Finanse Cipher Mining Inc. (CIFR)
NASDAQ · Technology · Information Technology Services · Pracownicy: 66 · CEO: Rodney Tyler Page
- Cena
- 7,29 $ -10,00%
- Kapitalizacja
- 3,03 mld $
- Wartość przedsiębiorstwa
- 4,59 mld $
- Ostatni raport
- Q2 '26 złożony 2026-08-04
- Następny raport
- 2026-11-02 Prognoza EPS: -0,25 $
Wycena i kluczowe wskaźniki
- Kapitalizacja
- 3,03 mld $ EV 4,59 mld $
- Przychody
- 191 mln $ Ostatnie 12 miesięcy
- Wzrost przychodów
- -5% Konsensus na FY2026
- Marża netto
- -585,8% Zysk netto / przychody, TTM
- P/E
- -2,5× Prognozowany -5,6× (FY2026)
- P/S
- 15,8× Cena / przychody, TTM
- EV / EBITDA
- -5,7× TTM
- Wolne przepływy pieniężne
- – Ostatnie 12 miesięcy
- Zysk netto
- -1,12 mld $ Ostatnie 12 miesięcy
- Prognoza przychodów
- 213 mln $ Konsensus na FY2026
- Zysk
- 2026-11-02 Prognoza przychodów: 38,7 mln $
- Dywidenda
- – Brak dywidendy
Najważniejsze wnioski
Wyliczone z raportowanych liczb - każde stwierdzenie podaje wartość, na której się opiera.
- Ostatni raport (2026-08-04): przychody poniżej o 22,0%, EPS poniżej o 162,7%Przychody 24,8 mln $ wobec oczekiwanych 31,9 mln $ (-22,0%); EPS -0,65 $ wobec -0,25 $ (-162,7%).
- Wzrost przychodów zwalnia: r/r -43,0%Przychody za Q2 '26: 24,8 mln $, średnia z czterech poprzednich kwartałów: 57,1%.
- Marża operacyjna -202,9% (TTM), zmiana r/r: -103,7 pkt proc.Zysk operacyjny: wzrost -146,0%, przychody: wzrost 20,3%.
- Liczba akcji rozwodnionych w ciągu roku wzrosła: 9,2%Akcji rozwodnionych w Q2 '26: 409 mln, rok wcześniej: 375 mln.
- Dług netto: 1,53 mld $Gotówka + inwestycje krótkoterminowe: 4,06 mld $, dług z leasingiem: 5,59 mld $; rok temu dług netto: 127 mln $.
- Bitcoin Mining: przychody -43,0%, marża -316,2% (było -103,9%)Najszybciej rosnący segment sprawozdawczy w Q2 '26: zysk operacyjny -78,5 mln $ przy przychodach 24,8 mln $ (z noty o segmentach).
Ostatni kwartał: Q2 '26
Kwartał zakończony 2026-06-30. W porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej i z konsensusem analityków sprzed raportu.
Kwartał na tle roku wcześniej
| Q2 '26 | Rok temu | Zmiana | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 24,8 mln $ | 43,6 mln $ | -43,0% |
| Marża brutto | -131,1% | 28,9% | -160,0 pkt proc. |
| Zysk operacyjny | -72,6 mln $ | -45,2 mln $ | -60,5% |
| Marża operacyjna | -292,5% | -103,9% | -188,6 pkt proc. |
| Zysk netto | -268 mln $ | -45,8 mln $ | -484,4% |
| Rozwodniony EPS | -0,65 $ | -0,12 $ | -441,7% |
| Przepływy operacyjne | -244 mln $ | -56,2 mln $ | -333,2% |
| Capex | 410 mln $ | 31,3 mln $ | +1210,9% |
| Wolne przepływy pieniężne | -654 mln $ | -87,5 mln $ | -647,1% |
| R&D | 0 $ | 0 $ | – |
| Wynagrodzenie w akcjach | 30,5 mln $ | 10,5 mln $ | +190,9% |
Raport vs konsensus
2026-08-04| Wynik | Konsensus | vs konsensus | |
|---|---|---|---|
| Przychody | 24,8 mln $ | 31,9 mln $ | -22,0% |
| EPS (baza konsensusu) | -0,65 $ | -0,25 $ | -162,7% |
Z raportu z 2026-08-04 za Q2 '26: przychody i EPS szacowany przez analityków (często skorygowany), więc może różnić się od EPS ze sprawozdań powyżej.
EPS vs konsensus
ostatnie 8 raportówPrzychody
Skąd pochodzą pieniądze - według linii biznesowych i regionów, kwartał po kwartale.
Przychody, zysk operacyjny i wzrost
kwartalniePrzychody według linii biznesowych
skumulowane, kwartalnie| Segment | Q2 '26 | r/r | Udział | TTM | TTM r/r | 12 kwartałów |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bitcoin Mining | 24,8 mln $ | -43,0% | 100,0% | – | – |
Zyski segmentów
Zysk operacyjny według segmentów sprawozdawczych, odczytany z noty o segmentach w każdym 10-Q / 10-K (podziału zysku brakuje w większości źródeł danych).
Segmenty w Q2 '26
| Segment | Przychody | r/r | Zysk operacyjny | r/r | Marża | Marża rok temu | Zysk operacyjny TTM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bitcoin Mining | 24,8 mln $ | -43,0% | -78,5 mln $ | -73,6% | -316,2% | -103,9% | -531 mln $ |
Zysk operacyjny według segmentów
kwartalnieMarża operacyjna segmentów
kwartalnieCzwarte kwartały są wyliczone: 10-K podaje cały rok, od którego odejmuje się trzy kwartały z 10-Q.
Marże i struktura kosztów
Ile z każdej złotówki przychodów zostaje na kolejnych poziomach - i na co idą koszty.
Marże
kwartalnieKoszty jako % przychodów
kwartalniePrzepływy pieniężne i alokacja kapitału
Wygenerowana gotówka, na co jest wydawana i co trafia do akcjonariuszy.
Przepływy operacyjne, capex, wolne przepływy pieniężne
kwartalnieWykorzystanie gotówki a przepływy operacyjne
lata obrotoweOstatnie 4 kwartały
rachunek przepływów pieniężnych- Wolne przepływy pieniężne
- –
- Zwrócone akcjonariuszom / FCF
- –
Liczba akcji i EPS
kwartalnie, rozwodnionyBilans
Płynność, inwestycje i dług na koniec każdego kwartału.
Gotówka, inwestycje i dług
końce kwartałówWycena i zwroty
Dzisiejsze wskaźniki na tle ostatnich pięciu lat obrotowych spółki; cele i rekomendacje analityków.
Wskaźniki i zwroty
TTM vs 5 lat obrotowych| Teraz | Średnia 5 lat | Gdzie dziś jest wskaźnik w zakresie 5-letnim | |
|---|---|---|---|
| P/E (TTM) | -2,5× | – | – |
| EV / EBITDA | -5,7× | 25,0× 2 z 5 lat | 24,6× – 25,4× |
| EV / przychody | 24,0× | 25,3× 4 z 5 lat | 7,7× – 48,6× |
| Cena / FCF | -2,0× | – | – |
| Cena / wartość księgowa | 5,3× | 2,9× | 0,4× – 7,0× |
| Rentowność FCF | -49,4% | -47,2% | -179,0% – -12,4% |
| Zwrot z zainwestowanego kapitału | -6,2% | -10,0% | -20,4% – -3,7% |
| Zwrot z kapitału własnego | -156,3% | -29,1% | -102,1% – -5,2% |
Analitycy
Cel konsensusu 30,67 $ (+320,7%)
zakres 18,00 $ – 54,00 $ · rekomendacja Buy
Perspektywy
Konsensus analityków na najbliższe lata obrotowe i co oznacza przy dzisiejszej cenie.
Prognozy konsensusu
| Rok obrotowy | Przychody | Wzrost | EPS | Wzrost | P/E przy dzisiejszej cenie | Analitycy (EPS) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FY2026 | 213 mln $ | -5,1% | -1,30 $ | +39,7% | -5,6× | 8 |
| FY2027 | 810 mln $ | +281,1% | -0,29 $ | +77,6% | -25,1× | 5 |
| FY2028 | 1,04 mld $ | +27,9% | 0,04 $ | +114,4% | 174,4× | 3 |
| FY2029 | 1,77 mld $ | +70,6% | 0,31 $ | +648,5% | 23,3× | 1 |
| FY2030 | 4,07 mld $ | +130,1% | 1,21 $ | +286,7% | 6,0× | 1 |
Sprawozdania finansowe
Każda pozycja rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych - 12 kwartałów i 10 lat obrotowych, jako wartości, % przychodów lub wzrost.
Wszystkie pozycje raportu
Wszystkie pozycje (243), które Cipher Mining Inc. oznaczyła w ostatnich raportach 10-Q / 10-K, z oficjalną nazwą i definicją SEC - w tym noty (leasing, podatki, skup akcji, pracownicy, ...).
| Pozycja (nazwa SEC) | Ostatni kwartał | Rok temu | r/r | Ost. FY | Popr. FY | r/r |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Accounts Payable, Current | 289 mln $ | 14,9 mln $ | +1844,0% | 40,1 mln $ | 22,7 mln $ | +76,5% |
| Accounts Receivable, Allowance for Credit Loss, Current | 0 $ | – | – | 0 $ | 0 $ | – |
| Accounts Receivable, Fair Value Disclosure | 222 tys. $ | 1,58 mln $ | -85,9% | 687 tys. $ | 596 tys. $ | +15,3% |
| Accrued Liabilities, Current | 357 mln $ | 30,2 mln $ | +1082,1% | 90,1 mln $ | 69,8 mln $ | +29,0% |
| Accrued Professional Fees, Current | 5,73 mln $ | 4,88 mln $ | +17,4% | 3,99 mln $ | 8,25 mln $ | -51,6% |
| Additional Paid in Capital | 1,95 mld $ | – | – | 1,81 mld $ | 863 mln $ | +109,6% |
| Additional Paid in Capital, Common Stock | 1,05 mld $2025-09-30 | 871 mln $ | +20,9% | 863 mln $2024-12-31 | 628 mln $ | +37,5% |
| Allowance for Funds Used During Construction, Capitalized Interest | 16,5 mln $ | 0 $ | – | – | – | – |
| Amortization of Debt Issuance Costs and Discounts | 66,7 mln $ | 0 $ | – | 17,9 mln $ | 0 $ | – |
| Amortization of Intangible Assets | 200 tys. $ | 200 tys. $ | 0,0% | 600 tys. $ | 500 tys. $ | +20,0% |
| Antidilutive Securities Excluded from Computation of Earnings Per Share, Amount | -5,15 mln | 48,2 mln | -110,7% | 202 mln | 24,5 mln | +722,9% |
| APIC, Share-based Payment Arrangement, Increase for Cost Recognition | 30,1 mln $ | 11,6 mln $ | +160,2% | 51,6 mln $ | 41,2 mln $ | +25,2% |
| Asset Retirement Obligation | 33,7 mln $2025-12-31 | 20,3 mln $ | +66,1% | 33,7 mln $ | 20,3 mln $ | +66,1% |
| Asset Retirement Obligation, Accretion Expense | 600 tys. $ | 600 tys. $ | 0,0% | 2,67 mln $ | 1,89 mln $ | +41,5% |
| Asset Retirement Obligation, Liabilities Incurred | – | – | – | 10,7 mln $ | – | – |
| Asset Retirement Obligations, Noncurrent | 23,5 mln $ | 32,1 mln $ | -26,8% | 33,7 mln $ | 20,3 mln $ | +66,1% |
| AssetAcquisitionContingentConsiderationLiabilityCurrent | 16,4 mln $ | – | – | 14,7 mln $ | 0 $ | – |
| Assets | 7,5 mld $ | 1,02 mld $ | +636,3% | 4,29 mld $ | 855 mln $ | +401,7% |
| Assets Held-for-sale, Not Part of Disposal Group, Current | 0 $ | – | – | 94,9 mln $ | 0 $ | – |
| Assets, Current | 4,13 mld $ | 220 mln $ | +1781,1% | 2,65 mld $ | 168 mln $ | +1477,2% |
| Assets, Fair Value Disclosure | 4,63 mld $ | 232 mln $ | +1893,7% | 2,75 mld $ | 230 mln $ | +1097,9% |
| Capital Expenditures Incurred but Not yet Paid | 418 mln $ | -22,7 mln $ | +1940,6% | 67,2 mln $ | 42,2 mln $ | +59,4% |
| Cash and Cash Equivalents, at Carrying Value | 832 mln $ | 62,7 mln $ | +1226,6% | 628 mln $ | 5,59 mln $ | +11 149,1% |
| Cash and Cash Equivalents, Fair Value Disclosure | 827 mln $ | 21,6 mln $ | +3733,5% | 535 mln $ | 4,31 mln $ | +12 303,5% |
| Cash Equivalents, at Carrying Value | 628 mln $2025-12-31 | 5,6 mln $ | +11 119,6% | 628 mln $ | 5,6 mln $ | +11 119,6% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents | 1,22 mld $2025-09-30 | 39,7 mln $ | +2973,5% | 20 mln $2024-12-31 | 86,1 mln $ | -76,8% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Including Disposal Group and Discontinued Operations | 4,56 mld $ | 77,1 mln $ | +5814,4% | 2,66 mld $ | 20 mln $ | +13 238,5% |
| Cash, Cash Equivalents, Restricted Cash and Restricted Cash Equivalents, Period Increase (Decrease), Including Exchange Rate Effect | 313 mln $ | 39,5 mln $ | +692,9% | 2,64 mld $ | -66,1 mln $ | +4099,3% |
| Class of Warrant or Right, Exercise Price of Warrants or Rights | 11,50 $2025-12-31 | 11,50 $ | 0,0% | 11,50 $ | 11,50 $ | 0,0% |
| Class of Warrant or Right, Number of Securities Called by Each Warrant or Right | 12025-12-31 | 1 | 0,0% | 1 | 1 | 0,0% |
| Common Stock, Par or Stated Value Per Share | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% | 0,00 $ | 0,00 $ | 0,0% |
| Common Stock, Shares Authorized | 1 mld | 500 mln | +100,0% | 1 mld | 500 mln | +100,0% |
| Common Stock, Shares, Issued | 424 mln | 388 mln | +9,1% | 412 mln | 361 mln | +14,0% |
| Common Stock, Shares, Outstanding | 414 mln | 387 mln | +7,1% | 405 mln | 351 mln | +15,4% |
| Common Stock, Value, Issued | 424 tys. $ | 388 tys. $ | +9,3% | 412 tys. $ | 361 tys. $ | +14,1% |
| Contract with Customer, Liability | 7,45 mln $2026-03-31 | – | – | – | – | – |
| Cost of Revenue | 15 mln $ | 15,3 mln $ | -1,9% | 81,2 mln $ | 62,4 mln $ | +30,2% |
| CryptoAssetFairValue | 37,8 mln $ | 112 mln $ | -66,3% | 125 mln $ | 92,7 mln $ | +35,3% |
| CryptoAssetMining | 24,9 mln $ | 30,8 mln $ | -19,0% | 200 mln $ | 151 mln $ | +31,9% |
| CryptoAssetPurchase | – | – | – | 2,43 mln $ | 0 $ | – |
| CryptoAssetSale | 56,7 mln $ | 31,3 mln $ | +80,7% | 215 mln $ | 149 mln $ | +44,2% |
| CryptoAssetUnrealizedGainLossOperating | 16,9 mln $ | 17,1 mln $ | -1,4% | -41,6 mln $ | 11,3 mln $ | -467,7% |
| Current Income Tax Expense (Benefit) | 367 tys. $ | 1,15 mln $ | -67,9% | 956 tys. $ | 1,26 mln $ | -23,8% |
| Current State and Local Tax Expense (Benefit) | – | – | – | 956 tys. $ | 1,26 mln $ | -23,8% |
| Debt Instrument, Unamortized Discount (Premium) and Debt Issuance Costs, Net | 474 mln $ | – | – | 456 mln $ | – | – |
| Deferred Federal Income Tax Expense (Benefit) | – | – | – | -4,27 mln $ | -937 tys. $ | -355,6% |
| Deferred Income Tax Expense (Benefit) | 0 $ | -228 tys. $ | +100,0% | -4,27 mln $ | -937 tys. $ | -355,6% |
| Deferred Income Tax Liabilities, Net | 0 $2025-12-31 | 4,27 mln $ | -100,0% | 0 $ | 4,27 mln $ | -100,0% |
| Deferred Tax Assets, Goodwill and Intangible Assets | 3,39 mln $2025-12-31 | 3,43 mln $ | -1,4% | 3,39 mln $ | 3,43 mln $ | -1,4% |
| Deferred Tax Assets, Gross | 116 mln $2025-12-31 | 45,2 mln $ | +157,6% | 116 mln $ | 45,2 mln $ | +157,6% |
| Deferred Tax Assets, Net | 21,4 mln $2025-12-31 | 31,7 mln $ | -32,7% | 21,4 mln $ | 31,7 mln $ | -32,7% |
| Deferred Tax Assets, Operating Loss Carryforwards | 51,2 mln $2025-12-31 | 25,5 mln $ | +100,6% | 51,2 mln $ | 25,5 mln $ | +100,6% |
| Deferred Tax Assets, Property, Plant and Equipment | 47,6 mln $2025-12-31 | 5,44 mln $ | +775,8% | 47,6 mln $ | 5,44 mln $ | +775,8% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Compensation and Benefits, Share-based Compensation Cost | 4,39 mln $2025-12-31 | 2,12 mln $ | +107,2% | 4,39 mln $ | 2,12 mln $ | +107,2% |
| Deferred Tax Assets, Tax Deferred Expense, Reserves and Accruals, Other | 2,59 mln $2025-12-31 | 3,52 mln $ | -26,4% | 2,59 mln $ | 3,52 mln $ | -26,4% |
| Deferred Tax Assets, Valuation Allowance | 95,1 mln $2025-12-31 | 13,5 mln $ | +606,1% | 95,1 mln $ | 13,5 mln $ | +606,1% |
| Deferred Tax Liabilities, Derivatives | 12,2 mln $2025-12-31 | 18,3 mln $ | -33,5% | 12,2 mln $ | 18,3 mln $ | -33,5% |
| Deferred Tax Liabilities, Gross | 21,4 mln $2025-12-31 | 36 mln $ | -40,7% | 21,4 mln $ | 36 mln $ | -40,7% |
| Deferred Tax Liabilities, Net | 0 $2025-12-31 | 4,27 mln $ | -100,0% | 0 $ | 4,27 mln $ | -100,0% |
| Deferred Tax Liabilities, Property, Plant and Equipment | 0 $2025-12-31 | 0 $ | – | 0 $ | 0 $ | – |
Źródło: SEC companyfacts (XBRL każdego 10-Q / 10-K). Kwartalne przepływy pieniężne są wyliczone z danych narastających od początku roku, oznaczonych w 10-Q. Podziały na segmenty są oznaczone wymiarami i pokazane w sekcji o segmentach.
Źródła
Sprawozdania, przychody segmentów, wskaźniki i prognozy są ujednolicone na podstawie raportów spółki. Zyski segmentów i wszystkie raportowane pozycje: SEC EDGAR (XBRL). Przeczytane raporty: 10-Q 2026-06-30, 10-Q 2026-03-31, 10-K 2025-12-31, 10-Q 2025-09-30, 10-Q 2025-06-30, 10-Q 2025-03-31, 10-K 2024-12-31, 10-Q 2024-09-30, 10-Q 2024-06-30
Dane na 2026-11-02