 16 mln $ | 32 mln $ | -50,0% |
| Debt Instrument, Unamortized Discount (Premium), Net | -22 mln $ | -30 mln $ | +26,7% | -23 mln $ | -37 mln $ | +37,8% |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki, prognozy: Financial Modeling Prep. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02