Finanse DraftKings Inc. (DKNG)
NASDAQ · Consumer Cyclical · Gambling, Resorts & Casinos · Pracownicy: 5500 · CEO: Jason D. Robins
- Cena
- 20,91 $ +0,92%
- Kapitalizacja
- 10,4 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 11,3 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-07
- Następny raport
- 2026-11-05 Prognoza EPS: -0,39 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 10,4 mld $ EV 11,3 mld $
- Przychody
- 6,22 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- +10% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- -2,7% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -62,1× Prognozowany -111,6× (FY2026)
- P/S
- 1,7× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- 69,3× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- 616 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -167 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 6,67 mld $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-05 Prognoza przychodów: 1,4 mld $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-06): przychody poniżej o 4,7%, EPS poniżej o 741,6%Przychody 1,44 mld $ wobec oczekiwanych 1,51 mld $ (-4,7%); EPS -0,14 $ wobec 0,02 $ (-741,6%).
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r -4,6%Przychody za Q2 '26: 1,44 mld $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 25,3%.
- Marża operacyjna -2,9% (TTM), zmiana r/r: +3,2 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost 45,3%, przychody: wzrost 15,0%.
- Capex: 0,9% przychodów (rok temu 0,8%)Zainwestowano 55,2 mln $ w ostatnich 4 kwartałach (+35,2% r/r). Wolne przepływy pieniężne: 616 mln $.
- Akcjonariuszom zwrócono 682 mln $ = 110,8% wolnych przepływów pieniężnychSkup akcji: 682 mln $ (rok temu 438 mln $), dywidendy: 0 $, wynagrodzenie w akcjach: 324 mln $ (TTM). Więcej niż wolne przepływy pieniężne: sfinansowane z gotówki lub długu.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku spadła: 6,3%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 496 mln, rok wcześniej: 530 mln.
- Dług netto: 932 mln $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 984 mln $, dług z leasingiem: 1,92 mld $; rok temu dług netto: 648 mln $.
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 1,44 mld $ | 1,51 mld $ | -4,6% |
| Marża brutto | 38,2% | 43,5% | -5,3 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | -68,2 mln $ | 151 mln $ | -145,3% |
| Marża operacyjna | -4,7% | 10,0% | -14,7 pkt proc. |
| Zysk netto | -67,6 mln $ | 158 mln $ | -142,8% |
| Rozwodniony EPS | -0,14 $ | 0,30 $ | -146,7% |
| Przepływy operacyjne | 111 mln $ | 174 mln $ | -35,9% |
| Capex | 4,59 mln $ | 4,32 mln $ | +6,3% |
| Wolne przepływy pieniężne | 107 mln $ | 170 mln $ | -37,0% |
| R&D | 0 $ | 108 mln $ | -100,0% |
| Wynagrodzenie w akcjach | 82,6 mln $ | 84,7 mln $ | -2,5% |
Raport vs konsensus
2026-08-06| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 1,44 mld $ | 1,51 mld $ | -4,7% |
| EPS (baza konsensusu) | -0,14 $ | 0,02 $ | -741,6% |
Z raportu z 2026-08-06 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sports | 892 mln $ | – | 90,9% | – | – | |
| Product and Service, Other | 89,4 mln $ | +5,2% | 9,1% | 414 mln $ | -19,7% |
Przychody według regionów
udział w sumie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| United States | 843 mln $ | +82,8% | 98,5% | 2,2 mld $ | – | |
| Non-US | 12,6 mln $ | +1,4% | 1,5% | 43,7 mln $ | – |
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Przepływy operacyjne
- 671 mln $
- Capex
- -55,2 mln $
- Skup akcji
- -682 mln $
- Dywidendy
- 0 $
- Przejęcia
- -16,4 mln $
- Dług netto zaciągnięty
- -9 mln $
- Wynagrodzenie w akcjach
- 324 mln $
- Wolne przepływy pieniężne
- 616 mln $
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- 110,8%
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -62,1× | – | – |
| EV / EBITDA | 69,3× | 43,2× 1 z 5 lat | 43,2× – 43,2× |
| EV / przychody | 1,8× | 4,1× | 2,2× – 7,9× |
| Cena / FCF | 16,9× | 31,9× 2 z 5 lat | 19,7× – 44,0× |
| Cena / wartość księgowa | 18,2× | 13,5× | 3,8× – 20,2× |
| Rentowność FCF | 5,9% | -2,5% | -14,7% – 5,1% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -6,7% | -30,8% | -51,5% – -0,3% |
| Zwrot z kapitału własnego | -26,3% | -68,0% | -104,2% – 0,6% |
Analitycy
Cel konsensusu 32,33 $ (+54,6%)
zakres 22,00 $ – 48,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 6,67 mld $ | +10,2% | -0,19 $ | -2213,8% | -111,6× | 13 |
| FY2027 | 7,59 mld $ | +13,8% | 0,86 $ | +556,9% | 24,4× | 13 |
| FY2028 | 8,44 mld $ | +11,2% | 1,53 $ | +79,1% | 13,6× | 18 |
| FY2029 | 9,44 mld $ | +12,0% | 2,22 $ | +45,0% | 9,4× | 9 |
| FY2030 | 10,1 mld $ | +7,4% | 3,06 $ | +37,5% | 6,8× | 8 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (250), które DraftKings Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 9,13 mln $ | – | – | – | – | – | |
| Accounts Payable and Accrued Liabilities, Current | 689 mln $ | 553 mln $ | +24,6% | 785 mln $ | 661 mln $ | +18,8% |
| Accounts Payable, Current | 67,9 mln $2025-12-31 | 53,7 mln $ | +26,5% | 67,9 mln $ | 53,7 mln $ | +26,5% |
| Accounts Receivable, after Allowance for Credit Loss, Current | 82,1 mln $ | 69 mln $ | +19,0% | 106 mln $ | 57,8 mln $ | +82,5% |
| Accrued Marketing Costs, Current | 139 mln $2025-12-31 | 94,1 mln $ | +48,1% | 139 mln $ | 94,1 mln $ | +48,1% |
| Accumulated Depreciation, Depletion and Amortization, Property, Plant, and Equipment | 105 mln $2025-12-31 | 88,4 mln $ | +18,6% | 105 mln $ | 88,4 mln $ | +18,6% |
| Accumulated Other Comprehensive Income (Loss), Net of Tax | 36,5 mln $ | 36,5 mln $ | 0,0% | 36,5 mln $ | 36,5 mln $ | 0,0% |
| Additional Paid in Capital | 8,61 mld $ | 8,2 mld $ | +5,0% | 8,42 mld $ | 7,98 mld $ | +5,6% |
| Advertising Expense | – | – | – | 1,12 mld $ | 1,05 mld $ | +7,2% |
| Aircraft Maintenance, Materials, and Repairs | 1,8 mln $2025-09-30 | – | – | – | – | – |
| Aircraft Rental | 100 tys. $ | 200 tys. $ | -50,0% | – | – | – |
| Amortization of Intangible Assets | 75,3 mln $ | 60,8 mln $ | +23,8% | 256 mln $ | 250 mln $ | +2,6% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | – | – | – | 53,2 mln | 67,2 mln | -20,8% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 86,6 mln $ | 89,8 mln $ | -3,6% | 370 mln $ | 396 mln $ | -6,7% |
| Assets | 4,28 mld $ | 4,47 mld $ | -4,4% | 4,53 mld $ | 4,28 mld $ | +5,8% |
| Assets, Current | 1,58 mld $ | 1,79 mld $ | -11,7% | 1,82 mld $ | 1,53 mld $ | +18,3% |
| Assets, Fair Value Disclosure | 124 mln $ | – | – | – | – | – |
| Business Combination, Contingent Consideration, Liability | 37,8 mln $2025-12-31 | 78 mln $ | -51,5% | 37,8 mln $ | 78 mln $ | -51,5% |
| Business Combination, Contingent Consideration, Liability, Current | 245 tys. $ | – | – | – | – | – |
| Business Combination, Contingent Consideration, Liability, Noncurrent | 35,4 mln $ | – | – | – | – | – |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 984 mln $ | 1,26 mld $ | -22,0% | 1,13 mld $ | 788 mln $ | +43,0% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 1,39 mld $ | 1,56 mld $ | -11,3% | 1,6 mld $ | 1,33 mld $ | +20,6% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 688 tys. $ | 19 mln $ | -96,4% | 274 mln $ | -293 mln $ | +193,6% |
| Contract with Customer, Liability, Current | 149 mln $ | 116 mln $ | +28,2% | 175 mln $ | 166 mln $ | +5,0% |
| Contract with Customer, Liability, Revenue Recognized | 109 mln $ | 115 mln $ | -4,8% | 165 mln $ | 171 mln $ | -3,6% |
| Convertible Notes Payable, Noncurrent | 1,26 mld $ | 1,26 mld $ | +0,2% | 1,26 mld $ | 1,26 mld $ | +0,2% |
| Cost of Revenue | 892 mln $ | 855 mln $ | +4,4% | 3,56 mld $ | 2,95 mld $ | +20,6% |
| Current Federal Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 0 $ | 10 tys. $ | -100,0% |
| Current Foreign Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 20,2 mln $ | 5,78 mln $ | +250,6% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 22,5 mln $ | 6,39 mln $ | +252,0% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 2,25 mln $ | 607 tys. $ | +270,8% |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -13,9 mln $ | -64,2 mln $ | +78,3% |
| Deferred Foreign Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -597 tys. $ | 485 tys. $ | -223,1% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | 0 $ | -730 tys. $ | +100,0% | -18,2 mln $ | -92,7 mln $ | +80,3% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 101 mln $ | 84,3 mln $ | +19,7% | 91,6 mln $ | 76,4 mln $ | +20,0% |
| Deferred Income, Current | 56,4 mln $2025-12-31 | 46,4 mln $ | +21,6% | 56,4 mln $ | 46,4 mln $ | +21,6% |
| Deferred State and Local Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -3,68 mln $ | -29 mln $ | +87,3% |
| Deferred Tax Assets, Goodwill and Intangible Assets | 13,9 mln $2025-12-31 | 13,8 mln $ | +0,7% | 13,9 mln $ | 13,8 mln $ | +0,7% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 1,54 mld $2025-12-31 | 1,48 mld $ | +4,4% | 1,54 mld $ | 1,48 mld $ | +4,4% |
| Deferred Tax Assets, Net of Valuation Allowance | 15,7 mln $2025-12-31 | 25,2 mln $ | -37,5% | 15,7 mln $ | 25,2 mln $ | -37,5% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 1,19 mld $2025-12-31 | 1,1 mld $ | +8,2% | 1,19 mld $ | 1,1 mld $ | +8,2% |
| Deferred Tax Assets, Property, Plant and Equipment | 3,7 mln $2025-12-31 | 3,71 mln $ | -0,3% | 3,7 mln $ | 3,71 mln $ | -0,3% |
| Deferred Tax Assets, Tax Credit Carryforwards, Research | 39 mln $2025-12-31 | 15 tys. $ | +259 846,7% | 39 mln $ | 15 tys. $ | +259 846,7% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Share-based Compensation Cost | 41,5 mln $2025-12-31 | 60,8 mln $ | -31,7% | 41,5 mln $ | 60,8 mln $ | -31,7% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals | 64,9 mln $2025-12-31 | 78,5 mln $ | -17,4% | 64,9 mln $ | 78,5 mln $ | -17,4% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 1,53 mld $2025-12-31 | 1,45 mld $ | +5,1% | 1,53 mld $ | 1,45 mld $ | +5,1% |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | 23,2 mln $2025-12-31 | 32,2 mln $ | -27,8% | 23,2 mln $ | 32,2 mln $ | -27,8% |
| Deferred Tax Liabilities, Intangible Assets | 5,22 mln $2025-12-31 | 6,53 mln $ | -20,1% | 5,22 mln $ | 6,53 mln $ | -20,1% |
| Deferred Tax Liabilities, Net | 7,46 mln $2025-12-31 | 6,97 mln $ | +7,0% | 7,46 mln $ | 6,97 mln $ | +7,0% |
| Deferred Tax Liabilities, Other | 2,66 mln $2025-12-31 | 4,04 mln $ | -34,2% | 2,66 mln $ | 4,04 mln $ | -34,2% |
| Deferred Tax Liabilities, Property, Plant and Equipment | 139 tys. $2025-12-31 | 108 tys. $ | +28,7% | 139 tys. $ | 108 tys. $ | +28,7% |
| Defined Contribution Plan, Cost | – | – | – | 14,7 mln $ | 13 mln $ | +13,1% |
| Depreciation | – | – | – | 19,2 mln $ | 21,1 mln $ | -9,0% |
| Depreciation, Amortization and Accretion, Net | 80,3 mln $ | 65,3 mln $ | +23,0% | 275 mln $ | 271 mln $ | +1,7% |
| Derivative Asset, Noncurrent | 7,06 mln $ | – | – | – | – | – |
| Disposal Group, Not Discontinued Operation, Gain (Loss) on Disposal | 0 $2025-12-31 | -48 tys. $ | +100,0% | 0 $ | -5,87 mln $ | +100,0% |
| Earnings Per Share, Basic | -0,14 $ | 0,32 $ | -143,8% | 0,01 $ | -1,05 $ | +101,0% |
| Earnings Per Share, Diluted | -0,14 $ | 0,30 $ | -146,7% | -0,01 $ | -1,05 $ | +99,0% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation at Federal Statutory Income Tax Rate, Amount | – | – | – | 1,47 mln $ | -125 mln $ | +101,2% |
| Effective Income Tax Rate Reconciliation, at Federal Statutory Income Tax Rate, Percent | – | – | – | 21,0% | – | – |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02